کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
استرالیا یا کانادا؟
کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟
کدام کشور راحت تر اقامت میدند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: saman_aryan2012 ، msar
سواله خوبيه ، كسي نيست جواب بده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوست گرامي نظر ها ميتواند متفاوت باشد ولي تجربه من و نيز آمار و اطلاعات ميگويند كانادا بهتر است تنها از اين جهت كه شما به راحتي ميتوانيد به آمريكا سفر كنيد . ميزان ايراني هاي ان زياد است كشور گران تري از استراليا است . مدرك گرايي بيشتر رواج دارد . صنايع به واسطه مهاجرين پيشرفت چشمگيري داشته و فرصتهاي حقوق بشري مناسب تري در ان وجود دارد ولي استراليا كشوري توريستي با اب و هواي نزديك به ايران - جمعيت كم . مهاجر پذيري بيشتر و نيز نزديك بودن بيشتر با فرهنگ ايران و ... را ميتوان از ويژگي هاي زياد استراليا دانست با تمام اين تفاسير من شخصا استراليا را ترجيح ميدهم هر چند كه كيس من براي كانادا مناسب تر و زود تر به جواب ميرسد .
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
دوست عزیز . با توجه به اینکه این مطلب برای خیلی از دوستان مهم است پس لطفا مساله را ریز تر و دقیقتر بشکافید . به طور مثال در ارتباط با مساله کار که اصلیترین مقوله در روند مهاجرت است باید بیشتر بحث و تبادل نظر شود و باذکر دلایل که مثلا کانادا بهتر است یا استرالیا . و نکته دیگر بحث حمایتهای دولتی این دو کشور از مهاجرین و کدامیک خدمات بهتری را ارائه میدهند . در ارتباط با آب و هوا تقریبا همه میدانند که استرالیا بهتر است یا با حداقل یک جستجوی ساده میتوان به اطلاعات درست در ارتباط با وضعیت آب و هوایی از محل مورد نظر دست یافت . اما بعضی اطلاعات دیگر مثل موارد فوق نیاز به موشکافی دقیقتر دارد . با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، mohammad.maleki ، lorecance ، mohammad2671 ، TorMel ، msar
ما خوزستانی ها که به سرما عادت ندارم در کانادا واقعا اذیت میشیم
چند وقت پیش یکی از دوستانم که به کانادا مهاجرت کرده میگفت : به لحاظ کاری زیاد مشکل نداشتم ( البته تحصیلات عالیه داره ) ولی سرما مجال هر کاری را از ما گرفته !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، amiry ، saman_aryan2012 ، miladtorfi ، mhsenpc ، msar ، pouria
100% کانادا بهتر است.شاید فقط به خاطر اینکه هر دو دو قطب بزرگ مهاجر پذیر هستن با هم مقایسه میشوند.در واقعیت اصلا شبیهه به هم نیستند.من به هردو سفر کردم .همچنین در چند کشور اروپایی به دلایل ادامه تحصیل و بیزینس خانوادگی زندگی کرده ام.بار ها و بارها این جمله رو در سایت و وبلاگ های واقع بین دیده اید که استرالیا نمی تواند انتظاراتی که شما از یک مهاجرت را دارید را بر اورده کند..در مقایسه با کانادا اگر چه در کانادا در بعضی فصول افت شدید دما را تجربه خواهید کرد.اما با جامعه ای مدرن تر با سطح رفاه بالا و مردمی بسیار تحصیل کرده مواجه خواهید شدکه مهاجر و مهاجرت را پذیرفته اند .کانادا به لحاظ قدمت تاریخی تمدنی بسیار قدیمی تر از استرالیا دارد.اگر استرالیا 100 سال است که کشور شده است ..کانادا 400 سال است که کشوری مستقل بوده و بومی های انجا تاریخی بسیار کهن دارند.اگر به دنبال جامعه ای بسیار ساده زیست ..ساکت و کمی کسل کننده .پر از اجناس اسیایی ...غنی شده با نژاد های اسیای شرقی با فرهنگ و رنگ و بوی روستایی (هر چند پنهان شده در پوسته های شهری )هستید استرالیا را انتخاب کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، lorecance ، boywebi ، amir keyhan ، kamyab ، danialmp ، amiry ، ehsan-inventor ، parsley ، farzad47 ، mhsenpc ، Cboy ، we are one ، msar ، pouria
(2011-02-08 ساعت 11:59)lucia20 نوشته:  100% کانادا بهتر است.شاید فقط به خاطر اینکه هر دو دو قطب بزرگ مهاجر پذیر هستن با هم مقایسه میشوند.در واقعیت اصلا شبیهه به هم نیستند.من به هردو سفر کردم .همچنین در چند کشور اروپایی به دلایل ادامه تحصیل و بیزینس خانوادگی زندگی کرده ام.بار ها و بارها این جمله رو در سایت و وبلاگ های واقع بین دیده اید که استرالیا نمی تواند انتظاراتی که شما از یک مهاجرت را دارید را بر اورده کند..در مقایسه با کانادا اگر چه در کانادا در بعضی فصول افت شدید دما را تجربه خواهید کرد.اما با جامعه ای مدرن تر با سطح رفاه بالا و مردمی بسیار تحصیل کرده مواجه خواهید شدکه مهاجر و مهاجرت را پذیرفته اند .کانادا به لحاظ قدمت تاریخی تمدنی بسیار قدیمی تر از استرالیا دارد.اگر استرالیا 100 سال است که کشور شده است ..کانادا 400 سال است که کشوری مستقل بوده و بومی های انجا تاریخی بسیار کهن دارند.اگر به دنبال جامعه ای بسیار ساده زیست ..ساکت و کمی کسل کننده .پر از اجناس اسیایی ...غنی شده با نژاد های اسیای شرقی با فرهنگ و رنگ و بوی روستایی (هر چند پنهان شده در پوسته های شهری )هستید استرالیا را انتخاب کنید.

من با قسمتي از نظرات شما موافقم والبته نظر خودم را ميگويم . اول اينكه سابقه زندگي و قدمت در استراليا حتي به عهد پارينه سنگي نيز ميرسد چون اولين انسانهاي اين منطقه در شهر هاي شمالي و اطراف داروين بوده اند و بعدها به جنوب كوچ كرده اند كه خيلي بيشتر از صدها سال ميباشد . دوم اينكه با جامعه محدودي كه ما داريم ( ايران ) و مشكل من بودن اكثر ايرانيان شايد به جرات بشه گفت كه آمريكا و مخصوصا كانادا بسيار پيشرفته و البته محدود كننده است . شايد بد نباشد براي ما ايراني ها كمي دور بودن از هيجانات تاريخي و كمي فكر كردن به دنيا و نه فقط كار و كوشش وجود داشته باشد . در استراليا اگر قسمت همه دوستان شود شما براي هر چيزي بدون استرس وقت خواهيد داشت و اصلا نياز به كار دوم نداريد مگر اينكه حرص دنيا را داشته باشيد ولي من استراليا را بهتر ميدانم مخصوصا كه زندگي چند فرهنگي ان اين امكان را ميدهد كه از نظر عقيدتي در فشار كمتري باشيم به هر صورت هر ايراني هر كجا باشد موفقيت را راحت بدست مي آورد اگر بخواهد
پاسخ
من تجربه زیادی ندارم اما فکر میکنم از جنبه زندگی و حقوق آن اگر بخواهیم کانادا و استرالیا را بررسی کنیم به کانادا نمره بیشتری میتوان داد چون که از لحاظ سطح زندگی افراد جامعه در سطح بالاتری قرار دارد
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، lorecance ، mhsenpc ، we are one ، msar
(2011-02-08 ساعت 11:59)lucia20 نوشته:  100% کانادا بهتر است.شاید فقط به خاطر اینکه هر دو دو قطب بزرگ مهاجر پذیر هستن با هم مقایسه میشوند.در واقعیت اصلا شبیهه به هم نیستند.من به هردو سفر کردم .همچنین در چند کشور اروپایی به دلایل ادامه تحصیل و بیزینس خانوادگی زندگی کرده ام.بار ها و بارها این جمله رو در سایت و وبلاگ های واقع بین دیده اید که استرالیا نمی تواند انتظاراتی که شما از یک مهاجرت را دارید را بر اورده کند..در مقایسه با کانادا اگر چه در کانادا در بعضی فصول افت شدید دما را تجربه خواهید کرد.اما با جامعه ای مدرن تر با سطح رفاه بالا و مردمی بسیار تحصیل کرده مواجه خواهید شدکه مهاجر و مهاجرت را پذیرفته اند .کانادا به لحاظ قدمت تاریخی تمدنی بسیار قدیمی تر از استرالیا دارد.اگر استرالیا 100 سال است که کشور شده است ..کانادا 400 سال است که کشوری مستقل بوده و بومی های انجا تاریخی بسیار کهن دارند.اگر به دنبال جامعه ای بسیار ساده زیست ..ساکت و کمی کسل کننده .پر از اجناس اسیایی ...غنی شده با نژاد های اسیای شرقی با فرهنگ و رنگ و بوی روستایی (هر چند پنهان شده در پوسته های شهری )هستید استرالیا را انتخاب کنید.

نظر من کاملا بر خلاف شماست. مطمئن نیستم که شما استرالیا را دقیق از نزدیک دیده باشید، ولی من در استرالیا بیش از چهار سال زندگی کرده‌ام و به کانادا، آمریکا، اروپای مرکزی، و چند کشور از آسیای جنوب شرقی سفر کرده‌ام. تصمیم‌گیری میان این دو کشور ابدا ساده نیست. از نظر فرهنگی و رفاه، این دو کشور بسیار به هم نزدیک‌اند. برای مثال می‌توانید به مجموعه‌ی فشرده‌ای از آمار جدید مراجعه کنید:

http://www.livingin-canada.com/canada-vs-australia.html

میزان بی‌کاری در استرالیا کم‌تر و درآمد به‌طور متوسط بالاتر است، هرچند که در مجموع رفاه در این دو کشور تقریبا برابر است. کانادا به هیچ عنوان «مدرن‌تر» یا «با فرهنگ‌تر»‌ یا دارای «مردم تحصیل‌کرده‌تر» نیست. در همه‌ی این‌ها این دو کشور به هم بسیار شبیه‌اند و شاید در مواردی (مانند اصول شهرسازی، سامانه‌ی حمل و نقل عمومی، بازار کار و غیره) استرالیا پیش‌تر است، که شاید این به علت جوان‌تر بودن کشور باشد.

در مورد تاریخ هم، اولین شهر کانادا حدود ۴۰۰ سال پیش و اولین شهر استرالیا حدود ۲۲۰ سال پیش بنیان نهاده شده‌اند. در هر دو حالت ۴۰۰ یا ۲۰۰ چندان به عنوان تاریخ به حساب نمی‌آیند و نمی‌توان آنرا «تاریخ»‌ به حساب آورد که بگوییم کانادا تاریخ کهن‌تری دارد! هر دو کشور پیشینه‌ی کمی دارند و کشورهایی نوپا محسوب می‌شوند.

تاریخچه‌ی بومیان کانادا حدود ۲۰۰۰۰ سال است در حالی که در استرالیا این تاریخ به ۴۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد و بومیان بسیار قدیمی‌تری دارد، اگرچه به نظر من در کل این هم پارامتری تعیین‌کننده نیست. من واقعا مطمئن نیستم که مهم باشد بومیان کدام‌یک قدیمی‌ترند!

فرهنگ استرالیا به فرهنگ انگلیسی نزدیک‌تر است، در حالی‌که در کانادا این فرهنگ آمریکایی‌ست که به‌طور محسوسی به همه‌چیز غلبه دارد. چیزی که من از کانادا دیدم این بود که وجود این کشور بسیار وابسته به هم‌مرزی با آمریکاست و چندان کشوری باریشه و از نظر فرهنگی مستقلی نیست. در خارج از کانادا بسیاری آن‌را (البته طبعا نه کاملا به درستی) طفیلی آمریکا می‌دانند و باور دارند هرکس که دستش به آمریکا نرسیده در کانادا مستقر شده است.

در هر صورت به نظر من انتخاب یکی از این دو کشور بسیار سخت است. برای بسیاری مزیت کانادا نزدیکی به آمریکاست، البته اگر هدفشان در نهایت آن‌جا باشد. از طرفی هوای نا مطبوعی دارد و زندگی از این بابت سخت‌تر است. در مقایسه هوای استرالیا بسیار مطلوب است ولی از اروپا و آمریکا دور است. شاید بسته به این‌که کدام یک برایتان مهم‌تر است بتوانید تصمیم بگیرید. در ضمن آن‌طور که من دیدم تنها شهری که رفاه، پیشرفتگی و آب و هوای آن با استرالیا قابل مقایسه است ونکوور است. تورونتو به کل برای من غیر قابل تحمل بود، چه از نظر آب و هوا و چه از نظر فقر فرهنگ عمومی و تبهکاری و بی‌نظمی.

نکته‌ی آخر این‌که ما هیچ کداممان نه صاحب این دو کشور هستیم و نه بزرگ‌شده‌ی آن که بخواهیم تعصبی داشته باشیم. هدف تنها این باید باشد که بسته به شرایط‌مان بهترین انتخاب را انجام دهیم.

موفق باشید

پاسخ
ممنون از همه. من جواب خیلی از سوالات رو که قبلا از آقای مدیر پرسیده بودم اینجا پیدا کردم. من قبلا به انگلیس سفر کردم 1 سال اونجا بودم هوا و سرماش خیلی اذیتم کرد. با اینکه عاشق بارونم اما نمیدونم چرا اونجا حال و هوای بدی داشتم. الان هم می خواستم بدونم اگر من نوعی بتونم هم به کانادا هم استرالیا مهاجرت کنم کدوم رو باید انتخاب کنم....با توجه به اینکه اول از همه پیشرفت کاری و آینده بهتر برای خودم و دخترم مد نظرم هست. بعد ارزانتر بودن مخارج. بعد هم آب و هوا که کانادا امتیاز کمی در این باب داره بخاطر برودت هوا. اما داشتن کار مناسب رای خودم و همسرم از همه چیز مهمتره. ممنون میشم راهنماییم کنید. من برای کانادا شرایط مهاجرت به استان کبک رو دارم. برای استرالیا بعنوان مربی مهد کودک یا مدرس زبان که هنوز نمیدونم جزو مشاغل بسیار مورد نیاز این کشوره یا لیست مشاغلی که کاربر گرامی اشکان متذکر شده بودند. البته فکر میکنم مربی مهد در مشاغل اصلی هست و مترجم و مدرس زبان در لیست کلی استرالیا. ممنون پیشاپیش.
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، mhsenpc ، msar
این وسط من یک پرسشی دارم:
آیا میشه به طور همزمان واسه هر دو کشور اقدام کرد؟ یا این کار توسط دفاتر مهاجرت دو کشور بررسی می شه و ممکنه هریک باعث لغو اون یکی بشه؟
یعنی برگردند و به آدم بگن شما که میخای بری استرالیا... پس دیگه ما رات نمی دیم بیای کانادا!
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، msar
(2011-04-19 ساعت 18:05)Barani نوشته:  این وسط من یک پرسشی دارم:
آیا میشه به طور همزمان واسه هر دو کشور اقدام کرد؟ یا این کار توسط دفاتر مهاجرت دو کشور بررسی می شه و ممکنه هریک باعث لغو اون یکی بشه؟
یعنی برگردند و به آدم بگن شما که میخای بری استرالیا... پس دیگه ما رات نمی دیم بیای کانادا!

سلام. فکر نمیکنم. من هنوز اقدام نکردم. فقط سایتهای دو کشور رو چک کردم. با چند تا وکیل و دفتر وکالت صحبت کردم. فرمهای ارزیابی پر کردم. وگرنه در نهایت باید یک کشورو انتخاب کرد. منم برای همین مردد هستم و نمیدونم کودوم کشور برای کار و اون فاکتورهایی که عنوان کردم برام بهتره. کار و داشتن اون خیلی مهمه برام.
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، msar
(2011-04-19 ساعت 19:45)s_ostad2000 نوشته:  
(2011-04-19 ساعت 18:05)Barani نوشته:  این وسط من یک پرسشی دارم:

سلام. فکر نمیکنم. من هنوز اقدام نکردم. فقط سایتهای دو کشور رو چک کردم. با چند تا وکیل و دفتر وکالت صحبت کردم. فرمهای ارزیابی پر کردم. وگرنه در نهایت باید یک کشورو انتخاب کرد. منم برای همین مردد هستم و نمیدونم کودوم کشور برای کار و اون فاکتورهایی که عنوان کردم برام بهتره. کار و داشتن اون خیلی مهمه برام.

با سلام و عرض ادب خدمت هر دو شما عزيزان :

افراد ميتونن همزمان براي چندين كشور تقاضاهاي متفاوت داشته باشند. شما ميتوانيد بيش از صدها درخواست همزمان براي مهاجرت - تحصيل - درمان - خوشاوندي و حتي پناهندگي اقدام كنيد البته به جز مورد پناهندگي هيچكدام از درخواستهاي شما با هم ارزيابي نميشود و ارتباطي با هم پيدا نميكند .
در اينگونه برنامه ها هزينه هاي مربوطه است كه باعث ميشود افراد به يك يا دو مورد بسنده كنند و براي موارد بيشتر درخواست نداشته باشند .
در مورد هزينه ها هم خوشبختانه هر دو كشور بسيار به هم نزديك هستند . من تفاوتهاي موجود را به اختصار ميگويم و اميدوارم در كنار انبوه اطلاعات شما و ساير دوستان به چشم بيايد.
كشور كانادا در يك نگاه كلي به مدرك افراد بيشتر نگاه و توجه ميكند و استراليا به عملكرد و تجربه
كشور كانادا متمدن تر و پيشرفته تر به نظر ميرسد . البته فقط به نظر ميرسد چون از مزيت همسايگي آمريكا سود ميبرد و كشور استراليا هنوز لقب وابستگي به انگلستان را يدك ميكشد هر چند كه اكنون مستقل است .
آمار و ارقام و رنكينگخاي بين المللي نشان از آن دارد كه استراليا بهتر از كانادا است و البته به نظر من دور از واقع هم نيست . چون مهمترين عاملي كه البته ارتباط با ما ايرانيان دارد اين است كه تبعيض در كانادا بيشتر از استراليا است .
سابقه كشور استراليا را به عنوان كشور تبعيدي هاي افسرده ميشناسند و كانادا را به عنوان كشوري مهاجر پذير و متمدن .
نظر شخصي من :
قرن موجود قرن آسيا و اقيانوسيه است . بازارهاي مبدا و هدف در اين ناحيه است و دوران پيشرفت و ترقي اروپا و آمريكا به سر آمده و اين دو قاره از نقطه اوج خود بزودي فاصله ميگيرند و در آينده نزديك شاهد تحول هاي چشمگير خواهيم بود . البته اين بر ميگردد به تجربه مستقيمي كه من در كشور هندوستان بدست آوردم و اينجا فقط بصورت يك جمعبندي كلي از آن صحبت كردم . من اگر جاي هر كسي باشم اول به چشم انداز آينده آن نگاه ميكنم و بعد تصميم ميگيرم . ببخشيد كه بجاي مديريت ارائه نظر كردم .
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_nafisi ، gadfly ، nastaran86 ، Ramin2 ، hanif ، mhsenpc ، msar ، AliReza.Sh
من سرما رو بیشتر میپسندم و 1 سال هم در انگلیس زندگی کرده ام که اونجا هم کلی سرد بود..من بیشتر ترجیح میدم برم کانادا چون بهتره..ولی اگر خدایی ناکرده نتونم برم کانادا حتما واسه استرالیا اقدام میکنم..دوستم الان اقدام کرده و منتظر امتحان ایلتسه.....ولی من میگم کانادا از استرالیا بهتره...
پاسخ
کسی هست که بدونه از لحاظ مخارج زندگی کدوم کشور بهتره ؟
و کدوم کشور راحت تر ویزا میده؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان