کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون، آزمایشها و سایر مسائل پزشکی
(2016-10-31 ساعت 14:51)Paniz888 نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 14:29)farid993 نوشته:  خب  من واکسنهام کامل شد. این کارت زرد تکمیل شده. فقط دقت کنید که من دهه شصتی هستم(مربوط به نوبت اول td و mmr) سربازی نرفتم ازدواج هم نکردم(مربوط به نوبت بعدی td)
شرمنده بابات اون تکستها Big Grin من معمولا اینجوری نیستم ولی خب چه میدونم وقتی بقیه حتی اینکه کجا مصاحبه دارن رو مخفی میکنن خب حتما باید مدرک هم این مدلی کرد دیگه Big Grin
تشکر فراوان از لطف شما
زحمت کشیدید
اون عزیزی که نمیخواد دوستان بدونن مصاحبه کجاست ،
نمیدونم چه فکری می کنه ، تنها چیزهایی که جزو اطلاعات خصوصی هست نام و نام خانوادگی و شماره کیس و یک سری اطلاعات فردی است
به خدا کسی از محل مصاحبه نمیتونه سواستفاده کنه
جز اینکه از وضعیت کیس مطلع بشه ، بهتر کمک کنه و سوال نا بجا نپرسه
شما کارتون درسته
یه سوال ، من الان ذهنم یاری نکرد ، این واکسن تب زرد و واریسلا  که مهر داره چی هست ؟
سپاس

ممنونم
اون تب زرد مهر واکسن نیست اونجا رو پزشک مهر کلی زده. واریسلا هم ابله مرغونه که زده سابقه داره و ازمایشش هم که جدا گرفتم.
شماره کیس: 2017AS000024xx
تعداد افراد: خودم
رویت قبولی: می
تکمیل فرم: 18 می
کارنت: 9 سپتامبر
نامه دوم: 21 سپتامبر
محل مصاحبه: انکارا تغییر به ابوظبی توسط KCC
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر(تعطیل رسمی در امارات) بعد ار ایمیل به سفارت تغییر به 29 نوامبر - سفارت 11 اکتبر تماس گرفت و ایمیل داد و رسما روز مصاحبه رو به 29 نوامبر تغییر داد
سربازی: معافیت پزشکی
نتیجه: دریافت یک ضرب ویزا
God Bless America Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888
(2016-10-31 ساعت 15:03)farid993 نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 14:51)Paniz888 نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 14:29)farid993 نوشته:  خب  من واکسنهام کامل شد. این کارت زرد تکمیل شده. فقط دقت کنید که من دهه شصتی هستم(مربوط به نوبت اول td و mmr) سربازی نرفتم ازدواج هم نکردم(مربوط به نوبت بعدی td)
شرمنده بابات اون تکستها Big Grin من معمولا اینجوری نیستم ولی خب چه میدونم وقتی بقیه حتی اینکه کجا مصاحبه دارن رو مخفی میکنن خب حتما باید مدرک هم این مدلی کرد دیگه Big Grin
تشکر فراوان از لطف شما
زحمت کشیدید
اون عزیزی که نمیخواد دوستان بدونن مصاحبه کجاست ،
نمیدونم چه فکری می کنه ، تنها چیزهایی که جزو اطلاعات خصوصی هست نام و نام خانوادگی و شماره کیس و یک سری اطلاعات فردی است
به خدا کسی از محل مصاحبه نمیتونه سواستفاده کنه
جز اینکه از وضعیت کیس مطلع بشه ، بهتر کمک کنه و سوال نا بجا نپرسه
شما کارتون درسته
یه سوال ، من الان ذهنم یاری نکرد ، این واکسن تب زرد و واریسلا  که مهر داره چی هست ؟
سپاس

ممنونم
اون تب زرد مهر واکسن نیست اونجا رو پزشک مهر کلی زده. واریسلا هم ابله مرغونه که زده سابقه داره و ازمایشش هم که جدا گرفتم.

خبر ویزای یکضرب شما رو تو همینجا بخونیم به امید خدا .
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: farid993
سلام خدمت دوستان از تجربم برای زدن واکسن ها میخوام بگم
واکسن هپاتیتو 10 سال پیش زده بودم و یاداورشو یک سال پیش. آبله مرغان هم بچگی گرفته بودم. با این حال پروسه اینطوریه که برای آبله باید تیتر آنتی بادی میدادم که ثابت کنه من قبلا گرفتم. همزمان باهاش خودم گفتم تیتر هپاتیت رو هم برام آزمایشگاه انجام بده. واکسن MMR رو هم در دو نوبت زدم. بهم هشدار داده بودن که یک هفته بعد از این واکسن ممکنه علایم سرماخوردگی و خارش گوش و گلو داشته باشم و دقیقا یک هفته بعد از اولین دوزه این واکسن علایمشو نشون داد. دومین دوزش بدون مشکل بود خدا رو شکر. خلاصه چشمتون روز بد نبینه. ممکنه خیلی ها هیچیشون هم نشه چون ایمنی بدن آدما متفاوته. آخر از همه هم واکسن آنفولانزا رو زدم. برای کزاز و دیفتری که به TD معروفه هم چون 4 سال پیش خدمت رفته بودم بالاجبار اون موقع برام زده بودن که همون مورد قبول بود و وارد کارت زرد کردن.
ریزش اینطوری شد: هپاتیت و MMR مجانی، تیتر آبله و هپاتیت 64 هزار تومن، واکسن آنفولانزا 27 هزار، TD مجانی، وارد کردن به کارت زرد توسط پاستور 99 هزار تومن.
موفق باشید
کیس نامبر: 41XX
روئیت نتیجه: 2 می Big Grin
ارسال فرم 260: 13 می
آنلاک: 7 آگوست برای تغییر شماره پاسپورت
تعداد افراد کیس: 1
تاریخ کارنتی: 10 ژانویه
مصاحبه: تغییر از آنکارا به ابوظبی از طرف خود KCC
آپدیت ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: farid993 ، Paniz888 ، شهرادلیلا
(2016-11-03 ساعت 10:52)MUALL نوشته:  سلام خدمت دوستان از تجربم برای زدن واکسن ها میخوام بگم
واکسن هپاتیتو 10 سال پیش زده بودم و یاداورشو یک سال پیش. آبله مرغان هم بچگی گرفته بودم. با این حال پروسه اینطوریه که برای آبله باید تیتر آنتی بادی میدادم که ثابت کنه من قبلا گرفتم. همزمان باهاش خودم گفتم تیتر هپاتیت رو هم برام آزمایشگاه انجام بده. واکسن MMR رو هم در دو نوبت زدم. بهم هشدار داده بودن که یک هفته بعد از این واکسن ممکنه علایم سرماخوردگی و خارش گوش و گلو داشته باشم و دقیقا یک هفته بعد از اولین دوزه این واکسن علایمشو نشون داد. دومین دوزش بدون مشکل بود خدا رو شکر. خلاصه چشمتون روز بد نبینه. ممکنه خیلی ها هیچیشون هم نشه چون ایمنی بدن آدما متفاوته. آخر از همه هم واکسن آنفولانزا رو زدم.  برای کزاز و دیفتری که به TD معروفه هم چون 4 سال پیش خدمت رفته بودم بالاجبار اون موقع برام زده بودن که همون مورد قبول بود و وارد کارت زرد کردن.
ریزش اینطوری شد: هپاتیت و MMR مجانی، تیتر آبله و هپاتیت 64 هزار تومن، واکسن آنفولانزا 27 هزار، TD مجانی، وارد کردن به کارت زرد توسط پاستور 99 هزار تومن.
موفق باشید

سلام
هپاتیت و MMR رو کجا زدید که مجانی بود؟ هپاتیت رو اگه واکسنهاش رو دوباره میزدید ارزونتر در میود و البته طبق گفته ی همون خانوم دکتر پاستور وقتی که گفتم هپاتیت رو قبلا زدم گفت میشه همون رو وارد کنیم ولی اگه بزنی واسه خودت هم بهتره. که تا الان دو نوبت زدم و دونه ای هفت هشت تومن. شما تست هپاتیت رو 54 تومن بابتش پول دادید انگار (چون جمع ابله و هپاتیت رو 64 تومن زدید و ابله رو من 10 تومن دادم برای تستش)
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر(تعطیل رسمی در امارات) بعد ار ایمیل به سفارت تغییر به 29 نوامبر - سفارت 11 اکتبر تماس گرفت و ایمیل داد و رسما روز مصاحبه رو به 29 نوامبر تغییر داد
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888
سلام
من تازه متوجه شدم که برای واکسن از زمان نامه برنده شدن باید اقدام میکردم.
مصاحبه من 5 دسامبر هست. دیرترین زمان مدیکال چک 2 دسامبر هست که وقت گرفتم. بعد از تعیین وقت متوجه شدم نوشته تا 30 روز قبل آزمایشات نباید واکسن بزنید.
اگه من شنبه 5 نوامبر هم واکسن هامو بزنم میشه 27 روز. باز 3 روز کم میارم. و با مطالعه پست ها هم متوجه شدم که واکسن های نوبتی هم نمیرسم بزنم.
درصورتیکه شنبه واکسن بزنم و ببرم براشون مشکلی توی کارم ایجاد میشه ؟
تفاوت قیمت درصورتی که اینجا واکسن بزنم با اینکه تمام واکسن ها و آزمایشات رو تو ترکیه انجام بدم چقدر میشه ؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: narimaun
درود دوست عزیز
1.برای همه واکسن ها منع وجود ندارد و این منع فقط شامل واکسن هایی با ویروس زنده میشه(فکر کنم تنها mmr) می تونید باقی واکسن ها را تزریق کنید.
2.چون شما یکسری از واکسن ها را (زمان تولد، مدرسه و احیانا سربازی و ازدواج و...) تزریق کردیداگر مدرکی بابتشون دارید می تونید همون ها را وارد کارت واکسیناسیون بین المللی کنید.
3. اگر واکسنی را تزریق کردید ولی مدرکش را ندارید یا بیماری مثل آبله گرفتید. می تونید تیتر انتی بادی آن ها را بدید و اگر بدنتون مقاوم بود. نتیجه را وارد کارت واکسیناسیون کنید.
4. اختلاف هزینه ها از حداقل چند صد هزار تومن(بابت اکسن آبله Sad ) تا دو تا سه میلیون بسته به سن و تعداد واکسن های مورد نیاز هست.
(2016-11-04 ساعت 06:54)m_shafiei2006 نوشته:  سلام
من تازه متوجه شدم که برای واکسن از زمان نامه برنده شدن باید اقدام میکردم.
مصاحبه من 5 دسامبر هست. دیرترین زمان مدیکال چک 2 دسامبر هست که وقت گرفتم. بعد از تعیین وقت متوجه شدم نوشته تا 30 روز قبل آزمایشات نباید واکسن بزنید.
اگه من شنبه 5 نوامبر هم واکسن هامو بزنم میشه 27 روز. باز 3 روز کم میارم. و با مطالعه پست ها هم متوجه شدم که واکسن های نوبتی هم نمیرسم بزنم.
درصورتیکه شنبه واکسن بزنم و ببرم براشون مشکلی توی کارم ایجاد میشه ؟
تفاوت قیمت درصورتی که اینجا واکسن بزنم با اینکه تمام واکسن ها و آزمایشات رو تو ترکیه انجام بدم چقدر میشه ؟

ممنون
Case number: 32xx
Family number: 1
First letter: May
DS-260 Completion: Jun
Second letter: November
Embassy: Ankara Turkey==> Abu Dhabi     ---    Changed By KCC
Status: Visa holder
Destination: Austin,TX
Total Cost: about 5 milion
Looking for a ROOMMATE

پاسخ
تشکر کنندگان: farid993 ، m_shafiei2006
(2016-10-03 ساعت 14:01)farid993 نوشته:  
(2016-10-03 ساعت 09:08)ahm368 نوشته:  در مورد واكسن گارداسيل يا HPV ،دو تا از سايت هاي معتبر آمريكا https://travel.state.gov/content/visas/e...tions.html و https://www.uscis.gov/news/questions-and...quirements
اين واكس رو غير ضروري اعلام كردن و فقط تا سال 2009 ضروري بوده.
و مهمتر اينكه انيستيتو پاستور بر مبناي شنيده ها عمل مي كنه و هيچ دستورالعمل قانوني و معتبر در مورد واكسيناسيون متقاضيان مهاجرت به آمريكا نداره.
متن هاي زير دقيقا" از دو سايت بالا نقل قول شده:
In 2009, CDC changed the vaccination requirements based on ACIP's recommendations. As of Dec. 14, 2009, the zoster and the HPV
vaccine were no longer required.

Vaccinations
Important Notice: Effective December 14th, 2009, the 2009 Technical Instructions for Panel Physicians for Vaccinations have replaced the 2007 Technical Instructions for Panel Physicians for Vaccinations. A change to note is the HPV and zoster vaccinations are no longer required

اطلاعات پاستور یه مقدار قدیمیه مثلا به همه میگن که ازمایش ایدز توی اون ازمایش خونی که گرفته میشه هست ولی چند سالی هست که ایدز رو دیگه چک نمیکنن. من پزشک نیستم ولی فکر کنم اگه قرار بود یه غریبه رو به کشورم راه بدم ترجیح میدادم سفلیس (بیماری ای که توی ازمایش چک میکنن) داشته باشه تا ایدز Smile فکر کنم سفلیس قابل درمانه ولی خب ایدز قابل درمان نیست. یه مقدار قوانینشون عجیب غریبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام كسي مي دونه اگر پنجشنبه برم پاستور تجريش كارم چقدر طول مي كشه و هزينه هر نفر چنده؟
شماره كيس:2017AS54xx
تاريخ رويت قبولي:3may
تعداد اعضاي كيس:٣نفر
تاريخ ارسال فرم:23may
تاريخ دريافت نامه دوم:28march
محل مصاحبه:آنكارا تغير به أبوظبي توسط خودشان
تاريخ مصاحبه:7may
من و پسرم يكضرب و همسرم ap
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-07 ساعت 20:04)فرناز٥٧ نوشته:  سلام كسي مي دونه اگر پنجشنبه برم پاستور تجريش كارم چقدر طول مي كشه و هزينه هر نفر چنده؟

22712734: فکس
مدیر پایگاه :22713327
پشتيبانی :22700044
واکسيناسيون :22730014
آزمایشگاه ویروس شناسی :22706699
22700201 - 22701144 -22701777 - 22719794 - 22719774: تلفنهای پایگاه
آدرس : تجریش ميدان قدس ابتدای خيابان شریعتی بعد از بيمه تامين اجتماعی پلاک 1996
1963737611 : کد پستی
shemiran@pasteur.ac.ir:ایميل
این شماره ادرس هست بپرس خودشون نسبت به سفارت که کجا میخوای بری و زمان مصاحبه میگن شرایط رو
من یماه پیش رفتم قیمت 99 هزار تومن فقط صدور کارت واکسن ها بود. واکسن ها هم خودشون هزینه داره.
در ضمن من یماه پیش رفتم واکسن ام ام ار هردو پاستور گفتن ندارن و ادرس جاهای خاصی میدن بری بزنی . ولی اگه همه واکسنارو زدی تست ابله مرغونم دادی فکر کنم ی روزه صادر شه
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان: فرناز٥٧
(2016-11-07 ساعت 03:20)foad61 نوشته:  
(2016-10-03 ساعت 14:01)farid993 نوشته:  
(2016-10-03 ساعت 09:08)ahm368 نوشته:  در مورد واكسن گارداسيل يا HPV ،دو تا از سايت هاي معتبر آمريكا https://travel.state.gov/content/visas/e...tions.html و https://www.uscis.gov/news/questions-and...quirements
اين واكس رو غير ضروري اعلام كردن و فقط تا سال 2009 ضروري بوده.
و مهمتر اينكه انيستيتو پاستور بر مبناي شنيده ها عمل مي كنه و هيچ دستورالعمل قانوني و معتبر در مورد واكسيناسيون متقاضيان مهاجرت به آمريكا نداره.
متن هاي زير دقيقا" از دو سايت بالا نقل قول شده:
In 2009, CDC changed the vaccination requirements based on ACIP's recommendations. As of Dec. 14, 2009, the zoster and the HPV
vaccine were no longer required.

Vaccinations
Important Notice: Effective December 14th, 2009, the 2009 Technical Instructions for Panel Physicians for Vaccinations have replaced the 2007 Technical Instructions for Panel Physicians for Vaccinations. A change to note is the HPV and zoster vaccinations are no longer required

اطلاعات پاستور یه مقدار قدیمیه مثلا به همه میگن که ازمایش ایدز توی اون ازمایش خونی که گرفته میشه هست ولی چند سالی هست که ایدز رو دیگه چک نمیکنن. من پزشک نیستم ولی فکر کنم اگه قرار بود یه غریبه رو به کشورم راه بدم ترجیح میدادم سفلیس (بیماری ای که توی ازمایش چک میکنن) داشته باشه تا ایدز Smile فکر کنم سفلیس قابل درمانه ولی خب ایدز قابل درمان نیست. یه مقدار قوانینشون عجیب غریبه

دوستان کسی میدونه HPV یا همون زگیل تناسلی مورد ازمایش قرار میگیره ایا برای سفارت مهمه این موضوع یا باعث مرددود شدن میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-08 ساعت 00:18)razraz نوشته:  
(2016-11-07 ساعت 20:04)فرناز٥٧ نوشته:  سلام كسي مي دونه اگر پنجشنبه برم پاستور تجريش كارم چقدر طول مي كشه و هزينه هر نفر چنده؟

22712734: فکس
مدیر پایگاه :22713327
پشتيبانی :22700044
واکسيناسيون :22730014
آزمایشگاه ویروس شناسی :22706699
22700201 - 22701144 -22701777 - 22719794 - 22719774: تلفنهای پایگاه
آدرس : تجریش ميدان قدس ابتدای خيابان شریعتی بعد از بيمه تامين اجتماعی پلاک 1996
1963737611 : کد پستی
shemiran@pasteur.ac.ir:ایميل
این شماره ادرس هست بپرس خودشون نسبت به سفارت که کجا میخوای بری و زمان مصاحبه میگن شرایط رو
من یماه پیش رفتم قیمت 99 هزار تومن فقط صدور کارت واکسن ها بود. واکسن ها هم خودشون هزینه داره.
در ضمن من یماه پیش رفتم واکسن ام ام ار هردو پاستور گفتن ندارن و ادرس جاهای خاصی میدن بری بزنی . ولی اگه همه واکسنارو زدی تست ابله مرغونم دادی فکر کنم ی روزه صادر شه

خيلي ممنون از راهنماييتون
شماره كيس:2017AS54xx
تاريخ رويت قبولي:3may
تعداد اعضاي كيس:٣نفر
تاريخ ارسال فرم:23may
تاريخ دريافت نامه دوم:28march
محل مصاحبه:آنكارا تغير به أبوظبي توسط خودشان
تاريخ مصاحبه:7may
من و پسرم يكضرب و همسرم ap
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه خدابخواد واین ماه نامه من بیاد مصاحبم دی ماه میشه من واکسن انفولانزا و مننژیتم فقط مونده و نوبت سوم هپاتیتم که تو همون دی ماهه به نظرتون چیکارکتم؟کی تزریق اون دوتاروانجام بدم؟
کیس نامبر**26
تعدادنفرات خودم
تاریخ مشاهده قبولی یادم نیس
تاریخ ارسال فرم18جون
محل مصاحبه انکارا تغییردادن به ابوظبی
نامه دوم هنوز نیومده :21نوامبر
زمان مصاحبه هفته اول ژانویه
نتیجه:یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-09 ساعت 12:33)ssahar نوشته:  اگه خدابخواد واین ماه نامه من بیاد مصاحبم دی ماه میشه من واکسن انفولانزا و مننژیتم فقط مونده و نوبت سوم هپاتیتم که تو همون دی ماهه به نظرتون چیکارکتم؟کی تزریق اون دوتاروانجام بدم؟

خب دو تای اولی رو الان بزنید دیگه. هپاتیت هم اگه شش ماهش قبل از رفتنتون پر میشه حتما همینجا بزنید که اونجا براتون نزنن و گرونتر در بیاد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-11 ساعت 13:01)farid993 نوشته:  
(2016-11-09 ساعت 12:33)ssahar نوشته:  اگه خدابخواد واین ماه نامه من بیاد مصاحبم دی ماه میشه من واکسن انفولانزا و مننژیتم فقط مونده و نوبت سوم هپاتیتم که تو همون دی ماهه به نظرتون چیکارکتم؟کی تزریق اون دوتاروانجام بدم؟

خب دو تای اولی رو الان بزنید دیگه. هپاتیت هم اگه شش ماهش قبل از رفتنتون پر میشه حتما همینجا بزنید که اونجا براتون نزنن و گرونتر در بیاد

یعنی نوبت سرم هپاتیتم یک یا دوهفته قبل سفرم باشه زدنش مشکل ساز نیست؟
کیس نامبر**26
تعدادنفرات خودم
تاریخ مشاهده قبولی یادم نیس
تاریخ ارسال فرم18جون
محل مصاحبه انکارا تغییردادن به ابوظبی
نامه دوم هنوز نیومده :21نوامبر
زمان مصاحبه هفته اول ژانویه
نتیجه:یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-11 ساعت 13:34)ssahar نوشته:  
(2016-11-11 ساعت 13:01)farid993 نوشته:  

یعنی نوبت سرم هپاتیتم یک یا دوهفته قبل سفرم باشه زدنش مشکل ساز نیست؟

نه نباید مشکلی باشه ولی باز از پاستور بپرسید. قانونشون میگه که توی یک ماه اخر فقط نباید واکسن حاوی ویروس زنده زد که توی واکسنهایی که ما میزنیم فقط MMR اینجوریه
به احتمال خیلی بالا اگه اونجا دکتر ببینه نوبت واکسن هپاتیته تزریق میکنه براتون
پاسخ
تشکر کنندگان: ssahar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان