کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارك لازم جهت مصاحبه
سلام
من سربازی نرفتم و با وثیقه از کشور خارج شدم،از من مدرکه پایان خدمات میخوان؟من که نرفتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، boss
(2008-12-24 ساعت 15:36)hoda نوشته:  
meysamrelax نوشته:
hoda نوشته: سلام
مي شه لطفا بگيد مدارك لازم جهت مصاحبه به طور دقيق چه مواردي مي باشد و لطفا آدرس فرم هاي مربوطه را نيز اينجا بگذاريد تا دانلودش براي همه دوستان آسان باشد. فرم اسپانسر و .....
من هر چه سايت را گشتم فرم I134 را پيدا نكردم . ضمنا در اينجا نيز http://travel.state.gov/visa/frvi/forms/forms_1342.html گفته شده كه به جاي فرم I134 بايد فرم I864 پر شود . كسي چيزي مي دونه ؟ من اشتباه مي كنم؟

فرم I134 رو لازم نیست شما ببینی و پر کنی! باید اسپانسرت اون رو تو امریکا پر کنه و برات بفرسته که ببری مصاحبه و معمولا اکثر ایرانی های اونجا میدونن این فرم چیه و بهشون بگی خودشون به نسبت شغلی که دارن پرش میکنن و برات میفرستن.

مدارک روز مصاحبه هم تو پست های زیادی اومده ، خلاصه اش اینها است :

اصل پاسپورت ، اصل شناسنامه ، اصل دیپلم و پیش دانشگاهی یا آخرین مدرک تحصیلی ، اصل سند ازدواج (متاهلین!) ، اصل کارت معافی یا پایان خدمت (پسران!!) ، اصل اولین نامه برنده شدن ، اصل فرم های مالیاتی پر شده توسط اسپانسر (همون I134 و این ها ...)

من خودم از تمام این ها که گفتم یک نسخه ترجمه و کپی برابر اصل بردم ، البته اصولا اگر درست یادم باشه فقط از شناسنامه و پاسپورت و سند ازدواج مثل اینکه می خواست ، ولی من از همه یه ترجمه و کپی برابر اصل بردم ، کار از محکم کاری ... (:

موفق باشید

- میثم (برنده 2008)

ممنون
منم همه رو مي برم كار از مهم كاري ....
موفق باشي Smile

سلام من (مدرک لیسانس + دیپلم) بدون مدرک پیش دانشگاهی که چون دست دانشگاه هست رو ترجمه کردم این کافیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
یه سوال کسی که اسپانسر تو ایالات متحده نداره میتونه با حساب بانکی خودش تو ایران اسپانسر خودش باشه مثلا پسر عموی من 300 میلون تومنی داره اون میتونه اسپانسر خودش باشه یا اینکه حتما باید یکی که تو امریکا هست اسپانسرش باشه؟
پاسخ
(2010-06-12 ساعت 19:28)Iman-gta نوشته:  یه سوال کسی که اسپانسر تو ایالات متحده نداره میتونه با حساب بانکی خودش تو ایران اسپانسر خودش باشه مثلا پسر عموی من 300 میلون تومنی داره اون میتونه اسپانسر خودش باشه یا اینکه حتما باید یکی که تو امریکا هست اسپانسرش باشه؟

ممکنه ایشون با ارائه گواهی بانکی بتوانند آفیسر رو قانع کنند ولی دیگه اسمش اسپانسر نیست. اسپانسر باید حتما در آمریکا باشه. جهت کسب اطلاعات بیشتر برید اینجا:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2477
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
پاسخ
تشکر کنندگان: saralanian ، msar
من مدرکم دیپلم نقشه کشی ومعماری شاخه فنی وحرفه ای و دو سال هم تو یه شرکت خصوصی سابقه کار با بیمه دارم وقت مصاحبه برای من مشکلی که پیش نمیاد؟ بخاطر مدرکم که 11 سالس میپرسم.
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
(2010-03-15 ساعت 15:19)fanta نوشته:  سوال1.من بعد از برنده شدن در لاتاری و پرکردن فرم های نامه اول صاحب فرزند جدید شدم و طی نامه ای به کنتاکی اعلام کردم اما در نامه دوم تنها نام فرزند اول امده و فرم افراد بالای 16 سال. نمیدانم چگونه باید اطلاعات مربوطه را ارسال کنم؟
سوال 2. آیا به همراه ترجمه مدارک کپی برابر اصل مدارک به فارسی ضروری است؟

سلام
وقتی شما مدارک رو ترجمه می کنید ، خود دارالترجمه یک کپی از مدارکتون رو همراه ترجمه بهتون می ده که به هم مهر و موم شده اند
پاسخ
تشکر کنندگان: parastoo mohajer ، msar
(2010-05-25 ساعت 15:54)mammuy نوشته:  سلام
من سربازی نرفتم و با وثیقه از کشور خارج شدم،از من مدرکه پایان خدمات میخوان؟من که نرفتم!

خیر مدرکی از شما نمیخوان.خیلی ها مثل شما از کشور خارج شدن ولی معمولا یک بار اجازه خروج دارن
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
با سلام میشه لطفا بگید تا کی وقت داریم که فرمهای 230 و 122 رو ارسال کنیم ؟ با تشکر فراوان

پاسخ
سلام
همسرم 7ساله که تو نوبته واسه گرین کارت.3سال دیگه گرین کارتش واسه آمریکاآمادست.ما چند ماهه ازدواج کردیم و من میخوام اسمم و اضافه کنم به گرین کارتش که دوتامون با هم بتونیم بریم.کسی میدونه چه مدارکی میخواد و باید چیکار کنم؟می شه کمکم کنین
پاسخ
(2012-01-17 ساعت 01:12)ladanlove نوشته:  ببخشيد ناشنوا هستم چي مدارك ببرم؟ مدارك تحصيلي اصلي ببرم يا كپي؟
مدرك كپي ها بدم به آنكارا يا اصلي ؟
آيا مدرك ورزشكار مدال گرفته و .... لازم دارد؟
ديگه چي مدرك بخواد؟ بيشتر توضيح بدهيد لطفا ممنونم.

سلام دوست عزیز
مدارکی که در روز مصاحبه باید با خود به سفارت ببرید عبارتند از:
اصل گذرنامه + یک نسخه کپی از تمام صفحات آن
اصل شناسنامه + ترجمه آن + یک نسخه کپی از تمامی صفحات شناسنامه + یک نسخه کپی از ترجمه آن
اصل مدرک ازدواج یا طلاق + ترجمه آن + دو نسخه کپی از تمام صفحات آن + دو نسخه کپی از ترجمه آن
اصل آخرین مدرک تحصيلی در صورت دارا بودن مدارک فوق دیپلم به بالا + اصل دیپلم (برابر گواهی ١٢ سال تحصيل
که برای ایران شامل دیپلم + پيش دانشگاهی می شود) + ترجمه های این مدارک
اصل کارت پایان خدمت یا معافی + ترجمه آن
نامه دوم یا پرینت جواب ایميل کی سی سی که در آن روز مصاحبه مشخص شد هاست
۵× ترجيحاً ۶ قطعه عکس ۵
گواهی عدم سوء پيشينه (البته برای ایرانيان داخل کشور نيازی نيست) که اگر در کشور دیگری غير از ایران هستيد
باید از پليس یا مرکز مربوطه دریافت کنيد
گواهی آزمایشات پزشکی + کارت بين المللی واکسيناسيون انستيتو پاستور
در ضمن از مدارکتون 2 نسخه ترجمه کنید و بین 15 تا 20 روز قبل از مصاحبه به سفارت پست کنید.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، ladanlove ، pooyash ، amir0_0amir ، parsush ، ASALI ، farshid.basirifar ، آلیس-1980 ، SAAM_60 ، msar
(2008-12-14 ساعت 16:38)hoda نوشته:  سلام
مي شه لطفا بگيد مدارك لازم جهت مصاحبه به طور دقيق چه مواردي مي باشد و لطفا آدرس فرم هاي مربوطه را نيز اينجا بگذاريد تا دانلودش براي همه دوستان آسان باشد. فرم اسپانسر و .....
من هر چه سايت را گشتم فرم I134 را پيدا نكردم . ضمنا در اينجا نيز http://travel.state.gov/visa/frvi/forms/forms_1342.html گفته شده كه به جاي فرم I134 بايد فرم I864 پر شود . كسي چيزي مي دونه ؟ من اشتباه مي كنم؟
پاسخ
سلام ببخشید میخواستم بدونم لازمه مدارکی مثل دیپلم زبان کلاس خصوصی و دیپلم یا مدرک کامپیوتر کلاس خصوصی رو هم ترجمه کنیم؟ و با خودمون ببریم سفارت موقع مصاحبه ؟ اخه چون تو فرم پرسیدند چه مدارکی دارید؟ من مدارک دیپلم کلاس خصوصیمو نوشتم. لطفا کمکم کنید.ممنون کاملیا
پاسخ
(2012-08-24 ساعت 02:37)kamilia modi نوشته:  سلام ببخشید میخواستم بدونم لازمه مدارکی مثل دیپلم زبان کلاس خصوصی و دیپلم یا مدرک کامپیوتر کلاس خصوصی رو هم ترجمه کنیم؟ و با خودمون ببریم سفارت موقع مصاحبه ؟ اخه چون تو فرم پرسیدند چه مدارکی دارید؟ من مدارک دیپلم کلاس خصوصیمو نوشتم. لطفا کمکم کنید.ممنون کاملیا

سلام
منظور از دیپلم، دیپلم دبیرستان یا فنی و حرفه ای (مدرک آموزش و پرورش) منظورتون از اینکه تو فرمها دیپلم کلاس خصوصی نوشتین چیه ؟ یعنی دیپلمی که من اشاره کردم رو تو فرمها ننوشتین ؟ در ضمن برای سفارت مدارک متفرقه نیاز نیست (مدارک تحصیلی).
بیشتر توضیح بدید تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، kamilia modi ، msar
سلام
منظور از دیپلم، دیپلم دبیرستان یا فنی و حرفه ای (مدرک آموزش و پرورش) منظورتون از اینکه تو فرمها دیپلم کلاس خصوصی نوشتین چیه ؟ یعنی دیپلمی که من اشاره کردم رو تو فرمها ننوشتین ؟ در ضمن برای سفارت مدارک متفرقه نیاز نیست (مدارک تحصیلی).
بیشتر توضیح بدید تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم.
[/quote]

سلام ببخشید منظورم تو فرم جدیدDS-230 part 1سوال 33 پرسیدند: تمام موسسه های اموزشی که شرکت کرده بودید را بنویسید یا لیست کنید؟ من مدارکهای فنی و حرفه ای کامپیوترمو که در کلاس خصوصی اموزشگاه کامپیوتر گرفتم رو نوشتم. همچنین مدرک دیپلم یا همون گواهی زبان انگلیسی که اموزشگاه بیرون کلاس خصوصی رفته بودم و بهم دادند رو تو فرم نوشتم. یکی از مدارکمو که دانشگاه دوره اموزشی درسی در رابطه با رشته من کلاس خصوصی گذاشت و من شرکت کرده بودم و گواهی هم گرفتم رو تو فرم نوشتم. حالا اینها هم باید همراه با مدارکی مثل دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی ترجمه بشه و همراه با خودم به سفارت ببرم؟لطفا کمکم کنید.ممنون میشم کاملیا از شهرستان ساری
پاسخ
(2012-08-24 ساعت 15:24)kamilia modi نوشته:  سلام ببخشید منظورم تو فرم جدیدDS-230 part 1سوال 33 پرسیدند: تمام موسسه های اموزشی که شرکت کرده بودید را بنویسید یا لیست کنید؟ من مدارکهای فنی و حرفه ای کامپیوترمو که در کلاس خصوصی اموزشگاه کامپیوتر گرفتم رو نوشتم. همچنین مدرک دیپلم یا همون گواهی زبان انگلیسی که اموزشگاه بیرون کلاس خصوصی رفته بودم و بهم دادند رو تو فرم نوشتم. یکی از مدارکمو که دانشگاه دوره اموزشی درسی در رابطه با رشته من کلاس خصوصی گذاشت و من شرکت کرده بودم و گواهی هم گرفتم رو تو فرم نوشتم. حالا اینها هم باید همراه با مدارکی مثل دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی ترجمه بشه و همراه با خودم به سفارت ببرم؟لطفا کمکم کنید.ممنون میشم کاملیا از شهرستان ساری

اشتباه کردی دوست عزیز
منظور فقط مقاطع تحصیلی است. شما این اطلاعات رو اصلا وارد کردید ؟ باید از طریق ایمیل به کی سی سی ایمیل بزنی و همه اشتباهاتت رو اعلام کنی، احتمالاً میگن میتونی فرمهای اصلاحی رو مجدداً ایمیل کنی، کیس نامبرت چنده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kamilia modi ، parastoo mohajer ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان