کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
با سلام خدمت تهرانی پور و هدا خانم و سایر عزیزانی که در شهر دالاس زندگی می کنند

من هم قصد دارم تا سال دیگر به دالاس بیایم لطفا در مورد شهر دالاس بیشتر بنوسید وبیشتر وارد جزییات شوید خیلی ها از ایران این شهر را انتخاب می کنند

با تشکر فراوان از شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
اینم یه مدلشه دیگه اشکان خان، آدمو هل می دی وسطو دست دست، فلانی باید برقصه ... باشه چشم. سعی می کنم به تدریج یه چیزایی اینجا برای شما و بقیه دوستان پست کنم.

اول اینکه دالاس در اصل شهر نیست. اینا به ترتیب اول ایالت دارن، بعد کانتی، و بعد شهر. دالاس کانتی (Dallas County) یکی از کانتی های ایالت تگزاسه که خودش از تعدادی شهر تشکیل شده. اینجا در واقع کلانشهر دالاس فورت ورث (Dallas – Fort Worth Metroplex) یا به اختصار دی اف دبلیو (DFW) است که از دوازده کانتی تشکیل شده.

[عکس: attachment.php?aid=919]

خود این کلانشهر به دو بخش تقسیم می شه. بخش شرقی که دالاس - پلینو - ایروینگه (Dallas–Plano–Irving) و بخش غربی که فورت ورث - آرلینگتونه (Fort Worth–Arlington). این کلانشهر بیش از شش میلیون و دویست هزار نفر جمعیت داره که چهارمین کلانشهر امریکا محسوب میشه و از نظر سرعت رشد جمعیت در امریکا مقام دوم رو در حال حاضر داره.

[عکس: attachment.php?aid=920]

فرودگاه اصلی اینجا فرودگاه دی اف دبلیو است که بین دالاس و فورت ورثه و از نظر ترافیک هواپیما سومین فرودگاه بزرگ دنیاست. البته بینشون خالی نیست و در واقع به هم وصل شدن.

[عکس: attachment.php?aid=921]

کانتی های دیگه ای هم هستن مثلاً کالین کانتی (Collin County) در شمال دالاس که در واقع شهری که ما توش هستیم یعنی پلینو (Plano) و برای معرفیش می گیم تو دالاسه، در واقع در کالین کانتی قرار داره ولی همه حتی همین جا هم می گن شمال دالاس. این شهرها جدا از هم نیستن در واقع الان همه به هم وصلن و شما متوجه فاصله ای بین اونا نمی شید ولی از نظر شهرداری و تقسیمات کاری به صورت رسمی مثل مناطق شهرداری تهران میشه فرضشون کرد.

بخش های شمالی دالاس از نظر محلیت بهتر از جاهای دیگه هستن و خب ایرانیها هم بیشتر همین جاها یعنی بیش از همه پلینو و بعد هم ریچاردسون و فریسکو و شهرهای همین حوالی هستن.

راستی یه جایی بود که عکس آپلود می کردیم بعد می ذاشتیم تو سایت، ادرسشو قبلاً دوستان داده بودن، اگه یکی دوباره بگه ممنون میشم چون فکر کنم به زودی این یه مگ جیرة ما تموم میشه.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، jam_14051 ، mohsen324 ، usa.lover ، seravin ، admin ، shr.jafari ، ChairMan ، pi30 ، hoda_ch ، payam_prz ، lexington ، ParsTrader ، maryamjay ، OverLord ، soheilbadami ، سارا کوچولو ، Ali Sepehr ، dani06 ، sib 24 ، kianoush ، nhzgroup ، mahdis ، 20reza ، farzad24 ، summery_armin ، ADONIS ، balot ، Jav3 ، mohandes ، loveusa2010 ، babakped ، mehran61 ، PERSIA_QI ، manoch ، gmah ، N.D ، mh_hshk ، fidell ، mr.amir ، Shahryar ، online27H ، Cruz ، jan ، maxsupermax ، Hossein81 ، Eskandari ، Linspire ، indmehdi ، بنيتا ، emankh101 ، afsoun ، babak2010 ، king_of_sky ، aadine ، aminaran ، rasa ، yek_mosafer ، fgh747 ، Electronic-Arts ، Leo 2882 ، oxin ، hamiriza ، mori ، suntino ، usa ، Sahar-Germany ، success ، aNTea ، lorecance ، mitr.p ، artemis21 ، سروش سعیدی ، vahidansari ، mohsen mirzaei ، gadfly ، vahiho22 ، soniarazmi ، architect ، vahidvm60 ، free_free ، mahdicivil ، kourosh2011 ، RosalovesUSA ، don.korleone ، MPU ، SALAR110 ، alirezagh ، moeen ، alinet ، Man ، Rainy ، masih sh ، pharshad ، maryam58 ، amirke ، mehdiii ، amir0_0amir ، parsush ، آزيتا ، Farshid22 ، msi ، shkhmo ، xaxi ، صوفیا صوری ، mrr777 ، سمانه777 ، sayeh_m ، Afies ، opayamani ، m0riiii ، hana_fd ، younes77 ، هایده ، elnaz_joon ، sara79 ، tomy20 ، hamid.fardnia ، rrrraaaazzzz ، Tasnim banou ، mirman ، love story ، maryamkambiz ، soheila_chem ، javati ، saeed_gh ، پدی ، radman87 ، خوش شانس ، پرستو ، vahid605 ، Tomas ، sorena ، HAZARA ، e76779 ، arezoo bj ، Hedieh20 ، شهلا 1346 ، majorsoly ، parastoo mohajer ، safarikelay ، pouya.m.t ، رجبعلی ، achi686 ، mirzamemar ، lot2013 ، فرامرز مسیبیان ، solailin ، KIMIA2005 ، lonelyman ، afshinghwink ، sam11 ، مسافر تنها ، sentinel ، میخک سفید ، princesess ، noobnoobi ، HodHod Golestani ، m@ry@m75 ، b_argi ، New York ، usa lover ، mohamadir ، farzad47 ، mazerati ، aydinaghajani ، reza_top60 ، azar1348 ، Danoosh ، Rock ، farhad8893 ، Aryan2014 ، feel ، H Pier ، سلی ، tabassom ، yousef.najafi ، مرآت74 ، maxima2012 ، مهرنگار ، ehsan2012 ، godot ، asher ، Sam2014 ، maria2000 ، qeshmi ، ghasoo ، Fifi2015 ، pari pariaaa ، alirezanz ، عشق رفتن ، adonis2006 ، mohammad19911991 ، moqadam ، lighter ، بازگشت ، aminghshiraz ، pouria.narimisa ، lilasafa ، sce ، Hamid_110 ، ali2310 ، alirz ، Lindsay Wagner ، farzaam3 ، armin021 ، khder ، romance33 ، anahita 62 ، reza12 ، tenese ، kage.omid ، سوین ، mehdi2014 ، ahmad120 ، maryamoo ، alitab ، azadeh212 ، mohamad92 ، mahdii ، doosti 3214 ، m.ghoreishi ، nasam ، MOHAMMADKHANI ، shanks ، amin arefi ، moon89 ، manamilad ، mohsen1991 ، hesam.inanloo ، امین 13 ، a10a ، markopolos ، HERMES7 ، vahid1432 ، barfi1 ، ajab1 ، smk2 ، mehdi_449 ، msar ، lighthouse ، mehdi2138 ، maryam.azad ، gholamrezaei ، pedam700 ، Mehdi0065 ، Memolk ، Samueltolouei ، golia ، mfarazz ، Alex 2014 ، farrokh33 ، pouyasanat ، milspider ، P.R ، Rira_1982 ، hossein_1987 ، nik.truth ، miyu ، soheil1993 ، Meysam-mac ، copol ، navidyazdan ، ریحانا ، نسل سوخته ، ELNAZ21 ، محمد. ، Alferedodiestefano ، AbbasHTC ، Tero.guy ، shf1356 ، leader-m ، ZHERZHIC ، Ehsan-3ehsan ، سریوس ، ALI122 ، ArjenPSN_23 ، H.Fitness ، K.ONE ، im52 ، milad1376 ، ali.nano ، manhattan1904
نقل قول:راستی یه جایی بود که عکس آپلود می کردیم بعد می ذاشتیم تو سایت، ادرسشو قبلاً دوستان داده بودن، اگه یکی دوباره بگه ممنون میشم چون فکر کنم به زودی این یه مگ جیرة ما تموم میشه.

ضمن تشکر از شما برای مطالب مفید فضای آپلود برای کاربران به 20 مگابایت افزایش پیدا کرد. اگر باز هم نیاز به افزایش یود لطفا اطلاع دهید.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
سلام به تمامی دوستان ندیده ولی آشنای مهاجرسرا
مدت ها بود که می خواستم برای ادای دین هم که شده بیایم و چند خطی بنویسم ولی مشغله فراوان از یک سو و تنبلی در نوشتن از سوی دیگر مانع می شد. اما با ایجاد این تاپیک دیگر تاخیر جایز نیست.
پیش از نوشتن نظراتم در مورد دالاس باید به بگویم که من کمتر از سه ماهه که در دالاس زندگی می کنم بنابراین شناخت بسیار کمی در این مورد دارم. بنابر این شاید نظرم در مواردی نادرست باشد.
پیش از آمدنم به دالاس فکر می کردم تگزاس یعنی همان که در فیلم های کابوی دیده بودم. سرزمینی خشک و بی آب و علف. با مردمی هفت تیر به دست!!!
اما خوشبختانه این طور نیست.
آب و هوای دالاس:
همان طور که قبلا نوشتم من فصل تابستان این جا را ندیدم. بنا بر شنیده ها هوا در تابستان به 40 درجه سانتی گراد می رسد در کل می توان با تابستان تهران آن را مقایسه کرد. زمستان دالاس هم تقریبا شبیه به زمستان تهران است. البته برف کمتری می بارد و در گوشه خیابان ها از کیسه های شن و نمک خبری نیست.
هوا بسیار بسیار تمیز است و آسمان اگر هوا ابری نباشد آبی خوشرنگ است.
خانه های دالاس:
دالاس شهر سرسبزی است. خیابان های وسیع دارد و دو طرف آن خانه هایی که بیشتر ویلایی هستند. سقف تمام خانه ها شیروانی است. و هر خانه با یک باغچه کوچک از خانه کناری جدا می شود. شمشاد و درخت بلوط هم فراوان به چشم می خورد. یکی از تفریحات ما این است که برویم و خانه ها را تماشا کنیم. ساختمان های چند طبقه را تنها در مرکز شهر که ساختمان های اداری قرار گرفته می شود دید. آپارتمان ها هم بیشتر دو طبقه هستند. تا آن جایی که من دیده ام آپارتمان ها در مناطقی به صورت مجتمع واقع شده اند. و این طور نیست که وسط یک کوچه یک خانه ویلایی در کنار یک آپارتمان 6 طبقه و آن طرف تر یک زمین خالی قرار گرفته باشد. در این جا کوچه ها همگی به یک میدان کوچک ختم می شود که بتوان بدون بیچاره شدن به راحتی با ماشین دور زد.
قیمت اجاره خانه در دالاس زیاد بالا نیست و با کمتر از 1000 دلار در ماه می توان در plano آپارتمان دوخوابه کرایه کرد. البته با ماهی 700 تا 800 دلار هم می توان آپارتمان مناسب پیدا کرد.
رفت و آمد در دالاس:
از نکات دیگری که در دالاس به چشم می آید. تعداد بسیار کم عابرین پیاده است. پیاده رو ها بسیار باریک است و تقریبا هیچ پیاده ای در آن دیده نمی شود. مگر این که به ندرت کسی را ببینی که درحال دویدن برای ورزش باشد یا سگش را برای هواخوری بیرون آورده باشد.
سیستم حمل و نقل عمومی دالاس Dart که شامل اتوبوس معمولی و قطار برقی می شود تمام شهر را پوشش نمی دهد بنابراین زندگی کردن بدون خودروی شخصی بسیار سخت و یا غیر ممکن است.
در روزهای کاری ساعت های تعطیلی اداره ها حدود 5 و 6 عصر کمی ترافیک قابل مشاهده است. البته در این ترافیک ماشین ها با آرامش پشت سر هم انتظار می کشند و خبری از ویراژ و بوق و دیگر عملیات آکروباتیک نیست.
البته از دید کسانی که جاهای دیگر امریکا زندگی کرده اند رانندگی در تگزاس وحشتناک است!!!! چرا؟ چون مثلا گاهی یک راننده بی احتیاط بدون روشن کردن چراغ راهنما مسیر عوض می کند!
اماکن مذهبی:
در plano یک مسجد بسیار بزرگ وجود دارد که از معماری آن می توان حدس زد که مسجد سنی ها است. یک کنیسه و تعداد زیادی کلیسا نیز به چشم می خورد. کلیسا ها برنامه های مختلفی برگزار می کنند از جمله کلاس زبان برای خارجی ها. کلا به نظر می رسد برنامه های تبلیغی زیادی دارند.
کتابخانه:
شهر plano که ما زندگی می کنیم 5 کتابخانه عمومی دارد. با عضو شدن در یک کتابخانه از امکانات تمام کتابخانه های شهر مجانی می توان استفاده کرد. در سایت کتابخانه می توان برنامه های آن ها را دید. برنامه small talk برای کمک به تقویت زبان خارجی ها و برنامه داستان خوانی برای گروه های سنی مختلف کودکان از جمله برنامه های فصل بهار کتابخانه هاست. کتابخانه های این شهر از جمله مکان های مورد علاقه من است و می توانم در باره اش چند ساعت بنویسم.
اقوام:
در این جا ازمردم آمریکای لاتین، هند، چین، ژاپن، کره، ایران و ... زندگی می کنند. در یکی از پست ها دوستی نوشته بود که این جا پر از سیاه پوست است به نظر من تنوع قومی آن قدر زیاد است که نمی توان گفت کدام گروه بیشتر هستند.
سیاست:
ایالت تگزاس از ایالت های جمهوری خواه است. به نظر می رسد ایالت های جمهوری خواه کمتر مهاجرپذیر باشند (از معایب این ایالت) ولی ما به مورد آزار دهنده ای تا حالا بر نخورده ایم.
کار:
به نظر می رسد این جا هم تحت تاثیر بحران اقتصادی قرار گرفته باشد. ولی پیدا کردن کار به دانش توانایی و قابلیت های هر شخص بستگی دارد.

با تشکر از دوستان که مطالب من را خواندید اگر مطلب به درد بخور دیگری به ذهنم رسید با شما درمیان خواهم گذاشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، payam_prz ، admin ، lexington ، ParsTrader ، darya ، Jav3 ، parsa ، fairwall ، AM!N ، laili ، maryamjay ، payman R ، OverLord ، اليزا ، soheilbadami ، seravin ، kavoshgarnet ، سارا کوچولو ، ChairMan ، Hamid55 ، idn ، Ali Sepehr ، rasarasa ، homeless ، dani06 ، kianoush ، nhzgroup ، ubk ، mahdis ، sib 24 ، 20reza ، farzad24 ، summery_armin ، ADONIS ، amirhomayoun ، balot ، afshin ، loveusa2010 ، bluelady ، PERSIA_QI ، manoch ، gmah ، mh_hshk ، parmida.722 ، hana ، iliad ، Shahryar ، online27H ، jan ، babakped ، fidell ، maxsupermax ، babak2010 ، Hossein81 ، Eskandari ، alphabeta ، hassan2 ، pouya.pouya ، Linspire ، بنيتا ، mavarfan ، aadine ، king_of_sky ، leaden_boy ، aminaran ، rasa ، emankh101 ، Saeideh ، yek_mosafer ، fgh747 ، indmehdi ، parviz ، Electronic-Arts ، Leo 2882 ، oxin ، hamiriza ، suntino ، usa ، shaan ، mahshad ، arefsteps ، Sahar-Germany ، success ، aNTea ، lorecance ، mitr.p ، artemis21 ، Shayan1994 ، سروش سعیدی ، vahidansari ، مسافرکوچولو ، mohsen mirzaei ، gadfly ، jayjay ، soniarazmi ، architect ، maxsoulfly ، vahidvm60 ، Ehaqiqi ، free_free ، mahdicivil ، admeyl ، kourosh2011 ، sinswimer ، star63 ، Emigrant ، maaref ، alirezamk ، RosalovesUSA ، kamyab ، pefa ، don.korleone ، SALAR110 ، SH1A2R3 ، alirezagh ، moeen ، alinet ، Man ، Rainy ، mohammadm64 ، pharshad ، maryam58 ، مرجان گلی! ، pourya.eb ، banaeian ، funnybluesolea ، mehdiii ، amir0_0amir ، parsush ، smmiri1360 ، آزيتا ، msi ، shkhmo ، xaxi ، mrr777 ، sayeh_m ، Afies ، navidvox ، opayamani ، m0riiii ، hana_fd ، younes77 ، هایده ، مانترا ، elnaz_joon ، sara79 ، tomy20 ، hamid.fardnia ، rrrraaaazzzz ، Ehsan1358 ، Tasnim banou ، مهدي پارس ، mirman ، maryamkambiz ، usa lover ، sahar2311 ، behnam88 ، پدی ، radman87 ، mandana55 ، shima1364 ، mohammad hossein safi ، پرستو ، vahid605 ، Tomas ، hhero ، sorena ، HAZARA ، e76779 ، سمانه777 ، arezoo bj ، Hedieh20 ، شهلا 1346 ، ahmadi.k ، parastoo mohajer ، نازنین 932 ، onlyonline ، رجبعلی ، siakhatar666 ، shiirin ، lot2013 ، hushmandco ، فرامرز مسیبیان ، reza_top60 ، lonelyman ، sam11 ، مسافر تنها ، amir-fazli ، sentinel ، poopak16 ، m.taj ، HodHod Golestani ، m@ry@m75 ، b_argi ، andishe ، New York ، mohamadir ، farzad47 ، سلی ، athenaa ، azar1348 ، Rock ، artam2 ، farhad8893 ، Aryan2014 ، feel ، شرقی غمگین ، Asy ، H Pier ، yousef.najafi ، mitramin ، مرآت74 ، مهرنگار ، maxima2012 ، hamidrezapir1 ، lighter ، Kingrazor ، godot ، asher ، maria2000 ، ghasoo ، Fifi2015 ، pari pariaaa ، microsaeid ، we are one ، alirezanz ، farzaam3 ، kamil ، عشق رفتن ، adonis2006 ، moqadam ، qeshmi ، pouria.narimisa ، lilasafa ، behnoush raisi ، Hamid_110 ، Lindsay Wagner ، pey.com ، noobnoobi ، armin021 ، amiroava ، khder ، salar5452 ، samanyy ، meeelaaad ، romance33 ، ALEX55 ، tenese ، mohamad2014 ، mohamad92 ، سوین ، kage.omid ، mehdi2014 ، ahmad120 ، maryamoo ، kpks ، manamilad ، mahdii ، farhad_syd ، sanix ، m.ghoreishi ، nasam ، MOHAMMADKHANI ، shanks ، amin arefi ، Nosy jon ، k.shiari ، biber ، پارسا یی ، امین 13 ، smigrup ، a10a ، masoud768 ، Abdorrezaa ، ziba62ka ، سمیرا کریمی ، mehdi_449 ، بازگشت ، msar ، حامد نگار ، hassan8ir ، lighthouse ، maryam.azad ، simsim2016 ، haditb ، Tina88 ، saharbb ، Memolk ، mfarazz ، farrokh33 ، pouyasanat ، milspider ، arezoo00 ، faaezeh ، Alex 2014 ، shahram.mis1356 ، P.R ، Rira_1982 ، مهدی 2014 ، hossein_1987 ، ramin25 ، jamal2684 ، نسل سوخته ، soheil1993 ، copol ، محمد. ، ad48 ، Alferedodiestefano ، microbit ، nedahatami ، shf1356 ، leader-m ، vanima ، biparva ، ELNAZ21 ، Soeño ، moonwalk ، ArjenPSN_23 ، H.Fitness ، im52 ، milad1376
سلام دوستان .DFW پر جمعیت ترین بخش ایالت تگزاس هست که از لحاظ صنعتی بیشتر در ضمینه هوافضا و تجهیزات نظامی , نفت و گاز و تا حدودی کشاورزی فعال هست و از لحاظ فاینانس و اقتصادی میتوان گفت که متمرکز ترین شهر ایالت تگزاس هست . من تا حالا آستین و سن ان تونیو رو توی ایالت تگزاس دیدم که به هیچ وجه قابل مقایسه با دالاس نیستند . دالاس شهر تمیز و نوسازی هست (در مقایسه با شهر ها و ایالت های شمالی ) و از لحاظ سطح زندگی از فورت ورت و آرلینگتون و سن ان تونیو استاندارد بالاتری را دارد . دانشگاهای معتبر اینجا UTD , UTA , SMU هستند که خوشبختانه در UTA , UTD اساتید و دانشجو های ایرانی بسیارند و مدارک دانشگاهی ایران رو به خوبی میشناسند . تا جایی که من مطلع هستم بعد از کالیفرنیا ایالت تگزاس بیشترین آمار ایرانی ها رو داره . بدون ماشین توی این ایالت شما کاملا فلج خواهید بود و مطمئنا اولین جیزی که نیاز پیدا خواهید کرد ماشین است . از لحاظ اقتصادی جزو ایالت هایی هست که کمترین ضربه رو از بحران اقتصادی خورده و شرایط کاری این ایالت به نسبت بد نیست . اما یه چیز مهم که من شدیدا شوکه شدم این بود که تگزاسی ها لحجه ای کاملا غریب دارند که من هنوز مشکل دارم باهاش . اینها به شدت کلمات رو به هم میچسبونند و با سرعت نور صحبت میکنن. ب 

پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، سارا کوچولو ، Ali Sepehr ، kavoshgarnet ، اليزا ، hoda_ch ، lexington ، ParsTrader ، homeless ، seravin ، shr.jafari ، sib 24 ، kianoush ، nhzgroup ، reza22 ، Hamid55 ، mahdis ، 20reza ، farzad24 ، balot ، Jav3 ، afshin ، bluelady ، PERSIA_QI ، gmah ، mh_hshk ، mr.amir ، saeed42 ، hana ، iliad ، Shahryar ، online27H ، ramfar ، jan ، babakped ، fidell ، babak2010 ، Hossein81 ، loveusa2010 ، Eskandari ، pouya.pouya ، بنيتا ، emankh101 ، aadine ، aminaran ، rasa ، yek_mosafer ، indmehdi ، Electronic-Arts ، oxin ، hamiriza ، shaan ، reza89 ، mahshad ، Sahar-Germany ، success ، aNTea ، lorecance ، mitr.p ، pr.kia ، Shayan1994 ، vahidansari ، mohsen mirzaei ، behzadb57 ، gadfly ، soniarazmi ، architect ، maxsoulfly ، vahidvm60 ، free_free ، mahdicivil ، kourosh2011 ، sinswimer ، amiry ، Emigrant ، RosalovesUSA ، pefa ، alirezamk ، don.korleone ، SH1A2R3 ، alirezagh ، alinet ، Man ، Rainy ، amir0_0amir ، rouzbehdarvishi ، xaxi ، Afies ، navidvox ، opayamani ، hana_fd ، younes77 ، هایده ، مانترا ، mitme ، sara79 ، Ehsan1358 ، mandana55 ، Tomas ، sorena ، HAZARA ، سمانه777 ، arezoo bj ، Hedieh20 ، شهلا 1346 ، parastoo mohajer ، رجبعلی ، lot2013 ، hushmandco ، فرامرز مسیبیان ، lonelyman ، sam11 ، مسافر تنها ، amir-fazli ، sentinel ، HodHod Golestani ، m@ry@m75 ، b_argi ، usa lover ، mohamadir ، farzad47 ، سلی ، 2014winner ، azar1348 ، Rock ، farhad8893 ، Asy ، H Pier ، yousef.najafi ، mitramin ، Kingrazor ، asher ، ali2310 ، ghasoo ، pari pariaaa ، microsaeid ، alirezanz ، عشق رفتن ، adonis2006 ، moqadam ، rzjrh ، lighter ، qeshmi ، pouria.narimisa ، lilasafa ، Hamid_110 ، hamid reza0363 ، Lindsay Wagner ، farzaam3 ، armin021 ، khder ، ALEX55 ، mohamad2014 ، سوین ، kage.omid ، mehdi2014 ، ahmad120 ، mohamad92 ، mahdii ، smk2 ، nasam ، MOHAMMADKHANI ، amin arefi ، Nosy jon ، biber ، پارسا یی ، smigrup ، امین 13 ، m.ghoreishi ، Abdorrezaa ، barfi1 ، ziba62ka ، msar ، maryam.azad ، saharbb ، Memolk ، farrokh33 ، pouyasanat ، milspider ، faaezeh ، Alex 2014 ، P.R ، hossein_1987 ، soheil1993 ، copol ، Alferedodiestefano ، microbit ، shf1356 ، leader-m ، ELNAZ21 ، Soeño ، moonwalk ، ArjenPSN_23
سلام

با تشکر از تمام دوستانی که به پر بار شدن این تاپیک کمک می کنند مطمینن اطلاعاتی که در این تاپیک ارایه میشه به دوستان زیادی که در سالهای اینده قصد سفر به امریکا دارند خواهد کرد واین اطلاعات بسیار ارزشمند است از دیگر دوستان هم که در کلان شهر دالاس-فورت ورت هستند دعوت میکنم که ما را از تجربیات خودشون بهره مند کنند و دوستان حاضر نیز از تجربیاتی که در اینده بدست می اورند ما را شریک سازند
با تشکر از همه دوستان
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
با سلام
این بار می خواهم به یکی از مشکلات دالاس اشاره کنم. در تاپیک مربوط به هزینه های دوستان که در ایالت های دیگر زندگی می کنند مبلغ برق بین بیست تا چهل دلار نوشته شده بود. به نظرم به دلیل داشتن گاز هزینه برق پایین است. در دالاس تمام وسایل برقی است و از گاز خبری نیست به همین دلیل دوستانی که به دالاس تشریف می آورند اولا باید تمرین صرفه جویی در مصرف برق را واقعا جدی بگیرند و ثانیا از دیدن مبلغ 200 دلاری قبض برق چندان شوکه نشوند. البته این هزینه برق در زمستان بود. من فکر می کنم با توجه به گرمای فصل تابستان این مبلغ بیشتر هم بشود.
پاسخ
(2010-03-05 ساعت 11:30)ALIREZA205 نوشته:  اما یه چیز مهم که من شدیدا شوکه شدم این بود که تگزاسی ها لحجه ای کاملا غریب دارند که من هنوز مشکل دارم باهاش . اینها به شدت کلمات رو به هم میچسبونند و با سرعت نور صحبت میکنن. ب 
علیرضاجان من یکبار داشتم با یک آمریکایی راجع به لهجه صحبت می کردم،پرسیدم کدام ایالت لهجه اش فرق داردواو سریعا به لهجۀ تگزاسیها اشاره کرد که چطور ریتم حرف زدن وادا کردنِ حروفشان فرق دارد .من هرکاری کردم ادای آنها را دربیاورد که تفاوت لهجه شان را بفهمم او گفت من بلد نیستم،نمی توانم،سخت است.خلاصه که لهجۀ تگزاسیها بین خود آمریکاییها هم معروف است. مواظب لهجه تان باشیدBig Grin
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
برای صرفه جویی در مصرف تاپیک لطفا میشه در همین تاپیک درباره شهرهای هیوستون و آستین هم صحبت کنید
یه سوال دیگه این قیمت اجاره های و ... که تو سایت های جستجوی خانه و آپارتمان هست (مثل forrent.com و kijiji.com) چه جوریه؟
با تشکر
پاسخ
سلام
وقت همگی به خیر
ما حدود ۲ ماه هست که دالاس هستیم و در کل از همه چیز راضی هستیم و به دوستان دالاس رو توصیه میکنم
برنامه ما برای دالاس نبود خیلی اتفاقی امدیم دالاس والی خیلی راضی هستیم
اگه کمکی از دست ما بر بیاد برای دوستان انجام میدیم و حتی دوستان اگر خواستن میتونیم در مورد شرایط اینجا راهنمای کرده و عکسهایی از آپارتمان خودمون بزاریم ( اجاره ماهیانه ۵۷۵$ ) ماهه اول ۱۹۹$ و باقی ماهها ۵۷۵$

همه دوستان موافق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، ParsTrader ، reza22 ، sib 24 ، 20reza ، farzad24 ، balot ، Jav3 ، star4631 ، mh_hshk ، mr.amir ، hana ، Shahryar ، jan ، fidell ، loveusa2010 ، Eskandari ، pouya.pouya ، ramfar ، aadine ، rasa ، yek_mosafer ، hamiriza ، reza89 ، mahshad ، Sahar-Germany ، success ، aNTea ، lorecance ، mitr.p ، maxsupermax ، mohsen mirzaei ، soniarazmi ، architect ، maxsoulfly ، Nightsky007 ، free_free ، mahdicivil ، admeyl ، MAHDI2012 ، kourosh2011 ، sinswimer ، majidgbox ، pefa ، alirezamk ، don.korleone ، SH1A2R3 ، alinet ، Man ، Rainy ، naser_hosseini ، amir0_0amir ، parsush ، rouzbehdarvishi ، mohajer13 ، xaxi ، Afies ، opayamani ، هایده ، مانترا ، ملیحه مجید ، msaeedz ، elnaz_joon ، sara79 ، mirman ، پدی ، پرستو ، Tomas ، sorena ، HAZARA ، arezoo bj ، Hedieh20 ، شهلا 1346 ، parastoo mohajer ، رجبعلی ، shiirin ، lot2013 ، lonelyman ، sysmaster ، ssara ، sentinel ، m.taj ، b_argi ، mohamadir ، farzad47 ، azar1348 ، Rock ، feel ، H Pier ، سلی ، yousef.najafi ، hamidrezapir1 ، Kingrazor ، مهرنگار ، عشق رفتن ، moqadam ، maria2000 ، pouria.narimisa ، behnoush raisi ، Hamid_110 ، soheil1360 ، Lindsay Wagner ، pey.com ، armin021 ، r.bazargan ، Beowulf II ، khder ، ALEX55 ، mohamad2014 ، mohamad92 ، kage.omid ، mehdi2014 ، mahdii ، farhad_syd ، nasam ، manamilad ، hesam.inanloo ، امین 13 ، m.ghoreishi ، vahid1432 ، barfi1 ، ahmad120 ، dd7472003 ، msar ، lighthouse ، maryam.azad ، haditb ، Mehdi0065 ، farrokh33 ، pouyasanat ، faaezeh ، Alex 2014 ، P.R ، hossein_1987 ، copol ، zeinab mehrali ، Alferedodiestefano ، AbbasHTC ، shf1356 ، leader-m ، ELNAZ21 ، Soeño ، سریوس ، ArjenPSN_23 ، farzaneh1364
(2010-04-01 ساعت 10:29)mkh692007 نوشته:  برای صرفه جویی در مصرف تاپیک لطفا میشه در همین تاپیک درباره شهرهای هیوستون و آستین هم صحبت کنید
یه سوال دیگه این قیمت اجاره های و ... که تو سایت های جستجوی خانه و آپارتمان هست (مثل forrent.com و kijiji.com) چه جوریه؟
با تشکر
منم نمي دونم كجا برم و تو آمريكا آشنايي ندارم اما واسه ايالت تگزاس بين دالاس و هيوستون موندم، انتخاب اصلح كدومه؟Wink
منظورم اينه كه از نظر هوا و امنيت و شانس كاريابي و اجاره خونه كدوم بهتره؟ لطفاً اونايي كه اطلاع دارن حتماً اظهار نظر كنن. يه نفر مي گفت دالاس خيلي خنك تره و هيوستن گرمه!
پاسخ
دوست عزیز هیوستون مثل بندر عباس خودمونه شدیدا گرم و شرجی و تقریبا با دبی روی یک عرض جغرافیایی هست .اما دالاس به مراتب رطوبت کمتر و هوای خنک تر داره . اما باز هم توی تابستون خیلی گرمه ولی زمستون ها برف رو میتونی ببینی . توی هیوستون طوفان هم خیلی بیشتر از دالاس میشه
به طور کل DFW بزرگ تر از دالاس هست و در ضمن دالاس شهریت بیشتری نسبت به هیوستون داره . هیوستون بسیار پراکنده هست شهرش به نسبت دالاس

پاسخ
جناب جوان سلام
از لحاظ آب و هوا دالاس قابل تحمل تر هاست هیوستون شرجی و توفان زیاد داره
در مورد دالاس هم اگر تصمیمتون قطعی شد از ما هر کمکی بر بیاد در خادمات هستیم حتا در مورده گرفتن خونه
امیدوارم موفق باشید
پاسخ
يه سوال Big Grin نخندينا جديه
ميخوام بدونم تو دالاس كلاس تكواندو هست؟
من ميخوام برم دالاس از طرفي اصلا نميخوام ورزشم ام كنار بزارم كسي خبري داره؟
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
سلام دوست عزیز
در خصوص کلاس دقیق نمیدونم ولی اینجا ( دالاس ) هستن باشگهایی که ۲۴ ساعته هستن ولی براتون سوال میکنم
در ضمن دوستان هر کسی قصد اومدن به دالاس رو داشته باشه ما هر کمکی از دستمون بر بیاد براتون انجام میدیم از گرفتن خونه تا اومدن از فرودگاه و ...
زمانی که امدیم خیلی اذیت نشدیم چون خونه رو کسی از طرف ما دیده بود و ما هم حساسیت نشون ندادیم و اولین خونه رو قرارداد بستیم در کل سختی نکشیدیم و دوست داریم دوستانی که قصد مهاجرت دارن کمکشون کنیم تا از سفرشون لذت ببرن
به هر حال ما ( من و همسرم ) در خدمت دوستان هستیم

همگی موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، ParsTrader ، kianoush ، sh-b ، seravin ، laili ، اليزا ، hoda_ch ، hamed_gh ، sib 24 ، ساشا ، javan134 ، adl ، afsan2010 ، reza22 ، Spiritual ، 20reza ، sanaz2010 ، mosafer2 ، mh_hshk ، saeed42 ، Shahryar ، bahram_fadakar ، online27H ، aminaran ، rasa ، indmehdi ، oxin ، arefsteps ، Sahar-Germany ، success ، aNTea ، lorecance ، mitr.p ، maxsupermax ، مسافرکوچولو ، mohsen mirzaei ، hpsarvari ، free_free ، dalton ، flake ، kourosh2011 ، Mostafa Kianoush ، star63 ، SH1A2R3 ، kopol ، moein_peerooz ، GreenRoad ، alinet ، Man ، SANI HAGHIGHI ، mohammadm64 ، Rainy ، naser_hosseini ، HB457945@GMAIL.COM ، amir0_0amir ، parsush ، MoonGardian ، mohajer13 ، nilaaa ، Farshid22 ، msi ، dana ، Afies ، navidvox ، opayamani ، m0riiii ، spiderman1 ، هایده ، مانترا ، mitme ، hamid.fardnia ، sanay20 ، mirman ، farhad k ، behnam88 ، پرستو ، Tomas ، sorena ، HAZARA ، e76779 ، سمانه777 ، Hedieh20 ، miladtorfi ، parastoo mohajer ، نازنین 932 ، pouya.m.t ، sadeghi897 ، siakhatar666 ، hushmandco ، مسافر تنها ، amir-fazli ، afshinghwink ، sentinel ، majorsoly ، ebi1988 ، m.taj ، javadi436 ، 2014winner ، azar1348 ، Rock ، Aryan2014 ، feel ، H Pier ، f_90 ، yousef.najafi ، lighter ، Kingrazor ، saeedshafiee ، ghasoo ، pari pariaaa ، mohamadir ، alirezanz ، farzaam3 ، kamil ، fakhrinejad ، عشق رفتن ، adonis2006 ، mohammad19911991 ، Masti ، moqadam ، r-min ، maria2000 ، Lindsay Wagner ، noobnoobi ، armin021 ، ali_bf1 ، khder ، behjat ، ALEX55 ، mohamad92 ، mehdi2014 ، ahmad120 ، kpks ، manamilad ، farhad_syd ، nasam ، amin arefi ، biber ، امین 13 ، m.ghoreishi ، ziba62ka ، dd7472003 ، msar ، سودا سلامي بخش ، maryam.azad ، haditb ، نیلوفرآبی ، mfarazz ، hosseinkht ، farrokh33 ، milspider ، Alex 2014 ، P.R ، سروین 93 ، hossein_1987 ، lotfe.kh ، نسل سوخته ، copol ، zeinab mehrali ، ad48 ، Alferedodiestefano ، aminraf ، AbbasHTC ، nightowl ، amirafza ، leader-m ، ELNAZ21 ، moonwalk ، K.ONE ، im52

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان