کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت نام خانوادگی و پرسشهای مرتبط با آن
واقعا درست گفتید لطفا دوستانی که اصلا تصور نمیکنند بخواند روزی برن امریکا و فقط از روی چشم و همچشمی میان و ثبت نام میکنن فقط در حق بقیه ظلم میکنن. من خانمی را میشناختم که قبول شد ولی نرفت و اصلا هم حسی در این رابطه نداشت چه بسا فرد دیگری که عاشق رفتن بود اسمش در میاومد .خودم به اطرافم که نگاه میکنم کم نیستند افرادی که اصلا به هیچ عنوان تصور نمیکنند ازتهران هم بیرون برن ولی میان باز ثبت نام میکنن!!! یعنی اینا چشونه !!! لطفا اول یه ارزابی از خودتون بکنید ببینید واقعا نیاز هست و بعد اقدام کنید
تشکر کنندگان: amin_j ، victor2016 ، azra.amin
(2015-10-04 ساعت 15:55)Dr.Fox نوشته:  من اولین بار میخوام خانوادگی ثبت نام کنم، همیشه (۵ سال گذشته) مجردی ثبت نام میکردم.

فرزند اول 20 ساله دانشجو است
فرزند دوم 16 ساله محصل است

آیا امکان ثبت نام جداگانه فرزند اول (که 20 سال دارد و دانشجو است) وجود دارد ؟

آیا فرزند دوم و یا دیگر فرزندان کوچک در هنگام ثبت نام (با توجه به آنکه به صورت زیر مجموعه ای از خانواده خود خواهند بود) نیازمند عکس هستند ؟!

با تشکر
1. بله میشه
2. بله همه کسانی که در فرم ثبت نام هستند باید عکس داشته باشند
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

تشکر کنندگان: mrlzdh ، amin_j ، Dr.Fox ، ELNAZ21
سلام دوستان
لطفا سئوالای خودتون رو در تاپیک های مرتبط بپرسید این تاپیک مربوط به ثبت نام خانوادگی و مشکلات اون هست نه چیزه دیگه.
دوستان یه سئوال فامیلی خانومم پسوند داره میشه یک راهنمایی بکنید که چجوری بنویسم چون الان تو فیس نگاه کردن یه ویدیو بود در مورد ثبت نام لاتاری 2017 گفت اگه اطلاعات درست وارد نشه از لیست قرعه کشی خط میخورید. لطفا من رو راهنمایی کنید.
با تشکر
شماره کیس:  ????
تاریخ رویت قبولی: ????
کنسولگری: ????
تعداد افراد منظور در کیس : 3
ارسال فرمهای سری اول: ????
کارنت شدن کیس: ?????
مصاحبه: ????
دریافت کلیرنس: ????
دریافت ویزا:  یک ضرب
ورود به آمریکا: ????
دریافت گرین کارت: ????
DV2014=> Has Not Been Selected
DV2015=> Has Not Been Selected
DV2016=> Has Not Been Selected
DV2017=> Has Not Been Selected
DV2018=> Has Not Been Selected
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان.خواهشا یکمی هم به تازه واردها توجه داشته باشید شماها که انقدر مهربونید.سوال من این هست که همسرم از ازدواج قبلیش یه پسر 20 ساله داره که با مادرش زندگی میکنه و هیچ ارتباطی هم باهم ندارند ولی با این حال چون 20 سالشه میدونم که باید اسمشو در فرم ذکر کنه ولی توی سایت وزارت امور خارجه امریکا دیدم که نوشته باید ظاهرا من هم این بچه را در فرم خودمم بنویسم چون عین عبارت این بود فرزند همسر ولی چندتا مشاور توی ف ی س ب.و ک میگفتن من نباید اسم فرزند همسر را اضافه کنم و یک عده هم میگن باید اضافه کرد وگرنه رد میشه.ممنوم میشم راهنمایی کنید چکار باید بکنم.
تشکر کنندگان:
(2015-10-05 ساعت 02:35)mrlzdh نوشته:  سلام دوستان
لطفا سئوالای خودتون رو در تاپیک های مرتبط بپرسید این تاپیک مربوط به ثبت نام خانوادگی و مشکلات اون هست نه چیزه دیگه.
دوستان یه سئوال فامیلی خانومم پسوند داره میشه یک راهنمایی بکنید که چجوری بنویسم چون الان تو فیس نگاه کردن یه ویدیو بود در مورد ثبت نام لاتاری 2017 گفت اگه اطلاعات درست وارد نشه از لیست قرعه کشی خط میخورید. لطفا من رو راهنمایی کنید.
با تشکر

پسوند هم در قسمت فامیلی وارد میشه. اگر پاسپورت دارید مثل اون وارد کنید. اگر نه با خط فاصله یا اسپیس.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان:
سلام. من متوجه شدم ثبت نام لاتری امسال پولی شده. 59 دلار آمریکا!
تشکر کنندگان:
(2015-10-05 ساعت 11:22)ویوا نوشته:  سلام به دوستان.خواهشا یکمی هم به تازه واردها توجه داشته باشید شماها که انقدر مهربونید.سوال من این هست که همسرم از ازدواج قبلیش یه پسر 20 ساله داره که با مادرش زندگی میکنه و هیچ ارتباطی هم باهم ندارند ولی با این حال چون 20 سالشه میدونم که باید اسمشو در فرم ذکر کنه ولی توی سایت وزارت امور خارجه آمریکا دیدم که نوشته باید ظاهرا من هم این بچه را در فرم خودمم بنویسم چون عین عبارت این بود فرزند همسر ولی چندتا مشاور توی ف ی س ب.و ک میگفتن من نباید اسم فرزند همسر را اضافه کنم و یک عده هم میگن باید اضافه کرد وگرنه رد میشه.ممنوم میشم راهنمایی کنید چکار باید بکنم.

بله هم همسرتون و هم شما باید اون فرزند (البته اگر مجرد هست) رو جزء تعداد فرزندانتون حساب کنید.
all living step-children who are unmarried and under the age of 21 on the date of your electronic entry, even if you are no longer legally married to the child’s parent, and even if the child does not currently reside with you and/or will not immigrate with you.
تشکر کنندگان:
(2015-10-05 ساعت 12:26)AliFathi نوشته:  سلام. من متوجه شدم ثبت نام لاتری امسال پولی شده. 59 دلار آمریکا!

دوست عزیز اشتباه متوجه شدید، سایتی که مراجعه کردید سایت واقعی لاتاری نیست. از این سایت ها ایرانی و خارجی زیاده و از شما پول میگیرن تا براتون ثبت نام کنن. تنها سایت ثبت نام لاتاری https://www.dvlottery.state.gov/ هست و توش تاکید هم شده که رایگان هست (متاسفانه Big Grin).
تشکر کنندگان: Srod ، برنا ، golum8632 ، ELNAZ21
(2015-10-05 ساعت 12:29)victor2016 نوشته:  
(2015-10-05 ساعت 12:26)AliFathi نوشته:  سلام. من متوجه شدم ثبت نام لاتری امسال پولی شده. 59 دلار آمریکا!

دوست عزیز اشتباه متوجه شدید، سایتی که مراجعه کردید سایت واقعی لاتاری نیست. از این سایت ها ایرانی و خارجی زیاده و از شما پول میگیرن تا براتون ثبت نام کنن. تنها سایت ثبت نام لاتاری https://www.dvlottery.state.gov/ هست و توش تاکید هم شده که رایگان هست (متاسفانه Big Grin).

بله الان متوجه شدم. ممنون از راهنمایی تون
تشکر کنندگان:
دوستاي عزيزم ميخوام براي يک آقايي ثبت نام کنم. ايشون همسرشان فوت کردند و سه بچه دارند بالاي 21 سال که همه اونا خودشون قبلا ثبت نام کرده اند. الان موقع ثبت نام براي ايشون، تعداد بچه رو بايد بزنم يا نه؟
اگه بزنم 3 تا حالا مشخصات اونا رو ميخواد و عکس هارو.
چيکار کنم؟
تشکر کنندگان:
(2015-10-05 ساعت 14:21)annahitaa نوشته:  دوستاي عزيزم ميخوام براي يک آقايي ثبت نام کنم. ايشون همسرشان فوت کردند و سه بچه دارند بالاي 21 سال که همه اونا خودشون قبلا ثبت نام کرده اند. الان موقع ثبت نام براي ايشون، تعداد بچه رو بايد بزنم يا نه؟
اگه بزنم ۳ تا حالا مشخصات اونا رو ميخواد و عکس هارو.
چيکار کنم؟
با اجازه پیشکسوتان
ایشون نمیتونن بچه هاشونو زیر مجموعه خودشون قرار بدن چون بچه ها بالای 21 سال سن دارند و باید به تنهایی ثبت نام کنند
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

تشکر کنندگان: victor2016
خيلي ممنونم دوست عزيز. پس تعداد بچه ها رو بايد صفر بزنن ايشون ديكه؟

تشکر کنندگان:
سلام به همه
آقا من بیست سالمه. باید خودم جدا ثبت نام ونم یا فقط با پدر و مادرم میتونم ثبت نام کنم
سوال دیگه اینکه اگه از پدر و مادرم فقط پدرم بخواد ثبت نام کنه میتونم اسم خودمم بزنم زیر مجموعش؟
خلاصه یادتون نره جواب اینو بگید که میتونم خودم تنهایی بنویسم یا نه
ممنون
تشکر کنندگان:
(2015-10-05 ساعت 19:23)annahitaa نوشته:  خيلي ممنونم دوست عزيز. پس تعداد بچه ها رو بايد صفر بزنن ايشون ديكه؟

بله باید بزنید صفر
تشکر کنندگان:
(2015-10-05 ساعت 23:29)Srod نوشته:  
(2015-10-05 ساعت 23:18)mogo00 نوشته:  سلام به همه
آقا من بیست سالمه. باید خودم جدا ثبت نام ونم یا فقط با پدر و مادرم میتونم ثبت نام کنم
سوال دیگه اینکه اگه از پدر و مادرم فقط پدرم بخواد ثبت نام کنه میتونم اسم خودمم بزنم زیر مجموعش؟
خلاصه یادتون نره جواب اینو بگید که میتونم خودم تنهایی بنویسم یا نه
ممنون

شما حساب کنین که تا وقتی نتایج قرعه کشی اعلام میشه و پدر شما در صورت برنده شدن چفدر طول میکشه کارنت بشن و مصاحبه کنن و کلیرنسشون تموم بشه به علاوه سن خودتون کنین
مثلا حدود ۹ ماه دیگه نتایج اعلام میشه اول اکتبر سال دیگه مصاحبه ها شروع میشه در صورت برنده شدن و داشتن کیس نامبر زیر ۱۰۰۰ در خوش بینانه تریت حالت ممکن شما ۱۲-۱۳ ماه دیگه میتونین ویزا بگیرین
حالا ببینین که تا اون موقع ۲۱ سال شما تموم میشه یا نه
اگر نه میتونین با پدرتون هم ثبت نام کنین اگر تموم میشه ۲۱ سالتون، نباید ثبت نام کنین با ایشون

با سلام

Srod عزیز با کمال احترام شما دارید اشتباه عرض می کنید، این مورد به صراحت با عنوان Child Status Protection Act در دستورالعمل ثبت نام ذکر شده و میگه که سن شما در زمان ثبت نام فقط مهم هست و اگر در زمان صدور ویزا سنتون از 21 بالاتر بره مشکلی نداره.

با آرزوی موفقیت
تشکر کنندگان: mogo00 ، Srod

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان