کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
با تشكر از پاسخ دوست عزيز Srod
از دوستان كسي ميدونه ديپلم نظام قديم دقيقا تا چه سالي بود؟
كه ميشه 5 سال ابتدايي -3 سال راهنمايي-4 سال هم دبيرستان
ميخوام تاريخچه اين قوانين مربوط به ديپلم قديم جديد رو بدونم
ظما ديپلم كار و دانش هم مثل فني حرفه اي هست ؟ و 11 ساله حساب ميشه؟

2012-2017
تشکر کنندگان: alireza51
(2015-10-02 ساعت 04:13)Richard نوشته:  با تشكر از پاسخ دوست عزيز Srod
از دوستان كسي ميدونه ديپلم نظام قديم دقيقا تا چه سالي بود؟
كه ميشه ۵ سال ابتدايي -۳ سال راهنمايي-۴ سال هم دبيرستان
ميخوام تاريخچه اين قوانين مربوط به ديپلم قديم جديد رو بدونم
ظما ديپلم كار و دانش هم مثل فني حرفه اي هست ؟ و 11 ساله حساب ميشه؟

خواهش میکنم
بله کار و دانش هم ۱۱ ساله بود
فکر میکنم سال ۷۴ یا ۷۵ آخرین سالی بود که نظام قدیم داشتیم البته مظمئن نیستم
تشکر کنندگان: alireza51 ، Richard
(2015-10-02 ساعت 04:08)TAEL نوشته:  من واحدهای درسی فوق لیسانس رو گذروندم و فقط پایان نامه مونده که احتمالاً تا تابستان 1395 طول بکشه و اون موقع فارغ التحصیل شم. کدوم گزینه رو باید انتخاب کنم موقع ثبت نام؟

دوست عزیز سلام
مدرکی که همین تو دستتونه موقع ثبت نام بنویسین
میتونین Some Graduate Level Courses رو بزنین
وقتی که برنده شدین و وقت مصاحبه بهتون دادن اگر فوق لیسانس رو گرفته بودین موقع پر کردن فرم میزنین فوق و تاریخ اتمام درستون مشخصه.
هر چیزی غیر از اسم و فامیل و تاریخ تولدتون تو فرم قابل اصلاح کردنه
حتی اگر تا اون موقع ازدواج کنین، طلاق بدین یا بچه دار شده باشین با هر چی
فقط موقع ثبت نام همین چیزی رو بنویسین که الان حقیقت داره
به امید برنده شدنتون Smile
تشکر کنندگان: alireza51 ، victor2016 ، j@vad
(2015-10-02 ساعت 04:38)Srod نوشته:  
(2015-10-02 ساعت 04:08)TAEL نوشته:  من واحدهای درسی فوق لیسانس رو گذروندم و فقط پایان نامه مونده که احتمالاً تا تابستان 1395 طول بکشه و اون موقع فارغ التحصیل شم. کدوم گزینه رو باید انتخاب کنم موقع ثبت نام؟

دوست عزیز سلام
مدرکی که همین تو دستتونه موقع ثبت نام بنویسین
وقتی که برنده شدین و وقت مصاحبه بهتون دادن اگر فوق لیسانس رو گرفته بودین موقع پر کردن فرم میزنین فوق و تاریخ اتمام درستون مشخصه.
هر چیزی غیر از اسم و فامیل و تاریخ تولدتون تو فرم قابل اصلاح کردنه
حتی اگر تا اون موقع ازدواج کنین، طلاق بدین یا بچه دار شده باشین با هر چی
فقط موقع ثبت نام همین چیزی رو بنویسین که الان حقیقت داره
به امید برنده شدنتون Smile

گزینه‌ی Some Graduate Level Courses واسه دانشجوی فوق لیسانس هستش؟
تشکر کنندگان: alireza51 ، victor2016
(2015-10-02 ساعت 04:42)TAEL نوشته:  گزینه‌ی Some Graduate Level Courses واسه دانشجوی فوق لیسانس هستش؟

بله اگر لیسانس دارین و برای فوق میخونین میتونین همین گزینه رو بزنین
تشکر کنندگان: storagemeter ، alireza51
آخرین مدرک رو بزنید. "مدرک".
Some Graduate Level Courses برای افرادی هستش که فوق رو نصفه خوندن.
از لاتری 2006 تا الان هستیم
(2015-10-02 ساعت 03:00)Srod نوشته:  
(2015-10-02 ساعت 02:00)bigjust نوشته:  دوستان تجربه کاری بیش از دو سال ، مثلا کار ازاد قبوله ؟ صرافی یا تو این مایه ها
ممنون

اگر دیپلم دارین احتیاجی به دو سال سابقه کار نیست
یا دیپلم یا سابقه کار یکیش کافیه
ولی اگر دیپلم ندارین دقیقا همینی که دوستمون sunnyday گفتن درسته

دیپلم دارم پیش ندارم یعنی 11 سالست
http://persian.iran.usembassy.gov/dclottery دوستان در این لینک می تونید به صفحه سفارت مجازی ایران امریکا برید همه جزییات ثبت نام به فارسی توضیح داده شده ،استفاده بفرمایید???
[از هیچ چیز نمی ترسم.فرشته نگهبانم پیشاپیش من گام بر می دارد وراهم را همواروکامیاب می گرداند.Wink
تشکر کنندگان: j@vad
خسته نباشید
اگه برنده بشیم و ادرس ایمیل که موقع ثبت نام اولیه نوشتم گم کرده باشیم برا مصاحبه فقط ایمیل میزنن .....
تکلیفمون چی میشه ؟؟؟؟؟
جوابمو بدی ممنون میشم

چون احتمالا ایمیل اشتباه زدم میترسم برنده بشم بعد ایا حتما نیاز به ایمیل هست
تشکر کنندگان:
(2015-10-02 ساعت 21:44)faryas نوشته:  خسته نباشید
اگه برنده بشیم و ادرس ایمیل که موقع ثبت نام اولیه نوشتم گم کرده باشیم برا مصاحبه فقط ایمیل میزنن .....
تکلیفمون چی میشه ؟؟؟؟؟
جوابمو بدی ممنون میشم

چون احتمالا ایمیل اشتباه زدم میترسم برنده بشم بعد ایا حتما نیاز به ایمیل هست

برای برنده ها ایمیل نمیزنن
شما میری تو سایتی که ثبت نام کردی چک می کنی
اگر برنده شده بودی یه ایمیل یا کیس نامبر میزنی به kcc بهشون میگی که با این ایمیل با من تماس بگیرین
نگران ایمیل نباشین
تشکر کنندگان: victor2016 ، Siamak
سلام بر بچه های ایالات متحده-ایشا.. هرکی میاد تو این سایت برا تحقیق درباره لاتاری و راهنمای جزو برندگان باشه حداقل شانسش افزایش پیدا کنه آمیننننننننننننننننننننننننننن
دوستان من دیپلم کاردانش دارم موقع ثبت نام تو اون قسمت انتخاب مدرک درسی زده کدوم گزینه رو انتخاب کنم با توجه به پایین که میشه دبیرستان هم انتخاب کنی؟!
(1) Primary school only, دبستان

(2) High school, no degree, دبيرستان ناتمام

(3)high school degree ديپلم دبيرستان

(4) vocational school, فوق دیپلم با هنرستان يا آموزشگاه فني يا خصوصي (يا هر نوع آموزشگاه تخصصي کوتاه مدت خصوصی یا دولتی که قبل یا بعد از دبیرستان و یا بدون داشتن دیپلم دبیرستان براي آموزش يک فن يا حرفه گذرانده ايد و خلاصه فعلا بالاترین مدرک شما محسوب میشه)

(5) Some university courses, دانشگاه ناتمام يا فقط چند واحد دانشگاهي- هنوز لیسانس نگرفته اید.

(6) University degree, ليسانس دانشگاه گرفته اید (فارغ التحصیل شده اید در لیسانس دانشگاهی).

من رشتم وجشکاری بوده ی سری به ما مدرک دادن که گذراندن دوره جوشکاری برق درجه دو بوده آیا مدرک مورد قبوله؟؟؟؟؟
من کدوم گزینه رو انتخاب کنم

ی سوال مهم من GMAIL دارم میتونم به جای یاهو آدرس جیمیل رو بدم بعد که قبول شدم به جیمیلم بفرستن یا فقط ایمیل یاهو باید باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون خانومم لیسانسه با اسم اون هم میخوام ثبت نام کنم جیمیله جریانش برا اونه ممنوننننننننننننننننننننن فقط عشق است نیوجرسی کنتاکی بوستون کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2015-10-03 ساعت 22:18)delikanle نوشته:  من رشتم وجشکاری بوده ی سری به ما مدرک دادن که گذراندن دوره جوشکاری برق درجه دو بوده آیا مدرک مورد قبوله؟؟؟؟؟
من کدوم گزینه رو انتخاب کنم

ی سوال مهم من GMAIL دارم میتونم به جای یاهو آدرس جیمیل رو بدم بعد که قبول شدم به جیمیلم بفرستن یا فقط ایمیل یاهو باید باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون خانومم لیسانسه با اسم اون هم میخوام ثبت نام کنم جیمیله جریانش برا اونه ممنوننننننننننننننننننننن فقط عشق است نیوجرسی کنتاکی بوستون کالیفرنیا

مدرک جوشکاری به عنوان مدرک تحصیلی قابل استفاده نیست مگر اینکه دو سال سابقه کار د اشته باشین و بتونین به جای دیپلم از سابقه کار استفاده کنین
نمیدونم جوشکاری جزو مشاغل مورد نظرشون هست یا نه البته.
هر ایمیلی که دوست دارین بدین مهم نیست یاهو باشه یا جی میل یا هر چی
برای هر تعداد آدمی هم که ثبت نام میکنین میتونین از یک ایمیل استفاده کنین
تشکر کنندگان: victor2016 ، delikanle
ممنون راهنمایی کردی
من میتونم ی مدرک الکی جور کنم که تو شرکت مشغول به کار بودم دو سال فقط دوستان کی میدونه که کدوم رشته نمره مورد قبول رو میگیره چند نمونه نام برید خواهش میکنم چون تو شرکت آشنا دارم
بعد جواب این سوال رو کی میدونه آیا با مدرک یازده ساله کاردانش میشه بعد قبول شدن به امریکا بره؟؟؟؟؟؟ آیا نه پس چرا اینجا نوشته اگه مدرک دبیرستان زدید تیک بزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشا جواب بدید رام مهمممممممممممممه به نظرم جریان دیپل کاردانش شایعه هست
(۱) Primary school only, دبستان

(۲) High school, no degree, دبيرستان ناتمام

(۳)high school degree ديپلم دبيرستان

(۴) vocational school, فوق دیپلم با هنرستان يا آموزشگاه فني يا خصوصي (يا هر نوع آموزشگاه تخصصي کوتاه مدت خصوصی یا دولتی که قبل یا بعد از دبیرستان و یا بدون داشتن دیپلم دبیرستان براي آموزش يک فن يا حرفه گذرانده ايد و خلاصه فعلا بالاترین مدرک شما محسوب میشه)

(۵) Some university courses, دانشگاه ناتمام يا فقط چند واحد دانشگاهي- هنوز لیسانس نگرفته اید.
تشکر کنندگان:
فقط اگر دیپلم 12 ساله (یا پیش دانشگاهی یا کاردانی) ندارید لازمه سابقه کار داشته باشید. البته هرکاری مورد قبول نیست. کاری که نیاز به تخصصی داشته باشه که یه جای معتبر براش دوره دیده باشید (و گواهی دوره داشته باشید).
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: Srod ، delikanle ، Siamak ، storagemeter
(2015-10-04 ساعت 16:40)delikanle نوشته:  ممنون راهنمایی کردی
من میتونم ی مدرک الکی جور کنم که تو شرکت مشغول به کار بودم دو سال فقط دوستان کی میدونه که کدوم رشته نمره مورد قبول رو میگیره چند نمونه نام برید خواهش میکنم چون تو شرکت آشنا دارم
بعد جواب این سوال رو کی میدونه آیا با مدرک یازده ساله کاردانش میشه بعد قبول شدن به آمریکا بره؟؟؟؟؟؟ آیا نه پس چرا اینجا نوشته اگه مدرک دبیرستان زدید تیک بزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشا جواب بدید رام مهمممممممممممممه به نظرم جریان دیپل کاردانش شایعه هست
(۱) Primary school only, دبستان

(۲) High school, no degree, دبيرستان ناتمام

(۳)high school degree ديپلم دبيرستان

(۴) vocational school, فوق دیپلم با هنرستان يا آموزشگاه فني يا خصوصي (يا هر نوع آموزشگاه تخصصي کوتاه مدت خصوصی یا دولتی که قبل یا بعد از دبیرستان و یا بدون داشتن دیپلم دبیرستان براي آموزش يک فن يا حرفه گذرانده ايد و خلاصه فعلا بالاترین مدرک شما محسوب میشه)

(۵) Some university courses, دانشگاه ناتمام يا فقط چند واحد دانشگاهي- هنوز لیسانس نگرفته اید.

سلام
کسانی که مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کارودانش که به تحصیلات 11ساله ختم می شود را دارند باید بدانند که واجد شرایط دریافت ویزا نخواهند بود و بخاطر عدم داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی که معادل 12 سال تحصیلات در ایالات متحده آمریکا می باشد در زمان مصاحبه نقص مدرک می خورند یا پروندشون ریجکت خواهد شد.

*اما راه حل:
۱-دریک شاخه نظری تحصیل کنید و در آخر هم پیش دانشگاهی بگیرید (آموزش های از راه دور مورد قبول سفارت نخواهند بود).
۲- راه حل بعدی پذیرفته شدن در مقطع فوق دیپلم می باشد که تا قبل از مصاحبه باید حداقل یکسال در دوره فوق دیپلم تحصیل کرده باشید و باید ریزنمرات این دوره تا قبل از مصاحبه را ترجمه کنید و همراه با ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات این دوره به سفارت ارائه کنید.
۳-دانشجو بشید و مقطع فوق دیپلم را به پایان برسانید و موفق به کسب دانشنامه این مقطع گردید.
۴-در پنج سال گذشته حداقل ۲سال سابقه کاری داشته باشید که آن کار نیاز به دوسال آموزش یا تجربه نیاز داشته باشد.
اگر حداقل ۲سال سابقه کار در ۵سال گذشته دارید باید ببینید که آیا عدد SVP شغل شما برابر یا بزرگتر از عدد ۷ است یا خیر.

برای اینکه مشاغل مورد تایید برنامه قرعه کشی گرین کارت لاتاری را مشاهده کنید باید وارد پایگاه اطلاعاتی O*Net OnLine ( http://www.onetonline.org/ ) وزارت کار آمریکا بشوید
زمانی که شما در O*Net OnLine وارد شدید، این مراحل را طی کنید تا ببینید که آیا شغل شما واجد شرایط دریافت ویزا می باشد یا خیر:

١-به قسمت مشاغل (Find Occupations) بروید و از لیست کشویی موجود گزینه گروه شغلی(Job Family) را انتخاب کنید.

٢-در گروه شغلی جستجو کنید و شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه "Go" کلیک کنید.

۳-بر روی پیوند مربوط به شغل مورد نظرتان کلیک کنید.

۴-در صفحه باز شده به قسمت "گروه شغلی"(Job Zone) بروید و عدد SVP گروه شغلی معین شده خود را در این قسمت می توانید مشاهده کنید.

امیدوارم که این توضیحات به شما دوستان عزیز در ثبت نام در لاتاری کمک بکنه و قضیه این دیپلم 11ساله هنرستانی ها برای همیشه تکلیفش برای بچه ها معلوم شده باشه.
همگی موفق باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: victor2016 ، salar3d ، faraz15 ، ehsan TT ، delikanle ، j@vad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان