کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکــس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری
مشخصات عکــس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: amin_j ، حاجی واشنگتن ، jalayevatan ، alireza51
سلام دوستان . آیاا استفاده از عکس پارسال مشکلی ایجاد میکنه ؟ ( حتی اگر تاریخ ذخیره سازی فایل رو عوض کنم ؟)
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، alireza51
(2015-10-01 ساعت 10:16)arshia27 نوشته:  سلام دوستان . آیاا استفاده از عکس پارسال مشکلی ایجاد میکنه ؟ ( حتی اگر تاریخ ذخیره سازی فایل رو عوض کنم ؟)

طبق مطالبی که دوستان در سنوات گذشته نوشته بودن بودند کسانی که از عکس سنوات گذشته استفاده کرده بودند و برنده شدند.لذا اگه عکس جدید باشه کار از محکم کاری عیب نمیکنه ولی اگه عکستون با چهره جدیدتون تفاوت فاحش نداشته باشه فکر میکنم مشکلی پیش نیاد. باز دوستان هم که سابقه بیشتری دارند تایید کنند تا خیالتون راحت بشه.
شاد باشی
امضاء: یک منتظرو دیگر هیچ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، S0SHiANT ، alireza51 ، alirezanz
سلام
من امسال برای بار اول می خوام شرکت کنم
با توجه به اهمیت گرفتن عکس با مشخصات مربوطه، می خواستم از مدیران یا سایر اعضا در خواست کنم عکاسی که دقیقا بدونه باید با چه مشخصاتی عکس بگیره به من معرفی نمایند یا اگر گفتنش اینجا مورد داره از طریق پیام خصوصی اطلاع دهند
من ساکن تهران هستم ترجیحا محل عکاسی مربوطه شرق یا جنوب شرق یا مرکز شهر باشه

ممنون
تشکر کنندگان: jamal1989 ، alireza51
سلام دوستان لطفا امروز جوابمو بدید
من عکس دیجیتالی تهیه کردم اما به دلیل چروک بودن پرده پشت سرم بک گراند رو با فتوشاپ از رنگ خود دیوار استفاده و قسمت وسیعی رو ترمیم کردم ،ایا تغییر در بک گراند مشکلی ایجاد میکنه ؟؟؟
تشکر کنندگان: farrokh33 ، s.d.usa ، alireza51 ، alirezanz
(2015-10-01 ساعت 11:15)llll نوشته:  سلام
من امسال برای بار اول می خوام شرکت کنم
با توجه به اهمیت گرفتن عکس با مشخصات مربوطه، می خواستم از مدیران یا سایر اعضا در خواست کنم عکاسی که دقیقا بدونه باید با چه مشخصاتی عکس بگیره به من معرفی نمایند یا اگر گفتنش اینجا مورد داره از طریق پیام خصوصی اطلاع دهند
من ساکن تهران هستم ترجیحا محل عکاسی مربوطه شرق یا جنوب شرق یا مرکز شهر باشه

ممنون
سلام دوست عزیز چون محل پیغام خصوصی نداشتید نتوستم پیغام بذارم وآدرس بدم ولی آتلیه های معروف تهران که شعبه هایی تو محل های مختلف دارند اگه بگید عکس برا لاتاری خودشون مشخصات رو میدونند یکی از شعبه هاش خیابان انقلاب نرسیده به میدان آزادی تابلوی خیلی بزرگی داره همینطور که از شرق میای به طرف غرب حدود 300 مترمونده به میدان آزادی سمت چپ چون نمیتونستم اسمش رو بنویسم آدرس دادم
تشکر کنندگان: llll ، jamal1989 ، jalayevatan ، alireza51
(2015-10-01 ساعت 11:56)bousherpeyman نوشته:  سلام دوستان لطفا امروز جوابمو بدید
من عکس دیجیتالی تهیه کردم اما به دلیل چروک بودن پرده پشت سرم بک گراند رو با فتوشاپ از رنگ خود دیوار استفاده و قسمت وسیعی رو ترمیم کردم ،ایا تغییر در بک گراند مشکلی ایجاد میکنه ؟؟؟
سلام بهتره دوباره عکس بگیرید واز فوتوشاپ استفاده نکنید
تشکر کنندگان: crafcrab ، jalayevatan ، alireza51
من عکس شش در چهار پاسپورتم رو که ادیت میکنم به پنج در پنج خیلی زوم میشه.این مشکلی نداره؟
تشکر کنندگان: alireza51
farrokh33 عزیز من برای شما یه ایمیل ارسال کردم

لطفا چک کنید
(2015-10-01 ساعت 12:36)navid32 نوشته:  من عکس شش در چهار پاسپورتم رو که ادیت میکنم به پنج در پنج خیلی زوم میشه.این مشکلی نداره؟

سلام
اندازه سر و ارتفاع چشم ها توی عکس باید در محدوده و نسبت خاصی باشه که توی خود سایت ثبت نام توضیح داده.
در صورتی که این موضوع رعایت بشه و عکس مواردی که توی سایت ذکر شده از جمله نداشتن سایه پشت سر، مخدوش نبودن، فوکوس بودن و... رو داشته باشه مشکلی نیست.
هرچند فک کنم شما فقط باید به اندازه سر و محل قرارگیری چشمها دقت کنید.
تشکر کنندگان: navid32 ، alireza51
ارائه عکس های دیجیتالی (تصویرهای دیجیتالی)

شما می توانید عکسهایتان را با استفاده از دوربین های دیجیتال یا اسکن ازعکسهای چاپ شده مادامی که این تصاویر مطابق مشخصات ترکیب بندی و فنی ذکر شده باشد، تهیه و ارائه نمایید. متقاضیان می توانند برای حصول اطمینان از مطابقت عکس با الزامات مورد نظر، پیش از ارائه فرم ثبت نام، مناسب بودن عکس های خود را با استفاده از پیوند موجود در تارنمای ویزای گونه گونی (E-DV) آزمایش کنند. این بخش حاوی معیارهای مربوط به تأیید عکس ها ازجمله مشخصات ترکیب بندی عکس ها و نمونه هایی از عکس های قابل قبول و غیر قابل قبول را در اختیارمتقاضیان می گذارد.

تصاویر ارائه شده می بایست دارای عمق تصویری ٢٤ بیت رنگ باشند. اگر شما از اسکنر استفاده می کنید قبل از اسکن تنظیمات آن را مطابق با ٢٤ بیت رنگ یا گزینه رنگهای حقیقی تنظیم کنید. دیگر الزامات مربوط به تصویر عبارتند از:

ویژگیهای ترکیب بندی عکس:

* وضعیت سر

# صورت فرد موضوع عکس باید مستقیماً رو به دوربین باشد.

# سر فرد نباید به طرف بالا، پایین یا چپ یا راست باشد.

# ارتفاع سر یا اندازه بخش صورت (از بالای سر، مشتمل بر موی سر، تا پایین چانه) باید بین ۵٠و ٦٩ درصد ارتفاع کل تصویر باشد. ارتفاع چشم (از پایین عکس تا خط چشم ها) باید بین ۵٦ و ٦٩ درصد ارتفاع تصویر باشد.

الگوی اندازه سر در تصویر دیجیتالی

نمونه هایی از الزامات عکس در بخش ویژگیهای تصویر تارنما موجود است.

* پس زمینه با رنگ خنثی

# برای عکسبرداری باید از پس زمینه خنثی کم رنگ استفاده شود.

* وضوح تصویر

# عکس باید دارای وضوح کامل باشد.

* زوائد تزیینی

# متقاضی نباید در عکس عینک آفتابی یا دیگر زوائدی که بخشی از صورت را می پوشانند، داشته باشد.

* پوشش سر و کلاه

#عکس های متقاضیانی که دارای پوشش سر یا کلاه هستند تنها در شرایطی پذیرفته می شوند که دلیلی اعتقادی یا مذهبی بر آن مترتب باشد؛ حتی در چنین شرایطی، این کلاه یا پوشش نمی بایست هیچ قسمتی از صورت متقاضی را بپوشاند. عکس هایی که متقاضیان در آنها دارای دست افزارهای قبیله ای یا کلاه های دیگر با ماهیت هایی غیردینی به سر دارند، پذیرفته نمی شود. عکس پرسنل نظامی و کارکنان شرکت های هوایی و دیگر افرادی که باید به دلایل حرفه ای کلاه بپوشند مورد پذیرش نیست.

ویژگیهای فنی تصاویر

گرفتن عکس جدید دیجیتالی. اگر بنا دارید عکس جدید دیجیتالی بگیرید دقت داشته باشید که عکستان دارای ویژگیهای زیر باشد.

قالب تصویری عکس (فرمت): فرمت تصویر باید در قالب دیجیتالی Joint Photographic Experts Group موسوم به (JPEG) باشد.

اندازه فایل تصویری: فایل تصویری مورد استفاده باید حداکثر ٢٤٠ کیلوبایت باشد.

رزولوشن (دقت رقومی) تصویر: فایل تصویری باید حداقل ٦٠٠ پیکسل (عرض) در ٦٠٠ پیکسل (ارتفاع) باشد. کلیه تصویرها باید به شکل مربع ارائه شوند، بدین معنی که ارتفاع عکس با عرض آن یکسان باشد.

ژرفای رنگ تصویر: تصویر مورد استفاده باید ژرفای رنگی ٢٤ بیت در هر واحد تصویری (پیکسل) داشته باشد. عکس های سیاه و سفید ٢٤ بیت یا تصاویر ٨ بیتی پذیرفته نمی شوند.

*اسکن کردن عکس. قبل از اسکن عکس های چاپ شده دقت داشته باشید که ترکیب بندی عکس مطابق آنچه گفته شد باشد. برای اسکن عکسهای چاپی از راهنمای زیر استفاده کنید.

رزولوشن (دقت رقومی) اسکنر: دقت رزولوشن باید حداقل ٣٠٠ نقطه بر اینچ (dpi) باشد.

قالب عکس: فرمت تصویر بایدJoint Photographic Experts Group (JPEG) باشد.

اندازه فایل: فایل تصویری مورد استفاده باید حداکثر ٢٤٠ کیلوبایت باشد.

درجه وضوح و ابعاد تصویر: ٦٠٠ در ٦٠٠ پیکسل.

ژرفای رنگ تصویر: تصویر مورد استفاده باید ژرفای رنگی 24 بیت در هر واحد تصویری (پیکسل) داشته باشد [متقاضیان توجه داشته باشند که عکس های سیاه و سفید، تک رنگ، یا طیف خاکستری پذیرفته نمی شوند[.

منبع : سایت فارسی وزارت امور خارجه امریکا
تشکر کنندگان: salar3d ، amin_j ، jalayevatan ، alireza51 ، faraz15 ، we are one ، 327 ، pishtaz611
طبق تحقیقات من مورد داره باز خود شما هم یه سرچی بکن
تو رو خدا حواستون به عکسی که میگیرید باشه. من امروز رفتم یه عکاسی که خیلی اسم در کرده و معروفه تو تهران. عکس گرفتم و هرچی هم گفتم عکسو نشونم نداد بعد یه ساعت بعد زده رو سی دی رفتم گرفتم آوردم با اون کادر بندی سایت نمیخونه تصویر ( وقتی چهره رو میخوای وسط او دو بیضی سبز قرار بدی، عکس از کناره ها کم داره) یعنی دقیق ترش رو بگم اینه که سر وسط وسط تصویر نیست. حالا باید وایسم تا شنبه برم سر وقت عکاس نسبتا غیر محترم. الان خیلی عصبانی ام. میخواستم همین امشب تمومش کنم که نشد. wish me luck برای شما هم ارزوی موفقیت میکنم.
تشکر کنندگان: jamal1989 ، jalayevatan ، S0SHiANT ، alireza51
سلام دوستان
چند جا تو این سایت خونده بودم که برای تغییر تاریخ عکسی که قبلا گرفتیم تو پراپرتیز و سامری و ادونس اونجا میشه تغییر داد من رفتم تاریخ عکس رو هم دیدم ولی رید اونلی هست چطور میشه تغییرش داد ممنون اگه کسی میدونه

بعد لینکه اونجایی که میریم عکس رو از نظر کادر بندی چک میکنیم
تو سایت دی وی اگه کسی بزاره بی نهایت ممنون میشم با امید موفقیت برای همه
تشکر کنندگان: alireza51 ، ghalandar ، Nightsky007
این عکاسی ها ارزش هزینه و وقت تلف کردند ندارند. بهتره خودتان عکس بگیرید و سپس عکس را با Microsoft Office Picture Manager ابتدا Crop کنید به یک عکس مربعی و سپس Resize کنید به عکس 600 پیکسل در 600 پیکسل.

(2015-10-01 ساعت 23:16)mogo00 نوشته:  تو رو خدا حواستون به عکسی که میگیرید باشه. من امروز رفتم یه عکاسی که خیلی اسم در کرده و معروفه تو تهران. عکس گرفتم و هرچی هم گفتم عکسو نشونم نداد بعد یه ساعت بعد زده رو سی دی رفتم گرفتم آوردم با اون کادر بندی سایت نمیخونه تصویر ( وقتی چهره رو میخوای وسط او دو بیضی سبز قرار بدی، عکس از کناره ها کم داره) یعنی دقیق ترش رو بگم اینه که سر وسط وسط تصویر نیست. حالا باید وایسم تا شنبه برم سر وقت عکاس نسبتا غیر محترم. الان خیلی عصبانی ام. میخواستم همین امشب تمومش کنم که نشد. wish me luck برای شما هم ارزوی موفقیت میکنم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان