کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرط حداقل تحصیلات یا سابقه کاری
.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای طبقه بندی و تفکیک پستهای مفید و غیرتکراری از سایر پستها و دسترسی سریع و راحت کاربران به جدیدترین و معتبرترین اطلاعات،
لطفاً به انتهای پستهای خود که دارای شرایط زیر هستند، یکی از هشتگهای \#راهنما# \#تجربه# \#اطلاعات# \#مبهم# و \#بحث# را اضافه کنید.
همچنین می توانید پستها و مطالب سالهای گذشته را که هنوز معتبر است، نقل قول کرده (یا لینک داده) و هشتگهای مرتبط را اضافه کنید.
پستهای هشتگ دار بصورت دوره ای بررسی شده و لینک آن به صفحه اول تاپیک اضافه خواهد شد.

توجه: کلمه هشتگ شده باید بین دو کاراکتر # قرار بگیرد. (بدون فاصله)
نمونه: \#هشتگ# پس از ارسال توسط سیستم به #هشتگ# تبدیل خواهد شد.

\#راهنما#
پستهای حاوی راهنما و مطالب آموزشی (جزئی و کلی) در مواردی که قبلاً ارائه نشده و یا بصورت ناقص ارائه شده

\#تجربه#
بیان مواردی که شخصاً تجربه کرده و یا از نزدیک شاهد بودید.
(از این هشتگ برای شنیده‌ها، شایعات و سایر مواردی که مطمئن نیستید، استفاده نکنید.)

\#اطلاعات#
نمونه مدارک (ترجمه رسمی، تمکن مالی، مدارک پزشکی، نظام وظیفه، تحصیلی و ‎...)‎
تصویر فرمها و صفحات سایت در حالت خاص
متن و فرمت پیامها و ایمیلهای دریافتی (رسمی)
و موارد مشابه
توجه: قبل از ارسال موارد فوق، اطلاعات حساس و شخصی خود را پاک کنید.

\#مبهم#
سوالاتی که بدون پاسخ مانده یا نظرات مختلف و متناقضی در مورد آن ارائه شده
مواردی که تاکنون توضیح مشخصی برای آن ارائه نشده
پاسخ به موارد مبهم (حتماً پست مربوطه را نقل قول کرده و یا لینک پست را در متن پاسخ قرار دهید)

\#بحث#
اصلاح مطالب موحود در لیست صفحه اول و درخواست ایجاد بحث در مورد موضوع مشخص
* پس از بررسی، در صورت نیاز موضوع مورد نظر در بخش "بحث تخصصی" ایجاد خواهد شد تا سایر کاربران هم نظرات خود را در مورد این موضوع اظهار کنند.

.
پاسخ
تشکر کنندگان:
مطالب و فایلهای مفید:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوالات متداول:
موارد مبهم و بدون پاسخ مشخص:
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
تاپیک مدارک تحصیلی برای لاتاری بسته بود و من مجبور شدم اینجا پست بگزارم پس پوزش میخوام.
من از دوستانم پدرش برنده لاتاری ۲۰۱۷ شده و وضعیت تحصیلیش باتوجه به دوران جنگ مبهمه و رشته فنی خونده تا ۴ام دبیرستان. در قسمت وارد کردن فرم اول که برای ثبت نام بود تحصیلات را دیپلم وارد کرده. الان دیپلمی نداره . به نظرتون اگر توی این مدت بگیره مشکلش حل میشه؟ راه حل سریعی وجود داره مثلا خرید مدرک؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-05 ساعت 02:26)kaka22_milan نوشته:  دوستان سلام
تاپیک مدارک تحصیلی برای لاتاری بسته بود و من مجبور شدم اینجا پست بگزارم پس پوزش میخوام.
من از دوستانم پدرش برنده لاتاری ۲۰۱۷ شده و وضعیت تحصیلیش باتوجه به دوران جنگ مبهمه و رشته فنی خونده تا ۴ام دبیرستان. در قسمت وارد کردن فرم اول که برای ثبت نام بود تحصیلات را دیپلم وارد کرده. الان دیپلمی نداره . به نظرتون اگر توی این مدت بگیره مشکلش حل میشه؟ راه حل سریعی وجود داره مثلا خرید مدرک؟

سلام
سعی کنید با پیگیری از آموزش و پرورش، گواهی یا مدرکی تهیه کنید که 12 سال تحصیلات قبلی رو اثبات کنه
مدارک غیرحضوری و .. که در کوتاه مدت گرفته میشه رو سفارت معمولاٌ قبول نمیکنه
راه حل دیگه اینه که بجای سابقه تحصیلی از سابقه کار استفاده کنید که شرایط خاص خودش رو داره
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001
سلام..ببخشید من همسرم لاتری برنده شدن منتها دیپلمشون کارودانش در رشته ای کامپیوتر هستش..خواستم ببینم ایم مدل از دیپلم مورده قبول هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دیپلم فنی و حرفه‌ای 11 ساله نظام جدید قابل قبوله؟ البته من الان دانشجوی ترم 4 کاردانی ام
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-06 ساعت 08:05)shivadavoudi نوشته:  سلام..ببخشید من همسرم لاتری برنده شدن منتها دیپلمشون کارودانش در رشته ای کامپیوتر هستش..خواستم ببینم ایم مدل از دیپلم مورده قبول هست؟

اگر دیپلم دوازده ساله یا به اصطلاح نظام قدیم دارن مشکلی پیش نمیاد اما اگر دیپلم یازده ساله داشته باشن حتما باید پیش دانشگاهی رو هم گذرونده باشن .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، alonak
سلام ببخشید من برنده ۲۰۱۷ هستم من متاسفانه یادم نیست مدرکم چی زدم بعد هم دیپلم گمشده به آموزش پرورش هم مراجعه کردم می گن تاییده می دن البته برای سفارت انگلستان یک بار گرفتم چون رفتم برای تحصیل حالا نمی دونم چیکار کنم ریز نمرات هم گرفتم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-06 ساعت 08:05)shivadavoudi نوشته:  سلام..ببخشید من همسرم لاتری برنده شدن منتها دیپلمشون کارودانش در رشته ای کامپیوتر هستش..خواستم ببینم ایم مدل از دیپلم مورده قبول هست؟

دوست عزیز دیپلم شما 11 ساله هستش.... ینی بدون پیش دانشگاهی... ولی قانون میگه شما باید مدارکی نشون بدین که نشان دهنده تکمیل موفقیت آمیز 12 سال تحصیل باشه.... اگر مدارک کاردانی و دانشگاهی دارن حله....
4XXX - جولای ابوظبی - AP - ویزا 27 سپتامبر
مقصد فعلا Ohio - WestLake
In GOD We Trust
Cool
I'm agent of this case. It doesn't belong to me
پاسخ
تشکر کنندگان: alonak ، pishtaz611
دوستان اگر پیش دانشگاهی آخرین مدرکمون باشه ریز نمرات هم لازمه؟
اگر همسرم که نفر اصلی نیست دیپلم کاردانش یعنی 3 سال دبیرستان رو خونده باشه مشکلی پیش نمیاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
موقع پر کردن فرم، مدرک فوق لیسانس خودم و لیسانس خانومم رو نوشتم و خیلی وقته فارغ التحصیل شدیم اما مدارک موقت تحصیلی داریم. تو این فرصت کم امکان اینکه اصل مدارک رو با روالی که بهتر از من میدونید داره شاید امکان پذیر نباشه. از طرفی بنده سابقه 5 سال شرکت مهندسین مشاور دارم، چطور از وقتم بهترین استفاده رو ببرم با این همه کاری که باید انجام داد؟ کیس نامبرم چهار هزاره.
?شماره کیس: ‎2017AS40XX‎
?تاریخ رویت قبولی:12 MAY‎
??تعداد افراد:2
?کنسولگری:ایروان
?تاریخ ارسال فرم:MAY 26
?کارنت شدن کیس: Feb
?تاریخ مصاحبه: March 21
?نتیجه: همسر یکضرب - بنده AP- آپدیت اول MAY 4 -
✈️مقصد:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان بنده دیپلمم حسابداری بوده و 11 ساله هست.
کاردانی را تازه تموم کردم و در حال حاضر دانشجوی ترم دوم حسابداری هستم.
سوالم این هستش که آیا بنده نیازی به گرفتن مدرک پیش دانشگاهی دارم یا خیر؟
برای سفارت همراه بردن گواهی اشتغال به تحصیل، کارت دانشجویی کارشناسی یا اصل مدرک کاردانی کفایت میکنه؟
در زمان ثبت نام من گزینه داشتن مدرک دانشگاهی (قسمتUniversity Degree) را انتخاب کردم.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
باتشکر
اگر روزی دشمن پیدا کردی،بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیتت کردند،بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی،بدان قیمتت بالاست.
سفرنامه

CN: AS 51XX → FIRST LETTER: MAY 3 → DS-260: May 26 →‎ SECOND LETTER: MARCH 28 → PERSON: 1 → Embassy: ANKARA Changed to Yerevan, Armenia → CURRENT: FEBRUARY 9 → INTERVIEW: MAY 18 → VISA ISSUANCE:  MAY 18
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در آنکارا_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در ایروان_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.کسی میدونه چه جوری دیپلم قبل انقلاب رو باید به روز کرد؟ (مامانم برنده شدن و دیپلمشون مال قبل انقلابه)
شماره کیس: ‎ 16**‎
تاریخ رویت قبولی: ‎05 May‎
تعداد افراد:2
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرم:May 26
کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
نتیجه:
مقصد:
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal
(2016-05-08 ساعت 19:20)alonak نوشته:  سلام
دوستان بنده دیپلمم حسابداری بوده و 11 ساله هست.
کاردانی را تازه تموم کردم و در حال حاضر دانشجوی ترم دوم حسابداری هستم.
سوالم این هستش که آیا بنده نیازی به گرفتن مدرک پیش دانشگاهی دارم یا خیر؟
برای سفارت همراه بردن گواهی اشتغال به تحصیل، کارت دانشجویی کارشناسی یا اصل مدرک کاردانی کفایت میکنه؟
در زمان ثبت نام من گزینه داشتن مدرک دانشگاهی (قسمتUniversity Degree) را انتخاب کردم.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
باتشکر
همراه داشته باشيد ضرري نداره
تا اونجا كه يادم كسايي كه شرايط شما رو داشتن مدرك معادل پيش دانشگاهي مي گرفتن كه بايد به اموزش دانشگاه مراجعه كنيد
مدرك ديپلم و مدرك معادل و كارداني بايد همراه داشته باشيد بهمراه ترجمه
تو فرمها اعلام مي كنيد در حال حاضر دانشجو هستيد پس يكي همراه داشته باشيد كفايت مي كنه
مشكلي نيست دوست عزيز الان هم مدرك دانشگاهي داريد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: alonak ، Interuniversal ، matin.sh ، nazi56

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان