کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
قطار تهران -استانبول
قطار بین المللی تهران استانبول سالهاست که این مسیر را طی میکند و خود من مدتها پیش از این قطار استفاده کرده ام لذا با توجه به نزدیکی ایام توروزپر بدک ندیدم که مختصر توضیحاتی نیز در این مورد بدهم
قیمت بلیط این قطار برای هر نفر 550796 ریال است و قیمت غذا نیز برای 4 وعده شامل صبحانه و نهار و عصرانه و شام جمعا 80000ریال است البته به این مبالغ حدود 120000ریال دیگر نیز بابت کوپن خواب دریافت میشود
(با نرخ نوروز 1390 )
طول مسیر بیش از 2000کیلومت است و حدود 70 ساعت طول خواهد کشید
این قطار هر هفته چهار شنبه ساعت 10 شب از تهران حرکت میکند و سه شنبه ها نیز ساعت 12 شب از استانبول به سوی ایران روانه میشود
مسیر تهران تا استانبول:
اين قطار پس از عبور از ايستگاه‌هاي زنجان، تبريز و سلماس ( فقط در زنجان ، تبريز و سلماس سوار و پياده شدن مسافر انجام مي‌گيرد) به مرز مي‌رسد. در ايستگاه تبريز تشريفات گمركي و در ايستگاه سلماس كنترل نهايي و ممهور شدن گذرنامه‌ها انجام مي‌شود . سپس قطار در ادامه مسير، با عبور از ايستگاه مرزي رازي در ايستگاه مرزي كاپيكوي درتركيه براي بررسي گذرنامه‌ها و گمرگ توسط مأموران اين كشور متوقف مي‌شود. ايستگاه‌هاي بعدي، وان و اسكله وان هستند. دراسكله وان مسافران سوار كشتي شده و پس از پنج ساعت مسافرت با كشتي بر روي درياچه وان به اسكله تاتوان رسيده و به سفر خود با قطار تركيه ادامه مي‌دهند. قطار پس از عبور از ايستگاه‌هاي آلازيق، مالاتيا، سيواس، كايسري، آنكارا و اسكي شهير به استانبول مي‌رسد.
کوپن غذایی که به شما داده میشود فقط مخصوص قسمت ایران است و قطار ترکیه کوپن غذا ندارد (باید نقدا غذا بخرید )
اگ دوستان دیگر نیز تجربه این قطار را دارند خوشحال خواهیم شد تا آن را با دیگران به اشتراک بگذارند

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
اگر كسي اين قطار رو سوار شده لطفا بگه قطار در چه ساعتي به آنكارا مي رسه و از آنكارا هم بايد در چه ساعتي سوار قطار شد.
ممنون
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، hvm ، Donkey chance ، HAZARA ، msar ، GalenSr ، RidgeOt
فروزن عزیز
دفعه قبلی که ما رفتیم سر مرز خیلی معطل شدیم و الان یادم نیست که چه ساعتی رسیدیم آنکارا البته ما صبح رسیدیم آنکارا و ظهر در استانبول بودیم اما دیروز که از یکی از دوستان سوال کردم گفت ساعت 4 عصر میرسه آنکارا و20 دقیقه توقف داره و بعد به طرف استانبول حرکت میکنه
با این حساب قطار استانبول به تهران هم باید حدود ساعت 6 صبح برسه آنکارا و 20 دقیقه بعد به طرف تهران حرکت کنه(چون ساعت 12 شب از استانبول به طرف تهران حرکت میکنه وفاصله استانبول تا آنکارا حدود ساعت هست)

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mml ، mavarfan ، Donkey chance ، mhz_ir ، mom ، amiry ، HAZARA ، msar ، HoroscSlobia ، Srryueequakygt
تا لب مرز چند ساعت طول می کشه ؟
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، HAZARA ، nika ، msar ، HoroscSlobia
سلام
جدیدا کسی بلیط گرفته؟
گیر میاد؟
من از 12 اسفند (4شنبه ) تا 20 اسفند که جمعه باشه مرخصی دارم .
به نظرتون میتونم با قطار برم و برگردم طوریکه صبح شنبه 21 اسفند سر کار باشم .

صبح شنبه 21 اسفند ساعت 7.30 صبح مدیرم با نامه اخراجم جلو در شرکت منتظرمه !؟

مسئله خیلی جدیه (مرگ و زندگی ) !

« نهنگ در دریاست.برای شکار نهنگ باید به دریا بروید.»Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، mml ، maksheale ، nika ، msar
(2011-02-28 ساعت 18:39)Ali-J نوشته:  تا لب مرز چند ساعت طول می کشه ؟
فکر میکنم از 10 ساعت کمتر نباشه
البته من زمانی در دانشگاه تبریز درس میخواندم و فاصله تهران تا تبریز را با قطار در حدود 15 ساعت طی میکردیم اما چون این قطار بین المللی است توقف های کمتری دارد و زودتر میرسد

(2011-02-28 ساعت 22:34)loveusa2010 نوشته:  سلام
جدیدا کسی بلیط گرفته؟
گیر میاد؟
من از 12 اسفند (4شنبه ) تا 20 اسفند که جمعه باشه مرخصی دارم .
به نظرتون میتونم با قطار برم و برگردم طوریکه صبح شنبه 21 اسفند سر کار باشم .

صبح شنبه 21 اسفند ساعت 7.30 صبح مدیرم با نامه اخراجم جلو در شرکت منتظرمه !؟

مسئله خیلی جدیه (مرگ و زندگی ) !
امروز صبح من بلیط گرفتم (برای 3 فروردین )
خیلی راحت بود
حالا واقعا راحت گیر میاد و یا اینکه شانس با ما بود را خدا داند
امیدوارم این تایپیک ما را هم به اخراج نکشاند

پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، mavarfan ، mml ، frozen mind ، loveusa2010 ، amiry ، nika ، msar
من امروز 10/12/1389 رفتم و گفتن که حرکت قطار به انکارا از 5 شنبه ها به 4 شنبه ها افتاده و در ضمن بلیط برا فردا هم نداشتن به من بدن و گفتن پر شده .
من پریدم بیهقی و بلط اتوبوس رو اوکی کردم به مبلغ 100 تومان !؟(شنبه 14 اسفند)

« نهنگ در دریاست.برای شکار نهنگ باید به دریا بروید.»Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، frozen mind ، Ali Sepehr ، mml ، aliosat ، Linspire ، msar
سلام. من برای یه کاری که حدود 5روز طول میکشه. باید 5 June اسکی شهیر ترکیه باشم.
میخواستم بدونم چه زمانی بهتره اقدام به گرفتن بلیط کنم؟
بهترین شرکت های مسافرتی که توی ایران خدمات بلیط ارائه میدن چیا هستند؟و قیمت رفت و برگشت هواپیما الان چه قدره؟
ضمناً از اونایی که تجربشو داشتن میخواستم بپرسم 70 ساعت مسافرت توی قطار چه جوریه؟ قطار راحتیه یا خسته کننده است؟ یعنی وقتی من برسم اسکی شهیر میتونم راحت به کارم برسم؟ اگه در مورد امنیت قطارش هم بهم بگید. ممنون میشم.

1کم سوالام زیاد شد، ببخشید. آخه اولین سفر خارجیمه. Smile هنوز هم نمیدونم بین هواپیما/قطار/اتوبوس کدوم رو انتخاب کنم. لطفا راهنماییم کنید.
مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، amiry ، nika ، msar
من استانبول و آنتالیا و کوش آداسی با اتوبوس رفته ام. یکم سخته ولی مسافرت با اتوبوس هم کیف خودشو داره.
ولی کل با هواپیما خیلی خیلی راحته. مسافرت با قطار و اتوبوس به دلیل مسافت زیاد و زمان طولانی کمی خسته کنندست.
پاسخ
تشکر کنندگان: aliosat ، ParsTrader ، shahram1347 ، hvm ، IrradaArislal ، alinet ، ASALI ، kasrafo ، nika ، msar
سلام دوستان میخواستم بپرسم چه جوری باید ویزا تهیه کنم و قیمتش چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، HoroscSlobia
فایل ضمیمه، گویای همه چیزه
از تهران تا استانبول 2964 کیلومتر بوده که در مدت 70 ساعت طی می شود.
مسافرین در ایستگاه وان از قطار ایرانی پیاده شده و پس از طی دریاچه با کشتی، سوار قطار ترک میشوند.
خروج از تهران: چهارشنبه 22:10
مرز: پنج شنبه 15:50
اسکله وان: جمعه 19:56
ایستگاه تاتوان: جمعه 5:00
آنکارا: شنبه 8:30
حیدرپاشا(استانبول): شنبه 18:34

قیمت هم در مرداد 90 برای هر نفر 68 هزار تومان بود

فایل‌های پیوست
.pdf   Teh_Ist.pdf (اندازه 88.83 KB / تعداد دانلود: 792)
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdicivil ، پاسخ ، MAHDI2012 ، ASALI ، faraz15 ، mrsb ، msar
(2011-09-04 ساعت 00:24)baran_p نوشته:  سلام دوستان میخواستم بپرسم چه جوری باید ویزا تهیه کنم و قیمتش چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید!

ترکیه برای ایرانیها ویزا نمیخواهد
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، baran_p ، msar
جالب بود فکر نمیکردم که باید فاصله عرض دریاچه وان را با قطار طی کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
متاسفانه روال رزرو کردنش خیلی عجیب و کوتاهه
خیلی زود ظرفیتش تکمیل میشه، و برای چند ماه آینده نمی تونید رزرو کنید.
برنامه ریزی کردن راحت نیست. چهارشنبه شب حرکته و شنبه صبح میرسه. اصلا برای کسی که عجله داشته باشه یا حتی کسی که از دو هفته قبلش بخواد با قطار بره، عملی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mhz_ir ، amiry ، msar
سلام
هيجان انگيز هستش ولي به سختيش نمي ارزه،هوايي راحت تره.
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان