کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط و قوانین صدور ویزای گوناگونی (DV)
.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای طبقه بندی و تفکیک پستهای مفید و غیرتکراری از سایر پستها و دسترسی سریع و راحت کاربران به جدیدترین و معتبرترین اطلاعات،
لطفاً به انتهای پستهای خود که دارای شرایط زیر هستند، یکی از هشتگهای \#راهنما# \#تجربه# \#اطلاعات# \#مبهم# و \#بحث# را اضافه کنید.
همچنین می توانید پستها و مطالب سالهای گذشته را که هنوز معتبر است، نقل قول کرده (یا لینک داده) و هشتگهای مرتبط را اضافه کنید.
پستهای هشتگ دار بصورت دوره ای بررسی شده و لینک آن به صفحه اول تاپیک اضافه خواهد شد.

توجه: کلمه هشتگ شده باید بین دو کاراکتر # قرار بگیرد. (بدون فاصله)
نمونه: \#هشتگ# پس از ارسال توسط سیستم به #هشتگ# تبدیل خواهد شد.

\#راهنما#
پستهای حاوی راهنما و مطالب آموزشی (جزئی و کلی) در مواردی که قبلاً ارائه نشده و یا بصورت ناقص ارائه شده

\#تجربه#
بیان مواردی که شخصاً تجربه کرده و یا از نزدیک شاهد بودید.
(از این هشتگ برای شنیده‌ها، شایعات و سایر مواردی که مطمئن نیستید، استفاده نکنید.)

\#اطلاعات#
نمونه مدارک (ترجمه رسمی، تمکن مالی، مدارک پزشکی، نظام وظیفه، تحصیلی و ‎...)‎
تصویر فرمها و صفحات سایت در حالت خاص
متن و فرمت پیامها و ایمیلهای دریافتی (رسمی)
و موارد مشابه
توجه: قبل از ارسال موارد فوق، اطلاعات حساس و شخصی خود را پاک کنید.

\#مبهم#
سوالاتی که بدون پاسخ مانده یا نظرات مختلف و متناقضی در مورد آن ارائه شده
مواردی که تاکنون توضیح مشخصی برای آن ارائه نشده
پاسخ به موارد مبهم (حتماً پست مربوطه را نقل قول کرده و یا لینک پست را در متن پاسخ قرار دهید)

\#بحث#
اصلاح مطالب موحود در لیست صفحه اول و درخواست ایجاد بحث در مورد موضوع مشخص
* پس از بررسی، در صورت نیاز موضوع مورد نظر در بخش "بحث تخصصی" ایجاد خواهد شد تا سایر کاربران هم نظرات خود را در مورد این موضوع اظهار کنند.

.
پاسخ
تشکر کنندگان:
مطالب و فایلهای مفید:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوالات متداول:
موارد مبهم و بدون پاسخ مشخص:
پاسخ
تشکر کنندگان:
.
Child Status Protection Act (CSPA)
قانون حفظ وضعیت فرزند

فرزندان برندگان لاتاری فقط در صورتی که سن آنها در روز مصاحبه، زیر 21 سال تمام باشد، می توانند به عنوان همراه، ویزا دریافت کنند.
ولی برای حفظ وضعیت فرزندانی که به علت طولانی بودن پروسه، شرایط دریافت ویزا بعنوان همراه را از دست می دهند، قانون CSPA در نظر گرفته شده است که طبق آن، بجای سن واقعی، سن CSPA فرزندان ملاک صدور ویزا قرار می گیرد.

نحوه محاسبه سن CSPA

1. تفاضل تاریخ Approval و Priority را بدست آورید.
تاریخ Priority در کیسهای لاتاری، اولین روز شروع ثبت نام لاتاری (01-Oct-2015)
و تاریخ Approval در کیسهای لاتاری، تاریخ صدور نامه قبولی (03-May-2016) است.
بنابرین تفاضل این دو تاریخ در دوره 2017 برابر با 215 روز می باشد.

* در صورت چند مرحله ای شدن اعلام نتایج، تاریخ صدور نامه قبولی برندگان جدید متفاوت خواهد بود.

2. عدد بدست آمده را از سن واقعی فرزند در اولین روز ماهی که کیس کارنت شده است، کم کنید.
نتیجه، سن CSPA فرزند خواهد بود که اگر کمتر از 21 سال تمام باشد، CHILD محسوب شده و می تواند بعنوان همراه، ویزای مهاجرتی DV دریافت کند.

مثلاً فرض کنید تاریخ تولد واقعی فرزند 10-Jul-1995 باشد و کیس در ژانویه 2017 کارنت شود، (که در بولتن ویزا دسامبر 2016 مشخص خواهد شد.)
در این حالت سن واقعی فرزند در اولین روز ماه کارنت شده، 21 سال و 175 روز خواهد بود.
با کم کردن 215 روز، سن CSPA بدست می آید که برابر است با 20 سال، 10 ماه و 21 روز (40 روز کمتر از 21 سال تمام)
بنابرین چون سن بدست آمده کمتر از 21 سال تمام است، وضعیت CHILD حفظ شده و می تواند بعنوان همراه ویزا دریافت کند.

توجه: سن CSPA در روز مصاحبه توسط آفیسر محاسبه شده و طبق آن، درخواست ویزای فرزندان قبول یا رد خواهد شد.
البته آفیسر ممکن است در محاسبه سن اشتباه کند و به نفع یا ضرر شما باشد.
بنابرین توصیه می شود فرزندان زیر 21 سال در زمان ثبت نام را همراه خود به مصاحبه ببرید حتی اگر مشمول CSPA نباشند.
در صورتی که آفیسر سن CSPA را اشتباه محاسبه کرده و درخواست ویزای فرزند را رد کند، چهار تاریخ Priority و Approval و Birth و Current و سن CSPA را که بدست آوردید، به آفیسر نشان داده و از او درخواست کنید تا مجدداً محاسبه کند.

وضعیت کلی فرزندان در دوره 2017

متولدین 01-Oct-1994 و قبل از آن در زمان شروع ثبت نام، 21 سال یا بیشتر سن داشته و در صورت ثبت نام به عنوان همراه، معمولاً به مصاحبه دعوت نمی شوند.
متولدین 02-Oct-1994 تا 28-Feb-1995 با اینکه سن آنها هنگام ثبت نام کمتر از 21 سال است ولی در بهترین حالت نیز مشمول CSPA نخواهد شد.
متولدین 01-Mar-1995 تا 31-Mar-1995 فقط در صورت کارنت شدن کیس در OCT 2016 مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 01-Apr-1995 تا 30-Apr-1995 در صورت کارنت شدن کیس در NOV 2016 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 01-May-1995 تا 31-May-1995 در صورت کارنت شدن کیس در DEC 2016 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 01-Jun-1995 تا 01-Jul-1995 در صورت کارنت شدن کیس در JAN 2017 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 02-Jul-1995 تا 29-Jul-1995 در صورت کارنت شدن کیس در FEB 2017 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 30-Jul-1995 تا 29-Aug-1995 در صورت کارنت شدن کیس در MAR 2017 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 30-Aug-1995 تا 28-Sep-1995 در صورت کارنت شدن کیس در APR 2017 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 29-Sep-1995 تا 29-Oct-1995 در صورت کارنت شدن کیس در MAY 2017 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 30-Oct-1995 تا 28-Nov-1995 در صورت کارنت شدن کیس در JUN 2017 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 29-Nov-1995 تا 29-Dec-1995 در صورت کارنت شدن کیس در JUL 2017 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 30-Dec-1995 تا 29-Jan-1996 در صورت کارنت شدن کیس در AUG 2017 یا قبل از آن، مشمول CSPA خواهند بود.
متولدین 30-Jan-1996 و بعد از آن در هر حالت مشمول CSPA خواهند بود.
.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، KORYO
سلام یه سوال برا فرزندی که موقع ثبت نام زیر 21 سال بوده و الان پدر خانواده برنده شده و سن فرزند بالای 21 شده آیا میشه فرم پر کرد و جر برنده ها حساب میشه؟
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
(2016-05-11 ساعت 10:55)vistac نوشته:  سلام یه سوال برا فرزندی که موقع ثبت نام زیر 21 سال بوده و الان پدر خانواده برنده شده و سن فرزند بالای 21 شده آیا میشه فرم پر کرد و جر برنده ها حساب میشه؟
فرم رو حتما براش پر کنید. اگه مشمول قانون CSPA شد، بعنوان همراه ویزا میگیره، اگه نشد فقط فرزند ریجکت میشه و بقیه اعضای کیس ویزا میگیرن
در کیسهای لاتاری با توجه به ثابت بودن بعضی از پارامترها، سن CSPA به تاریخ کارنت شدن کیس بستگی داره
تاریخ تولد دقیق رو بنویسید تا وضعیت فرزند رو بررسی کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
سلاملکم، اگر در روز ثبت نام زیر 21 سال داشته ویزا رو می گیره، توی دستورالعمل شرکت در قرعه کشی ویزای گوناگونی نوشته شده:

Married children and children who are already aged 21 or older when you submit your entry are not eligible for the DV program. However, the Child Status Protection Act protects children from “aging out” in certain circumstances. If your DV entry is made before your unmarried child turns 21, and the child turns 21 before visa issuance, he/she may be treated as though he/she were under 21 for visa-processing purposes..

(2016-05-11 ساعت 10:55)vistac نوشته:  سلام یه سوال برا فرزندی که موقع ثبت نام زیر 21 سال بوده و الان پدر خانواده برنده شده و سن فرزند بالای 21 شده آیا میشه فرم پر کرد و جر برنده ها حساب میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-11 ساعت 15:39)Kaveh نوشته:  
فرم رو حتما براش پر کنید. اگه مشمول قانون CSPA شد، بعنوان همراه ویزا میگیره، اگه نشد فقط فرزند ریجکت میشه و بقیه اعضای کیس ویزا میگیرن
در کیسهای لاتاری با توجه به ثابت بودن بعضی از پارامترها، سن CSPA به تاریخ کارنت شدن کیس بستگی داره

تاریخ تولد 4 تیر سال 73
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-11 ساعت 18:10)vistac نوشته:  
(2016-05-11 ساعت 15:39)Kaveh نوشته:  
تاریخ تولد 4 تیر سال 73
تاریخ تولد میلادی: June 25, 1994
یعنی در شروع ثبت نام (اول اکتبر 2015)، بیشتر از 21 سال بوده!!! (21 سال، 3 ماه و 6 روز)
اگه تاریخ تولد درست باشه، متاسفانه ایشون حتی در صورت تکمیل فرم DS-260 به مصاحبه دعوت نمیشه و فقط بقیه اعضای کیس مصاحبه انجام میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21 ، vistac ، matin.sh ، storagemeter
کودک نوزادم را چگوته به لیست ds -260 اضافه کنم ؟؟؟
حتما باید فرم هامونو آتلاک کنم ؟؟؟؟
در ضمن کیس بالای 6600 هستم و الان در حال حاظر کیس های 6300 کارنت شدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-13 ساعت 04:21)hamid.ghazipour نوشته:  کودک نوزادم را چگوته به لیست ds -260 اضافه کنم ؟؟؟
در ضمن  کیس بالای 6600 هستم و الان در حال حاظر کیس های 6300 کارنت شدن

با سلام
در فرم DS-260 در قسمت summary information گزينه Add applicant كليك كنيد و مشخصات فرد جديد را وارد كنيد.
بله آنلاك كنيد.
موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-13 ساعت 12:53)gogoli-boy نوشته:  
(2017-03-13 ساعت 04:21)hamid.ghazipour نوشته:  کودک نوزادم را چگوته به لیست ds -260 اضافه کنم ؟؟؟

با سلام
در فرم DS-260 در قسمت summary information گزينه Add applicant كليك كنيد و مشخصات فرد جديد را وارد كنيد.
بله آنلاك كنيد.
موفق باشيد.

ممنون دوست عزیز
آیا در فرم خودم و همسرم هم نیاز هست تعداد بچه را اصلاح کنم یانه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-13 ساعت 21:43)hamid.ghazipour نوشته:  
(2017-03-13 ساعت 12:53)gogoli-boy نوشته:  

با سلام
بله آنلاك كنيد.
موفق باشيد.

ممنون دوست عزیز
آیا در فرم خودم و همسرم هم نیاز هست تعداد بچه را اصلاح کنم یانه ؟
خواهش دوست عزيز
بله درقسمت Family و زير گروه child اطلاعات وارد كنيد.
در مورد اشتباه در مورد عنوان مدرك تحصيلي هم اصلاح كنيد.
موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان