کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تبدیل سایز لباس
یکی از مسایلی که در آمریکا با اون مواجه می‌شید، سایز بندی متفاوت لباس‌هاست. این مساله، شامل کت و شلوار، کفش، پیرهن، لباس زیر و غیره می‌شه. در مورد پیراهن مردانه مشکل کمتره چون معمولاً از سایزبندی S/M/L/XL می‌شه کمک گرفت. اما مثلاً در مورد لباس زیر خانم‌ها یا شلوار آقایون، باید نحوه تبدیل سایز رو بلد باشیم، به خصوص اگر برای کس دیگه‌ای بخوایم سوغاتی بخریم.

خواستم بدونم از آقایون یا خانم‌هایی که در مهاجرسرا مشارکت می‌کنن، کسی هست که بدونه چه طور می‌شه این سایزها رو تبدیل کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، sousangerd ، otaku ، amir0_0amir ، soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz
زنانه:
http://www.usatourist.com/english/tips/W...Sizes.html

مردانه:
http://www.usatourist.com/english/tips/Mens-Sizes.html

بچه گانه:
http://www.usatourist.com/english/tips/C...Sizes.html

سایز لباس در ایران اروپایی هست.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
http://en.wikipedia.org/wiki/US_standard_clothing_size
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ChairMan ، سارا کوچولو ، Monica ، otaku ، amir0_0amir ، romance33 ، taherifar ، msar ، alirezanz
من که اطلاعاتی در مورد لباس زیر خانمها ندارم و در مورد آقایان هم من همانجا امتحان میکنم و اگر اندازه بود میخرم Smile
حالا اگر یک زمانی بخواهم بروم ایران مجبورم برای خرید سوغاتی سایزها و تبدیل آن را یاد بگیرم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، سارا کوچولو ، amiry ، soli asali ، sepideh jan ، taherifar ، sam11 ، msar ، alirezanz
از این رسم سوغاتی انقدر بدم میاد که نگو! آخه معنی نداره اصلا! یه چیزه بی معنی و بی مفهوم که فقط ادم بیچاره کن هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، ChairMan ، usa.lover ، WIKIMAN ، Monica ، sousangerd ، indmehdi ، seravin ، soli asali ، goliii ، taherifar ، msar ، ریحانا ، alirezanz
من که تا حالا پیش نیامده سوغاتی بخرم ولی اگر زمانی مجبور شوید سوغاتی بخرید, اینجا مغازه های دست دوم فروشی مثل تاناکورای خودمون زیاده و میتونید با دو دلار هم لباس بخرید. این مغازه ها خوراک کلیمی های تازه مسلمان شده است که میخواهند سوغاتی ببرند. من شوهر عمه ام هر چند سال یک بار می آمد ایران و توی دو تا چمدان بزرگ لباس می آورد و آنها را میریخت توی گونی و میبرد سوغاتی میداد! فکر کنم پول ناهار و شامی که میخورد خیلی بیشتر از لباسهایی بود که سوغاتی میبرد! یک بار هم از دهنش در رفت و گفت که آنها را از حراجی لباس توی Ebay میخرد! احتمالا هر پیراهن چینی برایش نیم دلار در می آمده است! البته باز هم دستش درد نکند خواهر! ما که انتظاری نداریم! غذایی هم که میخورد نوش جونش! ولی همچین بزنیم به تخته خوب هم غذا میخورد! حالا سوغاتی که مهم نیست خواهر! ما که محتاج سوغاتی نیستیم! مهم اینه که به یاد ما بود! ولی آخه میدونی چیه؟ ما هم که پشت کوه زندگی نمیکنیم! آخه این چیه؟ نه تو رو خدا نگاه کن! بازار سید اسماعیل همین رو میفروشه هزار تومن! خوب سوغاتی نیار! مگه مجبورش کردن که سوغاتی بیاره؟! والا ما اگه بودیم براشون سنگ تمام میگذاشتیم! عروسی دخترش یادته چی براش فرستادیم؟.........
و الی الابدالدهر این غیبت و بدگویی ادامه پیدا میکند. یادش گرامی باد!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2009-11-25 ساعت 22:59)rs232 نوشته:  اینجا مغازه های دست دوم فروشی مثل تاناکورای خودمون زیاده و میتونید با دو دلار هم لباس بخرید.

آره رفتیم! خیلی جالب بود! ملت با ماشین آخرین سیستم می‌آن و کلی چیز میز می‌خرن! بعضی جنس‌ها واقعاً فرق ظاهری با جنس نو ندارن! یکی دوتاش حتی هنوز اتیکت قیمت فروشگاه اول رو داشتن! البته ما دلمون نگرفت چیزی ازشون بخریم.
یک جای دیگه‌ای این لینک‌ها رو پیدا کردم که ظاهراً دقیق هم هستن (ایران رو معادل اروپا در نظر بگیرید):

کفش مردانه و زنانه

لباس زیر زنانه

البسه زنانه و مردانه شامل کلاه
پاسخ
من از بحث شیرین سوغاتی خوشم میاد ولی به شرط اینکه خودم تنها برم برای خرید و آقا مدام پشت سر نگه خسته شدم ....زود باش ....یه چیزیی بخر بریم ...
تو این سفری هم که داشتیم نمیگم برای همه ولی سعی کردیم درجه یکها رو راضی کنیم.خیلی سخت بود خرید برای همه البته قبلا" هم تجربش بود ولی باز هم خرید کردن برای کس دیگه سخته (ولی در هر حال من دوست دارم)
برای خرید شلوار مردونه من مرجع داشتم چون اطرافیان سفر زیاد داشتند و همین بحث سوغاتی هم داغه تقریبا"سایزهایی که میخواستم میدونستم.فقط یه نکته ای هست در مورد شلوار آقایون دو تا سایز روی اون هست اولی برای سایز کمر است و دومی سایز قد .که شما میتونید سایز بردارید که بعدا" نیاز به کوتاه کردن نباشه.
یه سوغات خوب برای اقایون اگه جا دارید توی چمدونتون و نور چشمی هست طرفتون(چون هم وزن داره هم حجم )کت چرمی هست که اونجا میتونید تو حراج اگه به پستتون بخوره با قیمت مناسبی بگیرید که اینور قیمتشو خودتون خبر دارید دیگه نمیگم 200-300 $ هست.
برای خرید پیراهن اقایون هم یادتون باشه رو بعضی هاشون سایز کمر را هم داره که میتونید دقیق تر خرید کنید چون ممکنه کسی قدش بلند باشه با کمر باریک که قاعدتا"باید عرضش کمتر باشه یه برعکس.
خرید شلوار جین سخته چون مثل اروپا یا آسیا سایز بندیها اونطور نیست و شماره 1 -2-3-4-5-6-7-......داره پس برای خرید سوغاتی مگر در مواری که مطمئن باشید پیشنهاد نمیکنم .
دوست داشتم برای حراج روز بعد از شکر گذاری که میگن بزرگترین حراج آمریکاست اونجا بودم .(ایشاا...سال بعد)
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Monica ، rs232 ، WIKIMAN ، hvm ، سارا کوچولو ، soli asali ، godot ، goliii ، sepideh jan ، taherifar ، sam11 ، سوگند93 ، msar ، alirezanz
(2009-11-30 ساعت 10:35)leili نوشته:  خرید شلوار جین سخته چون مثل اروپا یا آسیا سایز بندیها اونطور نیست و شماره 1 -2-3-4-5-6-7-......داره پس برای خرید سوغاتی مگر در مواری که مطمئن باشید پیشنهاد نمیکنم .
دوست داشتم برای حراج روز بعد از شکر گذاری که میگن بزرگترین حراج آمریکاست اونجا بودم .(ایشاا...سال بعد)

۱) تا امروز هر جا ما شلوار جین دیدیم سایزهای کمر و قد رو هم داشته. مثلاً 34 36 و غیره. به تجربه اندازه چند نفر از بستگان درجه یک رو که شلوار براشون می‌خواستیم در آوردیم.

۲) ما بودیم. بهش می‌گن Black Friday. برای اطلاع دیگران توضیح می‌دم که پنج‌شنبه آخر نوامبر رو روز شکرگزاری می‌دونن (Thanksgiving) و جمعه‌ای که فردای اون پنج‌شنبه هست رو جمعه سیاه. حراجی‌هایی که ما سر زدیم البته خیلی هم متفاوت با دو سه روز قبلش نبودن. البته من یه فیلم دیدم که توی یکی از شعبه‌های Walmart سر جنس‌های حراجی دعوا شده بود!
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، سارا کوچولو ، soli asali ، sepideh jan ، taherifar ، sam11 ، msar ، ریحانا ، alirezanz
شلوارهای کتون هم سایز قد را دارند و هم کمر را .من هم نوشته بودم .اما شلوارهای لی نداشتند.
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz
منظور من هم در همین رابطه بود! تمام شلوارهای «لی» که دیدیم هم سایز قد داشتن و هم کمر!
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar ، msar
حجت جان والا ما هم از مارکدارش خریدیم .هم از بی مارکش هیچکدومشون نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz
چی بگم والا. من خیلی به مارک‌دار بودن جنس اعتقاد ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar ، msar
[/quote]

خوب برای white sale ژانویه بیا !!!Big Grin
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh jan ، taherifar ، msar ، alirezanz
سلام پگاه جان
اگه میشد بیام خوب بود ولی فعلا"نمیشه .ممکنه راجع به این white sale یه کم توضیح بدی و اینکه چه فرقی با اون یکی داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان