کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پذیرش براي فوق
اگر کسی لیسانس حقوق از یکی از دانشگاه های ایران داشته باشه ایا برای فوق لیسانس می تونه بره امریکا یا نه؟اگه می تونه لطفا شرایطشو توضیح بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، msar
سلام دوستان کسی هست که به خواد نره سربازی و یه راست بره امریکا من خودم یک موسسه ی را مشناسم که ابتدا می ری مالزی اون جا درستو می خونی بعد خیلی راحت می تونی هر کشور که خواستی بری 1 نفر از دوستان من فکرش کارکرد و 4 سال پیش در سن 14 سالگر رفت پانسیون مالزی والان در کاندا داره بهترین زندگی و می کنه
پاسخ
دوستان نیاز می بینم 2 نکته بگم
1.من دخترم سربازی نمی رم
2.من لیسانس حقوق را از علامه طباطبایی تهران می گیرم
لطفا جواب سوال منو بدین همون که بالا گفتم
پاسخ
دوست عزیز داشتن مدرک لیسانس از ایران نه می تونه ادامه تحصیل شما در آمریکا رو منتفی کنه و نه تضمین. برای ادامه تحصیل اول شما باید مسیرتون رو مشخص کنید که چه فوق لیسانسی می خواهید بگیرید. بعد ببینید کدوم دانشگاه ها اون رشته رو دارن. بعد admission requirement اون دانشگاه برای رشته ی مورد نظر خودتون رو مطالعه کنید. همه ی این اطلاعات از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. وقتی این موارد رو بررسی کردید نوبت به این می رسه که بین دانشگاهها انتخاب کنید، بر اساس سختی و راحتی اون دانشگاه برای دانشجویان خارجی ، میزان شهریه ، معروفیت و... اینها هم در رتبه بندی های مختلفی (Ranking)که سازمانهای مختلف ارائه می کنن هست و روی اینترنت می تونین پیدا کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، babak2010 ، tamanna ، lorecance ، Lemony ، odiseh ، microsaeid ، mehdi2014 ، msar
سلام دوسنان
من می خواستم بدونم چطور می تونم با مبلغ کم پذیرش بگیرم و یا ویزای کار و یا یه ویزایی که پول زیاد نخواد
یا یه روش رایگان !!!
که البته عملی هم باشه
من تو گرین کارت 2010 ثبت نام کردم اما هیچ امیدی ندارم
مرسی
منتظرم
پاسخ
سلام سال نو همكي مبارك
((اين WIN XP SP 3) خيلي مسخره شده كيبوردش!!)
مي خواستم از دوستان سوال كنم كه ايا من مي تونم براي فوق ليسانس از دانشكاه هاي امريكا (ترجيحا توي اي اول بزيرش كنم) شرايط و هزينه هاش نميدونيد حدودا جقدر ميشه ؟
اكه راهنماييم كنيد ممنون ميشم
من مدرك كارشناسي رو از دانشكاه صنعتي اصفهان در مهندسي كامبيوتر دريافت خواهم كرد
با تشكر
پاسخ
starrynight نوشته: سلام سال نو همكي مبارك
((اين WIN XP SP 3) خيلي مسخره شده كيبوردش!!)
مي خواستم از دوستان سوال كنم كه ايا من مي تونم براي فوق ليسانس از دانشكاه هاي امريكا (ترجيحا توي اي اول بزيرش كنم) شرايط و هزينه هاش نميدونيد حدودا جقدر ميشه ؟
اكه راهنماييم كنيد ممنون ميشم
من مدرك كارشناسي رو از دانشكاه صنعتي اصفهان در مهندسي كامبيوتر دريافت خواهم كرد
با تشكر

سلام سال نو شما هم مبارک

بله چرا که نه... اتفاقا دانشگاه صنعتی اصفهان رو اینجا دانشگاه خوبی می دونن و اگر معدل خوبی داشته باشی و یه چند تا Recommendation خوب از استادات شاید حتی بتونی بورس بگیری برای فوق.

البته من توصیه می کنم که مستقیما برای دکتری اپلای کنی چون اینطوری شانس بورس شدنت بیشتر می شه. آخه دانشگاه ها تعداد خیلی کمتری رو بورس فوق لیسانس می کنن در مقایسه با دکتری. ثانیا اینطوری یه چند سال از عمرت هم تلف نمی شه.

اگر بورس بشی که دانشگاه به اندازه کافی بت پول خواهد داد که همه زندگی ات اینجا تامین باشه واگر نه هر کوارتر باید حدودای 5000 تا 10000 دالار که میشه سالی 20000 تا 40000 بسته به دانشگاه و چند واحد برداری و ... . برای زندگی هم به عنوان یه دانشجو دیگه مینیمم حساب کن ماهی 1500 باید داشته باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، odiseh ، microsaeid ، mehdi2014 ، msar
سلام میخواستم برای فوق لیسانس عمران از دانشگاه امریکا پزیرش بگیرم فرق نمیکنه چه دانشگاهی باشه فقط 3 ماه بیشتر طول نکشه البته TAFEL IELTS هم ندارم ایا میشه پزیرش مشروط گرفت؟ کدوم دانشگاه راحت پزیرش میده ؟اسمشو اگه لطف کنید؟
پاسخ
armin_dadash نوشته: سلام میخواستم برای فوق لیسانس عمران از دانشگاه امریکا پزیرش بگیرم فرق نمیکنه چه دانشگاهی باشه فقط 3 ماه بیشتر طول نکشه البته TAFEL IELTS هم ندارم ایا میشه پزیرش مشروط گرفت؟ کدوم دانشگاه راحت پزیرش میده ؟اسمشو اگه لطف کنید؟

امکانش وجود نداره، الان نه وقتشه و نه بدون تافل یا آیلس ممکنه... نمی دونم برای فوق جی آر ای لازم هست یا نه، می تونی اون رو هم چک کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

میخواستم ببینم با داشتن گرین کارت آمریکا، و فوق لیسانس معماری از دانشگاه تهران چی کار کنم بهتره؟
راستش فکر میکنم که به هر حال برای کار مدارک آمریکا رو بیشتر تحویل بگیرند و اگه بشه یک فوق دیگه تو یکی از گرایشهای معماری بخونم خوبه ... اما در کل نمیدونم که پذیرش میدند یا بهتر بگم میشه با معدل 14.5 بورسیه گرفت از اونجا؟ چه چیزایی ممکنه کمک کنه؟ و برای تافل و جی آر ای گرفتن ایران بهتره یا آمریکا؟

ممنون
پاسخ
ahmad2020 نوشته: سلام

میخواستم ببینم با داشتن گرین کارت آمریکا، و فوق لیسانس معماری از دانشگاه تهران چی کار کنم بهتره؟
راستش فکر میکنم که به هر حال برای کار مدارک آمریکا رو بیشتر تحویل بگیرند و اگه بشه یک فوق دیگه تو یکی از گرایشهای معماری بخونم خوبه ... اما در کل نمیدونم که پذیرش میدند یا بهتر بگم میشه با معدل 14.5 بورسیه گرفت از اونجا؟ چه چیزایی ممکنه کمک کنه؟ و برای تافل و جی آر ای گرفتن ایران بهتره یا آمریکا؟

ممنون

برای کار مدارک ایران رو هم قبول دارن مخصوصا مدرک دانشگاه تهران رو. فعلا مشکل همون پیدا کردن کاره.

با معدل 14.5 هم میشه بورس شد اگر با استادی مکاتبه کنی و قانعش کنی که می تونی براش مفید باشی والا فکر نمی کنم کمیته زیاد علاقه ای به معدل 14.5 داشته باشه. ثانیا یک جی آر ای درست و حسابی هم خیلی کمکت خواهد کرد.

گرفتن تافل و جی آر ای هم هیچ فرقی نمی کنه کجا. آسمون همه جا در این زمینه یه رنگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، tamanna ، msar
سلام

من مخواستم اگه ممكنه در مورد گرفتن ويزاي امريكا كمي راهنماييم كنيد.
الان پذيرشم دستمه و مي خوام برم سفارت اما نمي دونم كدوم كشور برم بهتره
قبلا مي گفتن قبرس خوبه ولي الان مي گن كه دير جواب ميده
شنيدم باكو بهتره درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
من لیسانس معماری از دانشگاه آزادم.چهار سال سابقه کار مفید با بیمه دارم.تصمیم دارم واسه ادامه تحصیل برم امریکا. من مشکل زبان دارم.ضعیفم ولی شروع کردم به خوندنالبته همسرم هم فوق لیسانس داره از دانشگاه تهران اقتصاد.
پاسخ
با سلام من دارای 2 لیسانس در 2 رشته حقوق و ادبیات انگلیسی از دانشگاه فردوسی مشهد هستم.من می خاهم بدانم که آیا خیلی سریع می توان ویزای تحصیلی برای دانشگاهی در ویریجینیا یا اطراف ان گرفت؟با تشکر
پاسخ
من مدرک کارشناسی دارم و قصد دارم تا دکترا ادامه تحصیل بدم در خارج از کشور(ترجیحا آمریکا).می خواستم بدونم از کارشناسی ارشد برم خارج راحت تر می تونم بورس بگیرم یا ارشد ایران بگیرم؟مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر نیست (غیرانتفاعی)درباره بودجه هم باید بدونم چه قدر لازم داره .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان