کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واحدهای اندازه‌گیری آمریکایی
ما از کودکی یاد گرفتیم قدمون رو به سانتیمتر٬ وزنمون رو به کیلوگرم٬ مساحت خونه رو به مترمربع٬ راه از خونه تا مدرسه یا دانشگاه رو با کیلومتر٬ سرعت ماشین رو با کیلومتر در ساعت٬ حجم تانکر آب رو با متر مربع و مقدرا بنزین رو با لیتر اندازه گیری کنیم. این عددها برای ما خیلی راحت قابل مقایسه است. یعنی وقتی یه نفر بگه من ۱۸۶ سانتیمتر قد دارم به سرعت می فهمیم از ما بلندتر یا کوتاه تره.
اما تو آمریکا تمام این واحد‌ها متفاوت هستند و از اینچ٬ فوت٬ پوند٬ فوت مربع٬ مایل٬ مایل در ساعت٬ گالن و این واحدهای اندازه گیری استفاده می‌کنند.
ما وقتی با جامعه آمریکایی مواجه میشیم نمی‌تونیم به سرعت خودمون رو با این واحدها انطباق بدیم. مثلا فکر کنید آگهی کاری رو پیدا می‌کنید که نوشته «متقاضی باید بتواند حداقل ۶۰ پوند را جابجا کنی». حداقل خود من نمی‌تونم تو ذهنم سریع حساب کنم ۶۰ پوند یعنی چقدر! یا مثلاْ فردی رو در نظر بگیرید که با شما صحبت می‌کنه و میگه من با این رژیم غذایی ۱۰ پوند کم کردم. اگر این فرد به کیلوگرم این موضوع رو می‌گفت خیلی سریع می‌تونستید حدث بزنید که دقیقا کار بزرگی کرده یا خیلی هم کار مهمی نکرده!
از دوستان عزیز می‌خوام اگر تجربه‌ای و قصه‌ای تو این زمینه دارند بفرماییند شاید ما هم بتوانیم از روشهای اونها استفاده کنیم!

در انتها روش استفاده از گوگل برای تبدیل واحد ها رو توضیح میدم.
برای تبدیل واحدها در گوگل باید مقدار مورد نظر و واحدش رو بنویسید و در انتها یک مساوی بنویسید تا گوگل جواب شما رو به سرعت بده.

[عکس: attachment.php?aid=1657]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
محسن جان زیاد سخت نیست....منهم قبل از اینکه بیام فکر میکردم فهمیدن اینها خیلی باید کار حادی باشه ولی بعد از یه مدت تقریبا دستت میاد.
اسکورفیت رو که همون هفته ی اول و زمانی که در جستجوی خونه هستی حسابی برات جا میوفته .............Smile
پوند رو هم چون مجبوری گوشت و پنیر و کالباس و کلا خوراکیها رو که هر روز ازشون استفاده میشه با این واحد خریداری کنی اونهم ماه اول حله......
مایل رو هم که نصف عمره مفیدت اینجا داری رانندگی میکنی و دو تا اتوبان بری و بیائی حسابی باهاش فامیل میشی.....
گالن رو هم که خدا ذلیلش کنه بار اول که بنزین زدی دیگه فراموشت نمیشهSmile
می مونه اینچ و فوت و این ریزه میزه ها که خدا زنده بذاره کامپیوتر و موبایل رو..............
در مجموع من تازه تو مهاجرت به قدرت خارق العاده ی مغز پی بردم....قبلش نمیدونستم که میشه اینقدر ازش استفاده کرد Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2010-09-06 ساعت 10:25)msnazi نوشته:  ما از کودکی یاد گرفتیم قدمون رو به سانتیمتر٬ وزنمون رو به کیلوگرم٬ مساحت خونه رو به مترمربع٬ راه از خونه تا مدرسه یا دانشگاه رو با کیلومتر٬ سرعت ماشین رو با کیلومتر در ساعت٬ حجم تانکر آب رو با متر مربع و مقدرا بنزین رو با لیتر اندازه گیری کنیم. این عددها برای ما خیلی راحت قابل مقایسه است. یعنی وقتی یه نفر بگه من ۱۸۶ سانتیمتر قد دارم به سرعت می فهمیم از ما بلندتر یا کوتاه تره.
اما تو آمریکا تمام این واحد‌ها متفاوت هستند و از اینچ٬ فوت٬ پوند٬ فوت مربع٬ مایل٬ مایل در ساعت٬ گالن و این واحدهای اندازه گیری استفاده می‌کنند.
ما وقتی با جامعه آمریکایی مواجه میشیم نمی‌تونیم به سرعت خودمون رو با این واحدها انطباق بدیم. مثلا فکر کنید آگهی کاری رو پیدا می‌کنید که نوشته «متقاضی باید بتواند حداقل ۶۰ پوند را جابجا کنی». حداقل خود من نمی‌تونم تو ذهنم سریع حساب کنم ۶۰ پوند یعنی چقدر! یا مثلاْ فردی رو در نظر بگیرید که با شما صحبت می‌کنه و میگه من با این رژیم غذایی ۱۰ پوند کم کردم. اگر این فرد به کیلوگرم این موضوع رو می‌گفت خیلی سریع می‌تونستید حدث بزنید که دقیقا کار بزرگی کرده یا خیلی هم کار مهمی نکرده!
از دوستان عزیز می‌خوام اگر تجربه‌ای و قصه‌ای تو این زمینه دارند بفرماییند شاید ما هم بتوانیم از روشهای اونها استفاده کنیم!

در انتها روش استفاده از گوگل برای تبدیل واحد ها رو توضیح میدم.
برای تبدیل واحدها در گوگل باید مقدار مورد نظر و واحدش رو بنویسید و در انتها یک مساوی بنویسید تا گوگل جواب شما رو به سرعت بده.

[عکس: attachment.php?aid=1657]

پاوند که از همش راحت تره. پاوند تقریبا نصف کیلوگرم هست. وقتی مگن باید بتونی حدود 60 پاوند رو جابجا کنی یعنی باید بتونی حدود 30 کیلو رو جابجا کنی. یا کسی که 60 کیلو وزنشه تقریبا 130 پاونده وزنش.

واسه قد هم کافی بدونی 183cm میشه 6 فوت، 175 میشه "9'5، 170 میشه "7'5، 165 سانت میشه "5'5، 160 سانت میشه "3'5. این چند تا رو بدونی میتونی تقریبا قد اکثر افراد رو متوجه بشی.

سرعت که با مایل هست و دما که فارنهایت هست بعد از یه مدت زندگی تو امریکا کم کم برات ملومس تر میشه.

فقط تنها چیزی که کلا فرق داره شیوه محاسبه مصرف خودرو هست که در سیستم متریک بر حسب لیتر در 100 کیلومتر هست ولی در سیستم نان-متریک بر حسب مایل بر گالن هست (mpg) و بهتره که از قیاس با ایران بپرهیزیم و فقط خودمونو عادت بدیم به مصرف بر حسب گالن. مثلا خوبه بدونی که یه ماشین خوب و بهینه که 30 مایل پر گلن مصرف میکنه خیلی کم مصرف و عالی هست ولی مثلا Hummer مصرفش 15 مایل پر گلن هست که خیلی Gas Guzzler هست و دشمن بنزین و گازوییل.

در کل نگران نباشید قد و وزن رو همین الان با شیوه ای که گفتم یاد بگیرید. سرعت رو هم اگه ماشینتون کیلومتر هم داره همیشه جفتشو با هم نگاه کنید تا کم کم یاد بگیرید.
موفق باشید.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
پاسخ
من که مخم هنگ کرد Big Grin

محسن جون خدا صبرت بده ، من فکر اینکه بخوام صدی 8 لیتر رو تبدیل کنم به مایل بر گالن دیوونم میکنه Tongue

بهر حال بقول لیلی مغز قابلیت های زیادی داره که باید ازش استفاده کنیم.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، laili ، Hossein81 ، comrun ، aNTea ، maaref ، batis2010 ، ronmony ، ehsan_ati ، peyman1355 ، sorena ، soruosh ، r91 ، sce ، Rock ، romance33 ، taherifar ، leader-m
(2010-09-06 ساعت 16:27)Nazem نوشته:  من که مخم هنگ کرد Big Grin

محسن جون خدا صبرت بده ، من فکر اینکه بخوام صدی 8 لیتر رو تبدیل کنم به مایل بر گالن دیوونم میکنه Tongue

بهر حال بقول لیلی مغز قابلیت های زیادی داره که باید ازش استفاده کنیم.

عزیزان ! دُنت وُری به قولی.
برای تبدیل مایل بر گالن به واحد ایرانی خودمون که همون مصرف لیتر در 100 کیلومتر هست و برای ما ملموس تره کافی است: عدد 235.2 رو بر عدد مایل بر گالن یا mpg تقسیم کنید. مثلاً خودرویی با mpg = 30 برای شما درمیاد: 30/235.2 = 7.84 لیتر در 100 کیلومتر. که به صرفه است.
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، aNTea ، shahrooz59 ، maaref ، 1979SAM ، batis2010 ، ronmony ، Afies ، ehsan_ati ، peyman1355 ، sorena ، پروا ، rezagh ، kasrafo ، sce ، Leila12020 ، daad ، Rock ، moqadam ، taherifar ، hamed shayan ، leader-m
آخ نگو از اين واحدهاي اندازه گيري غير از استاندارد ايزومتريك كه بد جوري باهاشون مشكل دارم، به خصوص من كه كارم فنيه اميدوارم با تبديلات اونها به مشكل بر نخورم :-(
واحدهاي ايزومتريك عموما مضاربي از 10و100 و 1000 هستند و معمولا رقم اعشار ندارند از همين جهت خيلي راحت ميشه اونها رو به اضعاف يا اجزاء تبديل كرد اما امان از دست واحد هايي مثل اينچ و فوت و پوند و گالن و .......
تا بيايم بهشون عادت كنيم فكر كنم بازنشسته بشيم و بهشون ديگه نيازي نداشته باشيم :-D
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، Soap McTavish ، پروا ، rezagh ، kasrafo ، sce ، rezajoon ، میخک سفید ، Rock ، moqadam ، taherifar
برای کسانی که میرن خونه ببینند بنظرمن هر 100 sq.ft رو حدودی بگیرن 9 مترمربع خودمون ! یعنی مثلا جایی رو میگن 600 sq .ft حدود 54 مترمربع خونشه !
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، qeshmi ، moqadam ، taherifar ، lighthouse ، samane1363
مهم ترین ایراد ما با این موضوع تلاش برای تبدیل به متریک هست.من هم همون اوایل تلاش بسیاری می کردم.البته برای من موضوع اینقدر پیچیده نیست.ولی الان به راحتی دارم با این واحدهای اندازه گیری کار می کنم و به هیچ وجه هم به دنبال تبدیل اونا نیستم.دیگه باید یاد بگیریم که ماشینمون چند مایل به ازای هر گالن میره و یه پوند گوشت گوسفندی چنده.این همه اصرار برای چیه ؟پس به نظر من اصلا موضوع رو پیچیده نکنین و به جای اون سعی کنین باهاش کنار بیاین.البته گاهی اوقات خیلی مسخره به نظر میرسه که شما در محل کارت ترازوی اندازه گیری نمونه با دقت گرم اندازه گیری شده اما شما باید دانسیته خاک رو فوت بر پوند مکعب حساب کنی.البته مسلما ساخت دستگاه های اندازه گیری مانند ترازو و غیره برای واحد های کوچیکی مثل پوند و اینچ فکر کنم کمی موضوع رو پیچیده کنه.اما در نهایت شما باید با این تناقض هم یه جورایی کنار بیاین.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، taherifar ، sam11
[img]واحدهای اندازه گیری امریکائی.jpg -
[/img]

[img]<a rel="nofollow" href="https://www.mohajersara.org/forum/redirect.php?url=aHR0cDovL3VwbG9hZGJveS5jb20veXB2MWt0cDB2OTNiLmh0bWw=" target=_blank>واحدهای اندازه گیری امریکائی.jpg - </a>
[/img]
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان