کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دنور , ایالت کلرادو
(2016-04-07 ساعت 08:03)dv2017 نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 05:20)copol نوشته:  
(2016-04-06 ساعت 22:27)reza12 نوشته:  خود دنور مثل تهرانه . توي دان تاون دنور يه رستوران ايراني لبناني هست ، كه چلوكباباش رو تو هيچ جاي ايران پيدا نميكنيد

سلام.میتونید لیست هزینه های یه تازه وارد وشرایط کاری رو دراونجا بنویسید؟مثل قیمت اجاره زیرزمین یا استودیو یا یه اپارتمان یه خوابه و هزینه خورد و خوراک یکماهه و شرایط پیداکردن کارهای جنرال و...؟ممنونم
با اجازه reza12 عزيز / به نظرم اطلاعات سايتهاي زير بتونه كمكتون كنه
براي مخارج زندگي به آدرس هاي زير مراجعه كنيد
http://www.bestplaces.net/cost_of_living...ado/denver
http://www.numbeo.com/cost-of-living/cit...nver%2C+CO
براي اجاره محل سكونت سايتهاي زير مناسبند
http://www.trulia.com/for_rent/Denver,CO
http://www.zillow.com/homes/denver,co_rb...geTab=rent
براي كار هم سايتهاي زير خوبند
http://www.indeed.com
https://denver.craigslist.org
https://www.glassdoor.com/index.htm
اما شما كه تو كار شبكه و كامپيوتر هستيد كار جنرال چرا ؟ براي روزهاي اول ميگيد؟
موفق باشيد

سلام.ممنون ازراهنمایی شما.درمورد سوالتون هم باید عرض کنم طبق گفته دوستان ساکن درامریکا پیداکردن شغل مرتبط به رشته کاری وتحصیلی دراونجا زمان بر هست اونهم باداشتن سرتیفیکیت وکانکشن های مختلف.پس باید ابتدارازکارهای جنرال شروع کنیم تا روغلطک بیفتیم ومنابع مالیمون روهم مدیریت کنیم(ازجیب نخوریم).البته این نظربنده هست.بازهم ممنون ازشما.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، maz1359 ، behjan ، reza12 ، pishtaz611
هر نوع خوراکی ایرانی و گوشت حلال رو میتونید از سوپر آرش تهیه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، behjan ، ELNAZ21
Smile 
نزدیک چهار سال میشه که با همسرم اومدیم دنور. از ابتدا چون از شمال ایران اومدیم کمی با آب و هوا مشکل داشتیم. ولی الان تقریبا عادت کردیم. اینجا تقریبا 6 ماه از سال می تونی برف ببینی. Smile Smile Smile
شماره کيس: 2012AS00029xxx
کنسولگري: آنکارا
ارسال فرمهاي اوليه: دسامبر 2011
اعلام کارنت شدن کيس: April
مصاحبه: May 14
کليرنس : 12 June
دريافت ويزا: 6 july
تعداد نفرات کيس : 2 نفر
جمع تقريبي هزينه ها تاکنون:7000عکس،120 DHL،ترجمه مدارک 280 بليط و هتل 3.5 ميليون، دکتر 235 دلار، سفارت 660 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Siamak ، behjan ، ELNAZ21 ، Moody ، pishtaz611 ، Ashkan3832
سلام
كسي ميدونه اوضاع كار معماري و ساخت و ساز اونجا چطوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-14 ساعت 22:29)narges1234 نوشته:  سلام
كسي ميدونه اوضاع كار معماري و ساخت و ساز اونجا چطوره؟

چرا اینجا انقدر سکوته؟
یعنی خود دنور هم مثل این صفحه سوت و کوره؟ اینجوری که ما دپرس میشیم!
ما به توصیه یکی از دوستان در مورد دنور دقیق شدیم چون میگفت جای خوبیه برای زندگی. انصافا هم با هر شهری مقایسه میکنم البته از طریق تخقیقات اینترنتی و طبق معیارهایی که برای خودمون مهمه باز میرسم به دنور.
ولی خوب نکات مبهم زیاده که فقط کسانی که اونجا زندگی کردن میتونن بگن.
لطفا اگر کسی تجربه زندگی در دنور رو داره به اشتراک بذاره تا ما هم بتونیم بهتر تصمیم گیری کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21 ، pishtaz611
خلاصه اطلاعاتی که من تا بحال کسب کردم اینه:
آب وهوا: سرده ولی به جاش رطوبش توی تابستون زیاد نیست. کلا یکی از جاذبه هاش مثل اینکه پیستای اسکیشه. من سرمایی هستم ولی هر چی میگردم با توجه به گرانی سرسام آور بعضی جاها مثل سانفرانسیسکو و البته عاجز بودن همسرم در تحمل هوای گرم و شرجی، ترجیح میدم این سرما رو که از جاهای دیگه مثل شیکاگو قابل تحمل تره به جون بخرم. چاره ای نیست لباس بیشتر میپوشیم به جاش دار و ندارمونو بابت اجاره خونه نمیدیم.
کار: مثل اینکه اوضاع کار بدک نیست. البته در مقایسه با جاهای دیگه و البته با توجه به رشته تحصیلی من (معماری). جاهایی مثل اوکلاهما، نیویورک، سانفرانسیسکو و شیکاگو هم برای کار من بد نیستن(منبع: سایتهایی مثل bestplaces.net) ولی همونجور که توی این لیست میبینید تقریبا همشون خیییلی گرونن. اوکلاهما هم که گرم و شرجیه و میگن خیلی شهر توریستی و اکتیوی نیست. میترسم افسردگی بگیریم.
هزینه زندگی: بالاتر از متوسطه ولی قابل تحمله. البته معیار من بیشتر اجاره خونه بوده.
امنیت: ظاهرا خوبه
حالا اگر جایی اشتباه کردم یا کسی اطلاعات تکمیلی داره تورو خدا به ما هم بگید. یه چیزی که برای من مهمه و هنوز پیدا نکردم اکتیو بودن و زنده بودن شهره. ما چون عمری در تهران زندگی کردیم نمیتونیم جای آروم و ساکت مثل اون شهرایی که با تاریک شدن هوا سوت و کور میشن زندگی کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21 ، pishtaz611 ، Ashkan3832
اینم یه لینک برای دنور
http://www.metrodenver.org/lifestyle/relocation/
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-17 ساعت 11:56)narges1234 نوشته:  خلاصه اطلاعاتی که من تا بحال کسب کردم اینه:
آب وهوا: سرده ولی به جاش رطوبش توی تابستون زیاد نیست. کلا یکی از جاذبه هاش مثل اینکه پیستای اسکیشه. من سرمایی هستم ولی هر چی میگردم با توجه به گرانی سرسام آور بعضی جاها مثل سانفرانسیسکو و البته عاجز بودن همسرم در تحمل هوای گرم و شرجی، ترجیح میدم این سرما رو که از جاهای دیگه مثل شیکاگو قابل تحمل تره به جون بخرم. چاره ای نیست لباس بیشتر میپوشیم به جاش دار و ندارمونو بابت اجاره خونه نمیدیم.
کار: مثل اینکه اوضاع کار بدک نیست. البته در مقایسه با جاهای دیگه و البته با توجه به رشته تحصیلی من (معماری). جاهایی مثل اوکلاهما، نیویورک، سانفرانسیسکو و شیکاگو هم برای کار من بد نیستن(منبع: سایتهایی مثل bestplaces.net) ولی همونجور که توی این لیست میبینید تقریبا همشون خیییلی گرونن. اوکلاهما هم که گرم و شرجیه و میگن خیلی شهر توریستی و اکتیوی نیست. میترسم افسردگی بگیریم.
هزینه زندگی: بالاتر از متوسطه ولی قابل تحمله. البته معیار من بیشتر اجاره خونه بوده.
امنیت: ظاهرا خوبه
حالا اگر جایی اشتباه کردم یا کسی اطلاعات تکمیلی داره تورو خدا به ما هم بگید. یه چیزی که برای من مهمه و هنوز پیدا نکردم اکتیو بودن و زنده بودن شهره. ما چون عمری در تهران زندگی کردیم نمیتونیم جای آروم و ساکت مثل اون شهرایی که با تاریک شدن هوا سوت و کور میشن زندگی کنیم.
نظر من اینه که دنور نمیتونه برای یک خانواده ایرانی به عنوان مقصد ایده آل برای مهاجرت مطرح باشه چونکه از رشد و توسعه قابل توجهی برخوردار نیست بدین علت امید به پیشرفت و ترقی در این شهر چندان زیاد نمیتونه باشه. در درجه اول شهرهای ایالت کالیفرنیا مانند لس آنجلس برای ما ایرونیها بخصوص برای تهرونی ها میتونه قابل زندگی باشه و ضمناََ از نظر آب و هوا برای ما ایرانیها بهتر از جاهای دیگه آمریکاست زیرا تابستان قابل تحمل مثل تابستان تهران داره و از همه مهمتر دارای زمستان معتدل. دنور برای یک نفر مجرد کم سن و سال خوبه که بره یه مدت بمونه و آنجا را محک بزنه بعد اگه ببینه چنگی به دل نمیزنه و نمیتونه در آن شهر به آرزوهاش برسه مقصد دوم را در پیش بگیره.شما بهتره شهرهایی در آمریکا را انتخاب کنید که خانواده های ایرانی توش زیاد باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، pishtaz611 ، Ashkan3832
دنور (که بطور رسمی شهر و بخش دنور خوانده‌می‌شود) پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت کلرادو در ایالات متحده می‌باشد. کلرادو در نزدیکی ساوت پلیت ریور و در لبه غربی های پلین در شرق سلسله جلویی کوه‌های راکی قرار دارد. تعداد ساکنان دنور 600.158 ساکنان
تراکم جمعیت دنور 1.498,6 /کیلومتر مربع . مختصات جغرافیایی دنور طول و عرض: 39.7618, این طول و عرض جغرافیایی: -104.881
39° 45′ 42″ شمالی, 104° 52′ 52″ غرب
منطقه دنور 40.049 هکتار
400,49 کیلومتر مربع (154,63 sq mi)
این ارتفاع دنور 1.613 m
آب و هوا دنور آب و هوای نیمه خشک سرد و خشک (طبقه بندی آب و هوایی كوبن: BSk
در وبسایت نردوالت، 20 شهر برتر ایالات متحده برای کارآفرینان زن معرفی شد. در بین این شهرها نام شهر دنور نیز به چشم می خورد. دنور در بین این 20 شهر در رتبه هفتم قرار گرفته است. این انتخاب بر اساس بررسی پنچ پارامتر انجام گرفته است که عبارتند از: درصد کسب و کارهای متعلق به زنان، درآمد متوسط کارگران زن، درصد ساکنان با مدرک دانشگاهی و نرخ بیکاری.
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، alborz3718 ، amin4564564 ، mohamad67566 ، elnaz655 ، علی 32454 ، usa687789 ، Ashkan3832
(2016-06-10 ساعت 22:25)b2012 نوشته:  من فقط لاگین کردم که به این جواب بدم. کاملا اشتباهه این حرف.
من سه ساله توی دنور زندگی میکنم و اینجا از لحاظ رشد شهری فوق العادست. از نظر اب و هوا شبیه تهران با برف بیشتره. طبیعت و مردمش محشره. خلاصه اگه قیمتهای یکم بالاتر (نسبت به تگزاس) براتون مسئله نیست و دنبال کیفیت زندگی خوب هستید در عوض، من اینجا رو شدیدا توصیه میکنم.

پ.ن: من 3 سال لویزیانا و یک سال هیوستون بودم.

[quote='hamedDV' pid='712038' dateline='1463596262']
نظر من اینه که دنور نمیتونه برای یک خانواده ایرانی به عنوان مقصد ایده آل برای مهاجرت مطرح باشه چونکه از رشد و توسعه قابل توجهی برخوردار نیست بدین علت امید به پیشرفت و ترقی در این شهر چندان زیاد نمیتونه باشه. در درجه اول شهرهای ایالت کالیفرنیا مانند لس آنجلس برای ما ایرونیها بخصوص برای تهرونی ها میتونه قابل زندگی باشه و ضمناََ از نظر آب و هوا برای ما ایرانیها بهتر از جاهای دیگه آمریکاست زیرا تابستان قابل تحمل مثل تابستان تهران داره و از همه مهمتر دارای زمستان معتدل. دنور برای یک نفر مجرد کم سن و سال خوبه که بره یه مدت بمونه و آنجا را محک بزنه بعد اگه ببینه چنگی به دل نمیزنه و نمیتونه در آن شهر به آرزوهاش برسه مقصد دوم را در پیش بگیره.شما بهتره شهرهایی در آمریکا را انتخاب کنید که خانواده های ایرانی توش زیاد باشه

[/quژ
با سلام خدمت همه دوستاني كه به دنبال تغيير هستند جهت زندگي بهتر و نه برگشت به گذشته !!!!!!!!
با احترام به نظر همگي
مجرد هستم .تجربه بنده بعد از 5 سال ::::::::::: فقط از ايرانيهاي كاليفرنيا دوري گزينيد :::::::
بهترين زندگي خانوادگي در كلرادو وجود داره
جهت اتلاف عمر و پول و جدايي هاي خانوادگي حتما به لس آنجلس و بر بانك و مخصوصا وودلند هيلز و اطراف برويد
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، pishtaz611 ، Fataei ، Reb ، Ashkan3832
(2016-07-26 ساعت 10:15)reza12 نوشته:  
(2016-06-10 ساعت 22:25)b2012 نوشته:  من فقط لاگین کردم که به این جواب بدم. کاملا اشتباهه این حرف.
من سه ساله توی دنور زندگی میکنم و اینجا از لحاظ رشد شهری فوق العادست. از نظر اب و هوا شبیه تهران با برف بیشتره. طبیعت و مردمش محشره. خلاصه اگه قیمتهای یکم بالاتر (نسبت به تگزاس) براتون مسئله نیست و دنبال کیفیت زندگی خوب هستید در عوض، من اینجا رو شدیدا توصیه میکنم.

پ.ن: من 3 سال لویزیانا و یک سال هیوستون بودم.

(2016-05-18 ساعت 23:01)hamedDV نوشته:  نظر من اینه که دنور نمیتونه برای یک خانواده ایرانی به عنوان مقصد ایده آل برای مهاجرت مطرح باشه چونکه از رشد و توسعه قابل توجهی برخوردار نیست بدین علت امید به پیشرفت و ترقی در این شهر چندان زیاد نمیتونه باشه. در درجه اول شهرهای ایالت کالیفرنیا مانند لس آنجلس برای ما ایرونیها بخصوص برای تهرونی ها میتونه قابل زندگی باشه و ضمناََ از نظر آب و هوا برای ما ایرانیها بهتر از جاهای دیگه آمریکاست زیرا تابستان قابل تحمل مثل تابستان تهران داره و از همه مهمتر دارای زمستان معتدل. دنور برای یک نفر مجرد کم سن و سال خوبه که بره یه مدت بمونه و آنجا را محک بزنه بعد اگه ببینه چنگی به دل نمیزنه و نمیتونه در آن شهر به آرزوهاش برسه مقصد دوم را در پیش بگیره.شما بهتره شهرهایی در آمریکا را انتخاب کنید که خانواده های ایرانی توش زیاد باشه

[/quژ
با سلام خدمت همه دوستاني كه به دنبال تغيير هستند جهت زندگي بهتر و نه برگشت به گذشته !!!!!!!!
با احترام به نظر همگي
مجرد هستم .تجربه بنده بعد از 5 سال ::::::::::: فقط از ايرانيهاي كاليفرنيا دوري گزينيد :::::::
بهترين زندگي خانوادگي در كلرادو وجود داره
جهت اتلاف عمر  و پول و جدايي هاي خانوادگي حتما به لس آنجلس و  بر بانك و مخصوصا وودلند هيلز و اطراف برويد
با سلام خدمت دوستان.
من هم با نظر دوستمون کاملا موافق هستم.کالیفرنیا هیچ چیز جز تباهی برای دوستان تازه وارد نداره.ما حدود سه سال ماساچوست بودیم و به علت سرما میخواستیم تغییر مکان بدیم اول میخواستیم بریم دالاس 1 سفر 1 هفته ای هم رفتیم همهدچیز خوب بود اما این کالیفرنیای کوفتی تو سرمون بود فکر میکردیم بهترین جای امریکاست و به جای دالاس اومدیم سن خوزه اما بدون هیچ پیش زمینه ای.چند تا دوست داشتیم اینجا مدام تعریف میکردن بعد از دو سال بازم به فکر نقل مکان هستیم چون نمیتونیم 2200 دلار پول اپارتمان خیلی معمولی بدیم مقصد یا ساکرامنتو یا دالاس یا دنور یا پورتلند.
ما خیلی جاهای امریکارو رفتیم و دیدیم مثل ماساچوست،بوستون،رود ایرلند،ورمونت،واشنگتن،نیو یورک سیتی،ابشار نیاگارا،فیلادلفیا،نیو جرسی،دالاس،لس انجلس ،ساکرامنتو و همین سن خوزه .واقعا کالیفرنیا اشتباه محضه البته نظر منه در ضمن درامدم هم بد نیست تقریبا سالی 45000 درمیارم اما اصلا راضی نیستم .نصیحت به دوستان تازه وارد ،جاهای خیلی بهتری توی امریکا برای زندگی هست.به نظر من با توجه به جاهایی که رفتم سن خوزه تو 5 تا شهر اول هم نیست.به شخصه دالاس و خیلی پسندیدم و واشنگتن معرکه بود.از دنور هم خیلی تعریف شنیدم اما قبلش حتما 1 سفر میرم.
اینا نظر من بود ممکنه بعضی دوستان خوششون نیاد .دوستان تازه وارد با هوش باشین.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: rezr ، ELNAZ21 ، pishtaz611 ، Ashkan3832 ، reza12
بچه ها جای خوب از لحاظ امنیت و ... میتونید در دنور بهم معرفی کنید لطفا
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-30 ساعت 21:31)milaveh نوشته:  بچه ها جای خوب از لحاظ امنیت و ... میتونید در دنور بهم معرفی کنید لطفا

سلام
تقريبا شمال غرب دنور مثل Arvada همه جاش هم نوسازه هم خوب و يا دورتر اگر بتونيد تو محله golden ( خيلي قديمي و دانشجويي ) سكونت كنيد بهتره البته يه ذره گرونه ولي ارزشش رو داره
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: milaveh ، ELNAZ21 ، alborz3718 ، Siamak ، dv2017 ، Fataei
کسایی که تجربه زندگی تو دنور دارن بگین چطور بوده؟ راضی هستین؟ حداقل هزینه زندگی برای 2 نفر در این شهر چقد هست؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان ،وقت همگي بخير
اين تاپيك دنور به طرز عجيبي سوت و كوره . برعكس بسياري از تاپيكهاي مربوط به ايالتهاي شرق و غرب آمريكا
بسيار ممنون ميشم از دوستاني كه در كلرادو و شهر دنور زندگي مي كنند لطف كرده و تجربيات خود را از زندگي در اين شهر و ايالت بنويسند و رونق به اين تاپيك ببخشند . مطمئنا اطلاعات در اينترنت زياد است ولي تجربيات و راهنمايي هموطنان مي تواند براي ديگران بسيار مفيد باشد . مثلا سطح زندگي در اين شهر نسبت به شهر هاي مقصد اول ايرانيان چگونه است؟
چه نقاطي از اين شهر براي زندگي خانوادگي از لحاظ سطح فرهنگ و كلاس مردم و مدرسه بچه ها بهتر است؟
وضع بازار كار از نظر عرضه و تقاضا چگونه است؟
شهر زنده و پوياست يا از اون شهرهاي راكد و بي جنب و جوش است؟
و خيلي نكات ديگر
باز هم از دوستان ممنون
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان