کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
سلام دوستان من برادرم سیتیزن است اگه برای من اقدام کنه حداکثر چه مدت طول میکشه کار رفتنم درست بشه؟ضمنا من پایین 18 سال دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-26 ساعت 19:07)rezamohamad نوشته:  سلام دوستان من برادرم سیتیزن است اگه برای من اقدام کنه حداکثر چه مدت طول میکشه کار رفتنم درست بشه؟ضمنا من پایین 18 سال دارم

دوست عزیز :

حدودا 9 سال .
کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-29 ساعت 13:29)samba نوشته:  
(2010-11-26 ساعت 19:07)rezamohamad نوشته:  سلام دوستان من برادرم سیتیزن است اگه برای من اقدام کنه حداکثر چه مدت طول میکشه کار رفتنم درست بشه؟ضمنا من پایین 18 سال دارم

اگر برادرتان برای شما و پدر و مادر یکجا اقدام کند این شانس را دارید که بسیار زودتر گرین کارت بگیرید در غیر اینصورت حداقل 9 سال طول خواهد کشید.

کار ما که از طریق برادرم برای من، همسرم وپسرم اقدام شد 12 سال طول کشید
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60
NOOSHINجان آیا شما خودتون همه مدارکتون رو به موقع فرستادین و همه نامه ها به موقع به دستتون رسید؟
چون مادر شوهر منم هم شرایطش مثل شما بود ولی نامه های سفارت آنکارا به دستشون نرسیده بود و برگشت خورده بود و همین حدود 3 سال کارشون رو عقب انداخت .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-30 ساعت 10:07)maymary1220 نوشته:  NOOSHINجان آیا شما خودتون همه مدارکتون رو به موقع فرستادین و همه نامه ها به موقع به دستتون رسید؟
چون مادر شوهر منم هم شرایطش مثل شما بود ولی نامه های سفارت آنکارا به دستشون نرسیده بود و برگشت خورده بود و همین حدود 3 سال کارشون رو عقب انداخت .

دوست عزیز
کیس ما دسامبر 1998 فایل شد و اوایل ماه جون 2009 نامه NVC به دستمون رسید که مدارک مالی اسپانسر و سایر مدارک را بفرستیم. من برای اینکه نامه ها گم نشوند برادرم را بعنوان agent برای دریافت مکاتبات تایین کردم و رسیدن نامه ها مشکلی نداشت. پروسه ما کمی بخاطر ایرادگرفتن NVC به مدارک خصوصاً به ترجمه شناسنامه و سند ازدواج اسپانسر و کپی برابر اصل کردن مدارک طول کشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maymary1220
سلام
من خواهرم که مقیم می باشد سال 2006 برای من اقدام کرده است، هفته گذشته پدر اقامت آمریکا را دریافت کرد. می خواستم ببینم آیا امکان انتقال پرونده من از خواهرم به پدرم وجود دارد یا خیر؟ در حال حاضر در لیست F4 قرار دارم در صورتی که پرونده من به پدرم منتقل شود در لیست F1 قرار خواهم گرفت.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-04 ساعت 22:23)HFakhraei نوشته:  سلام
من خواهرم که مقیم می باشد سال 2006 برای من اقدام کرده است، هفته گذشته پدر اقامت آمریکا را دریافت کرد. می خواستم ببینم آیا امکان انتقال پرونده من از خواهرم به پدرم وجود دارد یا خیر؟ در حال حاضر در لیست F4 قرار دارم در صورتی که پرونده من به پدرم منتقل شود در لیست F1 قرار خواهم گرفت.
با تشکر

شرط اساسی این است زیر21سال باشید تا بتوانید در کاتگوری F1(از طریق والدین)قرار بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
فکر میکنم اگر مجرد بالای 21 سال باشید هم زیر گروهF2 قرار میگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با تشکر
سلام
من هم تقریبا شرایط شما را داشته ام.
کیس خواهر شما به کیس پدرتان اصلا ارتباطی ندارد! کیس خواهرتان سر جای خودش؛ شما باید صبر منید تا زمانش برسد و کتگوری آن همین هست که هست؛ چون در خواست کننده خواهر شماست.
اگر پدر شما در زمانی که گرین کارت داشتند برای شما اپلای کرده باشند و یه پرونده دیگر دارید (با حفظ همان پرایرری دیت(زمان اپلای)) کیس شما از F2B به F1 تغییر میکند.
اگر پدر برای شما اصلا فرمی پر نکرده اندو ضرر نداره که الان یه فرم برایتون پر کنند اینطوری دو تا پرونده دارید و احتمال ریسک پایین تر میاد.
دو پرونده کاملا جدا بررسی میشه! و اگه گرین کارتتونو گرفتید اون یکی رو میبندید.
پاسخ
تشکر کنندگان: HFakhraei ، frozen mind
(2010-12-07 ساعت 07:28)am_mohammad نوشته:  
با تشکر
سلام
من هم تقریبا شرایط شما را داشته ام.
کیس خواهر شما به کیس پدرتان اصلا ارتباطی ندارد! کیس خواهرتان سر جای خودش؛ شما باید صبر منید تا زمانش برسد و کتگوری آن همین هست که هست؛ چون در خواست کننده خواهر شماست.
اگر پدر شما در زمانی که گرین کارت داشتند برای شما اپلای کرده باشند و یه پرونده دیگر دارید (با حفظ همان پرایرری دیت(زمان اپلای)) کیس شما از F2B به F1 تغییر میکند.
اگر پدر برای شما اصلا فرمی پر نکرده اندو ضرر نداره که الان یه فرم برایتون پر کنند اینطوری دو تا پرونده دارید و احتمال ریسک پایین تر میاد.
دو پرونده کاملا جدا بررسی میشه! و اگه گرین کارتتونو گرفتید اون یکی رو میبندید.

سلام، هیچ محدودیتی در تعداد درخواست های ویزایی که توسط بستگان برای شما پر میشود وجود ندارد. عاقلانه تر است که شما چند درخواست ویزا به نام خود داشته باشید. در صورتی که یکی از تقاضانامه ها به هر دلیلی مثل از دست رفتن وضعیت اقامتی تقاضادهنده و یا فوت وی بی اثر شود، می توان از بقیه استفاده نمود. مجرد بمانید مخصوصاً اگر پدر یا مادری که گرین کارت دارد برای شما تقاضا میدهد.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
با سلام

با داشتن گرین کارت می‌شه برای پدر و مادر اقدام کرد؟

چون یکی‌ از بچه‌ها گفته بود قانون عوض شده. اگه می‌شه کجا باید رفت واسه اقدام کردن.

شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='kaveh1979' pid='99516' dateline='1299832327']
با سلام

با داشتن گرین کارت می‌شه برای پدر و مادر اقدام کرد؟

چون یکی‌ از بچه‌ها گفته بود قانون عوض شده. اگه می‌شه کجا باید رفت واسه اقدام کردن.

افرادی که دارای گرین کارت هستند فقط و فقط میتوانند برای همسر و فرزندان زیر21 سال اقدام کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، frozen mind
(2010-08-23 ساعت 14:23)some one نوشته:  سلام
کسیکه در امریکا بدنیا اومده و شناسنامه امریکایی داره ولی در حال حاضر اونجا زندگی نمیکنه با چه شرایطی میتونه برگرده امریکا و ضمنا برای پدر و مادرش هم که اونزمان با ویزای دانشجویی در امریکا بوده اند تقاضای گرین کارت بده؟

کاره خاصی لازم نیست انجام بدی وقتی پاسپورت امرریکایی داشته باشی خیلی راحت میتونی بری امریکا و برگردی.و وقتی هم که امریکا رفتی می تونی برای پدر و مادرت تقاضای گرین کارت کنی و اونم بیشتر از 3 4 سال طول نمیکشه.
شرایط شما یکی از بستگان ماست که چند سال پیش رفت امریکا و برای پدر مادرش تقاضا کرد و الان اونها هم گرین کارت دارن
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، frozen mind
(2009-02-14 ساعت 15:39)rozbeh85 نوشته:  سلام دوستان، سوالی داشتم.
من برادرم شهروند آمریکا است، که من از طریق اون میخواهم اقدام کنم، طبق چیز هایی که خواندم این پروسس حدودا بین 10 تا 14 سال طول میکشه، در قوانین هم خواندم که باید فرزند زیر 21 سال باشه.
پسر من الان 14 سالشه که خوب مطمئنا تا 10 سال دیگه میشه 24 سالش و بالای 21
من نتوانستم مطلبی پیدا کنم که بگه این سن باید موقع دریافت مدارک باشه و یا بعد از طی شدن پروسس
تو بعضی از انجمن های خارجی خواندم که ایالت به ایالت فرق داره
اگه کسی کمکم کنه خیلی ممنون میشم.
سلام
شما اگه پسرتون 14 سالشه و از طریق برادر میخواین اقدام کنید پس در گروه f4 هستین باید بگم که هرچه زودتر اقدام کنید چون اگر پرونده شما بخواد سریع پروسه بشه دقیقا مثل پرونده من میتونه سنه بچه فریز بشه دقیقا مثل من پس بنابراین مشکلی نداری میتونید با هم بروید انشالله
بله در رابطه با مدت زمانی که طول میکشه که نوبتتون شه بین 10 و 14 هست ولی در این مدت نامه هایی شما دریافت میکنید از nvc که اینجاست که اگه فرزندتون زیر 21 باشه سنش فریز میشه تا نوبتتون بشه دقیقا مثل خودم که 24 هست که به منم تاریخ مصاحبه دادن برای اخذ ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، amir2640 ، Kaveh90
سلام دوستان
از کسانی که اطلاع دارن میخوام یه سوالی بپرسم.اگر اینجا جاش نیست لطفا راهنماییم کنین که کجا باید برم.مرسی.

من دارم گرین کارت میگیرم.دایی من چند سال پیش برای مادرم اقدام کرد و ثبت نامش کرد.
میخوام بدونم من بعد از گرفتن گرین کارت میتونم پروسه مادرم رو به خانواده درجه 1 تغییر بدم و زمان اومدنش به امریکا رو کوتاه تر کنم؟
الان حدود 2 ساله که گذشته.میخوام بدونم وقتی از طریق من بیاد چند سال دیگه طول میکشه؟
آیا برای خواهرم هم میتونم ثبت نام کنم؟
ببخشید که زیاد سوال پرسیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان