کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به کدوم ایالت می روید و چرا؟
تاپیک مرده زنده میکنیم... آب حوض میکشیم... Smile

دوستان این لینک برای مقایسه ایالات بد نیست. البته خوب همانطور که میدانید مقایسه ایالتها به این صورت اساسا کار درستی نیست چون شهر به شهر مهمه. الان مثلا من در فلوریدا هستم گوشه به گوشه اش با هم فرق داره ولی خوب یک دید کلی داشتن نسبت به ایالت خوبه.

http://theeconomiccollapseblog.com/archi...-50-states

ایالت آیداهو تنها ایالتی هست که رتبه A آورده و همانطور که میبینید ایالات کم جمعیت و سردسیر میدوست مانند نبراسکا و داکوتای شمالی و جنوبی رتبه B و البته کارولینای شمالی هم همچنین.

من خودم در حال حساب کتاب برای جا عوض کردنم و سعی خواهم کرد که تجربیات و یافته هامو درهمین تاپیک به اشتراک بذارم.

مدیریت محترم:
لطفا اسم تاپیک رو هم کوتاه فرمایید که دوستان موقع پست کردن ارور نده. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: houmanmir ، dv2016 ، ParsTrader ، tabim4 ، sce ، asher ، masoud768 ، jojo_hami ، eybaba ، barfi1 ، taherifar ، HERMES7 ، Memolk ، hamed shayan ، golia ، matin86
(2014-11-05 ساعت 05:11)yami نوشته:  تاپیک مرده زنده میکنیم... آب حوض میکشیم... Smile

دوستان این لینک برای مقایسه ایالات بد نیست. البته خوب همانطور که میدانید مقایسه ایالتها به این صورت اساسا کار درستی نیست چون شهر به شهر مهمه. الان مثلا من در فلوریدا هستم گوشه به گوشه اش با هم فرق داره ولی خوب یک دید کلی داشتن نسبت به ایالت خوبه.

http://theeconomiccollapseblog.com/archi...-50-states

ایالت آیداهو تنها ایالتی هست که رتبه A آورده و همانطور که میبینید ایالات کم جمعیت و سردسیر میدوست مانند نبراسکا و داکوتای شمالی و جنوبی رتبه B و البته کارولینای شمالی هم همچنین.

من خودم در حال حساب کتاب برای جا عوض کردنم و سعی خواهم کرد که تجربیات و یافته هامو درهمین تاپیک به اشتراک بذارم.

مدیریت محترم:
لطفا اسم تاپیک رو هم کوتاه فرمایید که دوستان موقع پست کردن ارور نده. مرسی
با سلام ،یامی جان دستت درد نکنه ، داداش منتظریم ، ببین میتونی کل مهاجر سرا را ببری انجا ، خدا قوتBig GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، yami ، taherifar ، kasrafo
سلام به همگى, خوش حالم که اومدم به جمع مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، taherifar
اينجا فقط در مورد ايالت ها صحبت ميشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
لاس وگاس. خودمم نمی دونم چرا. روز آخریه پشیمون شدم Cool
case number: 2014As3100000##
yerevan
living in Vegas Smile
پاسخ
(2014-11-06 ساعت 00:43)negarin60 نوشته:  لاس وگاس. خودمم نمی دونم چرا. روز آخریه پشیمون شدم Cool

من که متوجه نشدم.
شما رفتی وگاس؟ نرفتی؟ رفته برگشتی؟ برگشتی کجا رفتی؟ فکرش رو میکردی بری؟
من که نفهمیدم!!
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، Memolk ، matin86
آقا ما میخوایم بریم لوس آنجلس اما.اما خونه گروووووون.وسایل حمل و نقل داغوووووون.شهر درن دشششششت.ترافیک فراوووون.فک و فامیل به وفووووور از همه مهم تر ایرانی پیدا کردن چه آسوووووووووووووون
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، HERMES7 ، Memolk ، m.ghoreishi ، matin86
(2014-11-06 ساعت 09:19)hedyhoney نوشته:  آقا ما میخوایم بریم لوس آنجلس اما.اما خونه گروووووون.وسایل حمل و نقل داغوووووون.شهر درن دشششششت.ترافیک فراوووون.فک و فامیل به وفووووور از همه مهم تر ایرانی پیدا کردن چه آسوووووووووووووون

اگه پول بی حساب داری و دقدقه! اینکه بی پول بشی نداری، لس آنجلس بهترین جاست.
از همه مهتر اگه دنبال ایرانی زیاد میگردی، بعد از خود ایران همان باز لس آنجلس!
حالا چرا همان گزینه اول ایران رو انتخاب نمیکنی؟ تعداد ایرانیهای لس آنجلس در مقابل تعداد ایرانیهای ایرانی اصلا عددی نیست هااا!!
Big Grin Cool

***دینگ!!
من سانسور شدم! وقتی مینویسم گ-وزینه، مهاجرسرا تبدیلش میکنه به بوقینه!!
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، taherifar
(2014-11-06 ساعت 02:18)yami نوشته:  
(2014-11-06 ساعت 00:43)negarin60 نوشته:  لاس وگاس. خودمم نمی دونم چرا. روز آخریه پشیمون شدم Cool

من که متوجه نشدم.
من که نفهمیدم!!

فردا میرم. اما دوستش ندارم. جنگل دوست می دارم Big Grin
yerevan
living in Vegas Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، taherifar ، hamed shayan
(2014-11-06 ساعت 20:01)negarin60 نوشته:  

من که متوجه نشدم.
من که نفهمیدم!!

انشالا به سلامتی.
همه خدا هم خرما که نمیشه، یعنی میشه هااا، خرج وداره!!
خوشبختانه دوستان مهاجرسرایی زیادی در وگاس تشریف دارند که میتونید با اونها ارتباط برقرار کنید و جا بیوفتید.
تجربه اکثر اونها بسیار خوب بوده و از ارزانی به نسبت البته، اجاره منزل و دیگر مخارج راضی هستند.
وضع کار و نمیدونم.
انشالا در آینده بلکه به کارولینای شمالی رفتید که ظاهرا عین شمال خودمونه.
موفق باشید و حتما بیایید اینجا و تجربتونو به اشتراک بذارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: negarin60 ، houmanmir ، taherifar ، matin86
(2014-11-06 ساعت 20:30)yami نوشته:  

من که متوجه نشدم.
من که نفهمیدم!!

انشالا به سلامتی.
خوشبختانه دوستان مهاجرسرایی زیادی در وگاس تشریف دارند که میتونید با اونها ارتباط برقرار کنید و جا بیوفتید.
تجربه اکثر اونها بسیار خوب بوده و از ارزانی به نسبت البته، اجاره منزل و دیگر مخارج راضی هستند.
وضع کار و نمیدونم.

چه جالب اتفاقا کارولینا رو دوست می داشتم و سن دیه گو Wink
yerevan
living in Vegas Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: houmanmir ، taherifar
(2014-11-06 ساعت 20:30)yami نوشته:  

من که متوجه نشدم.
من که نفهمیدم!!

انشالا به سلامتی.
وضع کار و نمیدونم.

دقیقا کارولینای شمالی مثل شماله (بیشتر مازندران)، آب و هواش با دو سه روز اختلاف Smile اگه اینجا بارونی باشه دو روز بعد شمال هم بارونیه ، اگه آفتابی باشه دو یا سه روز بعد شمال آفتابیه Smile
اگه جای شلوغی رو دوست ندارید اینجا خیلی آرومه، اگه هم دلتون اینجا شلوغی خواست ببینید میرید down town دورتونو میزنید بر میگردید Smile
ولی وسایل عمومی زیاد نیست ، ینی تاکسی هست ولی هزینش بالاست و برا همین یه ماشین باید تهیه کنید که اونم با 3 ، 4 هزار تا (کل قیمتش) میشه برا استارت کار یه ماشین روبه راه خرید، (کمتر هم میشه ولی با سلام صلوات باید راه ببرید) Smile
درباره ی کارولینای شمالی مخصوصا رالی اگه دوستان سوالی دارن اینجا یا تو تاپیک کارولینای شمالی بپرسن تا جایی که بتونم راهنمایی میکنم Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: negarin60 ، yami ، eybaba ، kiana11 ، taherifar ، hamed shayan ، lighthouse ، matin86
دوستان کسی کلورادو -شهر دنور نمیره؟

من میخوام برم اونجا چون اکثر رشته های ورزشی المپیکی اونجا هستن و من هم کارم در اون رابطس.
البته به کوهنوردی هم علاقه وافر دارم .

میخوام برم کوه های راکی رو ببینم و اونجا کوه نوردی کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، kiana11 ، taherifar ، Memolk ، tabim4 ، hamed shayan ، matin86
کلورادو میگن شهر بولدر و نمیدونم چی چی اسپرینگش خوبه.
پاسخ
این مقاله با اینکه بسیار کلی هست و در مورد جزئیاتی مثل تحصیلات و تخصص کارجویان صحبت نمیکنه ولی به نوعی لب مطلب رو میگه که کار کجاها هست و کجاها نیست و خوشبختانه یا متاسفانه با تجربیات اکثر ماها هم جور در میاد و واقعیت داره.

http://economix.blogs.nytimes.com/2013/0...rent/?_r=0

[عکس: 06economix-jobs-chart-blog480.jpg]

با توجه به سیستم ایالتی و از نظر مالی خودمختار بودن ایالات در امریکا، ایالاتی که ثروتمندتر، با تحصیلات بالاتر و جمعیت کمتر هستند، عملا شرایط کاری مساعدتری رو برای نیروی کار ارائه میدن.

حالا اینکه محیط خیلی هاشون با مذاق ایرانیها و مهاجران سازگار نیست، بحث دیگری هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: kiana11 ، peymanmohajer ، barfi1 ، taherifar ، tabim4 ، radman87 ، golia ، matin86

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان