کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نکته مهم برای کسانی که اسپانسر ندارند
سلام
کسانی که اسپانسر ندارند و می خواهند برای مصاحبه به سفارت بروند باید اینو بدونند که اونجا موقعی که پول رو ازشون میگیرند یه آدرس توی آمریکا هم ازشون میخواند.
این آدرس برای اینه که اگه قبول شدید و به آمریکا رفتید اونها بتونند گرین کارت رو براتون بفرستن.
هر طور شده یه نفر رو پیدا کنید که بتونه آدرسش رو به شما بده البته خیالش رو راحت کنید و بگید که هیچ گونه مسئولیتی براش نداره و فقط بعد از چند هفته که شما برید آمریکا یه بسته پستی براش میاد.
اگر کسی دوست داشت سوالش رو بپرسه تا در حد توانم که بتونم کمکش کنم.
سلامت و شاداب باشید.
تشکر کنندگان:
Charisma08 نوشته: سلام
کسانی که اسپانسر ندارند و می خواهند برای مصاحبه به سفارت بروند باید اینو بدونند که اونجا موقعی که پول رو ازشون میگیرند یه آدرس توی آمریکا هم ازشون میخواند.
این آدرس برای اینه که اگه قبول شدید و به آمریکا رفتید اونها بتونند گرین کارت رو براتون بفرستن.
هر طور شده یه نفر رو پیدا کنید که بتونه آدرسش رو به شما بده البته خیالش رو راحت کنید و بگید که هیچ گونه مسئولیتی براش نداره و فقط بعد از چند هفته که شما برید آمریکا یه بسته پستی براش میاد.
اگر کسی دوست داشت سوالش رو بپرسه تا در حد توانم که بتونم کمکش کنم.
سلامت و شاداب باشید.

سلام
من سوالاتي داشتم درباره يكي از بندهاي فرم I-134 . البته مي دونم كه شما اسپانسر نداشتي:
اولا اينكه لاتاري چه سالي بودين 2008 يا 2009
دوما اينكه اسپانسر من در قسمت آخر فرم contribution همون تعهد جا و خونه حمايت اوليه زده none و هيچ مبلغ يا عددي را
براي حمايت اعلام نكرده. آيا اين مورد ممكنه مشكل ساز بشه ؟ البته من هنوز بهش نگفتم چون همين كه ساپورت كرده خيليه
مي خوام مطمئن بشم اگه مشكلي نداره اصلاً بهش نگم و تغييري تو فرم ندم.
سوما اينكه مي دونيد فرم هاي مالياتي 2008 كي حاضر ميشه كه من ازشون بگيرم چون چيزي كه الان دارم مال 2007 و احتمالاً
مصاحبه من حدود june or july ميشه آيا تا اون موقع برگه هاي مالياتي 2008 صادر ميشه براشون. اگه نشه يا من زودتر برم
سفارت آيا همين ها رو قبول مي كنن؟

بسيار ممنونم
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من می خوام موجوی بانکی خودم رو به سفارت نشون بدم. آیا باید یک پرینت از گردش حساب بگیرم یا فقط آخرین موجودی کافیه؟ بعدش باید ببرم ترجمه کنم یا باید اول جای دیگه تأییدش کنه؟ ضمناً حساب من ریالی هست و نه ارزی، مشکی پیش نمی آد؟ از راهنمایی شما متشکرم.
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت شما (Mozhgan)
در مورد پرینت حساب بانکی
شما باید اول برید اون بانکی که حساب دارید و موجودیتون رو بیشتر از 15 هزار دلار کنید، بعدش به مسئول قسمت میزان موجودی مراجعه کرده و بگید که میزان موجودی حسابتون رو می خواهید که اونها خودشون می دونند چیه اگر پرسیدند برای چیه بگید که می خواهید اونو ترجمه کنید و ببرید سفارت(اگه دوست داشتید نگید کدوم سفارت البته اگر هم بگید هیچ اتفاقی نمی افته)بعد اونها یه پرینت از حسابتون تا اون روز میگرند و ضمیمه یه فرم به اسم میزان موجودی میکنند و میفرستن به شعبه مرکزی خودشون و در اونجا مربوط میشه به قسمت روابط بین الملل اونها خودشون ترجمش میکنن ولی اون ترجمه به درد شما نمی خوره(برای سفارت آمریکا ترجمه نمیکنند) شما بگید اصل اون مدرک فارسی رو براتون مهر بین الملل بزنند بعد اون مدرک فارسی که مهر شعبه و مهر بین الملل داره رو ببرید دارلترجمه بدید براتون ترجمه کنند و به دارلترجمه بگید مهر وزارت خارجه هم نیاز دارید.بعد از این مراحل شما یه برگه در دست دارید که داخلش نوشته:
نام... نام خانوادگی.... دارای شماره حساب فلان....که در تاریخ.... افتتاح کرده و تا ..... این تاریخ مبلغ.......... در داخل حساب دارد.
اینو مختصر نوشتم .در مورد مبلغ ،خود دارلترجمه تبدیلش میکنه به دلار و مبلغش رو مینویسه.ناراحت اون نباشید.
اگر شهرستانی هستید زودتر اقدام کنید چون شعبه شهرستان باید اون رو براتون بفرست تهران که تقریبا 7 روز طولش میدن و دارلترجمه هم 4 ،5 روز طولش میده جمعا میشه 12،13 روز .اگر هم تهران هستید خودتون نامه رو از بانک بگیرید و ببرید شعبه مرکزی تا زود تر کارتون راه بیفته.

سلامت وشاداب باشید.
تشکر کنندگان: To USA ، مانترا
با سلام خدمت matrix جان
در مورد سوال اول :
من از 2008 ها هستم.
در مورد سوال دوم:
دقیقا نمیدونم یه مقدار بهم زمان بدید تا براتون بپرسم ،هر وقت به جواب خوبی رسیدم حتما براتون می نویسم.(ولی فکر کنم اگر بگید یه تاریخ بنویسه بد نباشه ).
در مورد سوال سوم:
برگه های مالیاتی سال 2008 الان حاضره. تا 17 آپریل وقت دارند پر کنند،یعنی الان می تونند پرداخت کنند و براتون بفرستن.

سلامت وشاداب باشید.
تشکر کنندگان:
سلام
Charisma08 عزیز از پاسخ شما متشکرم. فقط یک سوال دارم : این رقم 15 هزار دلار برای یک نفر کافیه، برای دو نفر باید بیشتر باشه؟ حدوداً فکر می کنید چقدر؟
باز هم از همراهی صمیمانه دوستان در این وبلاگ متشکرم.
تشکر کنندگان: Charisma08
با سلام خدمت شما (Mozhgan)
اون موقعه ای که من خودم رفتم سفارت،افسر سفارت به من گفت یه مدرک بیار که نشون بده دارایی تو بیشتر از 12 هزار و خورده ای باشه.(البته من برای اطمینان یه مقدار بیشتر از مبلغ فوق ریختم توی حسابم).
فکر کنم اینها حساب کردند که برای یک نفر در مدت یک سال این مقدار پول کافیه.
شما هم برای اطمینان یه مقدار بیشتر بریزید توی حسابتون(اگر پول کافی ندارید از دوستانتون بگیرید و بعد از اینکه برگه میزان موجودی رو از بانک گرفتید پولشون رو پس بدید).
اگر دو نفر هستید جدا از هم دو تا فرم میزان موجودی از بانک بگیرید و سعی کنید که مبلغش بالا باشه،بعدش هم به افسر بگید توانایی این رو دارید که روی پای خودتون بایستید و از پس مشکلات زندگی بر میایید.
شاداب باشید و با قدرت برید سفارت ،این کاری هم که می خواهید انجام بدید ساده است ،البته نمی دونم کدوم سفارت میرید ولی اگه آنکارا رفتید اونجا با ایرانی های زیادی روبه رو میشید(توی هتلها) سعی کنید حرفهاشون رو فقط بشنوید ولی برای خودتون مهم جلوش ندید چون همشون به نحوی استرس برای آدم درست میکنند.
اگه دوباره سوال داشتید من در خدمت هستم.
سلامت و شاداب باشید.
تشکر کنندگان:
Charisma08 نوشته: با سلام خدمت matrix جان
در مورد سوال اول :
من از 2008 ها هستم.
در مورد سوال دوم:
دقیقا نمیدونم یه مقدار بهم زمان بدید تا براتون بپرسم ،هر وقت به جواب خوبی رسیدم حتما براتون می نویسم.(ولی فکر کنم اگر بگید یه تاریخ بنویسه بد نباشه ).
در مورد سوال سوم:
برگه های مالیاتی سال 2008 الان حاضره. تا 17 آپریل وقت دارند پر کنند،یعنی الان می تونند پرداخت کنند و براتون بفرستن.

سلامت وشاداب باشید.

سلام charisma عزیز
ممنون از اطلاعات خوبت ، فقط در مورد سوال 2 آیا اونا باید یک زمانی
رو مشخص کنن یا یک مبلغمثلاً اینکه اعلام کنن مثلاً ماهی 100 $ به من کمک میکنن؟
اگر هم هیچ کدوم رو حاضر به انجامش نباشن چی می شه، آیا مشکل ساز میشه برام؟
بازم ممنون
Hope Never Die

تشکر کنندگان: Charisma08
با سلام
خدمت Matrix عزیز
درستش اینه که اونا شما رو از هر لحاظی ساپورت کنند ولی اگه دوست ندارند نمی دونم باید چه کار کنید.اینجا یه مقدار قانونش قانونه هیچ کس نمی تونه الکی تعهدی بده،به خاطر همین یه مقدار برای اسپانسر شما ممکنه سخت باشه (با این وضعیت اقتصادی ).اگه آدم اینجا یه اشتباه بکنه ممکنه زندگی که در طول چند سال تشکیل داده رو از دست بده به خاطر همین هم به اسپانسرتون حق بدید اگه براتون چیزی ننوشته.
اگه شد بگید که یه تاریخی براتون بزنند و اگه هم تونستن یه مبلغی رو براتون بنویسن.البته با این تفاسیر به این برگه اکتفا نکن و یه میزان موجودی با خودت ببر
و اونجا با خونسردی برای افسر سفارت توضیح بده(اگه فارسی صحبت کردید، آرام و شمرده شمرده با هاشون صحبت کنید)
بگید که دوست دارید روی پای خودتون بایستید و اسپانسر زیاد براتون مهم نیست و می خواهید که زندگیتون رو خودتون تشکیل بدید و از این حرفها.
امید وارم که تونسته باشم تا حدودی کمکتون کنم.

سلامت وشاداب باشید.
تشکر کنندگان:
ممنون charisma عزیز
Hope Never Die