کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کارت اعتباری یا کردیت کارت چیست؟
(2009-12-21 ساعت 14:34)Ashkan78 نوشته:  من جزو معدود آدم هايي هستم كه در ايران هم استفاده از Credit Card رو در اولين روزايي كه ارائه شد تجربه كردم. سيستم جالبيه اما من به دليل ضعف مديريت مالي خودم، ترجيح مي دم به جاي Credit Card، هميشه از Debit Card استفاده كنم.

آيا استفاده هميشگي از Debit Card و عدم استفاده از Credit Card در آمريكا هم امكانپذيره؟

می تونید در مورد سیستم کردیت کارت در ایران و اینکه از کدام بانک کمک گرفتین بیشتر توضیح بدین ؟

و آیا با این کارت ها میشه دریافت و پرداخت با حساب های بانکی بین المللی انجام داد ؟
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان یه سوال داشتم من الان هم تو alertpay و هم تو paypal اکانت دارم(verify نشده چون برای verify کردن credit card میخواد و من هنوز نگرفتم و تازه بعدشم آدرس میخواد) ولی آدرساش رو الکی زدم چون ایران تحریمه , حالا من میخوام یک ویزا کارت یا مستر کارت بگیرم ,
1-اگر این کارت رو تو یکی از این دو تا verify کنم چون آدرس الکیه مشکلی پیش نمیاد؟ یه دفعه پولو بالا نکشن؟
2-همین جوری بدون این که تو این حساب ها کارت اعتباری verify کنم میشه به این حساب ها پول ریخت؟(حساب alertpay و paypal که بالا گفتم)
3-میشه از کارت اعتباری بدون verify کردن در سایت استفاده کرد؟
پ.ن:در مورد alertpay قسمت FAQ رو خوندم نوشته بود
Account verification is our way to get to know you better. It enhances the security of your AlertPay account and our network and will allow you to send, deposit and withdraw more money than if your account were unverified.

With a verified account, you will also enjoy uninterrupted and faster transactions.
که به طور خلاصه میگه اکانت اگر وریفای نشده باشه اشکالی نداره فقط انتقال پول و ... کند تر هست
4-پس یعنی میشه اکانت الرت پی وریفای نشده باشه و ارسال و دریافت پول داشته باشیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: خانه
دوستان 4 تا سوال پرسیدم ها ماشاالله همتون هم توی آمریکا و اروپا هستین و بالاخره از سرویس های بانکی که اطلاع دارین
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink
یعنی هیچ کسی نمیدونه؟ یه سوال رو جواب نمیدین اون وقت میگین هر کی اومد آمریکا ما میام راهنماییش میکنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink
تا مادامی که شما به حسات اینترنتی خود شامل paypal , alertpay یا حساب های مشابه پول واریز کنید هیچ مشکلی وجود نداره.
اما مشکل کار زمانیه که بخوای از حسابت پول برداشت کنی که در اون صورت با سخت گیری های زیادی مواجه میشی!
و حتما باید حساب verify شده باشه!
پاسخ
تشکر کنندگان: armido ، Electronic-Arts ، afshinghwink
سلام
دوستان من برای phpmaster.com یه مقلأه نوشتم که ۶ آوریل چپ می‌شه اونا در قبال مقاله من ۲۰۰$ میدان اما فقط از من حساب پیپال خواستن برای ریختن وجه به نظر شما من که حساب پیپال ندارم چطور می‌تونم تو ایران این پولو دریافت کنم

On me dit que le temps qui glisse est un salaud
Que de nos chagrins il s'en fait des manteaux
پاسخ
تشکر کنندگان: smith
سلام دوستان گلم
من شرمنده ام که کم میام خیلی در گیر جابجایی و خونه گرفتن و .... بودم، ولی قول میدم جبران کنم من میخواستم یک مطلبی راجب بانک بنویسم که نمی دونم اینجا جاش هست یا نه اگه دوستان خواستن جابجاش کنن ولی حتماً جای جدیدشو بهم پیغام خصوصی بزنن تا بفهمم :
۱. اگه دوستان تونستن کردیت کارد بگیرن که به پاراگراف بعدی برن اگه هنوز موفق نشدن ادامه بدین :
دوستان حتماً برای کردیت اقذام کنید اگه میبینید نمیدن برای secured credit در خواست بدین و اون هم به این صورت که از شما یک پولی به عنوان deposit می گیرن و به آن میزان به شما کردیت میدن ولی فرقش اینه که شما با پرداخت به موقع بیلهاتون باعث ساختن کردیت سوشالتون میشید
ما citi بانک حساب باز کردیم و هر کاری کردیم بهمون کردیت نداد حتی به ما secured credit هم ندادن و گفتن آدرستون نمیتونیم کانفرم کنیم و شما باید یک قبض آب و برق زیر اسم خودتون بیارید و ما هم تا اون موقع که خونه نگرفته بودیم و خلاصه نشد
بعد من و خوانومم رفتیم capitalone و آنلاین درخواست secured credit دادیم و بعد از چند ثانیه aprove شدیم و ما ۵۰۰ دلار برای deposit گذاشتیم و دو هفته بعد کارتمون اومد ! حداقلش ۴۵ دلار بود فکر کنم، سایتش هم هست www.capitalone.com
۲. بعد از دريافت كرديت كارد كليه خرج و مخارج را بوسيله كرديت كارد پرداخت ميكنيم
وقتي كه بوسيله كرديت پرداخت انجام ميدهيم براي ما قبل از اتمام ماه بيل مياد و ما حتماً حتماً حتماً بايد قبل از موعد مقرر شده در بيل نسبت به پرداخت بدهي به بانك اقدام كنيم تا رفته رفته باعث افزاش كريدت خود شويم، پرداخت صورت حساب قبل از موعد تعيين شده مي بايست حتماً صورت پذيرد، در غير اينصورت از اعتبار ما كسر خواهد شد و مي بايست جريمه دير كرد را هم به همراه بهره آن بپردازيم
پرداخت بيل به صورت چك و يا اينترنتي ! مقدور مي باشد، چنانچه بخواهيم با چك صورت حساب را پرداخت كنيم بايد زمان رسيدن چك به بانك، پاس شدن آن و رفتن به حساب را قبل از موعد سر رسيد محاسبه كنيم تا قبل از موعد سر رسيد پول از حساب ما پاس و به حساب بانك واريز گردد تا از كرديت ما كم نگردد
بعد از اينكه كرديت شروع به بالا رفتن و افزايش نمايد (معمولاً ۶ ماه تا یک سال)، نامه هاي كرديت به دم در خانه مي آيند، آنها را دقيق مي خوانيم و بهترينشونو پر مي كنيم و ميفرستيم معمولاً ويزا كارد و مستر كارد از همه بهتر هستند و بعد از دريافت مستر كارد و يا ويزا كارد با آنها شروع به كار ميكنيم
بهترين كرديت كارد در آمريكا ، americanexpress است كه بعد از مدتي كه با كرديت كاردها كار كرديم و اعتبار ما بالا رفت ميتوانيم براي آن در خواست دهيم و يا شايد نامه آن هم به در خانه بيايد
نکته : وقتی شما شروع به ساختن کردیت میکنید موسسه صادر کننده کارت شما (به عنوان مثال capitalone ) هر ماه گزارش کردیت شما و پرداخت شما رو به موسسات کردیت credit baruer میدن و این باعث ثبت در کردیت سوشال شما میشود البته این پروسه برای تازه واردین که پرونده ندارن و باید پروندشون ساخته بشه برای بار اول حدود سه ماه تا شش ماه و بعضی اوقات تا یکسال طول میکشه پس اگر بیلهاتون رو به موقع دادین و در ماههای اول کردیت سوشالتون رو چک کردین وچیزی نبود نگران نشین این پروسه اولش یکم طول میکشه

مطالب فوق بر اساس پرسوجوهای شخصی من از بانک موسسات اعتباری و افراد و آشنایان مطلع می باشد و امیدوارم به درد شما هم بخوره
خوب و خوش باشید
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
پاسخ
دوستان گرامی
فایلی رو پیدا کردم که شاید براتون جالب باشه - راستش اینجا رو مناسب ترین تاپیک برای ارسالش پیدا کردم . اگه زیاد مرتبط با تاپیک نیست به بزرگی خودتون ببخشید.
خودم که خیلی چیزا ازش یاد گرفتم
امیدوارم به دردتون بخوره
دانلود
منبع :
http://www.ssa.gov/multilanguage/Farsi/farsi.htm#work
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
(2010-01-27 ساعت 09:53)nicole.gemini نوشته:  حواستون باشه برای دیدن گزارش و یا نمره کردیت تون به هر سایتی اعتماد نکنید. حتی اونهاییکه بانک میده. این سایتها یک مدتی اطلاعات شما را اگه میدارند. در این مدت سایتهای متفرقه دیگه ایی نمیدونم چطوری این اطلاعات را میخوانند و هر ماه پولی از حسابتون برمیدارند. برای من این اتفاق افتاده و باید سریع شماره کارت اعتباری ام را عوض کنم.من از این سایت استفاده کردم:

freecreditreport.com

کاش این متنت رو زودتر می دیدم چون برای من هم این اتفاق افتاد و با پیشنهاد یکی از دوستان امریکانشین عزیز
البته یکبار ازم کم کردن که با تلفن زدن بهشون و کلی فک زدن مقداری رو پس گرفتم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، afshinghwink ، maziar irani ، خانه ، behfaza
دوستان عزیز
این سایت http://www.comparecards.com/
هم برای دیدن شرایط و ویژگی های کردیت کارت ها مناسب است
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ghafari88 ، amir82 ، amin arefi ، EKAM ، behfaza
من به پیشنهاد دوست خوبمون افشین (afs) در سایت creditkarma عضو شدم. این سایت همونطور که اکثر دوستان مطلع هستند وضعیت کردیت اسکور شما رو چک می کنه و در فواصل زمانی مشخص بهتون گزارش میده. من یک کردیت کارت از Bank of America دارم که سکیورد هست و کردیت لاینش 1000 دلاره. به خاطر بی توجهی کردیت اسکور من طبق مقیاس ترانس یونیون از 714 (good) در سپتامبر به 647 (fair) در اکتبر نزول پیدا کرده (67 واحد نزول در یک ماه!! Sad) علتش هم اینطور به نظر میاد که ما بیشتر از 30 درصد کردیت لاینمون خرج کردیم و تا استیتمنت بعدی هم مبلغ رو تسویه نکردیم. من دیشب کمی در سایت کردیت کارما جستجو کردم تا ببینم چه جوری میشه در مدت کوتاهتری کردیت اسکور بالاتری ساخت؟ یک پست دیدم که از طرف تعداد زیادی از کاربرها لایک شده بود. متن پست رو این زیر کپی می کنم تا بعد سئوال خودم رو از دوستان بپرسم:
Most Powerful Credit Repair Advice Ever!
Helpful to 426 out of 443 people

The best and most powerful, important, advice ever period for improving your credit report is..... Find out your due date and your credit card reporting date and pay your card off in full 1 day before your due date and then DO NOT TOUCH YOUR CARD UNTIL "ONE DAY AFTER" YOUR CREDIT CARD COMPANY REPORTS TO THE CREDIT BUREAUS. Let’s say your bill due date is the 20th and your closing date is the 27th Pay your card in full on the 19th and wait till your credit card company reports on the 27th Don't touch your card till the 28th. Use your card just like cash and spend almost the whole limit but never go over the limit! Make sure every month you pay off your card in full or you will screw up your credit going over 30% of your credit card limit. Also make sure you pay one day before your due date and wait till after the reporting closing date to use your card again. If you do this you will show the credit bureaus that you can make high monthly payments and you will have zero interest. This formula will have the most impact on building your credit fast.
https://www.creditkarma.com/question/how...n-6-months

برداشتی که من از این پست کردم به این ترتیب هست:
برای افزایش 100 واحد به کردیت اسکور طی 6 ماه شما باید دو تا تاریخ رو بدونین:
1- due date: که (به نظرم) در استیتمنت بانک بهش اشاره شده و آخرین روزی هست که شما می تونین بدهیتون رو بدون اضافه شدن سود تسویه کنید.
2- reporting date: روزی هست که کمپانی کردیت کارت (در مورد من BofA) گزارش کردیت رو به دفاتر سه گانه محاسبه کردیت اسکور (TransUnion، Equifax و Experian) ارسال می کنه.
حالا طبق نظر نویسنده شما باید یک روز قبل از due date کل بدهی کردیت کارتتون رو تسویه کنید. بعد تا روز بعد از reporting date از کردیت کارتتون هیچ استفاده ای نکنین. با حساب من Due date تکلیفش معلومه ولی reporting date رو نمی دونم چه جوری باید به دست بیارم. در پست دیگه ای گفته شده بود:
I know that your Chase, Discover and BofA card will report the night that your statement posts (not the due date, but the date when the statement generates.) They will report the balance due that shows on your statements.
http://www.creditcards.com/credit-card-n...s-1270.php

در مورد BofA تاریخ بسته شدن و پرینت استیتمنت معمولاً 16 یا 17 هر ماه هست. بنا براین 15 هر ماه باید گزارش بانک به دفاتر سه گانه ارسال بشه. حالا این همه آسمون ریسمون بافتم که بگم کجا گیر کردم.
اولین استیتمنت من از بانک مربوط به دوره 17 آگوست تا 16 سپتامبر 2013 هست. این استیمنت در تاریخ 16 سپتامبر بسته شده. Due date من 14 اکتبر هست. پس طبق فرمول فوق من باید روز 13 اکتبر (یک روز قبل از due date) کل بدهیمو به بانک بپردازم و تا 18 اکتبر (5 روز بعد= 1 روز بعد از reporting date) دست به کردیت کارتم نزنم. الان این برداشت من از ماجرا درسته یا نه؟ از همه دوستان به خصوص کسانی که مدت زیادتری در آمریکا ساکن هستند درخواست می کنم اعلام نظر بفرمایند. با تشکر. سعید
پاسخ
سعید جان با این پست موافق نیستم چون کردیت کمپانی همان اخرین استیتمنت شما رو گزارش میکنه حتی اگر چندین روز بعد از تاریخ دو دیت شما باشه یا نباشه و اگر ریپورت کردیت خودتون رو ببینین درش مشخص هست این حرف من. در ضمن لزومی به پرداخت قبل از تاریخ سر رسید یا دو دیت نیست و تاثیری نداره و هر قبضی یک سر رسید داره که میتونه حد اکثر در اون روز پرداخت شه ولی مسئله 30 % یا حتی 20% کردیت لاین درست و موثره و از همه مهمتر سابقه کردیت شماست تا اسکورتون و اسکور یک چیز سلیقه ای و دکانی هست برای این سه شرکت. معمولا برای امور مهم به اسکور توجه کمتری میشه و یک رنج و دامنه بزرگ رو براش در نظر میگیرن که علتش همین سلیقه ای بودن محاسبه اون هست. اسکور شما هم به سرعت برمیگرده ! نگران نباشین چون همونطور که گفتین دلیلش یک چیز ساده هست و عواملی که سابقه کردیت رو برای مدتها خراب میکنه چیزهای مهمتری هست مثل ورشکستگی تعویق اقساط وام حکم تخلیه و امثالهم. اصولا اسکور برای کارهای مهم بصورت میانگین در نظر گرفته میشه از طرف وام دهنده ها و معمولا به سوابق و علل بیشتر توجه میشه. البته برای گرفتن کردیت کارت موضوع فرق داره که به نظرم اونم چیز مهمی نیست مگر دکانی که باز برای گرفتن ریت بیشتر از شما اسکورتون رو در لحظه در نظر میگیره .شما اگر درامد سالانه بالایی اعلام کنین اسکورتون به مرحله بعدی اهمیت میره.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
عموجان، شما اگه یک بار دیگه پستهای من در این رابطه رو با دقت بخونید کاملا جریان رو متوجه میشید اما بطور خلاصه بگم:

اولا دیودیت اصلا اهمیتی نداره بلکه شما باید بدونی که روز که حسابهای هر ماه رو میبندن چه روزی هست. من شخصا نمیدونم اما از روی احتیاط واجب در تقویم گوگلم تنظیم کردم که یک هفته قبل از روزی که استیتمنت صادر میشه (تاریخ روی استیتمنت از فلان روز تا فلان روز) بهم اطلاع میده و من حسابم رو صاف میکنم. معقول به نظر میرسه که روزی که حساب رو میبندن که چند روز بعدش استیتمنت صادر بشه همان روزی هست که ریپورت میکنن.
در ضمن چون خرج زیادی هم ندارم زیاد نگران اینکه بعد از دادن بالانس حسابم باز خرج کنم نیستم. حالا از کردیت کارت 3000 دولاری، بالانسم باشه 200 دولار و بعد از پرداخت اون حالا یک 50 دولاری هم باز استفاده کنم، به جایی بر نمیخوره.
در ضمن این نزول و صعود کردیت اسکور در این سایتهای کارما و سسامی زیاد رو حساب کتاب نیست. حتی مال FICO هم همینطور. همانطور که قبلا گفتم، کردیت اسکور من در بین کارما و سسامی و فایکو و سه شرکت کردیت اسکور همه با هم فرق و در بازه ای 120 امتیازی متغیره!!!!
ولی با این حال شما این کاری که من میگم رو بکن، و عین موشک کردیت اسکورت میره بالا چون در مورد من فوری تاثیر گذاشت.
روش دیگه هم گرفتم وام از چند بانک و پس دادن اون به موقع هست. کلا کسی که وام گرفته و به موقع پس داده خوشحساب محسوب شده و کردیت اسکورش میشه بالا.
پاسخ
(2013-11-01 ساعت 10:50)soheilbadami نوشته:  سعید جان با این پست موافق نیستم چون کردیت کمپانی همان اخرین استیتمنت شما رو گزارش میکنه حتی اگر چندین روز بعد از تاریخ دو دیت شما باشه یا نباشه و اگر ریپورت کردیت خودتون رو ببینین درش مشخص هست این حرف من. در ضمن لزومی به پرداخت قبل از تاریخ سر رسید یا دو دیت نیست و تاثیری نداره و هر قبضی یک سر رسید داره که میتونه حد اکثر در اون روز پرداخت شه ...
(2013-11-01 ساعت 16:03)yami نوشته:  ...اولا دیودیت اصلا اهمیتی نداره بلکه شما باید بدونی که روز که حسابهای هر ماه رو میبندن چه روزی هست. من شخصا نمیدونم اما از روی احتیاط واجب در تقویم گوگلم تنظیم کردم که یک هفته قبل از روزی که استیتمنت صادر میشه (تاریخ روی استیتمنت از فلان روز تا فلان روز) بهم اطلاع میده و من حسابم رو صاف میکنم. معقول به نظر میرسه که روزی که حساب رو میبندن که چند روز بعدش استیتمنت صادر بشه همان روزی هست که ریپورت میکنن. ...
قبل از این که وارد مطلب اصلی بشم، اول یه چیز بی ربط با موضوع رو مطرح کنم. من یک Cambridge Advanced Learner’s Dictionary روی کامپیوترم دارم که علاوه بر معنی هر کلمه و مترادف هاش، تلفظ های انگلیسی و آمریکایی اون کلمه رو هم پخش می کنه. این کلمه Due از اون دسته ای هست که تلفظ انگلیسی و آمریکاییش فرق می کنه. انگلیسی ها بهش میگن "دیو" (/djuː/) و آمریکایی ها میگن "دو" (/duː/). الان که من پست های سهیل و یامی رو می خوندم دیدم تلفظ سهیل آمریکایی و مال یامی انگلیسی هست. پس یامی جان اگر آمریکاهستی (که اطلاعات من نشون میده ساکن HALLANDALE فلوریدا هستی! Tongue) تلفظت رو تصییح کن پدر جانBig Grin!
اما من از پست های شما دو نفر اینطور نتیجه گرفتم که دو-دیت اصلاً مهم نیست. پس من از این به بعد دو-دیت رو رد می کنم و پرداخت بدهی رو تا شب قبل از صدور استیتمنت بانک بی خیال میشم. فقط گفته باشم اگر اسکورم این ماه به خاطر این موضوع مثل موشک های بعضی ها سقوط کنه من می دونم با شما دو تا! TongueBig Grin
پاسخ
تو این لینک یک سری کارها رو واسه بالا بردن کردیت عنوان کرده. به یک بار خوندن میارزه.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان