کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال مهم مربوط به مدارک اسپانسر
1- شما وقت دارید نگران نباشید. معمولاً دوستان در مدت یک، دو و یا سه هفته فرم ها را پر کرده و می فرستند.
2 و 3 - خیلی از اعضاء این انجمن با این مشکل مواجه بوده و یا هستند. پیشنهاد همیشگی من به این دوستان این است که به اقوامتان که آنها اقوامی در امریکا دارند رو بیندازند! بر اساس نظریه ای تمامی آدم های روی کره زمین با 7 واسطه همدیگر را می شناسند!! بگردید پیدا می کنید. در ضمن می توانید برای بحث در این مورد به تاپیک هایی که در _اینجا_، _اینجا_، _اینجا_، _اینجا_ و _اینجا_ هست مراجعه کنید.
4- این مسئله بر روی کیس شما تاثیری ندارد.
5- معمولاً برای کیس هایی که روتین هستند کسی وکیل نمی گیرد. با وجود مدارک کامل هیچ گونه مشکلی در روند این مسئله نخواهید داشت.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان: Masoud
سلام به همه دوستان

یک مطلب پیدا کردم که فکر می کنم مهم باشه لطفاً نظرتونو بدین در مورد فرم های ساپورت

http://persian.usinfo.state.gov/persian/...ocess.html

http://persian.usinfo.state.gov/persian/...ition.html
تشکر کنندگان:
من متاهلم و بچه هم ندارم.موقعی که تو لاتاری شرکت کردم اسم همسرم رو به عنوان همراهم دادم . تو پاکت اول هم خانمم را به عنوان همراهم معرفی کردم و فرم مشخصات اون راهم پر کردم و فرستادم.
این چند وقته که پاکت اول را فرستادم دیدم که اگه من پاکت دوم را دریافت کنم تازه اگر همه چیز مرتب پیش بره تا زمان مصاحبه مدت زیادی وقت ندارم.حالا تصمیم گرفتم که مدارک لازمی که باید از طرف اسپانسرم تهیه و آماده بشه را تهیه و آماده کنم.اينجا چنتا سوءال برام پيش آمد كه خواستم منو راهنمايي كنيد
1) من تو این سایت دیدم که باید یه فرمی رااسپانسر پر کنه و نوچلازش کنه و اصل آن رو به همراه كپي مدارک مالیاتی (1040وw2 )بفرستد . من باید منتظر پاکت دوم باشم و اصل آن فرمهای داخل پاکتو برای اسپانسرم بفرستم امریکا یا میتونم از این نمونه فرمهای سایتو که به صورت pdf هست براش ایمیل کنم که پرینت بگیره و پرش کنه؟
2)اگه جواب سوءال اولم بله هستش و با فرمهاي داخل سايت ميشه اقدام كرد من كه قراره به همراه خانمم برم بايد فرم I-134 رو بفرستم يا I-864 رو ؟؟
3)آيا اين فرمها بايد براي من و خانمم جداگاه و هركدام به تنهاي توسط اسپانسر پر بشه و نوچلازش كنه ؟
4)آيا اين فرمها بايد توسط اسپانسر بصورت هر ورق يك صفحه پرينت گرفته بشه يا هر ورق بصورت دو صفحه (پشت و رو) مثل همان مدارك و فرمهاي كه با پاكت اول آمد؟
5) آيا اسپانسر من بايد به غير از كپي فرم مالياتي (1040 وw2) (در صورت ارائه گواهي ماليات)و فرمي كه من براش فرستادم تا پر كنه بايد مدارك ديگري هم براي من بفرسته يا همان كپي دو فرم مالياتي سال قبلش كفايت مي كنه ؟
6) آيا راهنما يا نمونه فرمي وجود داره كه من به همراه فرم خام براي اسپانسرم بفرستم كه مطابق اون, فرم منو پر كنه؟

لطفا اگر راهنماي و توضيح خاصي در مورد اين مرحله از كار هستش كه لازمه گفته بشه من رو راهنمايي كنيد
شماره کیس :***2009AS00008
تاریخ دریافت پاکت اول:may - 2008- 5
تاریخ دریافت نامه دوم: 8- january - 2009
تاریخ مصاحبه :9- 2009- february
تشکر کنندگان:
لطفا اگه کسی این سوال منو دریافت کرده یا حتی اگه یک بار خوانده یه جوابی بزاره چون من بعد 6 روز میبینم که کسی به من جواب نداده . من هم به nimfasl ایمیل زدم و هم به مدراتور ایشون هم لطف کردن و به من گفتن اینجا سوالمو مطرح کنم لطفا یکی جوابی به من بده . اگه سوالم تکراری یا خسته کنندست به من بگن که کجا این جوابها هست چون من هم تو این سایت و هم تو خاطرات دوستان خیلی دنبال جواب سوالم گشتم
شماره کیس :***2009AS00008
تاریخ دریافت پاکت اول:may - 2008- 5
تاریخ دریافت نامه دوم: 8- january - 2009
تاریخ مصاحبه :9- 2009- february
تشکر کنندگان:
دوست عزیز هم توی وبلاگ سعید و هم اینجا جواب تمام سوالاتتون به تفصیل هست! من موندم این یک سالی که منتظر بودین کارنت بشید چیکار میکردید؟! فرمی که اسپانسرتون باید پر کنه I-134 هست که بهتره برای شما و همسرتون جدا پر بشه. توی پاکت دوم هم نیست، باید از اینترنت دانلود کنید و لینکش هم چند بار توی مهاجرسرا گذاشته شده. اسپانسرتون علاوه بر فرمها باید فرمهای مالیاتیش و گواهی سیتیزنشیپش (یا اگر گرین کارتی هست کپی گرین کارتش) را بفرسته. راجع به بقیه مدارک مورد نیاز هم زحمت بکشید سایت را مطالعه کنید همه چیز به تفصیل بحث شده. موفق باشید.
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
با عرض خسته نباشيد. اسپانسر من يك پزشك عمومي است (از درآمدش خبري ندارم). ايشان عنوان مي كنند كه چون اسپانسر دو نفر از اقوام هستند و آنها را كامل اسپانسر شده اند طبق قوانين آمريكا امسال نمي توانند اسپانسر من باشند. آيا اين مسئله صحت دارد؟
ايشان قول داده اند كه يك اسپانسر ديگر پيدا كنند. من مي خوام ببينم كه اگر مسئله اول صحت نداشته باشد پس لابد رو قولش هم نمي شود حساب كرد. در اين صورت برم سراغ ترجمه سند و حساب بانكي اگر شد كه شد اگر هم نشد, نشد ديگه من تلاشمو كردم.
تشکر کنندگان:
با توجه به میزان درآمد ایشان، کاملاً می تواند صحت داشته باشد. امیدوار باشید و از ایشان بخواهید که یک اسپانسر برای شما پیدا کنند. تمام تلاش تان را بکنید که با اسپانسر کارتان حل شود مگرنه، استفاده از ترجمه سند و حساب بانکی کلی دردسر خواهد داشت.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
از جوابتون خيلي ممنونم.
كيس نامبر من پايين و الان كارنت شدم. تمام تلاشمو مي كنم كه اسپانسر پيدا كنم بموازات هم كار ترجمه سند رو پيش ميبرم. حالا اميدوارم كه بشه.
تشکر کنندگان:
سلام
خوب سوالم رو که توی SUBJECTمطرح کردم.. کسی 5-4 سال پیش از طریق لاتاری (که خانمش برده بود) به امریکا رفته و طبعا خودش و خانمش اون موقع تحت اسپانسری یک نفر بودند . الان هم که گرین کارت دارند و از همان ماه های اول سر کار میرند و در آمد نسبتا معمولی دارند (یعنی طبق جدول درآمد ها و 125% بالای خط فقر و چه می دونم این حرفها ...خلا صه میتونند ساپورت من بشند) و مالیات میدهند اما هنوز CITIZEN نشده اند . آیا میتونند خودشون اسپانسر کسی ( یعنی من!!!) بشند؟ آیا این درسته که به دلیل شهر وند نشدن هنوز از زیر ساپورت اسپانسرشون خارج نشده اند؟
راستش من هنوز باشون مطرح نکردم..می خوام اگه میشه بشون رو بندازم؟ Sad((
تشکر کنندگان:
sogol نوشته: سلام
خوب سوالم رو که توی SUBJECTمطرح کردم.. کسی 5-4 سال پیش از طریق لاتاری (که خانمش برده بود) به امریکا رفته و طبعا خودش و خانمش اون موقع تحت اسپانسری یک نفر بودند . الان هم که گرین کارت دارند و از همان ماه های اول سر کار میرند و در آمد نسبتا معمولی دارند (یعنی طبق جدول درآمد ها و 125% بالای خط فقر و چه می دونم این حرفها ...خلا صه میتونند ساپورت من بشند) و مالیات میدهند اما هنوز CITIZEN نشده اند . آیا میتونند خودشون اسپانسر کسی ( یعنی من!!!) بشند؟ آیا این درسته که به دلیل شهر وند نشدن هنوز از زیر ساپورت اسپانسرشون خارج نشده اند؟
راستش من هنوز باشون مطرح نکردم..می خوام اگه میشه بشون رو بندازم؟ Sad((

مشکلی نداره
تشکر کنندگان:
سلام!!!
یه سوال داشتم.من اسپانسرم مدارکو برام فرستاده.ولی شماره کیسم 19000 هست.و اگه نوبت سفارتم بشه 1 سال از تاریخ مدارک اسپانسرم گذشته.ااونجایی که میگن مدارکی که اسپانسر میفرسته فقط 1 سال اعتبار داره یعنی من مجبورم به اسپانسرم بگم یه بار دیگه همه مراحلو انجام بده؟ممنون میشم راهنمایی کنید.
تشکر کنندگان:
Wink 
شکر خدا I134 من ردیف شد و اسپانسرم برام پست کرد
کیس نامبرم ***13هست. آرزو میکنم همه اسپانسرشون مثل من باشه.

از دی که گذشت هیچ از او یاد مکن فردا که نیامدست فریاد مکن
تشکر کنندگان:
Exclamation 
سلام به همگی من تازه عضو این سایت شدم و 2 تا سوال داشتم که اگه کسی بتونه جواب بده خیلی ممنون میشم.
1. شماره کیس ما×× 35 است .و در نوامبر کارنت میشویم از کی منتظر نامه باشیم و ایی میل بزنیم و آیا ایی میل زدن تاثیر منفی دربرونده دارد یا نه ؟
2. sponsor ما قبلا برای چهارنفر دیگرضامن شده بود آیا این تولید اشکال می کند ؟
تشکر کنندگان:
سلام "اول دوست عزیز بتون تبریک میگم"دوم اینکه 1تا4ماهش بعضی ها میگن طبیعی هست "اما قافل نباید بشی و اول کل مدارکتو بایدآماده کنی مخصوصا"مدارک حساب و تحصیلت و...بعد اینکه اگر یک امیل یا دو ایمیل بزنی خلاصه و مختصر و محترمانه و ازشون بخای که موقعیتتو بگن نه درخواست رسیدگی و اسرار کنی "و باید بگم که هر ایملی که بزنی روز مصاحبه جلوشون هست رو پروندت "واینکه ساپورتتون هیچ مشکلی نداره و هیچ ایرادی نداره "اما اگر ساپورتتون فرم شماره 134 که 2برگ هست را بدن امریکا یک وکیل مهاجرت با 200 $تا براشون اماده و پر کنه عالی هست و اگر که بدونی اوشون وضعیت مالیاتیش و پرداختاش خوب بوده "کپی اوراق مالیاتیش هم برات بفرسته بسیار خوب و کارت راحت هست و اگرم اینجور نیست لضومی نداره و دسته خودتو میبوسه با پرینت جدید حسابت و ترجمش "در هر صورت موفق باشی

-------------------------------
اضافه شده توسط مدیر:
دوست عزیز ضمن تشکر از مشارکت شما لطفا در مواردی که اطلاع کافی دارید پاسخ بدهید. پاسخ شما در مورد ایمیل زدن به کی سی سی و مسایل مربوط به فرم ساپورت صحیح نیست.
تشکر کنندگان:
shaD نوشته: سلام به همگی من تازه عضو این سایت شدم و 2 تا سوال داشتم که اگه کسی بتونه جواب بده خیلی ممنون میشم.
1. شماره کیس ما×× 35 است .و در نوامبر کارنت میشویم از کی منتظر نامه باشیم و ایی میل بزنیم و آیا ایی میل زدن تاثیر منفی دربرونده دارد یا نه ؟
2. sponsor ما قبلا برای چهارنفر دیگرضامن شده بود آیا این تولید اشکال می کند ؟

۱- شما از حالا تا یکی دوهفته مانده به مصاحبه منتظر نامه دوم باشید، ولی از الان به تهیه مدارک مورد نیاز اقدام کنید. ایمیل زدن و سوال در مورد زمان مصاحبه هیچ تاثیر منفی بر پرونده شما نداره، فقط در ایمیل شماره کیس، نام برنده اصلی و تاریخ تولد را قید کنید.
۲- بستگی به درآمد اسپانسر شما داره و اینکه بر اساس فرمهای مالیاتی چقدر نسبت به خط فقر فاصله داره. اسپانسر باید در فرم ۱۳۴ قید کند که قبلا ضامن چه کسانی شده است و فرمهای مالیاتی سال گذشته را هم ضمیمه کرده و برای شما بفرسد. نوتارایز کردن فرمهای مالیاتی مجانی است، به وکیل نیازی ندارد و کار سختی نیست.

چند ساعت وقت صرف کنید و تالار ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ را مرور کنید، پاسخ کامل و مفصل دوستان قدیمی به این پرسشها و موارد مشابه را خواهید دید.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان