کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کارت اعتباری یا کردیت کارت چیست؟
سلام
یه سوال دارم اونم اینه که ما اگه 20 هزار تا بیاریم تا یکی دو هفته باید خوابو خوراکمونو ول کنیم بچسبیم دو دستی به پولامون ندزدند اونم تو هیوستون. بعد هم که بزاریمش بانک، 30 درصدش میمونه گرو بانک؟
یکی نیست داستانو کامل تعریف کنه انواع حسابها رو مقایسه کنه.
جایی نیست سایتی نیست دقیق آدمو مطلع کنه کجا حساب وا کنیم؟
ویزا: 14 2013‎ AUG* ورود: هیوستن JAN 2014 *‏ گرین: 7 March, کار: ؟

بگو : هرگز جز انچه خدا برای ما خواسته به ما نخواهد رسید. اوست مولای ما، و البته اهل ایمان در هرحال باید بر خدا توکل کنند. سوره توبه ایه 51

پاسخ
تشکر کنندگان: azar1348 ، خانه ، behfaza ، milade
(2013-11-08 ساعت 08:18)Ehsan1358 نوشته:  سلام
یه سوال دارم اونم اینه که ما اگه 20 هزار تا بیاریم تا یکی دو هفته باید خوابو خوراکمونو ول کنیم بچسبیم دو دستی به پولامون ندزدند اونم تو هیوستون. بعد هم که بزاریمش بانک، 30 درصدش میمونه گرو بانک؟
یکی نیست داستانو کامل تعریف کنه انواع حسابها رو مقایسه کنه.
جایی نیست سایتی نیست دقیق آدمو مطلع کنه کجا حساب وا کنیم؟
دوست عزيز كي گفته اينو ؟
شما روز اولى كه رفتين هم برين بانك اوف امريكا بگين ميخواين حساب باز كنين اصلا هم هيچى نگين كه تازه اومدين و سكوريتى نامبر رو ندارين يك حساب واستون باز ميكنه كه باموجودى كه شما توش ميزارين هيچ شارجى هم نداره و يك دبيت كارت و دسته چك هم بهتون ميده كه راحت استفاده كنين بعد از اين كه سكوريتى نامبرتون وگرفتين دوباره ميرين و هزار دلار فقط از پولتونو بهش ميگين واستون سكيور كريديت كارت باز كنه و اين هم اگه درس استفاده كنين و به موقع هرچى از اين كارت خرج كردين (كه نظر بعدضى از دوستان اينه كه بيشتر از سي درصدش يعنى سيصد دلارش و خرج نكنين) برگردونين به حساب كارته بعد مدتى واستون نامه مياد كه شما كارتتون انسكيور شده و اون هزارتا رو برميگردونن به حسابتون و هميشه تا حد هزار دلار به اصطلاح بانك بهتون تسهيلات داده و ميتونين باهاش خريد كنين و اخر هرماه دوباره پرداخت كنين كه با توجه به به موقع برگرداندن اين پول به حساب كارته و خريد هايي كه ميكنين شما به اصطلاح كريديت اسكوريا در واقع اعتبار جمع ميكنين كه اين واسه اينده تون خيلى مهمه و رتبه بندى داره و واسه اينكه در اينده بتونين خونه قسطى بخرين يا ماشين بايد اين كريديت اسكور به يه درجه اى رسيده باشه كه بانك بهتون اين امتياز خريداى قسطى رو بده
فقط بايد توجه داشته باشين موقع افتتاح حساب كه بانك چون هنوز سكوريتى و ندارين واستون به عنوان يك خارجي توريست بدون گرين كارت وارد سيستمش نكنه بهش ويزا تون رو نشون بدين و بهش بگين تا يك سال اين حكم گرين كارتو داره و شما رزيدنت هستين چون در غير اين صورت واستون نامه مياد كه بيايين ماليات بدين
اين تجربه شخصى خودم بود كه تو اين توضيحات عرض كردم اگر جاييش متوجه نشدين بفرماييد تا توضيح بدم
پاسخ
بدنبال بحثهایی که در این تاپیک شد برای نحوه پرداخت بالانس کردیت کارد چند تا دوستان در پیام پرسیدن که به چه نحوی باید عمل بشه جواب میدم که تا اونجا که عقل من میرسه و حاصل یک مقدار تحقیق خودم هست جمع بندی من اینه که اگه اسکور براتون مهم هست و یا مشغول ساختن اولیه کردیت هستید بهترین راه اینه که از شرکت یا بانک کردیتور روز ریپورت به بوروها رو بپرسید (معمولا شما یک قسمت پیام امن در پروفایلتون دارید که با اون میشه بپرسید یا تلفن) اگر روز ریپورت همزمان با روز بیلینگ سایکل / استیتمنت باشه (مثل دیسکاور) شما باید قبل از اون تاریخ مقدار بالانس رو کم کنین تا جایی که مثلا بیش از 20تا 30 درصد لاین شما نباشه ولی اگر روز ریپورت بعد از دو دیت هست شما میتونین بالانس رو در دو دیت بپردازین در اینصورت ریپورت شما شامل بالانس دور پیش و پرداخت شما و نسبت اون هست ولی در باره مورد اول پرداخت شما تا ریپورت ماه اینده مشخص نیست پس ممکن است کسر امتیاز بیارید. البته بعضی کردیتورها اصلا میزان پرداخت رو گزارش نمیدن.به هرحال وحدت رویه ای نیست.
در ضمن بحث کردیت با بحث اسکور جداست و اسکور بخشی از کردیت شماست. کردیت/اعتبار مالی با توجه به سابقه و در طول زمان و اتفاقات مهم مالی درست یا خراب میشود و در ان داشتن قرضهای بزرگتر و میزان پرداخت بهره/میزان ریت ان امتیاز مثبتی هست برعکس کردیت کارد /لاین و اسکور مرتبت با ان.البته بازم تاکید میکنم که این برداشت و رویه شخصی خودم هست که ممکن است درست نیاشد.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mhb161 ، shimoda ، tartar ، azar1348 ، AFSHIN-PIC ، خانه ، behfaza ، مریم فتوحی ، babak.n ، milade
سلام دوستان عزیز
تو این پست میخام مطالبی در خصوص کردیت کارت که به عقیده من یکی از مهمترین چیزها در این کشوره براتون بنویسم.
چون بدون این کارت نه میتونید خونه بخرید و نه به راحتی اجاره، نه میتونید ماشین اجاره کنید و نه لیز، کلا داشتن این کارت خیلی جلو میندازتتون
برای بدست آوردن چنین اطلاعاتی جدا وقت گذاشتم و کارمند بانک رو کلی اذیت کردم تا متوجه بشم.
این مطالب مربوط به "بانک آف آمریکا" ست و "ایالت کالیفرنیا".
مراحل اقدام:
در ابتدا باید یک حساب سیوینگ(قرض الحسنه)یا چکینگ(جاری) باز کنید. تو حساب چکینگ اگه موجودی زیر 1500 دلار بیاد ماهی 12 دلار شارژ میشید.
بعد از گرفتن شماره سوشیال سکوریتی به بانک مراجعه و درخواست سکیور کردیت بدید.
حالا این سکیور کردیت چیه؟ میگم خدمتتون
به امثال ماها کردیت کارت نمیدن چون باید اعتبار خودمون را به سه شرکتی که مسئول کردیت کارتها هستن، ثابت کنیم، بخاطر همین مجبوریم قبلش یک کردیت بی خطر (سکیور کردیت) با پول خودتون باز کنید. حداقل این پول 300 دلاره، یعنی 300 دلار به مدت یکسال به حساب سکیور کردیت خودتون میزارید و از همین پول خرج می کنید و سر هر ماه صورتحساب خرج شده را پاس می کنید.
این یکسال خیلی مهمه، یعنی هر موقع سکیور کردیت رو باز کنید، حتمن باید یکسال ازش گذشته باشه تا بهتون کردیت بدن.
بعد از اتمام یکسال 300 دلار را بر میگردونند و اگه خوب کار کرده باشید یک کردیت کارت به ارزش 2000 تا 3000 بهتون میدن.
در همین خصوص یک نکاتی ریزی هست که باید رعایت کنید:
1-مبلغ سکیور کردیت مهم نیست، مهم درست کار کردن باهاشه
2-تو خرجهای روزمره میتونید به جای دبیت کارت از سکیور کردیت استفاده کنید و فورا یا 2 روز بعد از حسابتون منتقل کنید. تا حسابتون بچرخه.
3-خیلی دقت کنید تا گم نشه، چون نه رمزی داره نه چیزی، به غیر جاهایی مثل وگاس که ازتون آی دی میخان، بقیه جاها بدون هیچی فقط کارت رو میکشید و یک امضاء. پس اگه گم بشه ...
4- بهتره 1/5 مانده که اعتبارتون صفر بشه، خرجی نکنید.
5- صورتحسابها ماهانه میاد و معمولا 1/3 خرجی که کردید که بهتره بیشتر از اون رو پرداخت کنید، اگه سر وقت پرداخت نکنید هم امتیازتون منفی میشه و هم سود حسابی میاد روش.
6- معمولا خرجی که میکنید و صورتحسابی که پرداخت میکنید 2-3 روز بعدش تو حسابتون میاد، حواستون باشه
7- کلا خیلی بهش دقت کنید و رو حساب و کتاب خرج کنید.
8- امیدوارم مفید بوده باشه.
9-اگه سوالی باشه در خدمتم.

سوال: فرق دبیت کارد و سکیور کردیت رو توضیح میدین؟
پاسخ: دبیت کارت مثل کارتهای معمولی هستش که تو ایران داریم یعنی هرچی پول بریزید توش، میتونید استفاده کنید و هر حسابی هم میتونه باشه و تاثیری تو اجاره خونه نداره.
ولی سکیور کردیت که به معنی کردیت بی خطره، تو ایران اصلا نداریم.
در یکسال اول با پول خودمون که توش هستش استفاده می کنیم و بعد از یکسال بهمون پولی را که پرداخت کردیم پس میدن و اعتبارمون را چند برابر میکنند.
اگه خوب با این کارت کار کنید و خوش قول باشید برای اجره و هر چیز دیگری معتبر و اثر گذاره.
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
پاسخ
(2013-11-08 ساعت 07:01)sce نوشته:  من دیروز درخواست سکیور کردیت دادم از بانک آو آمریکا.موضوع خرج کردن زیر 30 تا 50 درصد کردیت رو واسه ساختن اعتبار به کارمندش گفتم.اون گفت آره.درسته.ولی در مورد سکیور کردیت اهمیتی نداره.می گفت این موضوع رعایت سقف 30 تا 50 درصدی اعتبار بیشتر مال زمانیه که رو اعتبار شما خونه می خرین.حالا به نظر شما ما بیشتر از 50 درصد کردیت رو خرج کنیم یا نه.
موفق باشین.

با توجه به این چارت، استفاده بیشتر از 20 درصد از کارت تاثیر منفی داره
و بهترین حالت بین 1 تا 20 درصد هست
[عکس: attachment.php?aid=3321]
این ماه من کمتر از 20 درصد از کارت رو خرج کرده بودم و کردیت اسکورم 54 نمره بالا رفته

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
پاسخ
(2013-11-05 ساعت 02:37)yami نوشته:  من کلا ویزا و مستر و دیسکاور داشتم، میخواستم کلکسیونم کامل بشه و آمریکن اکسپرس هم داشته باشم حالا از هر نوعش!! تحقیقاتم هم به آنجا ختم شد که به این راحتی ها نمیده. ....
امروز فرصتی شد در معیت یکی از دیگه از کاربرهای مهاجرسرا خانوادگی بریم کاستکو. تقاضای عضویت Executive کردیم که سالی 110 دلاره. خانمه تو کاستومر سرویس که دید ما دو تا با همیم گفت از من نشنیده بگیرین ولی می تونین یکیتون عضو بشه و دومی مدعی بشه که با هم زندگی می کنین و از عضویت اولی استفاده کنهBig Grin. ما هم از خدا خواسته قبول کردیم. همونجا به هر کدوممون یک کارت داد. بعد هم گفت می خواین برای کردیت کارت امریکن اکسپرس اپلای کنین تا هر چی از کاستکو خریدین باهاش حساب کنین. من چون چند روز پیش تقاضای کردیت یونایتد کرده بودم و ریجکت شده بودم مردد بودم یه مقدار. بهش گفتیم ما تازه مهاجریم و کردیت هیستوریمون خوب نیست. تقاضا می کنی ریجکتمون می کنن و هارد رکورد و بقیه قضایا... گفت نه. بلافاصله بهتون میگم که شامل حالتون میشه یا نه. ما هم دلو به دریا زدیم و اپلای کردیم. 30 ثانیه بعد گفت درست شد. هر کدوم یک کردیت کارت امریکن اکسپرس می گیرین با 2000 دلار کردیت لاینBig Grin. بعد هم یک پرینت موقتی بهمون داد که تا هفته دیگه که کارت اصلی میاد ازش استفاده کنیم. نفری دو تا چراغ قوه LED هم بهمون داد و با سلام و صلوات راهیمون کردTongue. می خواستم به دوستان جدید الورود که مثل من کردیت حسابی ندارند اطلاع بدم که اگر دنبال کردیت کارت امریکن اکسپرس هستند میشه از این طریق هم به هدف رسید.
پاسخ
(2013-12-04 ساعت 06:49)Saeedv13 نوشته:  
(2013-11-05 ساعت 02:37)yami نوشته:  من کلا ویزا و مستر و دیسکاور داشتم، میخواستم کلکسیونم کامل بشه و آمریکن اکسپرس هم داشته باشم حالا از هر نوعش!! تحقیقاتم هم به آنجا ختم شد که به این راحتی ها نمیده. ....
امروز فرصتی شد در معیت یکی از دیگه از کاربرهای مهاجرسرا ....

اساسا باید بگم «جل الخالق»!!! یعنی به حرف حقهای نشنیده!!!
تبریک میگم اساسی. یعنی خفن زدی وسط هدف. حالش رو ببر.
کمی هم زرنگ باشی میتونی برای بقیه چیز بخری و تخفیف رو نصف کنی!! مثلا یکی لپ تاپ میخواد اونجا دویست چوق ارزونتره بگو من برات میخرم صد تاش مال من Smile
پاسخ
(2013-12-04 ساعت 08:45)yami نوشته:  اساسا باید بگم «جل الخالق»!!! یعنی به حرف حقهای نشنیده!!!
کمی هم زرنگ باشی میتونی برای بقیه چیز بخری و تخفیف رو نصف کنی!! مثلا یکی لپ تاپ میخواد اونجا دویست چوق ارزونتره بگو من برات میخرم صد تاش مال من Smile
راستش امروز همش به یادت بودم. به اون مهاجرسرایی دیگه هم جریان گرفتن امریکن اکسپرس شما رو تعریف کردم. امروز ما دو تا به خاطر هیجان ناشی از این موضوع اصلاً نفهمیدیم کاستکو چه فرقی با سمز کلاب داشت؟!Tongue
انشاءا... دفعه بعد که رفتیم سر فرصت برسیش می کنیمTongue.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، amin arefi ، sce ، azar1348 ، AFSHIN-PIC ، behfaza ، آلیس-1980 ، milade
(2013-12-04 ساعت 09:01)Saeedv13 نوشته:  {پست موقت}
(2013-12-04 ساعت 08:45)yami نوشته:  اساسا باید بگم «جل الخالق»!!! یعنی به حرف حقهای نشنیده!!!
راستش امروز همش به یادت بودم. به اون مهاجرسرایی دیگه هم جریان گرفتن امریکن اکسپرس شما رو تعریف کردم. امروز ما دو تا به خاطر این موضوع اصلاً نفهمیدیم کاستکو چه فرقی با سمز کلاب داشت؟!Tongue
انشاءا... دفعه بعد که رفتیم سر فرصت برسیش می کنیمTongue.

سمز کلاب اکقر محصولاتش بسته بندی بزرگ هست و به درد خانواده های پر جمعیت یا بوفه ها و رستورانهای کوچک میخوره که مصرفشون بالاست. تنوع جنس هم خیلی کمتره چون هر کارخانه ای حاضر نیست که محصولش رو در اون بسته بندی ها بزنه و اصلا بزنه هم معلوم نیست به فروش بره یا نه.
اکثرا من میبینم که این مغازه دارهای کوچیک یا پمپ بنزینی ها میان و خروار خروار جنس میخرن.
کاسکو قیمتشها ممکنه کمی از سمز بالاتر باشه ولی بسته بندی ها معمولی هست و تنوع بسیار بیشتر. ولی مثلا من میخواستم یک لپ تاپ بگیرم که البته نشد و سمزکلاب قیمتش حدود 120 دولار کمتر از کاسکو بود. بگیر نگیر داره Smile

*** نمیدونم کارت تو ریوارد مایلج داره یا نه اما اگه آدم پرخرجی باشی با مایلج آمریکن اکسپرس تقریبا هر یک سال و نیم یک بلیط مفتی میشه خرید رفت برگشت به ایران!!! یعنی حوالی هزار دولار راحت ریوارد جمع میشه Smile خلاصه مهمون اونایی!
پاسخ
(2013-12-04 ساعت 09:05)yami نوشته:  ...*** نمیدونم کارت تو ریوارد مایلج داره یا نه اما اگه آدم پرخرجی باشی با مایلج آمریکن اکسپرس تقریبا هر یک سال و نیم یک بلیط مفتی میشه خرید رفت برگشت به ایران!!! یعنی حوالی هزار دولار راحت ریوارد جمع میشه Smile خلاصه مهمون اونایی!
الان از کجا بفهمم که ریوارد مایلج داره یا نه؟ تا قبل از این که بیاد میشه فهمید؟ فقط یک برگه موقت به من داده روش نوشته TrueEarning Card from Costco and American Exoress. راستی الان دیدم که APR ش تا ماه 6 دوهزار و چهارده صفرهBig Grin. هزینه سالانه هم نداره. گفته با عضویت کاستکو صافش می کنه!
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، amin arefi ، sce ، AFSHIN-PIC ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980
(2013-12-04 ساعت 09:19)Saeedv13 نوشته:  
(2013-12-04 ساعت 09:05)yami نوشته:  ...*** نمیدونم کارت تو ریوارد مایلج داره یا نه اما اگه آدم پرخرجی باشی با مایلج آمریکن اکسپرس تقریبا هر یک سال و نیم یک بلیط مفتی میشه خرید رفت برگشت به ایران!!! یعنی حوالی هزار دولار راحت ریوارد جمع میشه Smile خلاصه مهمون اونایی!
الان از کجا بفهمم که ریوارد مایلج داره یا نه؟ تا قبل از این که بیاد میشه فهمید؟ فقط یک برگه موقت به من داده روش نوشته TrueEarning Card from Costco and American Exoress. راستی الان دیدم که APR ش تا ماه 6 دوهزار و چهارده صفرهBig Grin. هزینه سالانه هم نداره. گفته با عضویت کاستکو صافش می کنه!

بذار کارت بیاد وارد اکانتت میشی و اونجا ببین ریوارد داره نداره اگه داره چیه مایلجه یا گیفت کارته یا انتخابی دست خودت که چی. مال من میتونم انتخاب کنم ولی مایلج از همه به صرفه تره.
APR اصلا مهم نیست وقتی آدم میخواد آخر ماه صاف کنه بدهی رو حالا هر قدر میخواد باشه!
حق عضویت نداره خودش خییییییییییلیه! مال منم نداره. اما اونایی که دارن معمولا ریوارد خیلی بهتری دارن البته اونم برای کسی که حسابی خرج میکنه.

ظاهرا فقط سه درصد کش بک داره:
https://www304.americanexpress.com/credi...=63851:0:0
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، storagemeter ، ffrfar ، amin arefi ، sce ، azar1348 ، sib 24 ، AFSHIN-PIC ، خانه ، behfaza ، آلیس-1980
دیشب بالاخره چشم ما به جمال کارت امریکن اکسپرسمان روشن شد. می خواستم خبر بدم ولی تو تاپیک همسایه درگیر یک کاربرنما شده بودم نشد! Tongue تو سایت امریکن اکسپرس لینکی هست تحت عنوان " Take Our Card Quiz". مشخصه مورد علاقتون در مورد یک کردیت کارت رو بهش میدین و میزان درآمد سالانه رو. کارت های مناسب رو به شما پیشنهاد میده. تا جایی که من مدارک ضمیمه کارت و سایت رو بررسی کردم تراول بنفیت خاصی نداره. فقط 2 درصد کش بک اونم در صورتی که از Costco Travel استفاده کرده باشی:
Your Card is welcomed at all kinds of travel merchants. Some examples are Hertz, Hilton Worldwide, and Delta Airlines, just to name a few. You can earn 2% cash back on eligible travel purchases from airfare, hotel rooms, car rentals, cruise lines, travel agencies, tour operators and purchases from Costco Travel
حالا یک سئوالی هم داشتم. تا جون 2014 میزان APR صفر هست. من نمی خوام این کار رو بکنم ولی محض کنجکاوی دو تا سئوال برام پیش اومده. چون APR صفره من می تونم تا جون آینده بدهیمو تسویه نکنم و در این صورت سودی بهش تعلق نمی گیره دیگه؟ اگر جواب مثبت هست: تو این مدت مینیمم پیمنت رو بدم روی کردیت اسکورم تاثیر منفی داره؟
امروز ظهر یک نامه دریافت کردم از CapitalOne که گفته ما اخیراً اطلاعات کردیت شما رو رویو کردیم و شما شرایط دریافت CapitalOne Platinum MasterCard رو داری. این فرم رو پر کن و بفرست تا بهت بدیم. این در صورتی هست که من اصلاً همچین چیزی تقاضا نکرده بودم. می خواستم ببینم اینها اصلاً حق این کار رو داشتن که کردیت منو چک کنن؟ اگر کردیتم کافی نبود برام هارد رکورد محسوب نمی شد؟
پاسخ
مبارکه
شما این کار رو نکن چون با اینکه سودی بابت این بدهی نخواهی داد ولیکن هر ماه بدهی شما ریپورت خواهد شد و تاثیر منفی داره. این به معنی اینه که شما توان مالی تسویه ماهیانه بدهی تون رو نداشتین. بنابراین اصلا به هیچ وجه این کار رو نکنین. عدم تسویه کامل و دادن مینیمم صرفا برای مواقع اضطراری هست که کسی دچار مشکل مالی حاد شده و لاغیر.
اطلاعات کلی ما از طریق شرکتهای اکوفاکس و ترانس یونیون و اکسپریان به شرکتهای کردیت عرضه میشه در صورت تقاضای اونا تا اگه ما رو حائز کردیتی دیدن بهمون افر بفرستن. این یکی از روشهای پول دراوردن این سه شرکت در قبال نگهداری و اپدیت کردن اطلاعات کردیت ما هست.
اگه نخواهید که با شما در این مورد تماس بگیرن میتونین با اون شماره تلفنی که در برگه ارسالی نوشته شده که کلمه opt-out داره تماس بگیرین ولی این دلیل بر این نیست که واقعا اطلاعات شما رو به شرکتها میفرشن یا نه! ممکنه فقط این جلوی ارسال افر رو میگیره.
من توصیه میکنم که این کار رو نکنید تا اگه چیز به درد بخوری بود استفاده کنید. همین کپیتال وانی که براتون فرستادن فکر کنم کارت خوبی هست تا جایی که یادمه ولی بازم تحقیق کنید. الان دیگه کپیتال وان قدیم نیست و با خرید قسمت کارت بانک HSBC بزرگترین صادر کننده کارت آمریکا شده.
اگه واقعا میخواستین اطلاعات شما به این سه شرکت نره باید هیچوقت کردیت کارت و بیمه نمیگرفتید!!! چیزی در حد غیر ممکن.
در ضمن اینکواری این شرکت ها سافت هست و وقتی عملا متقاضی میشید اونوقته که هارد اینکواری مکینن تا کارت رو واقعا بدن یا ندن. اساسا اصلا اینکواری در جریان نیست برای اینا در مرحله اول. اینا صرفا اطلاعات رو میخرن و غربال میکنن و میگن سعید با این وضعیت باید 90 درصد شامل فلان کارت ما باشه پس آفر بفرستیم. بعد که اپلای میکنی اونوقته که هارد اینکواری میکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، eybaba ، nora ، amin arefi ، sce ، azar1348 ، Ehsan1358 ، sib 24 ، AFSHIN-PIC ، behfaza ، مریم فتوحی ، آلیس-1980 ، milade
یامی تو یکی از پست های قدیمیت گفته بودی که به خاطر دستور عیال تو بانک های تجارتی حساب باز نکردی و در یک موسسه کردیت یونیون حساب داری. با احترام به عقیده و دستور عیال می خواستم ببینم نظر شخص خودت بعد از این مدت تغییر کرده یا نه؟ این موسسات کردیت یونیون ظاهراً یه جور تشکیلات صنفی هستند. مثلاً کردیت یونیون برای معلم ها و ... . یه آدم عادی و معلق در بین زمین و آسمون مثل من که کارمند اداره ای نیست چه جوری باید در این موسسات جساب باز کنه؟ من برای پیدا کردن یک موسسه معتبر یه مقدار سرچ کردم. سایت creditunionaccess.com پنجاه موسسه برتر رو لیست کرده. میشه به رده بندی این سایت مطمئن بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، amin arefi ، sce ، azar1348 ، Ehsan1358 ، AFSHIN-PIC ، behfaza ، آلیس-1980 ، milade
(2013-12-11 ساعت 10:12)Saeedv13 نوشته:  یامی تو یکی از پست های قدیمیت گفته بودی که به خاطر دستور عیال تو بانک های تجارتی حساب باز نکردی و در یک موسسه کردیت یونیون حساب داری. با احترام به عقیده و دستور عیال می خواستم ببینم نظر شخص خودت بعد از این مدت تغییر کرده یا نه؟ این موسسات کردیت یونیون ظاهراً یه جور تشکیلات صنفی هستند. مثلاً کردیت یونیون برای معلم ها و ... . یه آدم عادی و معلق در بین زمین و آسمون مثل من که کارمند اداره ای نیست چه جوری باید در این موسسات جساب باز کنه؟ من برای پیدا کردن یک موسسه معتبر یه مقدار سرچ کردم. سایت creditunionaccess.com پنجاه موسسه برتر رو لیست کرده. میشه به رده بندی این سایت مطمئن بود؟

نه آقا اون اول اولها بود!! بانک او آمریکا چند سال پیش بدجوری از خانم من کلاهبرداری کرده بود و حتی حاضر نبوده حساب رو ببنده!! یعنی ممکنه باور نکنی ولی اونطور که میگه این هر کاری میکرده حاضر نبودن حساب رو ببندن!! و این خاطره بد باعث شد که کلا به کردیت یونیون مهاجرت کنه.
کردیت یونیون ها ممکنه برای همه آزاد باشن، ممکنه برای افرادی که در یک منطقه مثلا یک کانتی ساکن هستن آزاد باشه یا کلا برای یک صنف باشه.
خلاصه من هم به کردیت یونیون ایشان رفتم ولی چون اینا امکانات درست حسابی ندارن برای هر چیزی آدم رو تیغ میزدن. از پرینت استیتمنت صفحه ای دو سه دولار گرفته تا استفاده از عابربانک خودشون هم هر بار دو دولار!!! عابر بانکهای دیگه هم باز دو دولار!!! منم باهاشون دعوا کردم سال پیش و حسابم رو بستم و رفتم چیس و بدنبال من خانمم هم مهاجرت کرد و بسیار راضی هستیم.
از هزاران عابربانک رایگان در شعب والگرینز گرفته تا بنکر اختصاصی و صندوخ عامانات رایگان!
یک حساب چکینگ در دیسکاور هم باز کردم برای مواقع مسافرت که پول توش بذارم چون عابربانکهای اون از عابربانکهای چیس که 19000 تا هست (مواقع دوم آمریکا) هم بیشتره و بیش از 60000 تا عابربانک رایگان داره در آمریکا (مقام اول). هزینه نگهداری حساب هم نداره.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان