کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
درخواست آنلاین ویزای مهاجرتی (فرم DS-260)
جهت دریافت مشاوره تخصصی و تکمیل فرم DS-260 با توجه به شرایط کیس، می توانبد با شرکت کارما سفر نیلی (پاریز تراول) تماس بگیرید.
021 44622214-16
.
همزمان با اعلام نتایج لاتاری، دسترسی کیسهای 2017 به فرم DS-260 فعال شد.

لطفاً موارد مربوط به فرم DS-260 را در این تاپیک ارسال کنید.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای طبقه بندی و تفکیک پستهای مفید و غیرتکراری از سایر پستها و دسترسی سریع و راحت کاربران به جدیدترین و معتبرترین اطلاعات،
لطفاً به انتهای پستهای خود که دارای شرایط زیر هستند، یکی از هشتگهای \#راهنما# \#تجربه# \#اطلاعات# \#مبهم# و \#بحث# را اضافه کنید.
همچنین می توانید پستها و مطالب سالهای گذشته را که هنوز معتبر است، نقل قول کرده (یا لینک داده) و هشتگهای مرتبط را اضافه کنید.
پستهای هشتگ دار بصورت دوره ای بررسی شده و لینک آن به صفحه اول تاپیک اضافه خواهد شد.

توجه: کلمه هشتگ شده باید بین دو کاراکتر # قرار بگیرد. (بدون فاصله)
نمونه: \#هشتگ# پس از ارسال توسط سیستم به #هشتگ# تبدیل خواهد شد.

\#راهنما#
پستهای حاوی راهنما و مطالب آموزشی (جزئی و کلی) در مواردی که قبلاً ارائه نشده و یا بصورت ناقص ارائه شده

\#تجربه#
بیان مواردی که شخصاً تجربه کرده و یا از نزدیک شاهد بودید.
(از این هشتگ برای شنیده‌ها، شایعات و سایر مواردی که مطمئن نیستید، استفاده نکنید.)

\#اطلاعات#
نمونه مدارک (ترجمه رسمی، تمکن مالی، مدارک پزشکی، نظام وظیفه، تحصیلی و ‎...)‎
تصویر فرمها و صفحات سایت در حالت خاص
متن و فرمت پیامها و ایمیلهای دریافتی (رسمی)
و موارد مشابه
توجه: قبل از ارسال موارد فوق، اطلاعات حساس و شخصی خود را پاک کنید.

\#مبهم#
سوالاتی که بدون پاسخ مانده یا نظرات مختلف و متناقضی در مورد آن ارائه شده
مواردی که تاکنون توضیح مشخصی برای آن ارائه نشده
پاسخ به موارد مبهم (حتماً پست مربوطه را نقل قول کرده و یا لینک پست را در متن پاسخ قرار دهید)

\#بحث#
اصلاح مطالب موحود در لیست صفحه اول و درخواست ایجاد بحث در مورد موضوع مشخص
* پس از بررسی، در صورت نیاز موضوع مورد نظر در بخش "بحث تخصصی" ایجاد خواهد شد تا سایر کاربران هم نظرات خود را در مورد این موضوع اظهار کنند.

.
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، KORYO ، کریمی۲۱۶ ، aminrahimi
مطالب و فایلهای مفید:
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، shahram es ، کریمی۲۱۶ ، aminrahimi ، KORYO ، Nzg3242
سوالات متداول:
موارد مبهم و بدون پاسخ مشخص:
پاسخ
تشکر کنندگان:
.
راهنمای فرم DS-260

برای شروع پروسه کیس شما و دعوت شدن به مصاحبه، باید ابتدا درخواست ویزای مهاجرتی را با تکمیل و ثبت فرم آنلاین DS-260 اعلام کنید.

ویزای گوناگونی (DV) فقط تا پایان دوره (30 سپتامبر 2017) قابل صدور است و از لحاظ قانونی تا پایان دوره فرصت دارید تا فرم DS-260 را تکمیل و ارسال کنید، ولی توجه داشته باشید که اکثر ایرانیان بخاطر پروسه اداری و کلیرنس طولانی، در اواخر دوره با مشکلاتی مانند کمبود وقت برای دریافت ویزا، اتمام سهمیه ماهانه سفارت، کمبود ویزای باقیمانده برای منطقه آسیا یا جهان و ... مواجه می شوند. بنابرین هر چقدر مصاحبه زودتر انجام شود و پروسه اداری کوتاهتری داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهید داشت.

بسیاری از عوامل موثر در پروسه صدور ویزا، خارج از اختیار شماست (مانند کیس نامبر، تصمیم آفیسر مصاحبه کننده و ...) ولی با اقدامات مناسب و به موقع در مواردی که در کنترل شماست می توانید به میزان قابل توجهی شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهید؛ یکی از مهمترین این اقدامات، تکمیل و ثبت فرم DS-260 می باشد که باید با دقت و در اسرع وقت انجام شود.

پروسه کیس شما با تکمیل و ثبت فرم DS-260 عضو اصلی شروع شده و توسط KCC (مرکز رسیدگی کننده به کیس های لاتاری) بررسی و برای مصاحبه آماده می شود.
در این بررسی مقدماتی، ممکن است کیس شما بصورت سطحی از نظر امنیتی چک شود و همچنین بر اساس اطلاعات اظهار شده در فرم، ممکن است به آفیسر رسیدگی کننده در سفارت، موارد خاص و مبهم را متذکر شوند تا آفیسر با بررسی بیشتر و دقیقتر موضوع هنگام مصاحبه، نتیجه نهایی را اعلام کند و یا برای بررسی تخصصی تر به سازمانهای اطلاعاتی مربوطه ارجاع دهد. (کلیرنس)

بی دقتی در تکمیل فرم و ارایه نامناسب اطلاعات ممکن است باعث طولانی شدن پروسه اداری و کلیرنس احتمالی کیس شود. بنابرین با دقت و حوصله سوابق و شرایط خود را مرور کرده و با در نظر گرفتن نحوه عملکرد پروسه لاتاری و اطلاعات و تجارب دوره های گذشته، نسبت به تکمیل و ثبت فرم اقدام کنید.

نکاتی در مورد فرم DS-260
توجه: بعضی از این موارد ممکن است در این دوره تغییر داده شود.
  • محتوای این فرم متغیر بوده و نسبت به شرایط کیس ممکن است در بعضی موارد توضیحات و جزییات بیشتری از شما بخواهد.

• محدودیتی در تعداد ورود و ویرایش فرم وجود ندارد و در هر مرحله می توانید فرم را SAVE کرده و بعداً از همان مرحله ادامه دهید.

• فرم مرحله به مرحله به پیش می رود و در هر مرحله باید کلیه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید تا مرحله بعد فعال شود.
    البته بعضی از این اطلاعات اختیاری بوده و می توانید خالی بگذارید و یا از گزینه DOES NOT APPLY استفاده کنید.
    این مسئله مشکلاتی را در بخش اطلاعات پاسپورت (برای افراد فاقد پاسپورت) و آدرس ارسال گرین کارت در آمریکا (برای افرادی که آدرس آمریکا ندارند) ایجاد می کند
    که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

• پس از تکمیل تمام اطلاعات، وارد بخش REVIEW می شوید و در این بخش می توانید براحتی اطلاعات را مرور کرده و در صورت نیاز ویرایش کنید.

• پس از مرور اطلاعات و ثبت نهایی، فرم قفل می شود و نمی توانید بصورت مستقیم اطلاعات فرم را ویرایش کنید.
    ولی در صورت نیاز می توانید با ارسال ایمیل به KCC (قبل از تحویل کیس به سفارت) و یا سفارت (بعد از تحویل کیس به سفارت) فرم را مجدداً باز کنید.
    این پروسه، آنلاک کردن فرم (UNLOCK) نامیده می شود و محدودیتی ندارد ولی با هر بار آنلاک ممکن است کیس شما بیشتر بررسی شده و دیرتر به مصاحبه دعوت شوید.

• برای اصلاح اشتباهات و تغییرات جزئی، نیاز به آنلاک کردن فرم نیست و در روز مصاحبه می توانید این موارد را اطلاع دهید.

• محل مصاحبه بعد از ثبت نهایی فرم، حتی پس از آنلاک کردن، بصورت مستقیم قابل تغییر نیست و باید درخواست خود را همراه با علت، به KCC ارسال کنید. (پیش از تعیین شدن وقت مصاحبه و تحویل کیس به سفارت) برای تغییر محل مصاحبه پس از دریافت وقت مصاحبه، باید با سفارت قبلی مکاتبه کنید.

• در صورت نیاز می توانید عضو جدید به کیس اضافه کنید ولی نمی توانید عضوی را از لیست حذف کنید!
    برای حذف عضو، او را بعنوان همراه، در فرم عضو اصلی، معرفی نکنید و بهتر است موضوع را به KCC اطلاع دهید.

• فرم DS-260 را باید برای همه اعضای کیس تکمیل و ثبت کنید.
    پروسه کیس شما، با ارسال فرم عضو اصلی شروع می شود و برای جلوگیری از طولانی و پیچیده شدن پروسه، بهتر است فرم همراهان نیز هر چه سریعتر تکمیل شود.

• علاوه بر کیسهای لاتاری، برای سایر کیسهای مهاجرتی نیز از فرم DS-260 استفاده می شود و ممکن است بعضی از گزینه ها و سوالاتی که برای سایر کیسها مهم است، در کیسهای لاتاری بی تأثیر باشد.

• در این مرحله از پروسه لاتاری (تکمیل و ثبت فرم)، از شما عکس درخواست نمی شود.

برای دسترسی به فرم، به سایت https://ceac.state.gov/ مراجعه کرده و روی DS-260, Online  Immigrant Visa and Alien Registration Application در بخش IMMIGRANT کلیک کنید و یا از لینک مستقیم https://ceac.state.gov/iv استفاده کنید.

در صفحه بعدی، کیس نامبر را بدون صفرهای اضافی وارد کرده و Continue بزنید. (مثلاً 2017AS00001234 را بصورت 2017AS1234 وارد کنید.)
* دو حرف بعد از 2017 را می توانید بصورت بزرگ یا کوچک وارد کنید. (هر دو قابل قبول است.)

صفحه بعد علاوه بر کیس نامبر، تاریخ تولد متقاضی را درخواست می کند. همچنین در زیر تاریخ تولد (I am the) باید با انتخاب یکی از گزینه های
APPLICANT متقاضی، ATTORNEY وکیل (نماینده قانونی) یا THIRD-PARTY AGENT شخص ثالث (سایر عوامل)، نسبت خود را با کیس اعلام کنید.
* در کیسهای لاتاری بر خلاف سایر کیسهای مهاجرتی، این سه گزینه کاملاً مشابه هم بوده و در عمل فرقی با هم ندارد.

پس از ورود این اطلاعات و با کلیک روی Continue، به صفحه اصلی فرم DS-260 وارد می شوید.

* در صورت عدم فعالیت به مدت 20 دقیقه پیام time out نمایش داده می شود و برای ادامه باید دوباره وارد شوید.

در حال تکمیل........

.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
Big Grin 
درود خدمت همه دوستان گرامی و زحمتکشان این سایت. من کیس نامبرم زیر 1000 هستش. کسی میدونه تا کی فرصت دارم که فرم 260 رو پر کنم؟ بنده چون در حال حاضر پاسپورت ندارم، نمیتونم این فرم رو پر کنم چون از من شماره سریال پاسپورت میخواد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdi_heravi
(2016-05-06 ساعت 08:45)mazdak770 نوشته:  درود خدمت همه دوستان گرامی و زحمتکشان این سایت. من کیس نامبرم زیر 1000 هستش. کسی میدونه تا کی فرصت دارم که فرم 260 رو پر کنم؟ بنده چون در حال حاضر پاسپورت ندارم، نمیتونم این فرم رو پر کنم چون از من شماره سریال پاسپورت میخواد.

1. کیسهای زیر 2500-3000 بهتره تا آخر may فرم رو ارسال کنند تا در ماه اکتبر یا نوامبر مصاحبشون انجام بشه و فرصت کافی برای کلیرنس احتمالی داشته باشند
2. بجای PASSPORT، فعلا گزینه OTHER TRAVEL DOCUMENTS انتخاب کنید. در این حالت اطلاعات پاسپورت نمیخواد و بعد از گرفتن پاسپورت میتونید اصلاح کنید. (حتی در روز مصاحبه)
.
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001 ، matin.sh ، milaveh ، آلیس-1980 ، babak12 ، cupcake ، electronman ، matin86 ، boss ، KORYO ، admiral.arash ، limbo ، amirdadash
(2016-05-06 ساعت 15:02)Kaveh نوشته:  
(2016-05-06 ساعت 08:45)mazdak770 نوشته:  درود خدمت همه دوستان گرامی و زحمتکشان این سایت. من کیس نامبرم زیر 1000 هستش. کسی میدونه تا کی فرصت دارم که فرم 260 رو پر کنم؟ بنده چون در حال حاضر پاسپورت ندارم، نمیتونم این فرم رو پر کنم چون از من شماره سریال پاسپورت میخواد.

1. کیسهای زیر 2500-3000 بهتره تا آخر may فرم رو ارسال کنند تا در ماه اکتبر یا نوامبر مصاحبشون انجام بشه و فرصت کافی برای کلیرنس احتمالی داشته باشند
2. بجای PASSPORT، فعلا گزینه OTHER TRAVEL DOCUMENTS انتخاب کنید. در این حالت اطلاعات پاسپورت نمیخواد و بعد از گرفتن پاسپورت میتونید اصلاح کنید. (حتی در روز مصاحبه)
.

سلام. کسانی که باید پاسپورتشون رو تمدید کنند هم شماره سریالشون عوض میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: salehpq
(2016-05-06 ساعت 15:16)Big apple نوشته:  
(2016-05-06 ساعت 15:02)Kaveh نوشته:  

.

سلام. کسانی که باید پاسپورتشون رو تمدید کنند هم شماره سریالشون عوض میشه؟

شماره پاسپورت، تاریخ صدور و تاریخ انقضا بعد از تمدید پاسپورت تغییر میکنه
میتونید با اطلاعات پاسپورت فعلی فرم رو پر کنید و روز مصاحبه اطلاعات پاسپورت جدید رو به سفارت اعلام کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Big apple ، matin86
@kaveh
اقا کاوه عزیز، منتظر ادامه آموزش تکمیل فرم ds-260 هستیم، مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad1364 ، Kaveh ، فلوریا ، aminrahimi ، آریانیک ، SHIRACO ، سحر2
الان فرم باز شده برای تکمیل ؟
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
پاسخ
تشکر کنندگان: aminrahimi
سلام دوستان
من اپليكنت اصلي نيستم و همراه محسوب ميشم.يادم نيست اون موقع تو پر كردن فرمها شماره پاسپورت منو ازم خواست يا نه. در هر حال من پاسپورتم ١ سال ديكه تمومه و ميخوام تمديدش كنم و بعد فرم رو بفرستيم.مشكلي نيست؟؟ قضيه چجوريه؟؟

ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام منم برنده شدم کیس نامبرم 4XXX هست تا کی وقت دارم فرم ds-260 رو پرکنم و ایا اینکیس نامبر خوبه یا نه؟
پاسخ
(2016-05-06 ساعت 17:47)milaveh نوشته:  الان فرم باز شده برای تکمیل ؟
بله باز شده میتونید پر کنید
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

پاسخ
سلام یه سوال داشتم اگه لطف کنید پاسخ بدید متشکر میشم من یکی از برندگان لاتاری 2017 هستم برای تکمیل فرم ds260 آدرس در آمریکا می خواهد که من ندارم خواستم ببینم چه کار کنم جواب ندهم آیا در گرفتن ویزا تاثیر منفی دارد که اگه اینجور باشه به هر صورت شده یه آدرس پیدا کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-06 ساعت 23:05)kazem46 نوشته:  سلام یه سوال داشتم اگه لطف کنید پاسخ بدید متشکر میشم من یکی از برندگان لاتاری 2017 هستم برای تکمیل فرم ds260 آدرس در آمریکا می خواهد که من ندارم خواستم ببینم چه کار کنم جواب ندهم آیا در گرفتن ویزا تاثیر منفی دارد که اگه اینجور باشه به هر صورت شده یه آدرس پیدا کنم

شما حتما باید به این سوال جواب بدین
اگه میتونید آدرس آشنا پیدا کنید چه بهتر اگرم نمیتونید آدرس هتلی در شهری که در آمریکا قصد دارید برید بدهید و روز مصاحبه اگه سوال شد بگین که کسی نداشتین که آدرسشو بدین آدرس هتل دادین ولی خب موقع ورود به آمریکا یا موقع واریز هزینه گرین کارت حتما یه آدرس ثابت بدین چون گرین کارتتون به اون آدرس ارسال میشه
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، matin86 ، mohajer1360 ، aminrahimi ، bahareh75

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان