کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ورود به دانشگاه در مقطع فوق دیپلم یا لیسانس
در این مبحث، پرسش‌های مرتبط با ورود به دانشگاه‌های آمریکا برای تحصیل در مقطع فوق دیپلم (کاردانی) یا لیسانس (کارشناسی) پاسخ داده می‌شوند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، nicole.gemini ، mh_hshk ، free_free ، mitr.p ، maaref ، babak_LosAngeles ، msar
(2010-07-10 ساعت 00:54)Hojjat نوشته:  در این مبحث، پرسش‌های مرتبط با ورود به دانشگاه‌های آمریکا برای تحصیل در مقطع فوق دیپلم (کاردانی) یا لیسانس (کارشناسی) پاسخ داده می‌شوند.

برای شروع شما لطفا هر چه در مورد
1. ددلاین دانشگاه ها و اینکه تا چه مدت قبلش ثبت نام در آن کالج یا دانشگاه را قبول میکنند،
2. کلا چند واحد بعنوان کردیت واحد زبان وجود دارد و هر ترم چقدر طول میکشد؟ چه روشهایی بجز داشتن نمره تافل و آیلز برای اثبات دانستن زبان وجود دارد؟ آیا این امتحانات بصورت کتبی است یا فقط شفاهی و در حد مصاحبه؟ نمره تافل یا آیلز نهایتا میتونه چقدر قدیمی باشد تا قبول داشته باشند؟
3.چقدر طول میکشد تا بعد از پر کردن طول فرم فافسا، جواب بدهند؟؟
4. کمک هزینه مالی که به طرق مختلف است، در صورت تحصیل در هر کالج و دانشگاه و موسسه ایی پرداخت میشه یا فقط در صورت ثبت نام در مراکز اکریدت شده، این کمکها تعلق میگیرد؟
5.برای کسی که بخواهد از دیپلم به فوق دیپلم یا لیسانس بخواند، آیا دیپلم ایران را قبول دارند؟ چه تستهایی را بعنوان هماهنگ سازی باید بدهد؟

و.... هر چه بنظرتان میرسد. بعضی از این سوالات در مورد خودم صدق نمیکند . ولی میدانم سوالات اولیه بسیاری است.... ممنون....
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، pashaneco ، Hossein81 ، sohi ، mh_hshk ، maaref ، babak_LosAngeles ، mohajer13 ، msar
1. معمولاً ترمهای پاییز در August و ترمهای زمستان در February شروع میشوند!
ددلاین ها هم معمولاً 1.5 ماه تا 2 ماه قبل از شروع ترمها هست! پیشنهاد میکنم 3 تا 4 ماه قبل از شروع ترم اپلای کنید! چون ممکنه پروسه اپلای و کلیرنس شما کمی بیش از وقت معمولی طول بکشه! در ضمن در نظر داشته باشید در ددلاینها ممکنه ظرفیتها تکمیل بشوند!

2. بیشتر دانشگاههای امریکا از شما مدرک SAT یا ACT میخواهند! بعلاوه شما باید ثابت کنید که انگیلیسی شما خوبه!
80% دانشگاههای ( شاید هم 90% ) امریکا مدرک آیلز رو قبول قبول دارند! معمولاً آیلز 6.5 یا تافل 550 پیپیر بیس رو قبول دارند! از دانشگاه به دانشگاه متفات هست! من آیلز 5.5 هم دیدم!
مدرک آیلز نباید از 2 سال بیشتر از تاریخ صدورش گذشته باشد!
تافل رو نمیدونم!
به طور معمول راههای دیگری برای اثبات زبان وجود ندارد! اما بعضی ( خیلی کم ) از دانشگاهها، مدارک دیگری هم قبول دارند!
بهتره تافل امتحان بدید! چون در بیشتر مواقع میبینم که دانشگاههای آمریکا، تافل 500 را میخواهند یا آیلز 6.5 ! میدونیم که تافل 500 برابر با آیلز 6 هست! پس نمره 500 آوردن در تافل آسان تر هست!
هر ترم 4 تا 4.5 ماه بطول میانجامد! و ممکن است تا 1 ماه هم امتحان برگزار شود!

3. اگر میشه در مورد فاسفا کمی بیشتر توضیح بدید!

4. دقیقاً نمیدونم! اما تابحال ندیدم برای دانشگاه یا کالج خاصی باشند!

5. دیپلم ایران به تنهایی کفایت نمیکند و باید مدرک پیشدانشگاهی هم داشته باشید! 12 سال تحصیل ایران کاملاً قابل قبول میباشد!
پاسخ
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، laili ، sib 24 ، kianoush ، farzad24 ، mas0ud ، Hamid55 ، pashaneco ، Hossein81 ، mh_hshk ، shahrooz59 ، mitr.p ، maaref ، babak_LosAngeles ، msar
آیا برندگان لاتری که با گرین کارت میرن هم احتیاج به ارایه مدرک تافل یا ایلتز دارن؟ دوستانی که الان رفتن و برای دانشگاه اقدام کردن تجربشون چی بوده؟
ممنون
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: pashaneco ، sohi ، maaref ، babak_LosAngeles ، msar
(2010-08-19 ساعت 11:20)Hamid55 نوشته:  آیا برندگان لاتری که با گرین کارت میرن هم احتیاج به ارایه مدرک تافل یا ایلتز دارن؟ دوستانی که الان رفتن و برای دانشگاه اقدام کردن تجربشون چی بوده؟
ممنون

دربارۀ این مسئله کسی چیزی نمیدونه؟
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، babak_LosAngeles ، msar
(2010-10-08 ساعت 13:17)pashaneco نوشته:  
(2010-08-19 ساعت 11:20)Hamid55 نوشته:  آیا برندگان لاتری که با گرین کارت میرن هم احتیاج به ارایه مدرک تافل یا ایلتز دارن؟ دوستانی که الان رفتن و برای دانشگاه اقدام کردن تجربشون چی بوده؟
ممنون

دربارۀ این مسئله کسی چیزی نمیدونه؟

هیچ فرقی نمیکنه... شما دیگه در آنصورت دانشجوی خارجی بحساب نمیایید... البته باید 1 سال و 1 روز هم از اقامتتون در آمریکا گذشته باشه..

اگر مدرک بالاتر از دیپلم دارید و میخواهید ادامه تحصیل بدهید، که بسته به دانشگاهتون که کدوم را قبول میکند، باید تاقل یا آیلتز داشته باشید...

اگر مدرک دیپلم دارید، دیگه تاقل و آیلتز نمیخواهد، خودشان ازتان تست زیان و ریاضی میگیرند... البته باید یک سری پیش نیازها را هم بگذرانید، که بسته به رشته ایی که انتخاب میکنید، مدت زمانش متفاوت است.. در مورد بعضی رشته ها شاید گذروندن همین پیش نیازها تا 2 سال هم طول بکشد.....
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، success ، loveusa2010 ، shahrooz59 ، free_free ، mitr.p ، AvRiMcM ، maaref ، maxsupermax ، babak_LosAngeles ، odiseh ، msar
سلام.

من دانشجوی ترم 2 نرم افزار هستم ! سال دیگه فوق دیپلم میگیرم ! چطوری میتونم برم امریکا برای کارشناسی ؟

توی دبیرستان کار و دانش بودم
پاسخ
سلام.

کسی نمیخواد چیزی بگه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با سلام؛
می خواستم بپرسم برای چه رشته های دانشگاهی در آمریکا بازار کار خوبی وجود داره ( با توجه به اینکه تحصیلات دانشگاهی را در آمریکا شروع کنیم
بازار کار رشته شیمی چطوره؟
هزینه دانشگاهها به چه صورت هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، babak_LosAngeles ، مریم رف ، msar
با سلام
برای رشته های ارشد علاوه بر تافل یا ایلتس gre و شرط معدل هم لحاظ می شود . آیا شرط معدل برای کارشناسی هم مهم است ؟ آیا اقامت امتیازی برای اپلای دانشگاه در کارشناسی ارشد محسوب می شود ؟
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
[3. اگر میشه در مورد فاسفا کمی بیشتر توضیح بدید!

سلام دوست عزیز. fafsa سایت مربوط به کمک مالی یا همون Financial Aid که اگه واجد شرایط باشید دولت هزینهٔ تحصیلتون رو میده
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
ممنون

دوست عزیز
هر کسی که وارد امریکا میشود ودیپلم دبیرستان از امریکا ندارد باید برای ورود به دانشگاه امتحان تافل بدهد
به عبارتی شامل کلیه افرادی میشود که به هر طریقی وارد امریکا میشوند
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، mh_hshk ، Arwen ، maaref ، babak_LosAngeles ، msar
(2011-04-18 ساعت 05:51)sib 24 نوشته:  [3. اگر میشه در مورد فاسفا کمی بیشتر توضیح بدید!

سلام دوست عزیز. fafsa سایت مربوط به کمک مالی یا همون Financial Aid که اگه واجد شرایط باشید دولت هزینهٔ تحصیلتون رو میده
s سوال مهم همینه که آیا ادامه تحصیل از مقطع فوق لیسانس هم کمک هزینه فسفا شاملش میشه یعنی (واجد شرایط) هست؟ که کسی هم جوابو نمیدونهWink

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
پاسخ
دوستان:
من لیسانس زیست دارم و میخوام فوق بیتکنولوژی بخونم
متاسفانه معدلم کمه 11/99
گویا برای ادامه فوق باید معدل بالا داشته باشی و همچنین چند مقاله و غیره
حالا من چیکار کنم؟؟؟؟؟باید از صفر بخونم
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
با توجه به نوشته هاي دوستان من شخصا تصميم گرفتم مدارك دانشگاهيم رو اصلا مطرح نكنم و در مقطع كارداني يا كارشناسي دوباره تحصيل كنم. چند تا سوال داشتم اگر دوستان محبت كنند و پاسخ دهند ممنون ميشم:
1-من بر اي زندگي ويرجينيا رو انتخاب كردم.در مورد رشته ها از كجا ميتونم اطلاعات بدست بيارم.
2-من تصميم دارم در رشته پرستاري يا بهداشت دهان و دندان كه ظاهرا بازار كار خوبي دارند تحصيل كنم.چطور ميتونم كالج هاي معتبر در اين زمينه رو پيدا كنم تا چند تاشون رو انتخاب كنم و هزينه هاشون رو بدونم.
3- آيا تنها راه چاره براي پرداخت كمتر اين هست كه يك سال صبر كنيم تا بومي بشيم؟راه حل ديگه اي نداره.
4- من زبانم در حد متوسط هست.بعضي دوستان اشاره كردن كه بعضي كالج ها كلاس زبان هم دارن . تا جايي كه من متوجه شدم پس از پذيرش گرفتن يك امتحان زبان و رياضي از ما ميگيرند و با توجه به نمره مون بايد واحدهاي جبراني پاس كنيم. درسته؟
ممنون ميشم اگر راهنمائي بفرمائيد.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، babak_LosAngeles ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان