کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پروسه مراجعه به سفارت و انجام مصاحبه
.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای طبقه بندی و تفکیک پستهای مفید و غیرتکراری از سایر پستها و دسترسی سریع و راحت کاربران به جدیدترین و معتبرترین اطلاعات،
لطفاً به انتهای پستهای خود که دارای شرایط زیر هستند، یکی از هشتگهای \#راهنما# \#تجربه# \#اطلاعات# \#مبهم# و \#بحث# را اضافه کنید.
همچنین می توانید پستها و مطالب سالهای گذشته را که هنوز معتبر است، نقل قول کرده (یا لینک داده) و هشتگهای مرتبط را اضافه کنید.
پستهای هشتگ دار بصورت دوره ای بررسی شده و لینک آن به صفحه اول تاپیک اضافه خواهد شد.

توجه: کلمه هشتگ شده باید بین دو کاراکتر # قرار بگیرد. (بدون فاصله)
نمونه: \#هشتگ# پس از ارسال توسط سیستم به #هشتگ# تبدیل خواهد شد.

\#راهنما#
پستهای حاوی راهنما و مطالب آموزشی (جزئی و کلی) در مواردی که قبلاً ارائه نشده و یا بصورت ناقص ارائه شده

\#تجربه#
بیان مواردی که شخصاً تجربه کرده و یا از نزدیک شاهد بودید.
(از این هشتگ برای شنیده‌ها، شایعات و سایر مواردی که مطمئن نیستید، استفاده نکنید.)

\#اطلاعات#
نمونه مدارک (ترجمه رسمی، تمکن مالی، مدارک پزشکی، نظام وظیفه، تحصیلی و ‎...)‎
تصویر فرمها و صفحات سایت در حالت خاص
متن و فرمت پیامها و ایمیلهای دریافتی (رسمی)
و موارد مشابه
توجه: قبل از ارسال موارد فوق، اطلاعات حساس و شخصی خود را پاک کنید.

\#مبهم#
سوالاتی که بدون پاسخ مانده یا نظرات مختلف و متناقضی در مورد آن ارائه شده
مواردی که تاکنون توضیح مشخصی برای آن ارائه نشده
پاسخ به موارد مبهم (حتماً پست مربوطه را نقل قول کرده و یا لینک پست را در متن پاسخ قرار دهید)

\#بحث#
اصلاح مطالب موحود در لیست صفحه اول و درخواست ایجاد بحث در مورد موضوع مشخص
* پس از بررسی، در صورت نیاز موضوع مورد نظر در بخش "بحث تخصصی" ایجاد خواهد شد تا سایر کاربران هم نظرات خود را در مورد این موضوع اظهار کنند.

.
پاسخ
تشکر کنندگان:
مطالب و فایلهای مفید:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوالات متداول:
موارد مبهم و بدون پاسخ مشخص:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان .
با تشکر از همه دوستانی که تجارب خودشون رو با بقیه تقسیم کرده بودن تا بقیه هم استفاده کنند و من هم از این قضیه بی نصیب نبودم ، من هم به نوبه خودم خواستم ماجرایی مصاحبه رو اینجا براتون بنویسم.
من به اتفاق همسرم ۱۱ اکتبر در سفارت آمریکا در استکهلم مصاحبه داشتیم. بعد از گذشتن از پروسه امنیتی وارد ساختمان شدیم و به باجه ۷ مراجعه کردیم و پاسپورتامون رو گرفت و گفت منتظر بمونین . بعد از کلی انتظار صدامون کرد و ازمون passport photo رو خواست که من با اجازتون یک سوتی دادم و فک کردم فتوکپی پاسپورت رو می خواد و گفتم براتون میل کردم و الان همرام ندارم????? که گفت بدون آون نمی تونیم مصاحبه رو انجام بدیم و بالاخره فهمیدم عکس پاسپورت می خواد و عذر خواهی کردم ازش و بهش دادم عکسامون رو ،بعد مدارک تحصیلی من ، شناسنامه من و سند ازدواج ، گواهی پلیس من ، کارت پایان خدمت ، شناسنامه و گواهی پلیس همسرم و در نهایت مدارک اسپانسر و سوالاتی کرد : ۱_ اینجا تو سوید چکار می کنی ؟ کارت اقامت داری که من گفتم تمام شده و برای کارت جدید درخواست دادم ولی هنوز صادر نشده که بعدش کپی کارت منقضی شده رو خواست که فک نمی کردم لازم بشه و با خودم نبرده بودم ولی برگه های رجیستری دانشگاه رو که نشون می داد این یکسال با ویزای تحصیلی اومدم رو با مدارک تحصیلی م بهش دادم ۲_چند ساله ازدواج کردین ؟ ۳_ نسبت اسپانسر ۴_ از من و همسرم پرسید برای دولت ایران ( کار دولتی ) کار کردین که گفتیم نه بعدش همونطوری که مدارک اسپانسر رو داشت نگاه می کرد یک ایرادی گرفت که خیلی نفهمیدم ولی چون فک می کردم از همه چیز بخواهد ایراد بگیره غیر اسپانسر خورد تو پرمون و گفت کنسول نظرش می گه و در نهایت خواست منتظر بمانیم و با کلی فکر و خیال رفتیم نشستیم. البته آخر سر هم فیش پرداخت پول رو داد که رفتیم و پرداخت کردیم.
بعد حدود نیم ساعت دوباره یکی دیگه صدامون کرد رفتیم اول اثر انگشت گرفت و بعد خواست قسم بخوریم که قبلش من خواستم یک سری اشتباهات جزیی تو فرم رو اصلاح کنم که گفت اول قسم بخورین و بعدش اشکالات رو براش توضیح دادم که گفت اوکی و در نهایت برگی که اشکالات رو توش نوشته بودم آزمون گرفت و شروع کرد سوال کردن همونطوری که تایپ می کرد ۱_ ملیت ؟ ۲_ بچه دارین ؟ ۳_ چند وقته که سویدی ؟ ۴_ سابقه تحصیلی من و همسرم ۵_ کار من چی بوده که من آخرین کارم رو گفتم و پرسیدم قبلی هاش رو هم لازم داری که گفت نه و تاریخش رو پرسید ۶_ سربازی رفتی که گفتم ۱۹ ماه از ۲۰ ماه رو تو اداره بودم و یکماه آموزشی بودم که پرسید کار اداری چکار می کردی و آموزشی درچه ت چی بوده ۷_ اسپانسرت کیه و می خوای اونجا زندگی کنی ؟ و در آخر هم همه مدارک غیر از پاسپورتامون و عکس پاسپورت و گواهی پلیس و اصل مدارک اسپانسر رو بهمون برگرداند و برگه داد که اطلاعاتی که اسپانسرتون تو فرم I134 پر کرده و فرم ۱۰۴۰ که میزان حقوقش رو نوشته باهم تطابق نداره و مدرک برامون درست کنین و بفرستین.
از این که همه مدارک خودم کامل بود و چیزی آزمون نخواست و مدرک اسپانسرمون اشکال داشت خیلی پکر شدیم چون می شد همونجام بهمون جواب بده، ولی در نهایت از عمه م که اسپانسرمون بود خواستم توضیح بده که اونم بلافاصله فردا توضیح داده اونم جواب دادن مدارک جدید رو بررسی می کنیم و هروقت تصمیم گیری شد خبر میدیم . ماهم با دلهره و نگرانی منتظر خبر اونا هستیم.
از نظر لباس هم یادم رفت بگم . من با شلوار خاکستری و کت تک خاکستری رفته بودم . از بین تام کسایی که اونجا بودن حدود ۴۰ نفر فقط ۱ نفر کراوات داشت بقیه با کت شلوار یا شلوار با کاپشن و ... اومده بودن . یکمی هیجان من بخاطر این بود که نگران بودم آیا می تونم از عهده مصاحبه انگلیسی بر بیام ولی دوستانی که می توان فارسی رو انتخاب کنند این هیجان رو نخواهند داشت . غیر این هیچ جای نگرانی و استرسی وجود نداره.
به امید موفقیت همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: farid993 ، Paniz888 ، sheghi ، ekhveh ، saeidsh ، MOZHDEHHHHHH ، pishtaz611 ، limbo ، kia_0950 ، mehdihastam
ممنون خیلی خوب بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ما برای مصاحبه به ابوظبی رفتیم و به دلیل اینکه اشتباها جای اصل مدرک فرد برنده کپیش رو بردیم افسر از ما خواست که اصل مدرک رو توسط لیدر براشون بفرستیم و برگه سبز رنگ به ما دادن گفتن از یکشنبه اینده سایت رو چک کنید تا ویزاتون بیاد اما زیر برگه سبز رنگ نوشته قابل توجه برندگان لاتاری چنانچه تا 30 دسامبر(یعنی 24 روز اینده)ویزای شما صادر نشود دیگر صادر نخواهد شد
این الان یعنی چی واقعا گیج شدم ونگرانم ؟اخه کلیر شدن معمولا بیشتر از یک ماه طول میکشه ؟ایا برای همه دوستان شرایط اینجوریه؟واونایی که مصاحبه رفتن این نوشته تو برگه هاشون هست لطفا راهنمایی کنید
Case ‎Number‎  :2500
تعداد افراد منظور در کیس  :   2نفر

مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

تاریخ ارسال فرم  : نمیدونم

سفارت   : ابوظبی

تاریخ نامه دعوت به مصاحبه :14 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-06 ساعت 17:19)naz s نوشته:  سلام دوستان ما برای مصاحبه به ابوظبی رفتیم و به دلیل اینکه اشتباها جای اصل مدرک فرد برنده کپیش رو بردیم افسر از ما خواست که اصل مدرک رو توسط لیدر براشون بفرستیم و برگه سبز رنگ به ما دادن گفتن از یکشنبه اینده سایت رو چک کنید تا ویزاتون بیاد اما زیر برگه سبز رنگ نوشته قابل توجه برندگان لاتاری چنانچه تا 30 دسامبر(یعنی 24 روز اینده)ویزای شما صادر نشود دیگر صادر نخواهد شد
این الان یعنی چی واقعا گیج شدم ونگرانم ؟اخه کلیر شدن معمولا بیشتر از یک ماه طول میکشه ؟ایا برای همه دوستان شرایط اینجوریه؟واونایی که مصاحبه رفتن این نوشته تو برگه هاشون هست لطفا راهنمایی کنید

فکر می کنم منظورش 30 دسامبر سال دیگه است دوست عزیز ! Cool
 در نا امیدی بسی امید است نیست 18-9
پاسخ
تشکر کنندگان: naz s ، pishtaz611
(2016-12-07 ساعت 10:38)darabi نوشته:  
(2016-12-06 ساعت 17:19)naz s نوشته:  سلام دوستان ما برای مصاحبه به ابوظبی رفتیم و به دلیل اینکه اشتباها جای اصل مدرک فرد برنده کپیش رو بردیم افسر از ما خواست که اصل مدرک رو توسط لیدر براشون بفرستیم و برگه سبز رنگ به ما دادن گفتن از یکشنبه اینده سایت رو چک کنید تا ویزاتون بیاد اما زیر برگه سبز رنگ نوشته قابل توجه برندگان لاتاری چنانچه تا 30 دسامبر(یعنی 24 روز اینده)ویزای شما صادر نشود دیگر صادر نخواهد شد

سلام
دوستان عزیز فقط تا 30 سپتامبر ویزا صادر میشه
کیس نامبر: 201758**
تاریخ قبولی:3 MAY
تاریخ ارسال فرم: 30 MAY
تعداد:3 نفر
وضعیت خدمت: معاف
تحصیلات:لیسانس مکانیک
شغل: شرکت خصوصی مرتبط با اهن
تاریخ مصاحبه: 8 می
نتیجه مصاحبه: ap
تاریخ آپدیت ها: 11 می

پاسخ
تشکر کنندگان: naz s
(2016-12-18 ساعت 23:36)کیارش2017 نوشته:  
(2016-12-07 ساعت 10:38)darabi نوشته:  

سلام
دوستان عزیز فقط تا 30 سپتامبر ویزا صادر میشه

بله . 30 Sep سال 2017
کیس: ‎2017AS38XX‎
تعداد اعضاء : 2 نفر
تاریخ مشاهده نتیجه: 3 May
تاریخ ارسال فرم: 24 May
کارنت شدن کیس: 12 Dec
تاریخ نامه دوم:  ‎20 Dec
محل مصاحبه: آنکارا تغییر به ابوظبی
تاریخ مصاحبه : 21 Feb
ویزا دریافت شد. Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: naz s
با سلام خدمت دوستان
آیا از دوستان کسی اطلاع دقیق راجب هزینه های ویزا و صدور گرین کارت لاتاری دارد ؟ و پروسس زمانی پرداخت هزینه ها می تواند اطلاعاتی بدهد؟
با تشکر از لطف و راهنمایی دوستان گرانقدر Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-10 ساعت 13:04)jameejam2500 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
آیا از دوستان کسی اطلاع دقیق راجب هزینه های ویزا و صدور گرین کارت لاتاری دارد ؟ و پروسس زمانی پرداخت هزینه ها می تواند اطلاعاتی بدهد؟
با تشکر از لطف و راهنمایی دوستان گرانقدر Rolleyes

برای ویزا:
1. هزینه های واکسن هایی که باید بزنید(تا جایی که امکانش هست در ایران بزنید، چون ارزون تر میوفته)
2. هزینه ترجمه و آماده سازی مدارکتون
3. هزینه سفر برای مصاحبه
4. هزینه مدیکالی که باید قبل از مصاحبه انجام بدین (من از بقیه مراکز خبر ندارم ولی مرکز nmc دوبی حدود 400 و خورده ای درهم هزینه داره، البته بدون هیچ واکسن، که البته به من خیلی بی مورد یک دوز واکسن HPV سه نوبته تزریق کرد، که 300 و خورده ای برام خرج برداشت، و مجبور شدم نوبت های بعدیشو هم در تهران بزنم! پس اگر برای شما هم واکسن اضافه تری خارج از موارد روتین تزریق کردن، انتظارشو داشته باشین)
5. هزینه 330 دلار هنگام مصاحبه در سفارت باید پرداخت کنین
6. هزینه تمدید مدیکال بعد از اتمام 6 ماه تاریخ اعتبار( که اگر به امید خدا ویزای یک ضرب بگیرین، این قسمت لازمتون نمیشه، ولی اگر ap بخوره کیستون و کلیر شدنتون بیش از شش ماه از زمان انجام آزمایش ها طول بکشه باید هزینه سفر مجدد و مدیکال مجدد رو پرداخت کنید)

برای گرین کارت هم باید 165 دلار یا قبل از ورودتون به آمریکا یا به محض ورودتون، از طریق سایت (‎https://public-prod-elis2.uscis.dhs.gov/efile/app/app/iv/‎) پرداخت کنین
موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh ، فرناز٥٧ ، copol ، sheghi ، jameejam2500 ، pishtaz611
O
(2017-01-12 ساعت 22:45)fatemeh.h95 نوشته:  
با تشکر از لطف و راهنمایی دوستان گرانقدر  Rolleyes

برای ویزا:
1. هزینه های واکسن هایی که باید بزنید(تا جایی که امکانش هست در ایران بزنید، چون ارزون تر میوفته)
3. هزینه سفر برای مصاحبه
4. هزینه مدیکالی که باید قبل از مصاحبه انجام بدین (من از بقیه مراکز خبر ندارم ولی مرکز nmc دوبی حدود 400 و خورده ای درهم هزینه داره، البته بدون هیچ واکسن، که البته به من خیلی بی مورد یک دوز واکسن HPV سه نوبته تزریق کرد، که 300 و خورده ای برام خرج برداشت، و مجبور شدم نوبت های بعدیشو هم در تهران بزنم! پس اگر برای شما هم واکسن اضافه تری خارج از موارد روتین تزریق کردن، انتظارشو داشته باشین)
6. هزینه تمدید مدیکال بعد از اتمام 6 ماه تاریخ اعتبار( که اگر به امید خدا ویزای یک ضرب بگیرین، این قسمت لازمتون نمیشه، ولی اگر ap بخوره کیستون و کلیر شدنتون بیش از شش ماه از زمان انجام آزمایش ها طول بکشه باید هزینه سفر مجدد و مدیکال مجدد رو پرداخت کنید)

برای گرین کارت هم باید 165 دلار یا قبل از ورودتون به آمریکا یا به محض ورودتون، از طریق سایت (‎https://public-prod-elis2.uscis.dhs.gov/efile/app/app/iv/‎) پرداخت کنین
موفق باشین

دوست عزیز هزینه گرین کارت واسه امسال شده 220 دلار و قبل از ورود به امریکا باید پرداخت بشه
کیس نامبر:**62 2017AS0000
تاریخ رویت قبولی:9May
ارسال فرم:18may
تعداد:3 نفر
محل مصاحبه:فعلا آنکارا(تغییر به ایروان توسط kcc)
تاریخ مصاحبه: 23 may
وضعیت دریافت ویزا:
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh ، fatemeh.h95 ، jameejam2500 ، limbo
(2017-01-13 ساعت 23:57)najmeh.faramarzi نوشته:  O
(2017-01-12 ساعت 22:45)fatemeh.h95 نوشته:  
با تشکر از لطف و راهنمایی دوستان گرانقدر  Rolleyes

برای ویزا:
3. هزینه سفر برای مصاحبه

موفق باشین

دوست عزیز هزینه گرین کارت واسه امسال شده 220 دلار و قبل از ورود به آمریکا باید پرداخت بشه

ممنون که گوشزد کردین
من چون از برندگان 2016 هستم، اطلاع نداشتم
پاسخ
تشکر کنندگان: jameejam2500
(2017-01-14 ساعت 19:08)fatemeh.h95 نوشته:  
(2017-01-12 ساعت 22:45)fatemeh.h95 نوشته:  برای ویزا:
3. هزینه سفر برای مصاحبه

موفق باشین

دوست عزیز هزینه گرین کارت واسه امسال شده 220 دلار و قبل از ورود به آمریکا باید پرداخت بشه

ممنون که گوشزد کردین

سلام دوستان گرامی.
اگر لطف کنید و راهنمایی کنید چه موقع باید اقدام به پرداخت هزینه گرین کارت بکنیم؟
من مصاحبه را انجام داده ام و مرحله AP هم انجام شده و الان باید پاسپورتها را برای دریافت ویزا بفرستم. آیا باید صبر کنم ویزاها را بگیرم؟ آیا سفارت راهنمایی های لازم را انجام می دهد یا خودمان باید مراحل را بدانیم؟ ضمنا در سایتی که برای پرداخت آدرسش را داده اید دو کد می خواهد (A-Number و Case ID). اینها را باید از کجا پیدا کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: fatemeh.h95 ، pishtaz611
(2017-01-21 ساعت 21:31)behz_mohaj نوشته:  
(2017-01-14 ساعت 19:08)fatemeh.h95 نوشته:  

ممنون که گوشزد کردین

سلام دوستان گرامی.
اگر لطف کنید و راهنمایی کنید چه موقع باید اقدام به پرداخت هزینه گرین کارت بکنیم؟
من مصاحبه را انجام داده ام و مرحله AP هم انجام شده و الان باید پاسپورتها را برای دریافت ویزا بفرستم. آیا باید صبر کنم ویزاها را بگیرم؟ آیا سفارت راهنمایی های لازم را انجام می دهد یا خودمان باید مراحل را بدانیم؟ ضمنا در سایتی که برای پرداخت آدرسش را داده اید دو کد می خواهد (A-Number و Case ID). اینها را باید از کجا پیدا کنیم؟

امضاتون رو تکمیل کنید
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، fatemeh.h95 ، pishtaz611 ، jameejam2500

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان