کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکــس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری
نه بابا جون هیچ مشکلی نداره بزارین بره
موفق باشید.
تشکر کنندگان: victor2016
میشه بگین عکس 3*4 و چجوری میشه سایزش و عوض کرد؟
تشکر کنندگان:
[
سلام دوستان میخواستم عکس لاتاری باگوشی خودم بگیرم چون هربار رفتم عکاسی ‍~عکس اونجور که میخواستم نشده ....بهتره که دوربین موبایل چند مگاپیکسل باشه؟اگه پس زمینه کرم رنگ باشه چی ایرادی نداره؟
[/quote]

تو سایت وزارت خارجه آمریکا تاکید کرده با گوشی نگیرید عکسو!
[/quote]

میشه لطفا لینک بدین که دقیقا کدوم قسمت گفته با گوشی عکس نگیرید؟
تشکر کنندگان:
مهم نیست که با گوشی بگیرید یا دوربین یا آتلیه یا ... مهم اینه که عکس واضح، طبیعی و مرتب و با زمینه سفید باشه و پشت سر (یا روی صورت سایه) نیافتاده باشه. نمونه عکس هایی که توی دوستان بالای همین صفحه لینک دادن رو ببینید
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: nahal_64
(2015-10-04 ساعت 16:31)nahal_64 نوشته:  میشه بگین عکس ۳*۴ و چجوری میشه سایزش و عوض کرد؟
بذارید یه توضیح کامل برای همه دوستانی نیاز دارن بدم.
به این آدرس مراجعه کنید: http://travel.state.gov/content/visas/en...hotos.html
سمت راست صفحه دکمه Start Photo Tool رو بزنید. یه صفحه باز میشه که پایینش 3تا دکمه هست، دکمه Choose Photo رو بزنید و عکسی که گرفتید یا اسکن کردید رو انتخاب کنید، با تغییر اندازه (به کمک نواری که پایین عکس میاد) و جابجا کردن عکس میاد سر فرد رو در محدوده بین دوتا بیضی سبز تنظیم کنید. و دکمه crop رو بزنید. عکس برش خورده رو بهتون نشون میده. ضربدر بالا سمت راست عکس رو بزنید و ببندینش و دکمه Save photo رو بزنید تا عکستون با اندازه و مشخصات مناسب ذخیره بشه. در آخر هم برای من و سایر دوستان دعا کنید Wink
تشکر کنندگان: lighthouse ، nahal_64 ، lighter ، sn2h ، alibati ، vashahri ، m.ghoreishi
جالبه بعد این همه مدت هنوز عکس برای دوستان مساله است !
شما از همین لینکی که دوستان اول صفحه گذاشتن قشنگ میتونین متوجه شین که Acceptable/Unacceptable چه مواردیه. یعنی انقد تابلو که مشخصه مثلا این عکس قابل قبول نیست بعضیاش که واقعا خنده داره. ضمنا سارا گرو که خودش از وزارت امور خارجه US و مصاحبه کننده سفارت ابوظبی هم هست، در جواب سوال عکس گفت که عکستون رو با همین موبایل بگیرین و با نرم افزار سایت ادیتش کنین همین که تصویر نرمال باشه قابل قبوله. حتی بنده خدا گفت روسری هم مورد نداره فقط خیلی جلو کشیده نشه. نهایتا اگه بازم مشکلی داشته باشه روز مصاحبه مامور سفارت ازتون میخواد که برین و 2تا خیابون پایینتر عکس جدید بگیرین و بیارین .
چاکریم .
2014 :  Not Selected
2015 : کلا یادم رفت !
2016 : هر چی زور زدیم نشد لامصب
۲۰۱7 : Not Selected
تشکر کنندگان: lighter ، Siamak ، sn2h ، storagemeter
دوستان درسته که در توضیحات فارسی ثبت نام لاتاری نوشته شده که پشت زمینه عکس باید خنثی باشه
اما میخواستم مطمعن بشم که استفاده از پشت زمینه کاملا سفید مشکلی ایجاد نمیکنه؟
چون توی نمونه عکسها . هیچ عکسی کاملا سفید نبود و اکثر سفید تیره بودن
نمونه پشت زمینه عکس رو قرار دادم.

[عکس: vtf7qqdut6uv5pe1tzsa.jpg]
2012-2017
تشکر کنندگان:
مشکلی که ایجاد نمیکنه، اتفاقا بهتر هم هست .
زیاد رو عکس حساسیت نشون ندین.
2014 :  Not Selected
2015 : کلا یادم رفت !
2016 : هر چی زور زدیم نشد لامصب
۲۰۱7 : Not Selected
تشکر کنندگان: Richard
دوستان عزیزم سلام

باور کنید تنها چیزی که خیلی مهم نیست عکسه

شما میتونید با گوشی موبایلتون ( همونطور که من گرفتم و شد ) عکس بگیرید و آپلود کنید.
تازه عکسی که من آپلود کردم عکسی بود که پارسال هم با همین عکس ثبت نام کرده بودم .
در ضمن خود سایت ثبت نام نرم افزاری داره که قبل از اینکه عکستون رو آپلود کنید میتونید اونجا تستش کنید .فکر کنم لینکش رو هم دوستان در پستهای قبلی قرار دادن

موفق باشید
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: sn2h
(2015-10-05 ساعت 16:46)Richard نوشته:  دوستان درسته که در توضیحات فارسی ثبت نام لاتاری نوشته شده که پشت زمینه عکس باید خنثی باشه
اما میخواستم مطمعن بشم که استفاده از پشت زمینه کاملا سفید مشکلی ایجاد نمیکنه؟
چون توی نمونه عکسها . هیچ عکسی کاملا سفید نبود و اکثر سفید تیره بودن
نمونه پشت زمینه عکس رو قرار دادم.

پس زمینه کاملا سفید مشکلی نداره، فقط موقع جایگزین کردن این پس زمینه، خود عکس سر در هاشیه ها لبه دار، دستکاری یا خراب نشه. همونطور که دوستان گفتن پس زمینه روشن و ساده کافیه حالا اگر سفیده سفید هم نبود عیبی نداره.
تشکر کنندگان: storagemeter ، Richard
دوستان من رفتم عکاسی گفتم عکس حداکثر حجمش 240کیلوبایت باشه ولی امروز عکس تحویل گرفتم 283 کیلوبایته به نظر شما مورد قبوله؟
تشکر کنندگان:
(2015-10-05 ساعت 21:53)delavaz نوشته:  دوستان من رفتم عکاسی گفتم عکس حداکثر حجمش 240کیلوبایت باشه ولی امروز عکس تحویل گرفتم 283 کیلوبایته به نظر شما مورد قبوله؟

سلام دوست عزیز

توی سایت ثبت نام آپلود کنید اگر قبول کرد که هیچ اگر قبول نکرد میتونید با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ یا کورل سایز عکستون رو یه مقدار کوچیک کنید از نظر حجمی .

موفق باشید
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: amin_j
(2015-10-05 ساعت 21:53)delavaz نوشته:  دوستان من رفتم عکاسی گفتم عکس حداکثر حجمش 240کیلوبایت باشه ولی امروز عکس تحویل گرفتم 283 کیلوبایته به نظر شما مورد قبوله؟

با سلام

فکر کنم هنگام آپلود ایراد بگیره سایت، اگه میخواین محکم کاری بشه و اگه به فوتوشاپ دسترسی دارین توی منوی فایل یه گزینه داره Save for web دست چپ یه نوار متحرک داره Quality، پایین هم حجم نهایی رو نشون میده، کمی اگه کیفیت رو بیارین پایین به حجم مناسب میرسین.
با نرم افزار دیگه فک نکنم با این دقت بتونین حجم عکس آپلودیتون رو تنظیم کنین، اگر دوستان راه ساده تری بلدن منم دوست دارم یاد بگیرم.
ممنون
تشکر کنندگان: delavaz
(2015-10-05 ساعت 23:59)amin_j نوشته:  

با سلام

فکر کنم هنگام آپلود ایراد بگیره سایت، اگه میخواین محکم کاری بشه و اگه به فوتوشاپ دسترسی دارین توی منوی فایل یه گزینه داره Save for web دست چپ یه نوار متحرک داره Quality، پایین هم حجم نهایی رو نشون میده، کمی اگه کیفیت رو بیارین پایین به حجم مناسب میرسین.
با نرم افزار دیگه فک نکنم با این دقت بتونین حجم عکس آپلودیتون رو تنظیم کنین، اگر دوستان راه ساده تری بلدن منم دوست دارم یاد بگیرم.
ممنون

اگر با نرم افزار
Microsoft Paint
که رو همه ی ویندوز ها هم نصب هست عکس رو باز کنین و بدون هیچ تغییری عکس رو ذخیره کنین:
Control + S
معمولا یه ۱۰-۱۵ درصد از حجم عکس کم میشه.
چون خیلی راحته و کیفیت عکس رو کم نمیکنه به امتحانش میارزه
تشکر کنندگان: amin_j
با برنامه چک عکس خود سایت لاتاری که توی صفحه قبل (پست 38) توضیح دادم، عکس رو تنظیم کنید از هر لحاظ خودش تنظیم میشه از جمله حجم فایل. نه نیازی به فتوشاپ هست و نه چیز دیگه.
تشکر کنندگان: Siamak ، Srod ، delavaz ، amin_j

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان