کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به کدوم ایالت می روید و چرا؟
سلام دوستان ،‌ كسي ميتونه در مورد سيستم حمل و نقل عمومي در شهرهاي ايالات متحده اطلاعات يا منبع بده ؟
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-23 ساعت 12:34)dv2017 نوشته:  سلام دوستان ،‌ كسي ميتونه در مورد سيستم حمل و نقل عمومي در شهرهاي ايالات متحده اطلاعات يا منبع بده ؟

چه چیزی درباره اش میخواید بدونید؟
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2016-02-23 ساعت 12:43)ps5 نوشته:  
(2016-02-23 ساعت 12:34)dv2017 نوشته:  سلام دوستان ،‌ كسي ميتونه در مورد سيستم حمل و نقل عمومي در شهرهاي ايالات متحده اطلاعات يا منبع بده ؟

اينكه در نهايت بتونم نتيجه گيري كنم براي امور روزمره مثل تردد از خونه تا محل كار ماشين بايد بگيرم يا نگيرم .( توي تهران براي من از خونه تا محل كار با مترو و يك خط اتوبوس  45 دقيقه يعني در روز يك ساعت و نيم  زمان ميبره و با اين حساب داشتن ماشين برام الزامي نيست اما مثلا در تاپيك كاروليناي شمالي در مورد رالي گفته شده كه مسافتي كه با خودرو شخصي در 15 دقيقه طي ميشه بين 4 تا 5 ساعت با اتوبوس بايد طي كرد تازه اگه اتوبوس تو اون ساعت كار كنه)
دونستن مواردي از قبيل گستردگي سيستم حمل و نقل عمومي و زمان انتظار خيلي ميتونه كمك كنه.

ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، golia
(2016-02-23 ساعت 13:02)dv2017 نوشته:  
(2016-02-23 ساعت 12:43)ps5 نوشته:  

اينكه در نهايت بتونم نتيجه گيري كنم براي امور روزمره مثل تردد از خونه تا محل كار ماشين بايد بگيرم يا نگيرم .( توي تهران براي من از خونه تا محل كار با مترو و يك خط اتوبوس  45 دقيقه يعني در روز يك ساعت و نيم  زمان ميبره و با اين حساب داشتن ماشين برام الزامي نيست اما مثلا در تاپيك كاروليناي شمالي در مورد رالي مسافتي كه با خودرو شخصي در 15 دقيقه طي ميشه بين 4 تا 5 ساعت با اتوبوس بايد طي كرد تازه اگه اتوبوس تو اون ساعت كار كنه)
دونستن مواردي از قبيل گستردگي سيستم حمل و نقل عمومي و زمان انتظار خيلي ميتونه كمك كنه.

ممنونم

به نظر بنده داشتن ماشین شخصی کاملا ضروری هست چون شما همه جا رو نمیتونی با اتوبوس و مترو بری .

اما در مورد اتوبوس و مترو ، اینجا در هر شهر و استیتی یه برنامه خاصی داره رفت و امد اتوبوس ها و مترو هاشون که این رو میتونید انلاین چک کنید اما معمولا اتوبوس و مترو ساعتی 1 بار میان و اگر چند ثانیه دیر برسید باید 1 ساعت وایسید برای بعدی.

اتوبوس ها هم معمولا خیلی کند هستن و یکی مثل من هر بار سوار اتوبوس میشم سرم درد میگیره از بس سرعتش کمه. مترو ها اما برعکس سرعتش خیلی خوبه اما مثل اتوبوس نیست که هرجا مسافر باشه و یا بخواد پیاده بشه وایسه و همه جا می ایسته حتی اگر کسی نخواد پیاده و یا سوار بشه پس میشه یه جورایی گفت با هر دو زمان میبره تا به جایی که میخواید برسید.

و اگر صادقانه بخوام بگم اینجا بدون ماشین دووم نمیارید مگر اینکه در منطقه کوچیکی بیرون از شهر باشید که کل شهرش میشه اندازه یه دانشگاه. (توی همون دانشگاه هم تازه با ماشین اینور و اونور میرن Big Grin )
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، golia ، pishtaz611
(2016-02-23 ساعت 13:59)ps5 نوشته:  به نظر بنده داشتن ماشین شخصی کاملا ضروری هست چون شما همه جا رو نمیتونی با اتوبوس و مترو بری .

اما در مورد اتوبوس و مترو ، اینجا در هر شهر و استیتی یه برنامه خاصی داره رفت و امد اتوبوس ها و مترو هاشون که این رو میتونید انلاین چک کنید  اما معمولا اتوبوس و مترو ساعتی 1 بار میان و اگر چند ثانیه دیر برسید باید 1 ساعت وایسید برای بعدی.

اتوبوس ها هم معمولا خیلی کند هستن و یکی مثل من هر بار سوار اتوبوس میشم سرم درد میگیره از بس سرعتش کمه. مترو ها اما برعکس سرعتش خیلی خوبه اما مثل اتوبوس نیست که هرجا مسافر باشه و یا بخواد پیاده بشه وایسه و همه جا می ایسته حتی اگر کسی نخواد پیاده و یا سوار بشه پس میشه یه جورایی گفت  با هر دو زمان میبره تا به جایی که میخواید برسید.

و اگر صادقانه بخوام بگم اینجا بدون ماشین دووم نمیارید مگر اینکه در منطقه کوچیکی بیرون از شهر باشید که کل شهرش میشه اندازه یه دانشگاه. (توی همون دانشگاه هم تازه با ماشین اینور و اونور میرن Big Grin   )
سپاسگزارم از راهنمايي و وقتي كه گذاشتيد . اين از اون موارديه كه انگاري گريزي ازش نيست براي من كه ميخوام از يه شهر متوسط شروع كنم .
به قول شما "اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ‎‎" Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، golia
به این نقشه هم یه نگاه بندازید

http://s3.amazonaws.com/movotoblog/2014/...states.jpg

http://s3.amazonaws.com/movotoblog/2014/...states.jpg

http://www.movoto.com/blog/opinions/most...tates-map/
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidfireboy67 ، dv2017 ، yami
(2012-03-15 ساعت 10:11)hitab نوشته:  هیچ کس در باره میسی سی پی چیزی میدونه ؟!!!!!

دوست عزیز من طبق تحقیقاتی که کردم می سی سی پی خیلی red neck (دهاتی و روستایی) داره - کلا ایالت جالبی برای شروع نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-17 ساعت 14:13)Mana Iraji نوشته:  سلام.بنظر من کارولینای شمالی(شارلوت)شهر خوبی هست و کلا ایالت خانواده های نو پا معروف هست و قیمت مسکن و هزینه های جانبی توش خوبه.

سلام .اطلاعات بیشتری مثلا در مورد کار پیدا کردن در این ایالت دارید؟ و یا از نظر امنیت؟ ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان