کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارك لازم جهت مصاحبه
[quote='mehdi.pazoki' pid='206580' dateline='1345806547']
[quote='kamilia modi' pid='206575' dateline='1345805653']

سلام ببخشید اخه نمیدونستم من این فرمها رو با کمک خانواده ام پر کردم. در ضمن نوشته بود موسسه های اموزشی رو که تا الان رفتتید رو در لیست بنویسید؟ منم در این سوال فقط مدارک کلاس خصوصیمو نوشتم. من از برندگان 2012 هستم و حیلی دیر فهمیدم. ولی تو فرم DSP-122 سوال 6 در مورد Education قسمت b نام و مکان تمام مدرسه هامو و دانشگاهمو نوشتم.به نظر شما این درست نیست؟ خیلی نگرانم چیکار کنم؟خواهشن بگید. مرسی کاملیا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان
من کارشناسی ارشد می خونم.. دو ترمم مونده.. نمی دونم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم یا کارت دانشجوییم رو ترجمه کنم یا مدرک کارشناسیمو!!
از طرفی مدرک کارشناسیمم گواهی موقته و روش نوشته ارزش ترجمه نداره Sad( اگه بخوام اصلشو بگیرم باید تا دی صبر کنم
چی کار کننننننممممممم؟؟؟؟
پاسخ
(2012-08-26 ساعت 17:48)mahsa.mo نوشته:  سلام دوستان
من کارشناسی ارشد می خونم.. دو ترمم مونده.. نمی دونم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم یا کارت دانشجوییم رو ترجمه کنم یا مدرک کارشناسیمو!!
از طرفی مدرک کارشناسیمم گواهی موقته و روش نوشته ارزش ترجمه نداره Sad( اگه بخوام اصلشو بگیرم باید تا دی صبر کنم
چی کار کننننننممممممم؟؟؟؟

کارت دانشجویی + گواهی اشتغال به تحصیل + ریز نمرات واحدهای گذرانده + ریز نمرات دوره لیسانس.
پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، ASALI ، Iaccept ، msar
با درود ، در فایلی با فرمت pdf و با فرنام :
INSTRUCTIONS FOR DIVERSITY VISA APPLICANTS
لیست مدارک مورد نیاز برای مصاحبه آمده که در ردیف 9 میخوانید :
COURT AND PRISON RECORDS: Persons convicted of a crime must obtain a copy of each court record and any prison record, even if the beneficiary has been pardoned or granted amnesty. Originals of these documents will be required at the time of final interview.
و در ردیف 10 :
OTHER COURT DOCUMENTS: Copies of court records regarding name changes, age ammendments, adoption and similar subjects must also be submitted. Originals of these documents should be submitted at the time of interview.
و هیچ گفته نشده که برای ایرانیان نیازی به این مدارک نیست ، با این وجود در هیچکدام از پست های مهاجرسرا به این مدارک اشاره ای نشده ، آیا کسی آگاهی از لزوم ترجمه ، ارسال یا همراه داشتن اینگونه مدارک را دارد ؟
83XX شماره کیس * 3 نفر * مصاحبه 19 جون ابوظبی * کلیر 15 آگوست * ویزا 26 آگوست * ورود به سیاتل 29 آگوست
پاسخ
(2012-05-19 ساعت 14:44)mehdiii نوشته:  
(2012-01-17 ساعت 01:12)ladanlove نوشته:  ببخشيد ناشنوا هستم چي مدارك ببرم؟ مدارك تحصيلي اصلي ببرم يا كپي؟
مدرك كپي ها بدم به آنكارا يا اصلي ؟
آيا مدرك ورزشكار مدال گرفته و .... لازم دارد؟
ديگه چي مدرك بخواد؟ بيشتر توضيح بدهيد لطفا ممنونم.

سلام دوست عزیز
مدارکی که در روز مصاحبه باید با خود به سفارت ببرید عبارتند از:
اصل گذرنامه + یک نسخه کپی از تمام صفحات آن
اصل شناسنامه + ترجمه آن + یک نسخه کپی از تمامی صفحات شناسنامه + یک نسخه کپی از ترجمه آن
اصل مدرک ازدواج یا طلاق + ترجمه آن + دو نسخه کپی از تمام صفحات آن + دو نسخه کپی از ترجمه آن
اصل آخرین مدرک تحصيلی در صورت دارا بودن مدارک فوق دیپلم به بالا + اصل دیپلم (برابر گواهی ١٢ سال تحصيل
که برای ایران شامل دیپلم + پيش دانشگاهی می شود) + ترجمه های این مدارک
اصل کارت پایان خدمت یا معافی + ترجمه آن
نامه دوم یا پرینت جواب ایميل کی سی سی که در آن روز مصاحبه مشخص شد هاست
۵× ترجيحاً ۶ قطعه عکس ۵
گواهی عدم سوء پيشينه (البته برای ایرانيان داخل کشور نيازی نيست) که اگر در کشور دیگری غير از ایران هستيد
باید از پليس یا مرکز مربوطه دریافت کنيد
گواهی آزمایشات پزشکی + کارت بين المللی واکسيناسيون انستيتو پاستور
در ضمن از مدارکتون 2 نسخه ترجمه کنید و بین 15 تا 20 روز قبل از مصاحبه به سفارت پست کنید.

موفق باشید

با سلام
آخرين مدرك تحصيلي بنده فوق ليسانسه كه اصل مدرك دستمه، مدرك پيش دانشگاهي هم دستمه ولي ديپلم سه ساله دبيرستان الان دست دبيرستانه و اونو به من نمي دن چون من الان حين خدمت سربازي هستم و بايد واسه گرفتن ديپلم ار مدرسه كارت پايان خدمت ببرم كه ندارم.
ميخواستم بدونم آيا ميشه فقط مدرك پيش دانشگاهي و فوق ليسانس رو ببرم؟
آيا ميشه از دوره سه ساله دبيرستان ترجمه ريزنمرات رو ببرم؟
پاسخ
(2012-11-14 ساعت 17:03)peymandv نوشته:  
(2012-01-17 ساعت 01:12)ladanlove نوشته:  ببخشيد ناشنوا هستم چي مدارك ببرم؟ مدارك تحصيلي اصلي ببرم يا كپي؟

سلام دوست عزیز
اصل شناسنامه + ترجمه آن + یک نسخه کپی از تمامی صفحات شناسنامه + یک نسخه کپی از ترجمه آن
اصل مدرک ازدواج یا طلاق + ترجمه آن + دو نسخه کپی از تمام صفحات آن + دو نسخه کپی از ترجمه آن
اصل آخرین مدرک تحصيلی در صورت دارا بودن مدارک فوق دیپلم به بالا + اصل دیپلم (برابر گواهی ١٢ سال تحصيل
۵× ترجيحاً ۶ قطعه عکس ۵
گواهی عدم سوء پيشينه (البته برای ایرانيان داخل کشور نيازی نيست) که اگر در کشور دیگری غير از ایران هستيد
در ضمن از مدارکتون 2 نسخه ترجمه کنید و بین 15 تا 20 روز قبل از مصاحبه به سفارت پست کنید.

موفق باشید

با سلام
آخرين مدرك تحصيلي بنده فوق ليسانسه كه اصل مدرك دستمه، مدرك پيش دانشگاهي هم دستمه ولي ديپلم سه ساله دبيرستان الان دست دبيرستانه و اونو به من نمي دن چون من الان حين خدمت سربازي هستم و بايد واسه گرفتن ديپلم ار مدرسه كارت پايان خدمت ببرم كه ندارم.

دوست عزیز بهتره مدرک لیسانستون رو هم ببرید.اگر آفیسر بخوان مدارک پایینتر دیگری رو چک کنند قطعا بعد مدرک فوق لیسانس(آخرین مدرکتون) ، لیسانس و بعد پیش دانشگاهی رو می خوان، بعید میدونم دیگه به دیپلمتون نیاز باشه. شاید یه نگاهی هم به ریز نمرات فوق لیسانس و لیسانس هم بخوان بندازن. تا الان تو سفرنامه ها حداقل من ندیدم که با وجود مدارک بالا ریزنمرات دبیرستان شخصی رو بخوان.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: peymandv ، bayat_r ، parastoo mohajer ، msar
سلام من برای گرین کارت اقدام کردم و حالا فرمی که برام فرستادن و مشخصاتم در اون هست، کد پستی یک شماره اشتباهه می خوام بهشون اطلاع بدم ولی نه جواب تلفن می دن و نه جواب ایمیل. لطفا دوستان یکی بمن آدرس ایمیل kcc رو بده. ممنونم
پاسخ
سلام دوستان عزيز ممنون ميشم راهنماييم كنيد.... من در موقع ثبت نام مدرك تحصيلي خودمو ديپلم وارد كردم ... چون مدرك ديپلم كار دانش (11سال)داشتم و موقع ثبت نام فكر ميكردم كه گزينه درست رو انتخاب كردم راستش تازه متوجه شدم كه ملاك براي سيستم آموزشي ديپلم 12 سال هستش راستش من با چند تا از بچه هاي سايت مشورت كردم و راهنمايي كردن كه حتما پيش ثبت نام كنم و منم هم همون كاري رو كردم كه دوستان گفتند و رفتم آموزشگاه ثبت نام كردم.براي پيش دانشگاهي...حالا سوالي برام پيش اومده و اون اينه اگه ايشالله خدا صلاح دونست و من برنده شدم و براي ارسال مدارك من بايد چه مداركي رو بفرستم و آيا ريز نمرات پيش دانشگاهي رو ميپذيرن(ديپلم كار دانش و ريز نمرات پيش دانشگاهي)يا من حتما بايد مدرك پيش رو بگيرم.....ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنن
پاسخ
سلام من برای گرین کارت اقدام کردم و حالا فرمی که برام فرستادن و مشخصاتم در اون هست، کد پستی یک شماره اشتباهه می خوام بهشون اطلاع بدم ولی نه جواب تلفن می دن و نه جواب ایمیل. لطفا دوستان یکی بمن آدرس ایمیل kcc رو بده. ممنونم
پاسخ
(2013-03-04 ساعت 19:08)Asal mo نوشته:  سلام من برای گرین کارت اقدام کردم و حالا فرمی که برام فرستادن و مشخصاتم در اون هست، کد پستی یک شماره اشتباهه می خوام بهشون اطلاع بدم ولی نه جواب تلفن می دن و نه جواب ایمیل. لطفا دوستان یکی بمن آدرس ایمیل kcc رو بده. ممنونم

KCCDV@state.gov
پیروز باشید
83XX شماره کیس * 3 نفر * مصاحبه 19 جون ابوظبی * کلیر 15 آگوست * ویزا 26 آگوست * ورود به سیاتل 29 آگوست
پاسخ
(2012-11-14 ساعت 17:03)peymandv نوشته:  

سلام دوست عزیز
۵× ترجيحاً ۶ قطعه عکس ۵

موفق باشید

با سلام

درود بر شما
من برای مصاحبه باید برم ابوظبی آیا این مدارک برای سفارت ابوظبی هم درسته؟؟در ضمن من و همسرم در مجموع باید 4سری از سند ازدواج کپی و 4 سری هم ترجمه کنیم؟Cool
کیس نامبر***8 /مصاجبه: نیمه دوم جونWink /سه نفز/ابوظبی/ مقصد:سیاتل/کلیرنس/
پاسخ
با سلام
من دو سوال خیلی خیلی مهم دارم که هر چه وب سایت رو گشتم متاسفانه نتونستم جواب مناسبی پیدا کنم این شد که مجبور شدم سوالم رو اینجا بیان کنم...
اولیش: در مورد کیفیت و کلن چگونگی سوابق کاریم هست: چه گواهی سوابق کاری مورد نظر KCC هست؟ آیا سابقه کاری رو باید از بیمه بگیرم؟ اصلن بیمه چنین سابقه ای میده؟ آیا باید این گواهی کار از شرکت هایی که کار کردم داشته باشم؟ آیا مهمه که عنوان و لیست وظایف مطرح شده توی گواهی سابقه کار به چه ترتیبی باشه؟ منطبق با موارد مطرح شده در فرم ها باشه یا نباشه؟ آیا ممکنه اونها بخان تماس بگیرن با شرکت ها و در مورد صحت و سقم سوابق جویا بشن؟ در اینصورت خوب مثلن اگر رییس مستقیم یا حتی غیر مستقیم من عوض شده باشه و جواب درستی نتونن بدن روی کیس من تاثیر منفی میزاره؟

دومیش: در مورد گواهی پزشکی و واکسیانسیون هست: (شاید بهتر بود این سوال رو تو قسمت واکسیناسیون مطرح میکرد، عذر خواهی میکنم اگر اشتباه کردم) من برای گرفتن این گواهی از چند وقت قبل از زمان مصاحبه میبایست کارهاش رو شروع کنم؟

بی نهایت سپاسگزار میشم اگر بتونین راهنماییم کنین و برای همگی آرزوی موفقیت دارم...

با نهایت احترام
پاسخ
سلام
تعجب میکنم چرا کارت پایان خدمت میخوان ,کسی که پاسپورت داره خوب قطعا کارت پایان خدمت داشته که پاس گرفته , یادمه برادر من که به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کرد سقارت مربوطه کارت معافی یا پایان خدمت نخواسته بود ... نمیدونم چرا این کارت اینقدر مهمه واسه مهاجرت به امریکا !!!!!!!!!!
تنها یک چیز می تواند تحقق یک رویا را غیر ممکن سازد " ترس از شکست "

زمان هميشه چاره است ... فقط ... اگر ... بگذرد!

شماره کیس:2014AS00002###
پاسخ
بچه ها سلام برای روز مصاحبه عکس جدید لازمه یا اینکه همون عکس ها که واسه کی سی سی فرستادیم رو دوباره بدیم چاپ کنن؟؟
کیس نامبر***2014as3.محل مصاحبه ایروان.تاریخ مصاحبه فوریه 2014.تعداد نفرات کیس 4 نفر.وضیعت پرونده ap.
پاسخ
با سلام. اگه مدرک پیش دانشگاهی رو اصلش رد داشته باشیم و مدرک دیپلم رو گواهی موقت داشته باشیم. ومدرک لیسانس هم اگه بتونم اصلش رو بگیرم قابل قبول است. و منظور از ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی همون کارنامه ای است که نمرات همه امتحانات توشه که مدرسه داده. ممنونم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان