کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: ایلس یا تافل
تافل
72.73%
16 72.73%
ایلس
27.27%
6 27.27%
مجموع 22 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایلس یا تافل ؟
با سلام خدمت دوستان مهاجرت سرا
مدتی هست پیگیر موضوع هستم درسته که بعضی جاها تافل
می خواهند بعضی جاها ایلس اما اینجا می خوام بپرسم
اگر کسی بخواد یکی از این دو رو بدون در نظر گفتن مقصد
بخونه کدوم ارجعیت داره ! که بتونه اون یکی رو پوشش بده
و در امتحان اون هم بتونه در صورت لزوم شرکت کنه و
نمره قبولی بگیره
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

نمیشه رو این مورد زیاد حساب کرد که کدوم دارای اهمیته بیشتریه ولیکن شرکت کنندگان ایلس در ایران به طور نسبی بیشتر از تاقل هستند و دلیلشم پذیرش دانشگاهی و یا مهاجرت به کانادا و کشورهای اروپایه...
چند روز پیش یکی از دوستانم برای یکی از دانشگاهای حقوق در کانادا(کبک)قدام کرد و گفت ازش تافل خواسته بودن...
در صورتی که من تا جایی که یادمه تحصیل در دانشگاهای کانادا تنها ایلس می خواد...

تا جایی که اطلاع دارم:
برای امریکا تاقل
اروپا و کانادا ایلس
بسته به نوع دانشگاه شاید فرق کنه ...

شما باید هدفتون رو مشخص کنید بینید کدوم کشور قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل دارید ودر این زمینه یک پیگیری داشته باشید

تا روی اون منابع اموزشی تمرکز کنید
نتیجه اینه که در زمان و هزینه صرفه جویی کردید

شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati ، maxsupermax ، msar
به نظر من، این که آیتلز مناسب شما است یا تافل، به طور کلی پرسش درستی نیست. شما باید ببینید که کجا می‏خواهید برید و دانشگاهی که می‏خواهید برید کدام مدرک را می‏پذیره. بنابراین انتخاب این مسئله با شما نیست.

ولی با این حال، اینها تفاوتهایی هستند که به ذهن من می‏رسه:
  • تافل شامل پرسشهای کاملا مرتبط به زبان است. به این دلیل آماده شدن برای تافل به نسبت آماده شدن برای آیلتز که مسائل غیر زبانی را هم شامل می‏شود، ساده‏تر است.

• آمریکا و دانشگاههای آمریکایی تافل را به رسمیت می‏شمارند. در حالی که کشورهایی مانند استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی (دقیقا نمی‏دانم کدامها) بیشتر آیلتز را قبول دارند. اگر چه فکر می‏کنم در آمریکا هم آیلتز را قبول داشته باشند ولی تافل آزمون اصلی است.

• کتابها و منابع بسیار بسیار بیشتری برای آمادگی آزمون تافل وجود دارد.

• تافل خیلی مشهورتر از آیلتز و شناخته‏شده تر از آن است.

• در ایران اگر بخواهید دکترا بگیرید باید آزمون تافل را بدهید. اگر چه آزمون تافل ایران، تافل دانشگاه تهران است که از تافل بین‏المللی ساده‏تر است و مثلا شامل Listening نمی‏شود در حالی که تافل بین‏المللی Listening دارد.

• آزمون واژگان یا Vocabulary تافل پیچیده‏‏تر از آیلتز است. کتاب 504 که از کتابهای مشهور تافل است، خودش به تنهایی 1500 تا واژه دارد. (اسم کتاب 504 است ولی اگر واژه‏های مترادف را هم بشماریم، تعداد واژگان حتی بیشتر 1500 تا هم می‏شود). تا جایی که من می‏دونم واژگان آیلتز کمتره یا به سختی تافل نیست.

• امتحان تافل در ایران برخی وقتها دچار مشکل می‏شه. به طور مشخص دو سال پیش بعد از ماجراهای انتخابات اخیر، برگزاری امتحان تافل در ایران قطع شد. الان نمی‏دونم دوباره راه افتاده است یا نه؟

• امتحان Speaking آیلتز چهره به چهره است (بر خلاف تافل که کامپیوتری است) و بعضی ها با آزمون چهره به چهره راحت‏تر هستند. از این جهت آیلتز گزینه مناسب‏تری برای این افراد است.

در عین حال در اینترنت مقایسه‏های زیادی وجود دارد. می‏توانید عبارت IELTS vs TOEFL را جستجو کنید.
The Dude: F*ck sympathy! I don't need your f*ckin' sympathy, man, I need my f*cking johnson!
Donny: What do you need that for, Dude?
From Movie "The Big Lebowski"
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati ، maxsupermax ، Snowman ، hamed_gh ، Lemony ، payam62 ، سمبل ، recolor ، pari pariaaa ، msar
سلام دوستان
من برخلاف نظر دوستم simba میخوام بگم که در مجموع که بین این دو مقایسه کنیم به نظر من IELTS گزینه بسیار بهتری است(البته مقایسه من آیلتس با تافل iBT هستش)
1- مهم ترین دلیل به نظرم تفاوت دادن امتحان است .در آزمون تافل شما مدت 4 ساعت باید به سوالات و متن هایی که روی مانیتور است دقت کنید که برای خیلی ها ممکن است سخت باشد(مخصوصا در قسمت reading عذاب آوره).در نقطه مقابل آیلتز به صورت دفترچه کاغذی می باشد که 3 بخش آزمون را امتحان میدهید. چون منابع ما اکثرا کتاب هستند دادن امتحان کاغذی میتونه راحتتر باشه.
2- نظر شخصی من اینه که فهمیدن listening های آیلتس راحتتر از تافل است. چون صحبت ها بیشتر بریتیش هستند و کلمات شمرده و بدون حذف کردن رایج در لهجه امریکن تلفظ میشوند. به نظرم با تلاش مناسب به راحتی میشه در این بخش نمره گرفت
3- تقریبا اکثریت دانشگاه های آمریکا و کانادا آیلتز رو قبول می کنند. حتی اگر مستقیما در سایت دانشگاه ذکر نشده باشه معمولا با تماس با دانشگاه نمره آیلتز نیز قابل ارزیابی خواهد بود.
4- به نظر من گرفتن نمره 6.5 راحتتر از تافل 80 است که خیلی از دانشگاه های آمریکا میخواهند.البته گفته میشه گرفتن نمره بالای 7 سختتر از معادل آنها در تافل است.
5- منابع مطالعه آزمون آیلتز هم بسیار موجود است . در عین حال آموزشگاههای زیادی برای آیلتز است.
6- اینکه شما یک بخش از آزمون (بخش speaking) رو میتونین روز دیگری بدهید باعث میشه تو این بخش آرامش بیشتری داشته باشین و همون طور که دوستمون گفتند بحث صحبت چهره به چهره در مقابل صحبت با کامپیوتر امتیاز مهمی برای بعضی میتونه باشه.در عین حال وقت مجاز آیلتز برای پاسخ گویی با زمان 45 یا 60 ثانیه ای تافل قابل مقایسه نیست .
7- از نظر لغت به نظرم هر دو آزمون در یک سطح هستند. چون بخش reading آیلتز واقعا متن های سختی دارد
8- بازم به نظر من به غیر از بخش reading که گفته شد بخش های دیگری آزمون از تافل راحتتر خواهد بود.
9- تایپ انگلیسی در مقابل نوشتن با دست برای خیلی ها میتونه یه مشکل باشه
10-متاسفانه مراکز برگذاری آیلتز و تاریخ های آن بسیار محدودتر از تافل می باشد.
11- در مورد وقفه در برگذاری آزمون هردو آزمون موارد بسیار بسیار کمی در کارنامه خود دارند.

آزمون MCHE , تافل pBT بحث جداگانه ای دارند
البته من خودم تافل دادم و نمره گرفتم ولی هرکس از من بپرسه کدوم رو بدم میگم آیلتز بهتره
بازم سوالی باشه در خدمتم.
به امید 9 و 120 همه دوستان مهاجرسرایی Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Eskandari ، Linspire ، alibati ، parsush ، pr.kia ، nora ، Hedieh20 ، payam62 ، recolor ، pari pariaaa ، msar
هر کدوم از این دو ازمون چند دفعه در سال برگزار میشن ؟
بهترین موسسه برای بالا بردن سطح زبان در این دو ازمون کدوم موسسه هست ؟
پاسخ
[quote='alibati' pid='86922' dateline='1290978472']
هر کدوم از این دو ازمون چند دفعه در سال برگزار میشن ؟
بهترین موسسه برای بالا بردن سطح زبان در این دو ازمون کدوم موسسه هست

دوست عزیز این سایتهارو لطفا چک کن فکر کنم جواب سوالاتت رو پیدا کنی.
http://www.ieltstehran.com/
http://ielts.sanjesh.org/timetable.aspx
http://www.toeflgoanywhere.org/
http://www.amirbahador.com/
http://www.cavendish.ac.uk/international/Locations.html

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam_goli ، alibati ، wushu kung fu ، Lemony ، payam62 ، msar
در مورد کاوندیش اطلاعات بیشتری دارید ؟
توی انگلستان چقدر معتبره ؟
میشه ایلتس رو اونجا خوند ؟ ارزش داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، msar
(2010-12-02 ساعت 14:50)alibati نوشته:  در مورد کاوندیش اطلاعات بیشتری دارید ؟

دوست عزیز من مدرک پایان دوره رو ار طریق دفترشون تو تهران دریافت کردم و معتبر هست..برای راه انداختن زبان خوبه ولی برای آیلتس و تافل لطفا مستقیم به مراکز شناخته شده که دارای سایت معتبرامتحان هستند مراجعه کنید.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati ، payam62 ، msar
(2010-12-02 ساعت 15:03)Hossein81 نوشته:  

دوست عزیز من مدرک پایان دوره رو ار طریق دفترشون تو تهران دریافت کردم و معتبر هست..برای راه انداختن زبان خوبه ولی برای آیلتس و تافل لطفا مستقیم به مراکز شناخته شده که دارای سایت معتبرامتحان هستند مراجعه کنید.

من می خوام سطح زبانم رو به سطحی برسونم که بتونم امتحان ایلتس
بدم ! حالا مهم برام موسسه ای که از این نظر مناسب باشه
پاسخ
(2010-12-04 ساعت 20:18)alibati نوشته:  
(2010-12-02 ساعت 15:03)Hossein81 نوشته:  

من می خوام سطح زبانم رو به سطحی برسونم که بتونم امتحان ایلتس
بدم ! حالا مهم برام موسسه ای که از این نظر مناسب باشه
من دو تا رو توصیه میکنم امیدوارم تبلیغ نباشه.
1- آفرینش 2- امیربهادر هر دو در میدان ولیعصر
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati ، Lemony ، pari pariaaa ، msar
من تو سايت اكثر دانشگاههاي هيوستون كه نگا كردم واسه پذيرش هم تافل و هم آيلتس6.5 رو قبول دارن اما يكي از دوستان مي گفت قبولي با تافل بيشتره و كلا اعتبار بيشتري براشون داره ، اين موضوعو كسي تجربه كرده؟
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: Hedieh20 ، payam62 ، pari pariaaa ، msar
آیلتس یا تافل بستگی به هدفتون داره و بستگی به این داره که برای کجا و به چه منظور بخواهید ازش استفاده کنید ..
پاسخ
تشکر کنندگان: recolor ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان