کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
امکانات در بدو ورود
سلام،
می خواستم از آنهاییکه به آمریکا رسیده اند بپرسم که آیا برای آنهاییکه از طریق لاتاری به امریکا می ایند، در بدو ورود بغیر از کلاس زبان، امکاناتی از نظر medicare و غیره قائل میشوند؟
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، ostokhan
pegah نوشته: سلام،
می خواستم از آنهاییکه به آمریکا رسیده اند بپرسم که آیا برای آنهاییکه از طریق لاتاری به امریکا می ایند، در بدو ورود بغیر از کلاس زبان، امکاناتی از نظر medicare و غیره قائل میشوند؟

سلام پگاه جان
تا جایی که من دستگیرم شده مهاجرین تازه وارد به طور کلی امتیاز خاصی ندارند. ماها هم باید مثل دیگران از بین قوانین موجود راههایی برای رفع مشکلاتی مثل بیمه پیدا کنیم. موضوع بیمه الان مشکل مهمی ست به خاطر اینکه کار کم شده و کارفرماها هم ترجیح میدن به صورت تمام وقت استخدام نکنند بنابراین بیمه گرفتن کمی سخت شده به ویژه برای تازه مهاجرین. بیمه های مختلفی هست مثل Medicare و Medicaid برای کسانی که توان مالی ندارند ولی تا جایی که من تحقیق کردم اینها به کسانی تعلق می گیره که خیلی خیلی محتاج هستند. به صور تیپیک بیشتر شامل حال افراد خیلی پیر و ناتوان می شه. ولی در مورد بیمه هم ایالتهای مختلف قوانین خاص خودشون را دارند. من به زودی در تاپیک ایالت نیویورک مطالبی که راجع به این ایالت می دونم را می نویسم. راجع به ایالتهای دیگه هم باید به سایتهای دولت اون ایالت مراجعه کنیم و ببینیم برای افراد تازه وارد یا غیر شاغل شرایط خاصی قائل شدن یا نه. موضوع خیلی خوبی را شروع کردی انشالا با هم ادامه ش میدیم.
ارادت
پاسخ
پگاه جان شرایط خاصی برای هیچ نوع مهاجری در امریکا وجود ندارد . برای همین از شما اسپانسر می خواهند و ماهان جان بیمه Medicare و Medicaid برای افراد بالای 65 سال و سینیزن امریکاست. و بقیه مزایا هم فقط به سیتیزن امریکا با شرایط خاص تعلق می گیره .موفق باشید
-----------
pega jan hich shraite khasi bari hich noo mahajeri da amrika woojod nadare bari hamin as shoma aspanser mikhahand ma mahan jan bemehaie medicaid wa medicare barai afrade balai 65 sal wa citizen amrika ast. wa baghe mazaya ham faghat be citizenh amrika ba sharayeite khas taalogh migereh. mowafagh bashed

لطفا فارسی تایپ کنید ، در صورت تکرار پست ایجاد شده توسط شما پاک خواهد شد .
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، sam11 ، msar
در آمریکا 47 میلیون از مردم بیمه ندارند ، ولی کسی نتونسته کاری براشون انجام بده.آخه درمان اونجا خیلی گرون هست.
----------
dar amrika 47 milion as mardom biemeh nadaran wali kasi natooneste kari barashoon anjam bedeh. akhe darman onja khili geroon ast.
لطفا فارسی تایپ کنید ، در صورت تکرار پست ایجاد شده توسط شما پاک خواهد شد .
پاسخ
تشکر کنندگان: pegah ، taherifar ، sam11 ، msar ، alirezafarhang81 ، ostokhan
مانا جان لطف کنید فارسی تایپ کنید و اگر کیبور فارسی ندارید به سایت هایی مثل : http://www.pinglish.org بروید تا مشکلتان حل شود .با تشکر.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، sam11 ، msar
mana نوشته: شرایط خاصی برای هیچ نوع مهاجری در امریکا وجود ندارد . برای همین از شما اسپانسر می خواهند و ماهان جان بیمه Medicare و Medicaid برای افراد بالای 65 سال و سینیزن امریکاست. و بقیه مزایا هم فقط به سیتیزن امریکا با شرایط خاص تعلق می گیره ...

ممنون از نوشته تون. اینکه در آمریکا مشکل بیمه همگانی یک مشکل جدی اجتماعی ست شکی نداره. همونطور که صحبت شد امتیاز خاصی هم برای یک تازه مهاجر وجود نداره. با همه ی این حرفها، برای اینکه بتونیم بهترین تصمیم را بگیریم باید اطلاعات بیشتری داشته باشیم. اطلاعات جامع و درست میتونه در تصمیم گیری کمک کنه و اطلاعات ناکامل به جز سرخوردگی و نگرانی ممکنه دیگران را به اشتباه هم وادار کنه. به عنوان مثال در مورد Medicaid و Medicare اینها به بالای 65 سال محدود نمی شن ، فقط به سیتیزن ها هم محدود نمی شن. اینها هرکدوم شرایط خاصی دارند از نظر سن ، درآمد و وضعیت قانونی و... که مجموعا تعیین می کنه که فرد واجد شرایط هست یا نه. مثلا برای ایالت نیویورک اطلاعات Medicaid را می تونید در این لینک ببینید:
http://www.health.state.ny.us/health_care/medicaid/
اما موضوع اینه که برای ما به طور عموم این طرحها معمولا کمک کننده نیست چون بیشتر افراد پیر ، ناتوان یا خیلی محروم را هدف قرار میده. بنابراین باید به فکر راههای دیگه بود. ایالت نیویورک جزو ایالتهایی ست که به این موضوع توجه کرده و سعی کرده خلا موجود را کمی پوشش بده. در نیویورک دو برنامه طراحی شده به نامهای Family Health Plus و Healthy New York که به طور عمده افرادی را هدف قرار میده که توان مناسبی برای پرداخت پول بیمه به صورت شخصی ندارند و شاغل هم نیستند یا به هر حال از طریق شغلشون نمی تونن بیمه بگیرند. Family Health Plus بیشتر به خانواده های دارای فرزند توجه می کنه و Healthy New York بیشتر به زوجها یا افراد مجردی که نتونستن بیمه بگیرند. در طرح Healthy New York فرد یا زوج اگر حداقل یک نفرشون در 12 ماه گذشته کار کرده باشه و درآمد ماهانه شون از 2917 دلار بیشتر نباشه ممکنه برای این طرح واجد شرایط باشند. وقتی فرد یا زوجی برای این طرح واجد شرایط می شه اونوقت طبق قانون نیویورک شرکتهای بیمه موظفند که این افراد را با 50 درصد هزینه ی معمول بیمه کنند. هزینه ی بیمه به صورت شخصی (individual) خیلی بالاست مثلا ممکنه برای یک زوج بشه ماهانه 1000 دلار. با چنین طرحی یک زوج میتونن با ماهی 500 دلار هردونفرشون را بیمه کنن. البته که باز هم زیاده ولی به هر حال به نظر میرسه بیمه موضوع بسیار بسیار مهمیه که داشتنش یک ضرورت هست. چنین قوانینی ممکنه در هر ایالت فرق داشته باشه باید به سایت دولت هر ایالت مراجعه کرد و در اطلاعات Department of Health می شه قوانین مربوط به بیمه را پیدا کرد.
در لینکهای زیر میتونید اطلاعات بیشتری راجع به این طرحها در نیویورک ببینید:
http://www.health.state.ny.us/nysdoh/fhp...n_join.htm
http://www.ins.state.ny.us/website2/hny/.../hnyec.htm
این بحث همچنان باز هست و نیاز هست که همه با هم همفکری کنیم با راههای بهتری برای همه پیدا بشه.
ارادت
پاسخ
سلام برای درس چی تو شهریه دانشګاه دولت کمکی میکنه؟
شماره کیس: Rolleyes 2010AS00028xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax ، meweadl ، taherifar ، msar
نیاز به همخانه ( Roomate )
سلام دوستان

من در کالیفرنیا، شهر Torrance زندگی میکنم( حدود 30 دقیقه ( 20 مایل) با لس آنجلس فاصله داره و 20 ) و با توجه به اینکه همخونه ام ماه دیگه بخاطر کارش به یک شهر دیگه نقل مکان میکنه، به یک هم خونه نیازمندم. خونه ما شرایطش به صورت زیر هست:
  • نزدیک به تقاطع بلوار Hawthorne و Sepulveda
  • یک خوابه
  • 80 متر مربع
  • محله خوب در شهر و بسیار نزدیک به مراکز خرید
  • محیط آپارتمانی آرام و مطمئن و تمیز
لطفا برای اطلاعات بیشتر پیغام خصوصی بدین و اگر کسی رو میشناسین که دنبال جا هست، لطفا لینک این پست رو واسش بفرستین
ممنونم

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
سلام امید هستم 30 ساله 1 ماه سن دیگو هستم من 1 استدیو اجاره کردم اگه کسی هست که میخواد بیاد اینجا و مثل من تازه وارده و تنهاست من میتونم کمکش کنم و یه مدت رو پیش من بمونه بدون اجاره دادن . اگه کسی مایل بود شمارشو بده تو وایبر صحبت میکنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، msar
[quote='o_b_1985' pid='583567' dateline='1425522600']
سلام امید هستم 30 ساله ۱ ماه سن دیگو هستم من ۱ استدیو اجاره کردم اگه کسی هست که میخواد بیاد اینجا و مثل من تازه وارده و تنهاست من میتونم کمکش کنم و یه مدت رو پیش من بمونه بدون اجاره دادن . اگه کسی مایل بود شمارشو بده تو وایبر صحبت میکنیم

کاش شما لوس انجلس بودین!SadSadSadSad
من واقعا نمیدونم برای ورود کجا باید برم دوستان حتی یک هتل یا جایی رو هم معرفی نکردند!

سلام امید هستم 30 ساله ۱ ماه سن دیگو هستم من ۱ استدیو اجاره کردم اگه کسی هست که میخواد بیاد اینجا و مثل من تازه وارده و تنهاست من میتونم کمکش کنم و یه مدت رو پیش من بمونه بدون اجاره دادن . اگه کسی مایل بود شمارشو بده تو وایبر صحبت میکنیم

من واقعا نمیدونم برای ورود کجا باید برم دوستان حتی یک هتل یا جایی رو هم معرفی نکردند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-10 ساعت 18:29)fffrantic نوشته:  [quote='o_b_1985' pid='583567' dateline='1425522600']

متاسفم که اینو میشنوم.از تاپیک لس انجلس استفاده کردین؟یه تاپیک هم هس برای کسانی که کسس را در امریکا ندارن اونجا پیام بدین شاید دوستان بتونن کمکتون کنن

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-10 ساعت 18:46)biparva نوشته:  
(2015-06-10 ساعت 18:29)fffrantic نوشته:  [quote='o_b_1985' pid='583567' dateline='1425522600']

متاسفم که اینو میشنوم.از تاپیک لس انجلس استفاده کردین؟یه تاپیک هم هس برای کسانی که کسس را در آمریکا ندارن اونجا پیام بدین شاید دوستان بتونن کمکتون کنن

اصلا جواب نمیدن دوستان سوالاتم رو هزا جا برسیدم ولی متاسفانه جون اسامی خیابون ها رو بلد نیستم نمیدونم باید کجا هتل رزرو کنم بازم ممنون از شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-12 ساعت 17:41)fffrantic نوشته:  
(2015-06-10 ساعت 18:46)biparva نوشته:  

متاسفم که اینو میشنوم.از تاپیک لس انجلس استفاده کردین؟یه تاپیک هم هس برای کسانی که کسس را در آمریکا ندارن اونجا پیام بدین شاید دوستان بتونن کمکتون کنن

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان