کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
(2012-01-05 ساعت 18:01)yami نوشته:  دوست عزیز
اگه آذری باشی بهترین راه ازدواج هست که دو ساله پاس میگیری و گرنه روشهای دیگه معمولا 5 سال بعد از اخذ اقامت دائم هست!!

ممنون از شما. نه آذری زبان نیستم و ازدواج هم عملی نیست. یکی از دوستان توی صفحات قبل نوشته بود که خود پروسه اقامت دائم هم 5 سال طول میکشه. اینجوری یعنی 10 سال گرفتن پاسپورت طول میکشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و خسته نباشيد من ناشنوا ايراني هستم اگر با مرد تركي ازدواج كنم چند ساله بمن اقامت دائم بدن؟ راه ديگه حل هست؟ ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-13 ساعت 07:02)ladanlove نوشته:  سلام و خسته نباشيد من ناشنوا ايراني هستم اگر با مرد تركي ازدواج كنم چند ساله بمن اقامت دائم بدن؟ راه ديگه حل هست؟ ...

با سلام
مطمئن نیستم که تصمیم خیلی خوبی باشه. لطفا بیشتر در این مورد اطلاعات کسب کنید , در مورد عادات و اخلافیات خانواده های ترک , مردهای ترک , شرایط زندگی خود ترکها و ....

اگر با مرد ترک ازدواج کنید , به سرعت مدرک اقامت رو به شما میدن ولی در اون ذکر شده تا 3 سال اجازه کار در ترکیه رو ندارید و در فواصل معینی هم باید به اداره پلیس امنیت مراجعه کنید برای تمدید.

اقامت دایم اصلی رو هم حدود 3.5 تا 5 سال طول میکشه (بسته به برخی عوامل)که بهتون بدن.

با توجه به اینکه من در استانبول زندگی میکنم و آشنایی بیشتری با شرایط و محیط دارم ,دوباره توصیه میکنم که بیشتر در این مورد تامل کنید.

ازدواج به صورت فرمالیته هم امکانش بود قبلا ولی الان خیلی مشکل شده چون ماموران پلیس امنیت ترکیه به این موضوع حساس هستند و هر ازگاهی صحت این ازدواج رو به صورت غیر محسوس و گاهی حضوری چک میکنند.

همچنین یکسالی هست که برای ایرانی ها بیشتر مشکل تراشی میکنن به دلایلی که نمیتونم اینجا بگم.Sad
...
امیدوارم که موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ladanlove
مرسي از راهنمايي شما خيلي ممنونم اما من سه ماه در استانبول بودم هر سال به استانبول ميفرتم و مي آمدم. من تحقيق كردم گفتن اگر بخواهي با مرد تركي ازدواج كني هشت سال ديگر شهروند بشي. من نميتونم هشت سال تعجب كردم بخواهم يك يا سه ماه ديگر اقامت بگيرم چشمك
=======================
صحبت درباره ازدواج صو.ری خلاف مقررات مهاجرسراست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
نقل قول:صحبت درباره ازدواج صو.ری خلاف مقررات مهاجرسراست.
معذرت میخوام Shy اطلاعی نداشتم چون بحثهای مشابهی رو در فروم دیده بودم فکر کردم که اشکالی نداره Shy

(2012-01-15 ساعت 19:55)ladanlove نوشته:  مرسي از راهنمايي شما خيلي ممنونم اما من سه ماه در استانبول بودم هر سال به استانبول ميفرتم و مي آمدم. من تحقيق كردم گفتن اگر بخواهي با مرد تركي ازدواج كني هشت سال ديگر شهروند بشي. من نميتونم هشت سال تعجب كردم بخواهم يك يا سه ماه ديگر اقامت بگيرم چشمك
=======================

خیر , اطمینان دارم که 8 سال نیست Smile
گرفتن اقامت دایم برای خانمها و آقایان قوانین ازدواج تفاوت داره.
(آقایون 5 سال , خانمها 3 سال)
من یه خانم روس رو میشناسم که 2 سال هست با یک مرد ترک ازدواج کرده , برای اطمینان بیشتر از ایشون دوباره سوال کردم ,گفتند که سالی 1 بار اقامت موقتش رو تمدید میکنه و در پایان سال سوم شهروندی ترکیه رو میگیره.(ظاهرا برخی از شهر های ترک نشین مثل تبریز یا استان آذرباییجان تعداد سالهای کمتری رو برای شهروند شدن میگذرونند ولی از صحت این موضوع اطلاعی ندارم)

پاسخ
ببخشيد سايت اجاره خونه در استانبول بديد ممنون ميشوم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و عرض خسته نباشید....
می خواستم بدونم شرایط ګرفتن اقامت خانوادګی تو ترکیه چیه؟ در ضمن پدر من بالای 60 سال سن دارن....آیا با خرید خونه میشه اقامت دائم ګرفت؟
و در حالت کلی ما می خواییم اقدام کنیم، شما برای شروع چیو پیشنهاد می کنید؟ در این شرایط هم لازمه تا تک تکمون مدرک تومر رو داشته باشیم یا نه؟
در ضمن با ید بګم که ما آذری هستیم....
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-21 ساعت 23:08)crystalgirl نوشته:  با سلام و عرض خسته نباشید....
می خواستم بدونم شرایط ګرفتن اقامت خانوادګی تو ترکیه چیه؟ در ضمن پدر من بالای 60 سال سن دارن....آیا با خرید خونه میشه اقامت دائم ګرفت؟
و در حالت کلی ما می خواییم اقدام کنیم، شما برای شروع چیو پیشنهاد می کنید؟ در این شرایط هم لازمه تا تک تکمون مدرک تومر رو داشته باشیم یا نه؟
در ضمن با ید بګم که ما آذری هستیم....
با تشکر

دوست عزیزم,
ترکیه کشور مهاجرپذیری نیست! تقریبا تنها راه اخذ اقامت برای یک فرد ازدواج یا ثبت شرکت هست و در مورد خانواده فقط ثبت یک شرکت با سرمایه مورد قبول دولت به نسبت تعداد افراد خانوار ممکن است اقامت خانوادگی داده شود.
در مورد خرید منزل تا جایی که میدانم فرد اتباع کشورهایی که شهروندان ترکیه قادر به خرید زمین یا آپارتمان در آنجا هستند قانونا مجاز به خرید در ترکیه میباشند که با این حساب ایرانیان نباید در لیست این کشورها باشند.
با توجه به این مطالب, قدیمی بودن قانون مهاجرت ترکیه بر خلاف قوانین مدرن مهاجرتی کشورهایی مثل کانادا و استرالیا و غیره به نظر میرسد که حتی در صورت حائز شرایط بودن بر طبق قانون, ممکن است با نظر ماموران اداره اتباع بیگانه موانعی بر سر راه ایجاد شود.
توصیه من به شما این است که بجای اقدام یکباره برای مهاجرت, در وهله اول با اجاره یک منزل در یکی از شهرهایی مورد علاقه تان که طبیعتا معدود شهرهایی در غرب و جنوب غربی ترکیه خواهد بود برای مدت سه تا شش ماه به ترکیه بروید و در این مدت با قوانین و مسائل مربوطه آشنا شده و ضمنا ارزیابی از تمایل خانواده برای اقامت دائمی در صورت بوجود آمدن امکان, داشته باشید. چه بسا که در این مدت بخاطر عوض شدن دید افراد خانواده نسبت به مردم و کشور ترکیه, اساسا قید زندگی در ترکیه را بزنید!
پاسخ
تشکر کنندگان: crystalgirl ، ladanlove
ببخشيد
1- ويزاي يكساله در تركيه چقدره؟ سه ماه رايگان است اما يكسال بخوام از كجا ويزا بگيرم؟ چقدره؟ متشكرم
2- براي گرفتن اقامت تركيه به كجا بروم؟ كه سوال كنم و درخواست بدهم؟ منظورم استانبول است آدرس دقيق بخوام.
3- آيا ميشود گذرنامه ايراني از تركيه به دبي و غيره رفت؟
4- آدرس لينك سايت براي اجاره خانه در استانبول بدهيد.
5- براي معلولان يعني نابينا و ناشنوا و جسمي حركتي چقدر تخفيف دارد براي گرفتن اقامت چندساله يا چندماه؟
6- الان يك ليره چقدر شده؟ هفتصد تومان يا هشتصد تومان؟
7- به نظر شما ليره تبديل كنم به دلار بهتره يا ليره تبديل كنم به ريال ايران؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-22 ساعت 08:08)ladanlove نوشته:  ببخشيد
1- ويزاي يكساله در تركيه چقدره؟ سه ماه رايگان است اما يكسال بخوام از كجا ويزا بگيرم؟ چقدره؟ متشكرم
2- براي گرفتن اقامت تركيه به كجا بروم؟ كه سوال كنم و درخواست بدهم؟ منظورم استانبول است آدرس دقيق بخوام.
3- آيا ميشود گذرنامه ايراني از تركيه به دبي و غيره رفت؟
4- آدرس لينك سايت براي اجاره خانه در استانبول بدهيد.
5- براي معلولان يعني نابينا و ناشنوا و جسمي حركتي چقدر تخفيف دارد براي گرفتن اقامت چندساله يا چندماه؟
6- الان يك ليره چقدر شده؟ هفتصد تومان يا هشتصد تومان؟
7- به نظر شما ليره تبديل كنم به دلار بهتره يا ليره تبديل كنم به ريال ايران؟

1- ایرانی ها رو مسئولین اداره اتباع خارجی ترکیه فقط با ویزای سه ماهه توریستی دم مرز, دانشجویی و ازدواجی میشناسن. ویزای ثبت شرکت و اجازه کار هم که چندان مرسوم نیست برای ایرانی ها. بنابرین حتی اگه ویزای یک ساله ای هم داشته باشند که بعید میدونم ویزای توریستی باشه و حتما باید دلیل محکمی مثل دعوتنامه خانوادگی و یا شرکتی باشه به این راحتی ها نباید بشه گرفت و حسابی باید بوروکراسی داشته باشه. با این حال با سفارت ترکیه در تهران تماس بگیرین و بپرسین با اینکه 99 درصد میدونم همون اول میگن ما همچین چیزی نداریم. اما نا امید نشین و مطلب زیر رو بخونین تا بگم ادامه اش رو...
2- آدرس وب سایت اداره مدیریت اتباع خارجی در استانبول
http://yabancilar.iem.gov.tr/ikamet.html
و آدرس فیزیکی اداره و شماره تلفن و نقشه اش
http://yabancilar.iem.gov.tr/iletisim.html
در آدرس اولی میگه اگه ثابت کنین که برای هر ماه 300 دولار دارین اقامت طولانی مدت تر بهتون میدن با تمدید ویزا. حالا به ایرانی ها هم میدن یا نه. خدا میدونه. آدم باید شخصا بره ببینه چی میگن و مخشون رو به کار بگیره. اینجور جاها با تلفن و ایمیل کار نمیکنن ولی دست مدیریت خیلی بازتر هست نسبت به کشورهای دیگه. عشقش کشید یک دفعه زد مثلا اقامت دایم داد!!!
3- چرا نمیشه! مگه با پاسپورت ایران اگه آدم جایی بره دیگه ایرانی نیست؟
4- istanbul kiralık evler رو تو گوگل سرچ کنین یک عالمه سایت میده در مورد اجاره خونه در استانبول. البته این تورگردانهای ایرانی در استانبول هم تو کار اجاره خونه هستن.
5- ترکیه این حرفا خریدار نداره! ترکیه هست, سوئیس که نیست!
6- از صرافی بپرسین اونم لحظه که میخواین بخرین! نه چند دقیقه یا چند ساعت یا چند روز زودتر!
7- موقع خرید یک حساب کتاب کنین, قیمت برابری لیر و دولار رو هم از سایت www.xe.com در بیارین, ببینین کدوم به صرفه تره.
پاسخ
تشکر کنندگان: ladanlove ، frozen mind ، storagemeter ، Linspire ، farzad-it ، سمبل ، maryamkambiz
سلام دوستان میخواستم بدونم اگر کسی که اقامت ۱ ساله ترکیه داره فرزندش تو ترکیه به دنیا بیاد فرزندش میتونه اقامت داییم بگیره( هنوز ۱ سال نشده ترکیه هستم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-22 ساعت 17:29)saeed1234 نوشته:  سلام دوستان میخواستم بدونم اگر کسی که اقامت ۱ ساله ترکیه داره فرزندش تو ترکیه به دنیا بیاد فرزندش میتونه اقامت داییم بگیره( هنوز ۱ سال نشده ترکیه هستم)

ترکیه تابعیت از طریق خاک نداره پس بچه تون هم بعد از تولد همون وضعیت اقامتی شما رو میگیره
پاسخ
تشکر کنندگان: ladanlove ، storagemeter
مرسي آقاي يامي دست شما درد نكنه از راهنمايي شما ممنونم.
ببخشيد منظورم اينه آيا ميشود گذرنامه ايراني از تركيه به دبي و غيره رفت ؟ هست :
كه مثلا بخواد بره به اروپا اما ويزا بخواد مگه تركيه به ايراني ها ويزا بدن؟ متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستانSmile
یه سوال؟
من یه فامیل دارم که شهروند ترکیه هستش.
من خودمم آذری هستم.اگه بخواییم یه شرکت تو ترکیه ثبت کنیم که نصف سهامش مال اون باشه و نصفش مال من، تو وضعیت من مثل داشتن اجازه کار تو همون شرکت توفیری می کنه یا نه؟ واقعا هم مییخواییم کار کنیم.
با تشکرWink
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

پاسخ
تشکر کنندگان:
Merhabalar
Aşağıdaki soruları yanıtlarsanız çok sevinirim:
1- Tömer öğrencilerine öğrenci dövizi veriliyor mu?
2- Tömer kayıt harçlarında Türkler için indirim uygulanıyor mu?
3- Tömer öğrencileri ulaşımda indirim, yurt ve başka avantajlardan yararlanabilyor mu?
4- Tömer yerine İngilizce kursuna kayıt yaparak veya staj yaparak Tömerin ikamet avantajından yararlanabiliyor muyuz?
5- Türkiye'ye göçmek isteyenlerin devlet kuruyla paralarını dövize çevirme şansları var mı?
Teşekkürler

دوست عزیز، از این که پاسخ داده اید متشکرم، اما توجه داشته باشید که زبان رسمی مهاجرسرا فارسی است و همه صحبتها و مطالب باید به فارسی نوشته شود. لطفا رعایت کنید.
متشکرم
Frozen Mind

(2012-01-22 ساعت 08:08)ladanlove نوشته:  ببخشيد
معلولهایی که درصد مشخصی معلولیت دارند میتوانند بطور را یگان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و از تخفیف در بلیط هواپیما و قطار بهرمند شوند و اگر به تنهایی نمیتوانند رفت و آمد کنند یک همراه هم میتوانند داشته باشند.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان