کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر وضعیت ساکنان آمریکا (Adjustment of Status)
(2016-06-28 ساعت 00:24)مهر٢٠١٧ نوشته:  
(2016-06-27 ساعت 11:38)atm849 نوشته:  
(2016-06-26 ساعت 09:41)مهر٢٠١٧ نوشته:  سلام من هم ساكن امريكا هستم وبا شماره ٢٩٠٠ برنده شدم . اخيرا يه ايميل دريافت كردم براي پركردن فرم در سايت uscis و فرم پرداخت پول. ممكنه منو راهنمايي كنيد؟!

فکر میکنم Scam باشه. مطمئن بشید آدرس ایمیل برای دامنه USCIS هست. برای ما همچین چیزی نیمده

نه از kcc dv اومده امروز هم زنگ زدم پرسيدم دو تا فرم pdf داره كه يكي مربوط ميشه به فرم هاي آينده كه تو سايت uscis بايد پر بشه يكي هم فرم رسيد پول ها هست . امروز چك كردم گفتن دست نگه دارم تا شماره كارنت بشه بعد اقدام كنم در ضمن براي مديكال سوال كردم گفتن احتمالا نيازي نيست ولي تو سايت uscis آدرس و شماره يه سري دكتر هست نميدونم بايد اقدام كنم يا صبر كنم بعد از مصاحبه؟

سلام. ما یک گروه درست کردیم تو تلگرام کسایی که لاتاری بردن و تو آمریکا هستند. اگه مایل بودید عضو بشید. براتون پیغام گذاشتم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-28 ساعت 00:24)مهر٢٠١٧ نوشته:  نه از kcc dv اومده امروز هم زنگ زدم پرسيدم دو تا فرم pdf داره كه يكي مربوط ميشه به فرم هاي آينده كه تو سايت uscis بايد پر بشه يكي هم فرم رسيد پول ها هست . امروز چك كردم گفتن دست نگه دارم تا شماره كارنت بشه بعد اقدام كنم در ضمن براي مديكال سوال كردم گفتن احتمالا نيازي نيست ولي تو سايت uscis آدرس و شماره يه سري دكتر هست نميدونم بايد اقدام كنم يا صبر كنم بعد از مصاحبه؟

در ضمن نیاز به مدیکال هست. یه فرمی هست به اسم I 693 که برای واکسیناسیون و رکورد پزشکی هست که باید توسط پزشک معتمد USCIS پر بشه.فرمش اینجا هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-28 ساعت 05:06)atm849 نوشته:  
(2016-06-28 ساعت 00:24)مهر٢٠١٧ نوشته:  نه از kcc dv اومده امروز هم زنگ زدم پرسيدم دو تا فرم pdf داره كه يكي مربوط ميشه به فرم هاي آينده كه تو سايت uscis بايد پر بشه يكي هم فرم رسيد پول ها هست . امروز چك كردم گفتن دست نگه دارم تا شماره كارنت بشه بعد اقدام كنم در ضمن براي مديكال سوال كردم گفتن احتمالا نيازي نيست ولي تو سايت uscis آدرس و شماره يه سري دكتر هست نميدونم بايد اقدام كنم يا صبر كنم بعد از مصاحبه؟

در ضمن نیاز به مدیکال هست. یه فرمی هست به اسم I 693 که برای واکسیناسیون و رکورد پزشکی هست که باید توسط پزشک معتمد USCIS پر بشه.فرمش اینجا هست.

منم تو سايت uscis خوندم ولي زنگ زدم kcc گفتن ممكنه نيازي نباشه! بنابراين الان اقدام كنم يا منتظر كارنت باشم بعد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-28 ساعت 10:05)مهر٢٠١٧ نوشته:  
(2016-06-28 ساعت 05:06)atm849 نوشته:  

منم تو سايت uscis خوندم ولي زنگ زدم kcc گفتن ممكنه نيازي نباشه! بنابراين الان اقدام كنم يا منتظر كارنت باشم بعد؟

بستگی به شماره کیستون داره. اگه شماره کیستون بالا باشه نباید زود برای مدیکال برید که اکسپایر نشه. از رو ویزا بولتن سال های قبل چک کنید ببینید که تقریبا چه ماهی مصاحبتون میفته. بر اساس اون برای مدیکال اقدام کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز :مهر۲۰۱۷
من هم مثل شما ساکن امریکا هستم...و هنوز هیچ ایمیلی دریافت نکرده ام: ممکن است ازتون خواهش کنم ،،ایمیلی را که دریافت کرده اید؛ با حذف مشخصات شخصی اتان برای دیگر دوستان اینجا کپی کنید.
با یه دنیا مهر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-29 ساعت 10:04)atm849 نوشته:  
(2016-06-28 ساعت 10:05)مهر٢٠١٧ نوشته:  
(2016-06-28 ساعت 05:06)atm849 نوشته:  در ضمن نیاز به مدیکال هست. یه فرمی هست به اسم I 693 که برای واکسیناسیون و رکورد پزشکی هست که باید توسط پزشک معتمد USCIS پر بشه.فرمش اینجا هست.

بستگی به شماره کیستون داره. اگه شماره کیستون بالا باشه نباید زود برای مدیکال برید که اکسپایر نشه. از رو ویزا بولتن سال های قبل چک کنید ببینید که تقریبا چه ماهی مصاحبتون میفته. بر اساس اون برای مدیکال اقدام کنید.
فكر كنم ٢٩٠٠ خيلي زود اعلام نشه kcc هم همين نظرو داشت؛ من فكر كنم حداقل هفته يك بار بهشون زنگ زدم تو اين مدت! از كي شروع كنم بهتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-29 ساعت 19:04)مهر٢٠١٧ نوشته:  [quote='atm849' pid='716488' dateline='1467178448']
فكر كنم ٢٩٠٠ خيلي زود اعلام نشه kcc هم همين نظرو داشت؛ من فكر كنم حداقل هفته يك بار بهشون زنگ زدم تو اين مدت! از كي شروع كنم بهتره؟
اتفاقا ۲۹۰۰ خیلی زود اعلام میشه. شما اگر اکتبر کارنت نشید حداکثر نوامبر کارت میشید (براساس جدول سال های قبل). دوستانی که زیر ۳۰۰۰ هست مدیکالشون رو آماده کردند. به نظر من هر چه زودتر برای مدیکال اقدام کنید. شما الان کیستون دیگه ربطی به کی سی سی نداره و باید از یو اس سی آی اس پیگیری کنید.
این لینک ویزا بولتن هست. https://travel.state.gov/content/visas/e...letin.html
هرماهی رو که باز کنید قسمت DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY زده هر ماه تا چه شماره ای کارنت میشن. مثلا پارسال اکتبر تا ۲۸۰۰ و نوامبر تا ۳۱۰۰ کارنت شدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز :مهر۲۰۱۷
من هم مثل شما ساکن آمریکا هستم...و هنوز هیچ ایمیلی دریافت نکرده ام: ممکن است ازتون خواهش کنم ،،ایمیلی را که دریافت کرده اید؛ با حذف مشخصات شخصی اتان برای دیگر دوستان اینجا کپی کنید.
با یه دنیا مهر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-30 ساعت 11:31)ktt نوشته:  دوست عزیز :مهر۲۰۱۷
من هم مثل شما ساکن آمریکا هستم...و هنوز هیچ ایمیلی دریافت نکرده ام: ممکن است ازتون خواهش کنم ،،ایمیلی را که دریافت کرده اید؛ با حذف مشخصات شخصی اتان برای دیگر دوستان اینجا کپی کنید.
با یه دنیا مهر

اينجا عكس هم ميتونم بذارم؟ چه جوري؟لطفا توضيح بديد . البته اون ايميل دو تا فايل داره كه يكي در مورد اينه كه اگر شخص ديگري از اعضاي خانواده بيرون از امريكا هست چه جوري اد بشه كه در مورد من صدق نميكنه و يكي هم فرم پرداخت پول هست كه تاكيد شده بعد از كارنت شدن اقدام كنم ماني اردر يا چك ؛خيلي نگران نباشيد و متن ايميل هم شامل تمام آدرس هاي انلايني هست كه از اين مرحله به بعد لازم داريم و تاكيد كرده موقع دانلود فرم بعدي بايد رسيد قبولي يعني همون نامه اي كه روز اول نشون ميداد سلكت شديم رو همزمان اتچ كنيم. تمام اينا رو قبلا خودم تو سايت يواس سي آي اس خونده بودم. در ضمن من تلگرام ندارم دوستان لطفا اگه ممكنه هر اطلاعات مفيدي كه داريد برام همينجا بذاريد چون دانشگاه هستم بيشتر وقتها به تلفنم هم وقت نميكنم جواب بدم ولي سعي ميكنم اينجا رو چك كنم . ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
The title of letter is : diversity visa adjustment letter
پاسخ
تشکر کنندگان:
متن فايل فايل اتچد شده تقريبا اينه:
Dear mehr.....
Thank you for informing us that you plan to apply for adjustment of status with u.s. Citizenship and immigration service.
Befor you apply, you should know there are some restrictions on who qualifies for adjustment of status in the united states.for more information on the requirements and form needed, please see the uscis website at......
As indicated on the uscis website, you must include your diversity lottery selection notice when you submit your adjustment of status application to uscis ......
Also , it is important to remember that you cannot apply for adjustment of status until immigration visa number is available. To see if visa number is available......visa bulletin........ If uscis determines you are eligible to adjust status, you must pay non-refundable diversity-processing fee of 330.......... ادامه هم در مورد اعضاي احتمالي خارج از امريكا تو ضيح داده
پاسخ
تشکر کنندگان: peidaye penhan
تو این مدت جستجو کردم که اطلاعات راجع به پروسه adjustment of status پیدا کنم.(AOS)
مراحل کلی رو اینجا مینویسم
۱- بررسی وضعیت قبولی (سایت لاتاری)
۲-پر کردن فرم DS 260
۳- دریافت نامه از KCC به عنوان تائيدیه که قصد انجام پروسه adjustment of status را دارید
۴- پرداخت ۳۳۰ دلار هزینه اداری (administrative fee) به Department of State )DOS) به صورت cashier check یا money order (ارسال از طریق پست)
۵-دریافت رسید پرداخت هزینه اداری (administrative fee) از طریق پست
۶- آماده کردن پکیج AOS و انجام آزمایش های پزشکی
۷- منتظر ماندن تا کارنت شدن شماره در ویزا بولتن.
۸- وقتی ویزا بولتن ماه آینده اعلام شد و شماره شما در قسمت ماه آینده اعلام شد(یعنی ۶ هفته قبل از ماه کارنت شدن) پکیج AOS را برای Chicago Lockbox ارسال کنید: مثال: ۱۵ ژانویه ویزا بولتن فوریه منتشر میشود و در ویزا بولتن فوریه مشخص شده که چه کسانی فوریه و چه کسانی مارچ کارنت شده اند. اگر شماره شما جز کارنتی های مارچ هست میتوانید ۱۵ ژانویه پکیج را ارسال کنید.
۹- دریافت رسید پکیج
۱۰-استفاده از شماره رسید برای چک کردن وضعیت در سایت
۱۱- دریافت نامه دعوت به بیومتریک (عکس و انگشت نگاری)
۱۲-انجام بیومتریک (عکس و انگشت نگاری)
۱۳- دریافت نامه دعوت به مصاحبه
۱۴- رفتن به مصاحبه
۱۵- چک کردن وضعیت در سایت
۱۶- دریافت نامه خوشامدگویی Welcome Letter
۱۷- دریافت گرین کارت

مرجع: فایل کامل به زبان انگلیسی
پاسخ
تشکر کنندگان: مهر٢٠١٧ ، ktt ، admiral.arash ، 2018laya
معمولا اين پروسه براي افرادي كه امريكا حضور دارن چند ماه زمان ميبره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با یه دنیا مهر

دوست عزيز من پاسخ شما رو ديروز دادم ولي نمي دونم چرا مديريت بررسي نكرده يا صلاح نديده كه روي سايت باشه به هر حال بي ادبي نباشه
پاسخ
تشکر کنندگان: ktt
(2016-07-02 ساعت 11:50)مهر٢٠١٧ نوشته:  
با یه دنیا مهر

دوست عزيز من پاسخ شما رو ديروز دادم ولي نمي دونم چرا مديريت بررسي نكرده يا صلاح نديده كه روي سايت باشه به هر حال بي ادبي نباشه

ممنون از محبت اتون؛ ظاهرا برای کاربران جدید یه مدت طول میکشد که ارسال نمایش داده شود؛ من هم این مشکل را دارم...براتون همین جا ایمیلم را میگذارم..اگر لطف کنید از این طریق با هم در تماس باشیم ..شاید کمک بیشتری شامل حال هر دو ما بشود.
با تشکر
kttm787@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان