کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-11-22 ساعت 18:16)sepideh1234 نوشته:  دوستای خوبم اگه خدا بخواد منم فرداشب پرواز دارم
این قبض پرداخت 165$ رو باید توی فرودگاه با مدارک مدیکال تحویل بدم؟
خب نوبت من شد یه تبریکی به خانوم سپیده عرض کنم.
بسیار خوشحال شدم امید وارم که موفق باشید و شادکام.
خیلی هم عالی.
توجه میئم شما رو به اینکه حتما ً از ادرسی دارید میرید یه چند تا تو کیف ک.له بزارید که به سعولت در دسترس باشه.
سعی کنید قبل از رفتن نخوابید تا در پرواز بخوابید و از مشکلات جت لندینگ که محمد جان باید توضیح بدن کمتر متضرر بشین.
امیدوارم بهترین ها براتون اتفاق بیافته همانگونه که تاکنون افتاده.
پیروز موفق شادکام باشید.
مقصد نگفتی کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شیرینی فراموش نشه.
ولی دلم تنگ شده یکی اینجا نمیاد هورا بکشه.
CN:8**✈IV:Oct.2015✈Per:2✈Status:Clear(A.P.146Day) 4-Mar
Entrance:Houston,TX✈Visa22-March-2016:
Entrance به امید خدا ابتدای Sep.2016
سفرنامه
.pdf   Lottery Az Ghaboli ta CEAC Ankara.pdf (اندازه 29.79 MB / تعداد دانلود: 6,458)
پاسخ
خانم ماندانا و آقای امیر رضا بابت پاسخ هایتان بسیار سپاس گذارم
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، Siamak ، امیررضا.س ، sahar2016 ، behjan ، alirezanz
(2015-11-22 ساعت 23:02)ho_tasha نوشته:  
(2015-11-22 ساعت 18:16)sepideh1234 نوشته:  دوستای خوبم اگه خدا بخواد منم فرداشب پرواز دارم
این قبض پرداخت 165$ رو باید توی فرودگاه با مدارک مدیکال تحویل بدم؟
خب نوبت من شد یه تبریکی به خانوم سپیده عرض کنم.
بسیار خوشحال شدم امید وارم که موفق باشید و شادکام.
خیلی هم عالی.
توجه میئم شما رو به اینکه حتما ً از ادرسی دارید میرید یه چند تا تو کیف ک.له بزارید که به سعولت در دسترس باشه.
سعی کنید قبل از رفتن نخوابید تا در پرواز بخوابید و از مشکلات جت لندینگ که محمد جان باید توضیح بدن کمتر متضرر بشین.
امیدوارم بهترین ها براتون اتفاق بیافته همانگونه که تاکنون افتاده.
پیروز موفق شادکام باشید.
مقصد نگفتی کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شیرینی فراموش نشه.
ولی دلم تنگ شده یکی اینجا نمیاد هورا بکشه.

هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا اینم برای ذوست عزیزمون وآرزوی موفقیت برای ایشان
شماره کیس***2016as1   تاریخ رویت قبولی: 15may     کنسولگری:abu dhabi
تعداد افراد منظور در کیس : 1  ارسال فرمهای سری اول:1jun  کارنت شدن کیس:12Aug    مصاحبه:اکتبر     دریافت کلیرنس:    APاکتبر   کلیر:18aprilبعداز حدود170روز   دریافت ویزا:

پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، sepideh1234 ، lighthouse ، ho_tasha ، sahar2016 ، Interuniversal ، matin86 ، j.modarres ، alirezanz
ممنونم از همتونBig Grin
من ویرجینیا میرم, ایشالله برسم هرموردی هم باشه در خدمتمWink
آقای ho_tasha عزیز مرسی از تبریک وتوصیه هاتون برای راحتی در پروازBig Grin
با پرواز قطر هم میرم, حالا جزییات پرواز و تحویل مدارک رو براتون میگم حتما.
فقط بیصبرانه منتظر کلیر شدن و دریافت ویزای دوستای گلم هستم
مرسی از همتون که حضورتون پر از دلگرمیهSmile
كيس نامبر:**8 2016AS /ارسال فرم: May22 /مصاحبه: Oct 19 /آنکارا / ویزا یکضرب/ ورود به آمریکا: 24 Nov
دریافت گرین کارت:23 2015Dec
پاسخ
در ضمن من فراموش کردم که بگم از من حتی سی دی مربوط به عکس قفسه ی سینه را هم نگرفتند و ازشون پرسیدم که نمیگیرید و اونا هم گفتند که نه فقط پیش خودت نگهش دار.
کیس نامبر:**2016AS000005/رویت قبولی:3 جون/ ارسال فرم:9 جون/کارنت شدن:12 آگوست/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:29 سپتامبر- 11:30 شب/ تاریخ مصاحبه:3 نوامبر/ محل سفارت:آنکارا-همون آنکارا/دریافت ویزا:تکضرب 3 نوامبر/دریافت گرین کارت:5 دسامبر(یعنی 22 روز بعد از ورود)/اولین ورود به آمریکا:ایشالا 13 نوامبر ساعت 9:15 صبح به وقت دالاس/مقصد:دالاس/جمع تقریبی مخارج تا حالا:هی داره زیاد میشهBig Grin

پاسخ
با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامي
من چند روز پيش از دالاس با قطر ايرويز به مقصد مشهد پرواز داشتم و به دليل فصلي و كم شدن بعضي از پروازها مجبور بودم ١٩ ساعت در دوحه توقف داشته باشم كه وقتي وارد فرودگاه دوحه شديم متاسفانه بنا به دلائل نژادپرستانه از دادن هتل در شهر و ويزاي ترانزيت خود داري كردند و من هرچي توضيح دادم كه من از امريكا ميام و گرين كارت دارم جواب اين بود كه أصلا هم نيست فقط همين كه پاس إيراني داريد نميتونيم به شما ويزاي ترانزيت بديم و اين در حالي بود كه به تمام كساني كه از هند و يا بقيه كشور هاي اسيايي بودند يكي يكي ويزا دادند و رفتنا داخل دوحه سپس ما تصميم گرفتيم كه از هتل داخل فرودگاه استفاده كنيم كه با يك عدد نجومي مواجه شديم حدود ٧٥٠ دلار براي يك روز براي دونفر كه از قيمت هتل ١٠ ستاره هم بالاتر بود و بلاخره شب را در فرودگاه مونديم و به دليل دماي پايين داخل فرودگاه تا صبح لرزيديم اين درحالي هست كه من كارت عضويت بورگاندي قطر را داشتم و با اين پرواز كارتم نقره اي ميشد يعني جزو مسافران با پرواز زياد بودم
بنابراين خواستم دوستان را راهنمايي كنم كه اگر كشوري بنا به دلائل نژادپرستانه به شما ويزا نميدهد لزومي نداره پول خودمان را در جيب انها بريزيم
پاسخ
سلام دوستان
این پست رو واسه هم قطار های خودم گذاشته بودم گفتم واسه شما هم بزارم خالی از لطف نیست

صدای منو از آمریکا می شنوید
اولین سفر با موفقیت انجام شد
با ۱. پرواز لوفتانزا از فرودگاه تهران به فرانکفورت ۲. فرانکفورت به سیاتل
پرواز خوبی بود و البته بسیار خلوت
فقط بعد از ورود به آلمان سخت گیری بسیار زیاد بود.
من چهار بار بازرسی شدم !!!
الان هم بزرگترین مشکلی که دارم زبان هستش و به تمام دوستان توصیه می گنم که حتماً تمام زمانتون رو برای فقط تقویت زبان بزارین.
آهان نکته در خصوص برگه ی آبی:
۱. تمام سؤالاتش رو NO بزنین
۲. یه قسمتی داره که به مواد یا لوازم با ارزش و سوغاتی ها اشاره می کنه، چون ایرانی هستین یه مبلغی داخلش بزنین که :
الف. اگه مبلغ رو کم بزنین کیفتون چک نمی شه، اما اگه کیف رو گم کردن، بیمه همون قیمت رو به شما بر می گردونه
ب. اگه مبلغ رو زیاد بزنین، واسه گرفتن پول از بیمه می تونین روش حساب کنین اما به محض ورود به اولین فرودگاه آمریکا کیفتون بدون شک بازرسی میشه.
ج. اگه خالی بزارین چون ابرانی هستین بهتون شک می کنه و میگه یعنی گز یا پسته نیاوردی؟ پس 20-30 دلار حداقل بنویسین. پشت برگه رو هم خالی بزارین اگه گیر داد بنویسین Candy مثلاً 30 دلار

نکته مهم : در کیف هاتون رو قفل نکنین، من قفل کرده بودم و در کیف رو شکسته بودن تا داخلش رو چک کنن. پس اصلا قفلشون نکنین.

بازم چیزی یادم اومد می نویسم. دعام کنین. مرسی
پاسخ
(2015-11-24 ساعت 02:25)yesorno نوشته:  سلام دوستان
این پست رو واسه هم قطار های خودم گذاشته بودم گفتم واسه شما هم بزارم خالی از لطف نیست

الان هم بزرگترین مشکلی که دارم زبان هستش و به تمام دوستان توصیه می گنم که حتماً تمام زمانتون رو برای فقط تقویت زبان بزارین.
۲. یه قسمتی داره که به مواد یا لوازم با ارزش و سوغاتی ها اشاره می کنه، چون ایرانی هستین یه مبلغی داخلش بزنین که :
الف. اگه مبلغ رو کم بزنین کیفتون چک نمی شه، اما اگه کیف رو گم کردن، بیمه همون قیمت رو به شما بر می گردونه
ب. اگه مبلغ رو زیاد بزنین، واسه گرفتن پول از بیمه می تونین روش حساب کنین اما به محض ورود به اولین فرودگاه آمریکا کیفتون بدون شک بازرسی میشه.
ج. اگه خالی بزارین چون ابرانی هستین بهتون شک می کنه و میگه یعنی گز یا پسته نیاوردی؟ پس 20-30 دلار حداقل بنویسین. پشت برگه رو هم خالی بزارین اگه گیر داد بنویسین Candy مثلاً 30 دلار

نکته مهم : در کیف هاتون رو قفل نکنین، من قفل کرده بودم و در کیف رو شکسته بودن تا داخلش رو چک کنن. پس اصلا قفلشون نکنین.

سلام، ورودتون به امریکارو بهتون تبریک میگم و امیدوارم زندگی سرشار از موفقیت در انتظارتون باشه. ممنون بابت نکاتی که ذکر کردید.
لطفا هر زمان که براتون مناسب و ممکن بود کمی از امریکا و شرایط زندگی در اونجا برامون بگید و اینکه چقدر امریکا رو با تصوراتی که از قبل درموردش داشتید یکسان دیدید؟
با تشکرو آرزوی موفقیت
پاسخ
(2015-11-24 ساعت 14:29)آنجلا.. نوشته:  

سلام، ورودتون به آمریکارو بهتون تبریک میگم و امیدوارم زندگی سرشار از موفقیت در انتظارتون باشه. ممنون بابت نکاتی که ذکر کردید.
لطفا هر زمان که براتون مناسب و ممکن بود کمی از آمریکا و شرایط زندگی در اونجا برامون بگید و اینکه چقدر آمریکا رو با تصوراتی که از قبل درموردش داشتید یکسان دیدید؟
با تشکرو آرزوی موفقیت

دوست عزیز امیدوارم موفق باشید .ما هم برنامه داریم که بعد از کلیر شدن و گرفتن ویزا به سیاتل بیاییم ممنون میشم که چیزهایی که در مورد اونجا به نظرتون میاد در پستهاتون بذارین .در ضمن از دبی چمدونهایی خریدم که بجز قفل رمزدار که توسط شخص قفل میشه یک قفل اضافه داره که کلید این قفل دست مامورین در فرودگاهها میباشد که مانع از شکستن قفل چمدان توسط اونها میشه .اونطور که من در فروشگاههای دبی دیدم تمام چمدانهای جدید این قفل رو دارن
لاتاری  2016/ افراد کیس2 نفر /کیس نامبر[##15]مصاحبه 26 اکتبر  ابوظبی هر دو کلیرنس/آپدیت 27 اکتبر سایت سفارت, 9 دسامبر , 25 ژانویه و(2 مارچ نفر دوم کیس )
9 مارچ هر دو   و 15 مارچ فقط نفر دوم کیس.کلیر بعد از 236 روز در 22 جون
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، j.modarres ، kourosh8 ، marysa ، yesorno ، Interuniversal ، alirezanz
(2015-11-24 ساعت 15:02)panizrm نوشته:  

سلام، ورودتون به آمریکارو بهتون تبریک میگم و امیدوارم زندگی سرشار از موفقیت در انتظارتون باشه. ممنون بابت نکاتی که ذکر کردید.
لطفا هر زمان که براتون مناسب و ممکن بود کمی از آمریکا و شرایط زندگی در اونجا برامون بگید و اینکه چقدر آمریکا رو با تصوراتی که از قبل درموردش داشتید یکسان دیدید؟
با تشکرو آرزوی موفقیت

دوست عزیز امیدوارم موفق باشید .ما هم برنامه داریم که بعد از کلیر شدن و گرفتن ویزا به سیاتل بیاییم ممنون میشم که چیزهایی که در مورد اونجا به نظرتون میاد در پستهاتون بذارین .در ضمن از دبی چمدونهایی خریدم که بجز قفل رمزدار که توسط شخص قفل میشه یک قفل اضافه داره که کلید این قفل دست مامورین در فرودگاهها میباشد که مانع از شکستن قفل چمدان توسط اونها میشه .اونطور که من در فروشگاههای دبی دیدم تمام چمدانهای جدید این قفل رو دارن
دوست عزیز شما حتماً کیفتو قفل بزن.
دوستان عزیز در حدود 268 صفحه از تاپیک اولین سفر به امریکا 2015 همه جاش نوشته قفل نکنید کیفهاتون رو باز دوستان میان میگن قفل داره خریدیم.
حالا من دوستان عزیز یه توصیه کنم:
حتماً تاپیک اولین سفر امریکا بخونید اگر هم حال ندارین در صفحه 90 میتونید خلاصه 90 صفحه اول رو بخونید که یه دوست خوب زحمت کشیده جمع آوری کرده.
چیز های خوبی یاد می گیریم.
دوستان آیا تا به حال برای مسافرت به این فکر کردین وقتی رسیدین اونجا این چمدون ها رو میخواهید چکار کنید؟
دوستان آیا فکر کردید بر فرض که شما بار مجازتون 23 کلیو برای هر کیف باشه چه مقدارش وزن خود کیف هست.
دوستان عزیز من از تمامی دوستان و کسانی که ورود شون رو زدن در امریکا دیدم که گفتم قفل نزنید.
موفق باشید.
CN:8**✈IV:Oct.2015✈Per:2✈Status:Clear(A.P.146Day) 4-Mar
Entrance:Houston,TX✈Visa22-March-2016:
Entrance به امید خدا ابتدای Sep.2016
سفرنامه
.pdf   Lottery Az Ghaboli ta CEAC Ankara.pdf (اندازه 29.79 MB / تعداد دانلود: 6,458)
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، j.modarres ، matin86 ، sepideh1234 ، dd7472003 ، maral-map ، alirezanz

با تشکرو آرزوی موفقیت
امروز دومین روز من در امریکا هستش و بهتره که فعلا نظری ندم، چون باید زمان بگذره و با اخلاق و عرف و مردم آشنایی پیدا کنم.
دیدگاه من قبل از ورود با دیدگاه 99% مردم متفاوت بود، من قبل از ورود اینجا رو شهر رویاها نمی دونستم و برآورد من این نبود که اینجا سرشار از خوبی و نعمت و ... هستش. تصور من از امریکا سختی، کار و تکنولوژی بود.

اما اینکه تو همین دو روز چقدر با تصورم فاصله داشت:
مردم فوق العاده آروم هستن
روابط انسانی و طرز برخوردها عالی هستش
تکنولوژی در سطح بسیار بسیار بالایی هست و منو کاملاً راضی می کنه
بسیار قانون مند هستش که واسه من بسیار جذابه
در کل به تصورات من بسیار نزدیکه و البته زندگی و کسب در آمد به وضوح در چنین محیطی بسیار سخته
طرز برخورد مردم با مهاجر بر خلاف کشور های اروپایی اینجا بسیار عالی بود.
مهمترین نیازی که اینجا حس میشه نیاز به تعامل با مردم هستش که به دلیل ضعف در زبان قادر نیستم این نیاز رو برآورده کنم و به همین دلیل به شما به شدت توصیه می کنم که تمام لحظات قبل از خروج از کشور رو برای تقویت زبانتون صرف کنین.
آخرین نکته هم در مورد قیمت ها هستش که واقعاً در مقایسه با ایران خوراکی بسیار قیمت بالایی داره و نمیتونین به ریال درآمد داشته باشین و به دلار هزینه کنین.
امیدوارم جواب سؤالاتتون رو داده باشم .
سؤالی بود در خدمتم
پاسخ
(2015-11-25 ساعت 00:35)yesorno نوشته:  

با تشکرو آرزوی موفقیت
امروز دومین روز من در آمریکا هستش و بهتره که فعلا نظری ندم، چون باید زمان بگذره و با اخلاق و عرف و مردم آشنایی پیدا کنم.
دیدگاه من قبل از ورود با دیدگاه 99% مردم متفاوت بود، من قبل از ورود اینجا رو شهر رویاها نمی دونستم و برآورد من این نبود که اینجا سرشار از خوبی و نعمت و ... هستش. تصور من از آمریکا سختی، کار و تکنولوژی بود.

تکنولوژی در سطح بسیار بسیار بالایی هست و منو کاملاً رازی می کنه
در کل به تصورات من بسیار نزدیکه و البته زندگی و کسب در آمد به وضوح در چنین محیطی بسیار سخته
مهمترین نیازی که اینجا حس میشه نیاز به تعامل با مردم هستش که به دلیل ضعف در زبان قادر نیستم این نیاز رو برآورده کنم و به همین دلیل به شما به شدت توصیه می کنم که تمام لحظات قبل از خروج از کشور رو برای تقویت زبانتون صرف کنین.
آخرین نکته هم در مورد قیمت ها هستش که واقعاً در مقایسه با ایران خوراکی بسیار قیمت بالایی داره و نمیتونین به ریال درآمد داشته باشین و به دلار هزینه کنین.
سؤالی بود در خدمتم
سلام، از پاسختون بینهایت سپاسگزارم. راستش یه سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که در تاپیکهای مختلف میبینم که افرادی که تازه مهاجرت کرده اند به لزوم همراه داشتن پول کافی اشاره میکنند ولی من نمیدونم این پول کافی در مورد شهری مثل سیاتل و یا شهرهایی با هزینه مشابه برای یه خانواده سه نفره (اگر فرض کنیم شش ماه کار و درآمد نداشته باشند و بخواهند از پولی که با خودشون بردند هزینه کنند) چقدر میتونه باشه؟ البته میدونم چیز مطلقی نیست و بستگی به انتظارات افراد داره ولی خب برای یه زندگی متوسط خدمتتون عرض میکنم. ممنون میشم اگه نظر خاصی در این مورد دارید بیان بفرمایید.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، j.modarres ، yesorno ، behjan ، dd7472003 ، alirezanz
ضمن تبريك و تشكر از آقاي يس اور نو و سلير دوستان يه خواهشي دارم كه صحبت هاي تخصصي در مورد شهرها رو تو تاپيك خودش بذاريد كه ما هم استفاده كنيم. تاپيك سياتل به حدي خوبه كه واقعا حيفه اطلاعات به روز نشه.
البته متوجه هستم كه اينجا از موضوع بحث دور نشده و صرفا چون ميترسم مطلبي رو از دست بدم ابن خواهش رو دارم چون ما هم قصد داريم به اون منطقه بريم و بسيار سوال دارم
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: j.modarres ، Interuniversal ، marysa ، yesorno ، behjan ، alirezanz
(2015-11-25 ساعت 13:56)آنجلا.. نوشته:  
(2015-11-25 ساعت 00:35)yesorno نوشته:  

با تشکرو آرزوی موفقیت
امروز دومین روز من در آمریکا هستش و بهتره که فعلا نظری ندم، چون باید زمان بگذره و با اخلاق و عرف و مردم آشنایی پیدا کنم.
دیدگاه من قبل از ورود با دیدگاه 99% مردم متفاوت بود، من قبل از ورود اینجا رو شهر رویاها نمی دونستم و برآورد من این نبود که اینجا سرشار از خوبی و نعمت و ... هستش. تصور من از آمریکا سختی، کار و تکنولوژی بود.

تکنولوژی در سطح بسیار بسیار بالایی هست و منو کاملاً رازی می کنه
سؤالی بود در خدمتم
سلام، از پاسختون بینهایت سپاسگزارم. راستش یه سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که در تاپیکهای مختلف میبینم که افرادی که تازه مهاجرت کرده اند به لزوم همراه داشتن پول کافی اشاره میکنند ولی من نمیدونم این پول کافی در مورد شهری مثل سیاتل و یا شهرهایی با هزینه مشابه برای یه خانواده سه نفره (اگر فرض کنیم شش ماه کار و درآمد نداشته باشند و بخواهند از پولی که با خودشون بردند هزینه کنند) چقدر میتونه باشه؟ البته میدونم چیز مطلقی نیست و بستگی به انتظارات افراد داره ولی خب برای یه زندگی متوسط خدمتتون عرض میکنم. ممنون میشم اگه نظر خاصی در این مورد دارید بیان بفرمایید.
موفق باشید.
اول از همه دوست خوبم شکی نیست که نمی تونی به ریال در بیاری و به دلار خرج کنی و تا حدی که میشه تفکرت رو در این زمینه عوض کن...
من با افرادی که اینجا هستن تعداد کمی البته صحبت کردم و همه این نکته رو می گن که شرایط زندگی اینجا واسه ی هیچ دو نفری یکسان نیست.
این رو هم بگم که با اجاره های حداقل 800 دلار در ماه، قیمت نان که سه تا نون لقمه ای رو باید به 2/5 دلار خرید کنی، هزینه ی آب و برق و اینترنت و ... خودتون حساب کنین آیا توان این رو دارین که با پول ایران اینجا زندگی کنین؟؟؟؟
این که این بحث رو اینجا گذاشتم واسه خاطر اینه که مربوط به ایالت خاصی نیست و بیشتر به درد کسی می خوره که میخوان تصـوری از این طرف پیدا کنن.
راستی کسایی که اینجا هستن black Friday رو از دست ندن.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، آنجلا.. ، matin86 ، lighthouse ، mehdi_a_3084 ، alirezanz
(2015-11-21 ساعت 06:04)امیررضا.س نوشته:  سلام به همه ی دوستان عزیز خودم که دیر یا زود قصد سفر به آمریکا را دارند.یه نکته ای هست که به احتمال بسیار زیاد شما دوستان میدانید ولی گفتنش خالی از لطف نیست.مخصوصا دوستان دانشجوی عزیز خودم.
اینکه میگویند اصولا اولین ایالتی را که در آمریکا وارد میشید آخرین ایالتتونه.یعنی به احتمال بسیار زیاد ایالتی هست که دیگه شما برای زندگی انتخاب میکنید و احتمالش کمه که عوض کنید ولی شدنیه.
به خاطر همین خیلی خیلی دقت کنید که مقصدتون با کاری که دارید و میخواهید انجام بدین یا رشته ی تحصیلیتون منطبق هست یا نه.زیرا شما وقتی ساکن یک ایالت میشوید بعد از یکسال رزیدنت اون ایالت محسوب میشوید و از بسیاری از امکانات اون ایالت بهره مند میشید درحالیکه ساکنان ایالت های دیگه هرچند که شهروند آمریکایی هستند نمیتوانند مثل شما از امکانات اون ایالت استفاده کنند و مثل یک فرد خارجی حسابرسی میشوند.
حالا این خودشا زمانی نشان میده که دانشجو باشید و اگر رزیدنت یک ایالت مثل تگزاس باشید هزینه ی دروس در دانشگاه تقریبا نصف برای شما حساب میشه و حتی بیشتر در حالیکه برای یک ساکن ایالت دیگر مثلا کالیفرنیا دو برابر و مثل یک فرد خارجی حساب میشه.به همین صورت شما میتونید از امکانات دانشجویی مثل انواع وام ها و ... استفاده کنید.جالبه وقتی شما مثلا از ایالت تگزاس گواهینامه ی رانندگی میگیرید با اون گواهینامه در ایالت های دیگر فقط تا ۳ ماه میتونید رانندگی کنید و بعد از اون گواهینامه ی شما را قبول ندارند و شما اگر میخواهید در اون ایالت رانندگی کنید باید امتحان آیین نامه ی اون ایالت را بدین.
پس با این حساب باید متوجه شده بتشین که گواهینامه ی بین المللی را هم یه پاپاسی قبول ندارند.
پس لطف بفرمایید در ایالت محل زندگیتون دقت بفرمایید.

سلام آقاي امير رضا ممنونم ازين كه اطلاعاتتون رو انتقال ميدين.
يك نكته اي تو حرفاتون راجع به رزيدنت يك ايالت شدن بود. خواسم بتونم براي دانشگاه هاي كاليفرنيا هم همين قانون هست ديگه؟
ممنونم
شماره كيس: 2016AS000004xx، كنسولگري: آنكارا، تعداد افراد كيس: يك نفر، ارسال فرم ds260:٩ ژوئن، دريافت نامه دوم: ١٩ سپتامبر، مصاحبه: هفته اول نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: گروهبان دودو

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان