کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای کلی پروسه لاتاری
.
این تاپیک به منظور آشنایی برندگان لاتاری با مفاهیم پایه و کلیات پروسه لاتاری ایجاد شده است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای طبقه بندی و تفکیک پستهای مفید و غیرتکراری از سایر پستها و دسترسی سریع و راحت کاربران به جدیدترین و معتبرترین اطلاعات،
لطفاً به انتهای پستهای خود که دارای شرایط زیر هستند، یکی از هشتگهای \#راهنما# \#تجربه# \#اطلاعات# \#مبهم# و \#بحث# را اضافه کنید.
همچنین می توانید پستها و مطالب سالهای گذشته را که هنوز معتبر است، نقل قول کرده (یا لینک داده) و هشتگهای مرتبط را اضافه کنید.
پستهای هشتگ دار بصورت دوره ای بررسی شده و لینک آن به صفحه اول تاپیک اضافه خواهد شد.

توجه: کلمه هشتگ شده باید بین دو کاراکتر # قرار بگیرد. (بدون فاصله)
نمونه: \#هشتگ# پس از ارسال توسط سیستم به #هشتگ# تبدیل خواهد شد.

\#راهنما#
پستهای حاوی راهنما و مطالب آموزشی (جزئی و کلی) در مواردی که قبلاً ارائه نشده و یا بصورت ناقص ارائه شده

\#تجربه#
بیان مواردی که شخصاً تجربه کرده و یا از نزدیک شاهد بودید.
(از این هشتگ برای شنیده‌ها، شایعات و سایر مواردی که مطمئن نیستید، استفاده نکنید.)

\#اطلاعات#
نمونه مدارک (ترجمه رسمی، تمکن مالی، مدارک پزشکی، نظام وظیفه، تحصیلی و ‎...)‎
تصویر فرمها و صفحات سایت در حالت خاص
متن و فرمت پیامها و ایمیلهای دریافتی (رسمی)
و موارد مشابه
توجه: قبل از ارسال موارد فوق، اطلاعات حساس و شخصی خود را پاک کنید.

\#مبهم#
سوالاتی که بدون پاسخ مانده یا نظرات مختلف و متناقضی در مورد آن ارائه شده
مواردی که تاکنون توضیح مشخصی برای آن ارائه نشده
پاسخ به موارد مبهم (حتماً پست مربوطه را نقل قول کرده و یا لینک پست را در متن پاسخ قرار دهید)

\#بحث#
اصلاح مطالب موحود در لیست صفحه اول و درخواست ایجاد بحث در مورد موضوع مشخص
* پس از بررسی، در صورت نیاز موضوع مورد نظر در بخش "بحث تخصصی" ایجاد خواهد شد تا سایر کاربران هم نظرات خود را در مورد این موضوع اظهار کنند.

.
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، j@vad ، morteza318 ، Interuniversal ، sherwean001 ، ELNAZ21 ، smh1614 ، a_cute65
.
مطالب و فایلهای مفید:
.
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، j@vad ، Interuniversal ، alex2018 ، sherwean001 ، ELNAZ21 ، aminrahimi ، BAFFLE
.
سوالات متداول:

برنده شدم، از کجا باید شروع کنم؟
فرم DS-260 را تکمیل کنید. جزییات بیشتر در همین صفحه نوشته شده است.
.

موارد مبهم و بدون پاسخ مشخص:
..........................
.
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001 ، ELNAZ21 ، Elody
.
نامه قبولی و دریافت کیس نامبر

در صورت انتخاب شدن در لاتاری، نامه‌ای مشابه تصویر زیر دریافت خواهید کرد که بعنوان نامه قبولی یا نامه اول شناخته می شود:

• قبل از هر چیز نام نوشته شده در نامه را چک کنید. چون بعضی وقت‌ها ممکن است نامه شخص دیگری را به شما نمایش دهد!

• توجه کنید که دریافت این نامه به مفهوم دریافت ویزای مهاجرتی و گرین کارت نیست و با انتخاب شدن در لاتاری فقط یکی از مراحل اولیه را پست سر گذاشتید.
    بنابرین تا لحظه دریافت ویزا، تغییرات اساسی و غیر قابل بازگشت در زندگی خود ایجاد نکنید و
    ترجیحاً تا لحظه آخر، برنده شدن در لاتاری و مهاجرت به آمریکا را با هر کسی در میان نگذارید.

• در انتهای نامه و در مقابل Case Number (شماره پرونده) کدی 14 رقمی نوشته شده است که برای ایرانیان معمولاً با 2017AS0000 شروع می شود.
    چهار رقم اول، دوره لاتاری و دو حرف بعدی، منطقه و 8 رقم آخر نیز اولویت کیس (پرونده) شما را در منطقه نشان می‌دهد که
    در اکثر موارد بدون صفرهای اضافی استفاده می شود. (مثلاً 2017AS00001234 بصورت 2017AS1234 نوشته می‌شود.)
    کیسهایی که از سهمیه ایران استفاده می کنند، در منطقه آسیا (AS) قرار گرفته‌اند.
    سایر مناطق عبارتند از آفریقا (AF)، اروپا (EU)، آمریکای شمالی (NA)، آمریکای جنوبی (SA) و اقیانوسیه (OC)
    کیس نامبر خود را بخاطر بسپارید، چون در تمام مراحل از آن استفاده خواهید کرد.

• سطر پایین کیس نامبر، نام متقاضی اصلی نوشته شده است.

• دو سطر پایینتر از کیس نامبر، نوع ویزای درخواستی، DV DIVERSITY نوشته شده است. DV مخفف DIVERSITY VISA و به معنی ویزای گوناگونی (تنوع فرهنگی) می‌باشد.

• سطر بعد (Foreign State Chargeability) کشوری را که در لاتاری از سهمیه آن استفاده کردید، نمایش می‌دهد.
    اگر خواسته یا ناخواسته، کشور سهمیه را اشتباه انتخاب کرده باشید، شانس دریافت ویزا تقریباً صفر است.

• سطر آخر (Post) محل مصاحبه نوشته شده که با توجه به کشور محل سکونت متقاضی انتخاب شده است و معمولاً برای ساکنان ایران، ANKARA انتخاب می‌شود.
    در مراحل بعد می‌توانید محل سفارت را براحتی تغییر دهید.

• نامه قبولی را باید همراه خود به مصاحبه ببرید. حتماً نسخه PDF از نامه قبولی تهیه کنید چون در مراحل بعدی، به این نامه دسترسی نخواهید داشت!

• اطلاعات حساس کیس (مخصوصاً کیس نامبر، تاریخ تولد) را در بصورت کامل و دقیق در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.
    برای نوشتن کیس نامبر در محیط عمومی، دو یا سه رقم آخر کیس نامبر را بصورت XX وارد کنید.
تذکر: چنانچه نام‌کاربری شما در مهاجرسرا هویت شما را مشخص می‌کند، برای جلوگیری از مشکلات بعدی،
به یکی از مدیران درخواست تغییر نام‌کاربری بفرستید و نامی مستعار برای نام‌کاربری انتخاب کنید.

.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: پرستو ، matin.sh ، j@vad ، Plano ، sherwean001 ، a_cute65 ، KORYO ، ELNAZ21 ، Elody ، smh1614 ، jalayevatan ، American Darlin ، kia_0950 ، ostokhan
.
خلاصه مراحل پروسه لاتاری

برای مراحل بعدی تاپیکهای جداگانه درنظر گرفته شده و در اینجا فقط بصورت خلاصه اشاره شده است:

اولین مرحله، درخواست ویزای مهاجرتی است که برای این کار، فرم آنلاین DS-260 را برای تمام اعضای کیس تکمیل و ثبت می کنید.
اطلاعات بیشتر در تاپیک درخواست آنلاین ویزای مهاجرتی (فرم DS-260)

بعد از ارسال فرمها، باید منتظر کارنت شدن (به جریان افتادن) کیس باشید.
اولین سری کیسهای کارنت شده 2017، اوایل August مشخص خواهد شد.
اطلاعات بیشتر در تاپیک بولتن ویزا و کارنت شدن کیس

در این فرصت توصیه میشوند در مورد جزییات پروسه لاتاری بخوبی تحقیق کرده و اطلاعات جمع کنید.
همچنین در این مدت می توانید برای کاهش هزینه ها، واکسن‌های مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا را در ایران با هزینه کمتری تزریق کنید.
اطلاعات بیشتر در تاپیک واکسیناسیون، آزمایشها و سایر مسائل پزشکی

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه و دریافت ویزا را بررسی کرده و تهیه و حمع آوری کنید.
اطلاعات بیشتر در تاپیک مدارک مورد نیاز سفارت | ترجمه مدارک

اگر در حال حاضر ساکن آمریکا هستید، پروسه شما متفاوت با سایر برندگان لاتاری است،
برای اطلاع از جزییات تغییر وضعیت (Adjustment of Status) به تاپیک تغییر وضعیت ساکنان آمریکا (Adjustment of Status) مراجعه کنید.

یکی از شرایط دریافت ویزای گوناگونی (لاتاری)، داشتن حداقل 12 سال تحصیلات پایه یا 2 سال سابقه کار (با شرایط خاص) است.
اطلاعات بیشتر در تاپیک شرط حداقل تحصیلات یا سابقه کاری

شرط دیگر داشتن تمکن مالی کافی برای مهاجرت و تأمین نیازهای اولیه و یا داشتن اسپانسر مالی می‌باشد.
اطلاعات بیشتر در تاپیک تمکن مالی | اسپانسر

برای مصاحبه و دریافت ویزا باید به کشور خارجی سفر کنید.
در صورتی که در مورد پاسپورت و یا خروج از کشور سوال یا مشکل دارید، به تاپیک پاسپورت | خروج از کشور مراجعه کنید.

بعد از کارنت شدن کیس، در صورتی که بررسی فرمها و پروسه اولیه کیس شما تمام شده باشد، حدوداً تا 2 هفته بعد، تاریخ مصاحبه شما مشخص شده و
نامه دعوت به مصاحبه دریافت خواهید کرد که بعنوان نامه دوم شناخته می‌شود.
اطلاعات بیشتر در تاپیک نامه دعوت به مصاحبه (نامه دوم)

قبل از مصاحبه باید به یکی از پزشکان مورد تأیید سفارت جهت معاینه، ترزیق واکسنها و انجام آزمایشهای مورد نیاز مراجعه کنید (مدیکال)
اطلاعات بیشتر در تاپیک مدیکال | پزشکان معتمد سفارت | رزرو وقت

پس از دریافت نتیجه مدیکال جهت انجام مصاحبه به سفارت مراجعه می‌کنید.
اطلاعات بیشتر در تاپیک پروسه مراجعه به سفارت و انجام مصاحبه

روز مصاحبه ممکن است درخواست شما قبول شده و تا چند روز ویزای مهاجرتی را تحویل بگیرید (ویزای یکضرب)
در این حالت پاسپورت شما و همراهان نزد سفارت می‌ماند تا ویزای مهاجرتی به آن الصاق شود.
یا اینکه کیس شما برای بررسی تخصصی‌تر به سازمانهای اطلاعاتی مربوطه ارجاع داده شود. (کلیرنس)
که ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

اطلاعات بیشتر در مورد پروسه کلیرنس در تاپیک کلیرنس و پروسه اداری
اطلاعات بیشتر در مورد پیگیری وضعیت کیس در تاپیک پیگیری وضعیت کیس از طریق CEAC و سایت سفارت

در بعضی سفارتها برای تحویل گرفتن پاسپورت و ویزا (پیکاپ) به سفارت و در بعضی دیگر به شعبه پستی مراجعه می‌کنید.
چنانچه در سفارت‌های آنکارا یا ابوظبی مصاحبه خواهید شد، باید با مراجعه به سایت usvisa-info.com از بین شعب پستی یکی را انتخاب کنید.
اطلاعات بیشتر در تاپیک پیکاپ پاسپورت | انتخاب شعبه پستی

علاوه بر تاپیکهای معرفی شده، چند تاپیک دیگر نیز برای سایر موضوعات درنظر گرفته شده که در بخش برندگان گرین کارت لاتاری DV-2017 قرار گرفته است.
برای حفظ نظم سایت، پاسخگویی سریع و دسترسی راحت سایر کاربران به اطلاعات، لطفاً هر مطلب را در موضوع (تاپیک) مربوطه مطرح کنید.
برای مطرح کردن مواردی که موضوع خاصی برای آن وجود ندارد، از تاپیک سایر مسائل مرتبط با پروسه لاتاری
و برای بحث و گفتگوی غیر مرتبط با پروسه لاتاری از تاپیک گفتگوی آزاد استفاده کنید.
.
پاسخ
سلام دوستان
بنده جزو قبولی های 2017 هستم. من و همسرم به همراه سه فرزند باید هر کدام جداگانه فرم 260 رو پر کنیم یا فقط بنده به تنهایی پر کنم کافی هست؟ در ضمن بچه های من همگی زیر 18 سال هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehganji ، Elody ، aminrahimi ، Pedraaam ، ostokhan
(2016-05-05 ساعت 02:24)Abisarab نوشته:  سلام دوستان
بنده جزو قبولی های 2017 هستم. من و همسرم به همراه سه فرزند باید هر کدام جداگانه فرم 260 رو پر کنیم یا فقط بنده به تنهایی پر کنم کافی هست؟ در ضمن بچه های من همگی زیر 18 سال هستند.

سلام
تمام اعضای کیس، هر کدام فرم جداگانه باید پر کنند. (بدون توجه به سن)
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001 ، KORYO ، اتو ، ostokhan
(2016-05-05 ساعت 03:08)Kaveh نوشته:  

سلام
با تشکر از شما کاوه عزیز. یه سوال دیگه اینکه همسر بنده هم باید دیپلم داشته باشند یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: KORYO
(2016-05-05 ساعت 03:34)Abisarab نوشته:  
(2016-05-05 ساعت 03:08)Kaveh نوشته:  

سلام
با تشکر از شما کاوه عزیز. یه سوال دیگه اینکه همسر بنده هم باید دیپلم داشته باشند یا نه؟

خیر نیاز نیست.
شرط حداقل تحصیلات، فقط در مورد عضو اصلی بررسی می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001 ، j@vad ، soruosh ، KORYO ، اتو ، ELNAZ21
سلام من یه سوال داشتم از دیروز که اسمم واسه لاتاری اعلام شده خیلی اخبارای ضد و نقیض شنیدم که ویزا واقعا کمه و خیلیا پروسه شون کات میشه واقعا جالبه برام بدونم تا چه شماره ای احتمال گرفتن ویزا هست ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Civilizable ، اتو
(2016-05-05 ساعت 08:52)parastooghr نوشته:  سلام من یه سوال داشتم از دیروز که اسمم واسه لاتاری اعلام شده خیلی اخبارای ضد و نقیض شنیدم که ویزا واقعا کمه و خیلیا پروسه شون کات میشه واقعا جالبه برام بدونم تا چه شماره ای احتمال گرفتن ویزا هست ؟؟؟

شما فقط فرمها روبادقت پرکن به این حرفها هم اصلا توجه نکن همه ميرن مصاحبه موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21 ، mrticoen
سلام

خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
از برندگان لاتری 2017 هستم.
من زمان ثبت نام، محل سکونت رو آمریکا زدم، در حالی ایران بودم،
یعنی فک میکردم اگه یه آدرس تو آمریکا بدم راحتر و سریع تر میتونم پست ها رو دریافت کنم
به همین خاطر محل مصاحبه ی من شده کنتاکی !!!
فرم دی اس 260 رو هم نگاه میکنم، تو قسمت شروع، نوشته:

Based on your country of residence at the time you submitted your DV lottery entry, you are currently residing in the United States.

Do you want to adjust status without leaving the United States?
Yes, send my case to USCIS.
No, I want to return abroad and be interviewed in
که من با فرض اینکه این رو بعدا درست میکنم، continue زدم. (گزینه پیش فرض گزینه ی اول بود)
امروز من متوجه این اشتباه شدم و الان هم میبینم فرم دی اس 260، این قسمتش تغییر نمیکنه.
میخواستم بدونم، چیکار میشه کرد؟ آیا بحث آنلاک کردن میاد وسظ؟ آخه من هنوز فرم 260 رو سابمیت نکردم. به نظرتون با توجه به پایین بودن کیس نامبر من (زیر 1000)، آیا مصاحبه ی من جابجا میشه؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، اتو
دوستان، میشه لطفا راهنمایی بفرمایید، بخش getting started من در ds_260 قابل تغییر نیست.، همون قسمتی که میشه مکان سفارت رو عوض کرد. مال من به این شکله:

Interview Location:
Based on your country of residence at the time you submitted your DV lottery entry, you are currently residing in the United States.

که yes... انتخاب شده...

ممنونم اگه بتونید منو راهنمایی کنید، خیلی نگران شدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-07 ساعت 09:03)boss نوشته:  سلام

یعنی فک میکردم اگه یه آدرس تو آمریکا بدم راحتر و سریع تر میتونم پست ها رو دریافت کنم

که من با فرض اینکه این رو بعدا درست میکنم، continue زدم. (گزینه پیش فرض گزینه ی اول بود)
امروز من متوجه این اشتباه شدم و الان هم میبینم فرم دی اس 260، این قسمتش تغییر نمیکنه.
میخواستم بدونم، چیکار میشه کرد؟ آیا بحث آنلاک کردن میاد وسظ؟ آخه من هنوز فرم 260 رو سابمیت نکردم. به نظرتون با توجه به پایین بودن کیس نامبر من (زیر 1000)، آیا مصاحبه ی من جابجا میشه؟
مرسی

برای اصلاح، وارد فرم بشید و بعد روی این لینک کلیک کنید.
محل مصاحبه رو انتخاب کرده و Continue Application بزنید. تمام

اخطار به سایر دوستان: برای موارد غیر از USCIS نیاز به این مراحل نیست و در بخش REVIEW براحتی میتونید محل مصاحبه رو تغییر بدید.
همچنین از لینک بالا برای تغییر محل مصاحبه در حالت آنلاک استفاده نکنید!
.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: boss ، matin.sh ، sheghi ، cupcake ، Interuniversal ، KORYO
(2016-05-08 ساعت 00:38)Kaveh نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 09:03)boss نوشته:  سلام

مرسی

برای اصلاح، وارد فرم بشید و بعد روی این لینک کلیک کنید.
محل مصاحبه رو انتخاب کرده و Continue Application بزنید. تمام

اخطار به سایر دوستان: برای موارد غیر از USCIS نیاز به این مراحل نیست و در بخش REVIEW براحتی میتونید محل مصاحبه رو تغییر بدید.
همچنین از لینک بالا برای تغییر محل مصاحبه در حالت آنلاک استفاده نکنید!
.

ممنونم از راهنماییتون، کاملا درسته، ظاهرا فقط در مرحله review میشه این کارو کرد.
مشکل من حل شد
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh ، KORYO ، Amir.Mansoury ، soruosh ، Mehrzad1355 ، اتو ، Mrcivil ، ostokhan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان