کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک مورد نیاز سفارت | ترجمه مدارک
(2016-06-23 ساعت 22:10)alex2018 نوشته:  سلام دوست عزیز
من سال 81 مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم نیاز به مراحلی که شمار فرمودین برا منم هست یا برای سالهای اخیره؟
(2016-05-17 ساعت 17:21)sabmn نوشته:  سلا به همه دوستان

به اطلاع می رساند که روند ترجمه دیپلم دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی به طور کامل عوض شده است !!!

آدرس دارالترجمه رو به صورت کامل و با کد پستی باید به همراه داشته باشین

ابتدا باید اصل دیپلم دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی رو با یک کپی از هر کدام به دفتر پیشخوان دولت ببرید و همچنین ریزنمرات هر دو مدرک

دفتر پیشخوان دولت با نرم افزاری که دارن یه استعلام به آموزش و پرورش کل استان مربوطه میفرسته و اصل بودن مدارک را استعلام می کنن

بعد از اینکه جواب استعلام اومد (پرسیدم، گفتن ممکنه از یک روز تا یک ماه طول بکشه) دفتر پیشخوان دولت یه اس ام اس به شما میفرسته و سپس کپی مدارک را به آدرس دارالترجمه ای که به صورت کامل و با کد پستی بهشون میدین پست میکنن

از اینجا به بعد روند ترجمه مدارک شما آغاز شده و شما باید با دارالترجمه در تماس باشید تا ترجمه ها رو بهتون تحویل بدن !

من همین امروز صبح ایهت رو انجام دادن

اضافه می کنم که رسیدهای پیشخوان رو بردم اداره کل آموزش و پرورش و از سیستم استعلام گرفتن و اصل مدارک و ریز نمرات را تایید کردند !!!!  منتظر نتیجه استعلام دفتر پیشخوان دولت نشیییید !!

من ۷۹ گرفتم بله
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
تشکر کنندگان: alex2018 ، milad.abadani
ممنون اما برای سایر مدارک چی؟ منظورم لیسانس و فوق لیسانسه
(2016-06-24 ساعت 17:22)sabmn نوشته:  
من سال 81 مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم نیاز به مراحلی که شمار فرمودین برا منم هست یا برای سالهای اخیره؟

به اطلاع می رساند که روند ترجمه دیپلم دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی به طور کامل عوض شده است !!!

ابتدا باید اصل دیپلم دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی رو با یک کپی از هر کدام به دفتر پیشخوان دولت ببرید و همچنین ریزنمرات هر دو مدرک

دفتر پیشخوان دولت با نرم افزاری که دارن یه استعلام به آموزش و پرورش کل استان مربوطه میفرسته و اصل بودن مدارک را استعلام می کنن

بعد از اینکه جواب استعلام اومد (پرسیدم، گفتن ممکنه از یک روز تا یک ماه طول بکشه) دفتر پیشخوان دولت یه اس ام اس به شما میفرسته و سپس کپی مدارک را به آدرس دارالترجمه ای که به صورت کامل و با کد پستی بهشون میدین پست میکنن

از اینجا به بعد روند ترجمه مدارک شما آغاز شده و شما باید با دارالترجمه در تماس باشید تا ترجمه ها رو بهتون تحویل بدن !

اضافه می کنم که رسیدهای پیشخوان رو بردم اداره کل آموزش و پرورش و از سیستم استعلام گرفتن و اصل مدارک و ریز نمرات را تایید کردند !!!!  منتظر نتیجه استعلام دفتر پیشخوان دولت نشیییید !!

من ۷۹ گرفتم بله
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
اگر تو یه کشور دیگه دانشجو باشی به مدت 2 سال، از پلیس محلی شهر خودت سو پیشینه بگیری کفایت می کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
(2016-06-24 ساعت 22:58)alex2018 نوشته:  ممنون اما برای سایر مدارک چی؟ منظورم لیسانس و فوق لیسانسه
(2016-06-24 ساعت 17:22)sabmn نوشته:  

من ۷۹ گرفتم بله

مدارک دانشگاه ازاد باید هولوگرام روش چسبانده شده باشه و پشت مدرک هم مهر شده باشه
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
سلام
ار اساتید 1 سوال داشتم
من پارسال برای جای دیگری میخواستم اقدام کنم و مدارکمو ترجمه کردن و 1 سری کامل دارم از شناسنامه گرفته تا مدارک تحصیلی و ریز نمرات .
سوال : آیا من مدارکمو باید دوباره ترجمه کنم ؟ سفارت آمریکا در مورد تاریخ ترجمه مدارک مقرراتی داره ؟
اگر بتونم استفاده کنم از ترجمه کدوم مدارکش میتونم استفاده کنم ؟
کیس نامبر: ‎2017AS1XXX‎
تعداد اعضای کیس  : ‎3 نفر
تاریخ رویت قبولی : ‎3 می‎
سربازی : معافی
شغل :شرکت خصوصی
تاریخ اولین ارسال فرم :  15 می‎
درخواست آنلاک : ‎3 مرتبه
کامل شدن و امضا فرم   DS260 :جولای 20
تاریخ دریافت نامه دوم : 20 دسابر
تاریخ مصاحبه :  9  فوریه
تاریخ مدیکال :  8  فوریه
نتیجه مصاحبه   -  AP -Administrative Processing
آپدیت ها :  13 فوریه ، 14 فوریه,17فوریه ،12 آپریل(توسط ایمیل)،،23 می(توسط ایمیل)،14 جون
کلیرینس:  14  جون
وضعیت ویزا : ؟
پاسخ
(2016-06-25 ساعت 11:21)fortminor نوشته:  سلام
ار اساتید 1 سوال داشتم
من پارسال برای جای دیگری میخواستم اقدام کنم و مدارکمو ترجمه کردن و 1 سری کامل دارم از شناسنامه گرفته تا مدارک تحصیلی و ریز نمرات .
سوال : آیا من مدارکمو باید دوباره ترجمه کنم  ؟ سفارت آمریکا در مورد تاریخ ترجمه مدارک مقرراتی داره ؟
اگر بتونم استفاده کنم از ترجمه  کدوم مدارکش میتونم استفاده کنم ؟

اگر شرايطتون تغيير نكرده خير لازم نيست دوباره ترجمه كنيد، اگر مثلا پارسال دانشجو بوديد و الان فارغ التحصيل شدين و يا موقعيت هاي اينطوري اون سري مداركي كه تغيير كرده رو ترجمه كنيد.
شماره کیس:2014AS000054XX / تاریخ روئت قبولی در سایت:2MAY / تاریخ ارسال فرمهای سری اول:22MAY / سفارت: انکارا / تاریخ مصاحبه: 14 می / ویزای یک ضرب / مقصد:واشینگتن دی سی!
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، milad.abadani
سلام
من هم سوال كردم گفتن فقط ببر آموزش پرورش یه مهر بزنه بیار. مراحل پیش خوان دولت برا زمانیه كه بخواین مهر دادگستری بخوره.

(2016-06-10 ساعت 00:42)سریوس نوشته:  

من سوال کردم گفتن اگر مهر دادگستری برای دیپلم بخواید باید مراحل بالا طی بشه ولد اگر مهر دارالترجمه بخواد نیازی نیست
پاسخ
با سلام خدمت دوستان.من برنده لاتاری 2017 هستم چنتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
1.من رشته لیسانسم مرتبط با نفت بوده سابقه 4کار در شرکت خصوصی ولی کار غیر مرتبط با رشتم به مدت 2 سال داشقتم بعد ساز اونهم رشتم رو به روانشناسی کارشناسی ارشد تغییر دادرم.آبا به نظرتون کیسم کلییرنس میخوره؟
2.شوهرم سربازی نرفتن یعنی خریدن سربازیرو و کارمند بانک دولتی هستن ایا شغلشون جز مشاغل حساس دولتی محسوب میشه و کلیرنس میخورن؟
3.ایا پس از ورود به امریکا ما میتونیم به علت داشتن گرین کارت با شهریه کم ادامه تحصیل بدیم با اینکه باید یه مدت از صادر شدن گرین کارت بگذره و اونجا بمونیم؟
پاسخ
(2016-05-23 ساعت 11:38)amirreza.zaher نوشته:  سلام
من اصل مدرک دیپلمم گم شده شانس من ولی اصل مدرک پیش دانشگاهیم و دارم
از آموزش پرورش پرسیدم که چجوریه الان تکلیف من گفتن ریز نمرات تائید میکنن بعد دفتر پیشخوانم تائید میکنه میشه حکم اصل دیپلم بعد برا دارالترجمه میزنه که ترجمه شه,قبول می کنن یا نه تو مصاحبه؟

من وضعیت مثل شما دارم... اگر اطلاعاتی بدست اوردید راهنمایی کنید.
ایا این مدرک و قبول میکنه سفارت؟
پاسخ
سلام
مدارک ارسالی با پست به انکارا باید اصل ترجمه باشه یا کپی ترجمه؟
در این باره سایت سفارت دقیق نگفته
پاسخ
(2016-07-01 ساعت 13:25)amirali9051 نوشته:  سلام
مدارک ارسالی با پست به انکارا باید اصل ترجمه باشه یا کپی ترجمه؟
در این باره سایت سفارت دقیق نگفته

اصل ترجمه دوست عزیز
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، milad.abadani
ممنون از دوستان بابت راهنمایی در مورد روند جدید ترجمه مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی(دیپلم)
سوالی که دارم در مورد مدارک دانشگاهیه
اونا رو هم باید استعلام گرفت یا داشتن مدرک برای دارالترجمه کفایت میکنه
مدارک دانشگاهیم موقت هستن و بدلیل بدهی هنوز نتونستم اصل مدرک رو بگیرم، دوستان قبلا راهنماییم کردن که موقت تو این مرحله بلامانع هست چون فقط میخوان صحت فرم 260 رو بسنجن اما برای ادامه تحصیل باید اصل مدرک رو داشته باشم. سوالم اینه تو روند جدید آیا کسی اطلاع داره که مدارک موقت رو هم دارالترجمه ترجمه میکنه یا نه؟ اگه کسی همچین موردی داشته لطفا راهنماییم کنه.
?شماره کیس: ‎2017AS40XX‎
?تاریخ رویت قبولی:12 MAY‎
??تعداد افراد:2
?کنسولگری:ایروان
?تاریخ ارسال فرم:MAY 26
?کارنت شدن کیس: Feb
?تاریخ مصاحبه: March 21
?نتیجه: همسر یکضرب - بنده AP- آپدیت اول MAY 4 -
✈️مقصد:
پاسخ
یه سوال داشتم از دوستان، آیا مدرک لیسانس و بالاتر رو با توجه به قوانین جدید بدون تاییده تحصیلی ترجمه میکنن؟
پاسخ
آیا ترجمه مدرک نظام مهندسی هم لازمه برای سفارت؟؟
پاسخ
(2016-05-15 ساعت 12:35)amin.randd نوشته:  
(2016-05-12 ساعت 16:24)mazdak770 نوشته:  با سلام و عرض تشکر از همه دوستان و دست اندرکاران این سایت که توجه میکنن. دوتا سئوال برام پیش اومده
1- آیا گواهی فوت مادر لازمه؟
1- برای مدرک تحصیلی ایا ریز نمرات لازمه یا همون ترجمه مدرک کفایت میکنه؟

دوست عزیز
گواهی فوت مادر و پدر (افرادی که در شناسنامه ی شما اسمشون هست) لازمه
برای مدرک تحصیلی فقط و فقط مدرک. ریز نمرات لازم نیست

سلام گواهی فوت یدر یا مادر نیاز نیست فقط گواهی فوت یا طلاق برای متاهلینی که همسرشان فوت کرده یا متارکه کرده اند لازم است.
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، milad.abadani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان