کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیدا کردن کار
با سلام خدمت همه دوستان مهاجرسرا.مدتي است كه من مطالب مربوط به مهاجرت به امريكا را از طريق لاتاري گرين كارت دنبال مي كنم و مشاهده مي كنم كه مشكل اصلي دوستان مربوط به كار و كاريابي است.البته بعضي از دوستان لطف مي كنند و ادرس سايتهاي كاريابي امريكايي را معرفي مي نمايند .ايرادي كه با توجه به اطلاعاتم وارد مي دانم اين است كه اين سايتها به درد اكثر دوستان نمي خورد بنا به دلايلي مثل ( عدم اشنايي با سيستم كاريابي در امريكا،پر كردن رزومه،عدم اشنايي با محيط ).
سوالي كه براي من پيش امده اين است كه ايا با توجه به وكلاي ايراني كه ما در امريكا داريم و تبليغ خدمات انها را در ماهواره مي بينيم نمي توان از خدمات انها در اين سايت براي دوستان مهاجر استفاده كرد؟سال گذشته حدود 4 يا 5 هزار ايراني برنده گرين كارت شده اند كه مشكل اصلي انها همين كاريابي مي باشد و به نظر من وقت ان شده است كه راه حل اساسي براي اين قضيه توسط خودمان و دوستان وكيلي كه مايل به همكاري هستند پيدا شود .
تقاضاي من از دوستان اين مي باشد كه هر كس كه به هر طريقي مي تواند كمكي به حل اين مسئله خصوصا با روش (وكلاي ايراني مقيم امريكا) بكند مطالب خود را جهت استفاده عزيزان ارسال نمايد. با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، arman_m ، mrhj50 ، darbandy ، godot ، Leila Amricaie ، uranus88 ، آلیس-1980
کلا قصدی ندارم ولی بی نظم تر از وکلای ایرانی خودشون هستند . روز اول موقع عقد قرارداد هزار تا قربون صدقت میرند اما هنگام پروسه کاری شتر دیدی ندیدی. در مورد کاریابی مهمترین فاکتور زبانه و شاید مهمترین دلیل برای اینکه اکثر دوستان سمت وکلای ایرانی میرند همین عدم آشنایی به زبان انگلیسی هستش. وکلای ایرانی برات یه فورم پر میکنند جوری این کارشون رو مهم نشون میدند که انگار واسه کارشون ملاقات خصوصی با اوباما گرفتند. پیشنهاد من به شما برا ی کاریابی سرچ د راینترنت و افزودن سطح زبانتونه. در مورد رزومه میتونید از سایتهای مهاجرتی استفاده کنید که شما باید توی اونها عضو بشید پس از مدتی فعالیت میتونید بعضی افراد رو پیدا کنید که براتون رزومه نویسی یا کاور لتر تهیه کنند اون هم با پرداخت مبلغ خیلی کم و شاید هم فی سبیل الله .. در مورد وکلای ایرانی البته همیشه استثنا های هم هست اما بی رودربایستی و بی تعارف یکم باید بیشتر دقت کنیم ....
همیشه آخر همه چیز خوب میشود اگر نشد بدان آخر آن هنوز فرا نرسیده است.
پاسخ
با تشكر فراوان از اقاي حامد عزيزبه خاطر اطلاعات مفيدشان.ذهنيت بنده تا به حال اين بوده كه شايد يك مشكلي است كه وكلاي ايراني انچناني كه بايد در اين كار وارد نشده اند.ولي با فرمايشات دوست عزيزمان حامد مشكل فقط عدم صداقت و تعهد به كار وكلاي عزيزمان مي باشد.اگر از نظر مالي هم حساب كنيم سالي 4 يا 5 هزار پرونده نبايد پول كمي باشد كه با كمي صداقت و پشتكار مي تواند نصيب دوستان وكيل شود.به نظر خود بنده در اين صورت هر دو طرف خيالي اسوده خواهند داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: arman_m ، mrhj50 ، darbandy
ماشالله اینقدر وکیل ایرانی تو کالیفرنیا و امریکا هست که نگو . همه نو ع خدماتی هم ارائه میدند از شیر مرغ تا جون ادمیزاد. دلیل دیگه ای که وکلا دنبال دردسر کاریابی نمیرند میتونه کیسهای کاری مختلفی باشه وجود داره طلاق ازدواج بیمه مهاجرت اخذ اقامت برشکستگی چک برگشتی کارت بی اعتباری .... خلاصه تو چی میخوای تو امریکا همه جور خدمتی ارائه میدند چرا برند سمت کاریابی که توش نون نیست و فقط دردسره. ولی تو امریکا یا به قول دوستان عمری کار بلاخره یه نو ن پنیر پیدا میشه بزاری تو سفره . اما اگه واقعا میخوای تاپ باشی باید تلاش کرد تلاش تلاش و اگر 50 درصد اون تلاش رو ایران بکنی همون قدر نتیجه میده
همیشه آخر همه چیز خوب میشود اگر نشد بدان آخر آن هنوز فرا نرسیده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: sunset ، emrah66 ، arman_m ، mrhj50
دوست عزیز منظورتان از این که وکیل کار کاریابی رو انجام بده چی هست ؟
کار یابی اینجا به 2 صورته یا شرکتی که کارش این هست شما رو معرفی میکنه به کار فرما یا شرکتهایی که به اصطلاح پیمانکار تامین نیروی انسانی یا رکریتر هستند شما رو میگیرن و به فراخور کاری که هست شما رو سر کارهای مختلف که به توان شما بخوره میفرستن (اکثرا به طور موقت) و الا وکیل تا جایی که من دیدم کلاسش خیلی بالاتر از کاریابی هست و کمترینشون دستمزد 1 ساعت کاریشون از 70 80 دلار بیشتر هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، ronmony ، arman_m ، ملیحه مجید ، mrhj50 ، rezagh
بله, وکیل این کارها راست کارش نیست ولی یک سایت و شرکت کاریابی ایرانی که کاردرست و تخصصی باشه جاش در آمریکا خالیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mrhj50 ، Leila Amricaie
(2012-04-20 ساعت 11:08)soheilbadami نوشته:  
(2012-04-20 ساعت 06:48)yami نوشته:  بله, وکیل این کارها راست کارش نیست ولی یک سایت و شرکت کاریابی ایرانی که کاردرست و تخصصی باشه جاش در آمریکا خالیه.

خودمون دست به کار شیم چطوره ؟!

اینجوری نمیشه که! یکی باید اول بره مجوز نمایندگی یک سازمان کاریابی معتبر بین المللی مثل Adecco رو بگیره و بعد بصورت تخصصی روی نیروهای ایرانی کار کنه. اینکه یکی بره یک دفتر بگیره کار نمیکنه تا سالها. یعنی کارفرمای درست حسابی بهش اعتماد نمیکنه. دفتر دستک میخواد. اعتبار میخواد. تجربه و تخصص میخواد. من خودم نزدیک ده سال سابقه کار در کاریابی دارم بصورت پاره وقت و سه سال کارگزینی یک شرکت خودروسازی هم بودم. میدونم گیر پیج این کارها رو.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، soheilbadami ، mavarfan ، ASALI ، ronmony ، arman_m ، mrhj50 ، pefa ، Leila Amricaie ، آلیس-1980
سلام
می گن توی سوشال سرویس یه دوره هایی برای آموزش نوشتن رزومه و کاریابی به صورت رایگان هست. کسی ازش خبر داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، arman_m ، mrhj50
(2012-04-30 ساعت 14:55)ama نوشته:  سلام
می گن توی سوشال سرویس یه دوره هایی برای آموزش نوشتن رزومه و کاریابی به صورت رایگان هست. کسی ازش خبر داره؟
من با یه آشنای دوری که کارمند اداره سوشیال در ساکرامنتو هست صحبت میکردم
ایشون میگفتن اگه بچه داشته باشین و کار نداشته باشین میتونین به اداره سوشیال مراجعه کنید حدود800 دلار کمک هزینه فقط به خاطر بچه بهتون میدن و خودتون رو هم آموزش میدن تا هر چی سریعتر کار پیدا کنین تا وبال گردنشون نباشید
پاسخ
خوب نمی دونید دوره هاش به درد می خوره یا نه؟ و اصلا در پیدا کردن کار تاثیر داره یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، mrhj50
(2012-05-02 ساعت 10:31)ama نوشته:  خوب نمی دونید دوره هاش به درد می خوره یا نه؟ و اصلا در پیدا کردن کار تاثیر داره یا نه؟
ama جان دقیقا نمیدونم به درد میخوره یا نه ولی به هر حال کاچی بعض هیچیه

پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، كاميلا ، golesang ، mrhj50
(2012-04-30 ساعت 19:00)sezar نوشته:  
(2012-04-30 ساعت 14:55)ama نوشته:  سلام
من با یه آشنای دوری که کارمند اداره سوشیال در ساکرامنتو هست صحبت میکردم
ایشون میگفتن اگه بچه داشته باشین و کار نداشته باشین میتونین به اداره سوشیال مراجعه کنید حدود800 دلار کمک هزینه فقط به خاطر بچه بهتون میدن و خودتون رو هم آموزش میدن تا هر چی سریعتر کار پیدا کنین تا وبال گردنشون نباشید
آیا میتونید ازشون سوال کنید که این قانون در کدام ایالت ها برقرار هست؟
و آیا سقف موجودی بانکی هم مطرحه در این موقع؟
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، hoda2012 ، كاميلا ، melina0005 ، arman_m ، mrhj50 ، Leila Amricaie
البته اگه کاچی منجر به از دست دادن فرصت سیتیزن شدن نشه
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، mrhj50 ، sce
(2012-05-18 ساعت 05:48)ama نوشته:  البته اگه کاچی منجر به از دست دادن فرصت سیتیزن شدن نشه
دوست عزیز من همه اینارو سوال کردم در پاسخ اون دوستمون که پرسیده بودن کدوم ایالت باید بگم همه ایالتها رو شامل میشه و هیچ ربطی به سیتیزن شدن نداره

پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، frozen mind ، كاميلا ، arman_m ، mrhj50 ، mohamadhasan
(2012-05-18 ساعت 05:48)ama نوشته:  البته اگه کاچی منجر به از دست دادن فرصت سیتیزن شدن نشه
به نظر شما کمک دولتی گرفتن باعث از دست دادن فرصت سیتیزن شدن می‌شه؟
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، كاميلا ، mrhj50

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان