کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
یه سوال _جایی کم خرجتر از گرجستان هم پیدا میشه واثه اقامت و کار ؟؟؟ اگه میشه لطفا معرفی کنید.......... و دیگه اینکه با حداقل چن تومان میشه تو گرجستان یه کار و کاسبی کوچولو را انداخت؟! .........ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام خدمت دوست عزيزم اقا andrewlachina عزيز
دوست عزيز سوالمو اينجا ميپرسم شايد بدرد دوستان هم بخوره ؟
ايا دانشگاه علوم پزشكي اونجا مورد تاييد وزارت علوم هست؟ اي مدركش مورد قبول كشورهاي مطرح اروپايي و امريكا هست ؟ و ديگه اينكه زبان تدريس تو اين دانشگاهها انگليسيست يا گرجي . مدرك دندانپزشكي مدنظر بنده بود . با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و تشکرازهمه شما دوستان
1- آیاباخرید ملک امکان اخذ اقامت دائم در گرجستان وجود دارد؟
2- آیا زمین و املاک روستایی اولا بلحاظ قانونی قابل واگذاری به اتباع خارجی هستند؟ و نیزامکاناتی مثل آب برق گاز وتلفن دارند؟ تا بتوان روی برنامه هایی مثل پرورش گلخانه ای و قارچ فعالیت نمود؟
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و عذر خواهی از همه دوستان مدتی مسافرت بودم و دسترسی درستی به اینترنت نداشتم .
(2011-12-05 ساعت 12:21)nisa نوشته:  سلام و تشکرازهمه شما دوستان
1- آیاباخرید ملک امکان اخذ اقامت دائم در گرجستان وجود دارد؟
2- آیا زمین و املاک روستایی اولا بلحاظ قانونی قابل واگذاری به اتباع خارجی هستند؟ و نیزامکاناتی مثل آب برق گاز وتلفن دارند؟ تا بتوان روی برنامه هایی مثل پرورش گلخانه ای و قارچ فعالیت نمود؟
متشکرم
متاسفانه جواب هر دو سوال شما منفی است . برای فعالیت کشاورزی در گرجستان برای اتباع خارجی تنها راه تاسیس یک شرکت کشاورزی است که قوانینش با شرکت های تجاری متفاوت است و در اکثر موارد نیاز به شریک گرجی هم دارد .

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr
دوستان متاسفانه به علت تقلب های بی شمار هم وطنان عزیز و دروغ گویی انها به اداره مهاجرت دولت گرجستان به شدت نسبت به تقاضاهای ایرانیان سخت گیر شده . توصیه من به همه کسانی که اینجا را میخوانند این است که فقط در صورتی که واقعا قصد و توان ایجاد بیزینس را دارند برای مهاجرت به گرجستان اقدام کنند و باز هم تکرار مکنم اقامت اولی که به شما میدهند 1 ساله است و هیچ تضمینی برای تمدید ان وجود ندارد . اگر بیزینس نکرده باشید و مالیات نپرداخته باشید به هیچ عنوان تمدید نمیشود و جریمه هم خواهید شد . خواهشن توقع عجیب و غریب نداشته باشید . دولت های کشور های دیگر به من و شما بدهکار نیستند که مجانی به ما اقامت کشورشان و یا خدمات دولتی بدهند .
پاسخ
تشکر کنندگان: man-ari-ram ، King Eagle ، omino
سلام. آیا کسی میداند دستمزد تدریس در کلاسهای زبان انگلیسی گرجستان چقدر است؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من بازنشسته هستم درامدی حدود 1.2 ملیون در ماه و حدود 40 ملیون نقد دارم و اگه ماسب باشد تا 100 ملیون هم میشه راه انداخت :
1- با درامد فوق میشه بدون خرید منزل یک زندگی متوسط داشت؟

2- ایا امکان گذران دوران بازنشستگی بدون ثبت شرکت وجود دارد؟

3- برای راه اندازی یک متل کوچک چقدر سرمایه نیاز است؟
تشکر می کنم از پاسختان
پاسخ
تشکر کنندگان:
دستمزد تدریس زبان انگلیسی درصورتی که دارای مدرک TEFL باشید، در برنامه دولتی تدریس زبان انگلیسی گرجستان Teach & Learn with Georgia ماهانه نزدیک به 300 دلار آمریکاست که البته در طول قرارداد زمان تدریس در یکی از منازل گرجیان ساکن خواهید شد. دستمزد تدریس در کلاس های زبان انگلیسی موسسات ، بسته به موسسه و سطح آموزشی فرق داره.

اگر برای مهاجرت روی تدریس زبان انگلیسی فکر می کنید، درصورتی که مدرکی که گفتم داشته باشید و لیسانسه هم باشید، چین رو بهتون پیشنهاد می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با درود خدمت جناب andrewlachina عزیز
راستش از جواب ها و توضیحات شما کاملا لذت برم .
چند سئوالی هم خودم داشتم امیدوارم لطف کنید جواب دهید .
شغل من تحلیل . سرمایه گذاری و معاملات در بازار فارکس Forex هست این بیزنس در ایران ممنوع اعلام شده از بحث دولتی بگذریم قضایای اینترنت ملی کلی فکر ما را مشغول کرده حال بر آن شدیم که مهاجرت نماییم .
1 - آیا فعالیت من در گرجستان منع قانونی ندارد ؟
2 - برای گرفتن اقامت چه باید بکنم ؟
3 - هزینه ی این کار چقدر است ؟
4 - آیا در قالب قانون می توانم جذب سرمایه نمایم ؟
5 - سرعت و هزینه ی اینترنت چقدر است ؟
6 - هزینه ی زندگی و مسکن آنجا چگونه است ؟
7 - آموزش زبان گرجی را به صورت فارسی یا انگلیسی می دهند و آیا کلاسهایی هست ؟
8 - باز هم شغلم از همه مهمتر است برایم چرا که در آمد خوبی دارم و نیاز به ایجاد بیزنیس ندارم اما چگونه می توانم فعالیت کنم که بعد از یک سال دولت ویزای مرا تمدید نکند ؟ از مالیات دادن هم فراری نیستم با تمام وجود تقدیم می کنم .
البته پرسشهای دیگری هم هست که بعدا مطرح خواهم کرد .
بدرود
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1
با سلام

مدرک من دکتری دامپزشکی (دارای یکسال سابقه کار کلینیکی) و همسر بنده هم فوق لیسانس زبان انگلیسی (دارای سه سال و نیم سابقه تدریس دانشگاهی) میباشد.
آیا زمینه شغلی برای ما در تفلیس یا باتومی فراهم میباشد برای تأییدیه مدارکمان نیاز به انجام عملیاتی میباشد؟
آیا اصلاً مدارک تحصیلی دانشگاه های ایران مورد تأیید این کشور میباشد؟
و یا در غیر اینصورت آیا با سرمایه حدود 150،000،000 تومان میشه یک بیزینس کوچک مثلاً یک تریا،موسسه تدریس زبان،رستوران و ... در شهر تفلیس یا باتومی راه اندازی کرد؟
حدود اجاره منزل توی این شهرها چقدر است؟
حدود هزینه ها در این شهرها چقدر است؟ خورد و خوراک، ترانزیت،انرژی و ... چقدر است؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-11 ساعت 02:15)forexme نوشته:  با درود خدمت جناب andrewlachina عزیز
راستش از جواب ها و توضیحات شما کاملا لذت برم .
چند سئوالی هم خودم داشتم امیدوارم لطف کنید جواب دهید .
شغل من تحلیل . سرمایه گذاری و معاملات در بازار فارکس Forex هست این بیزنس در ایران ممنوع اعلام شده از بحث دولتی بگذریم قضایای اینترنت ملی کلی فکر ما را مشغول کرده حال بر آن شدیم که مهاجرت نماییم .
1 - آیا فعالیت من در گرجستان منع قانونی ندارد ؟
2 - برای گرفتن اقامت چه باید بکنم ؟
3 - هزینه ی این کار چقدر است ؟
4 - آیا در قالب قانون می توانم جذب سرمایه نمایم ؟
5 - سرعت و هزینه ی اینترنت چقدر است ؟
6 - هزینه ی زندگی و مسکن آنجا چگونه است ؟
7 - آموزش زبان گرجی را به صورت فارسی یا انگلیسی می دهند و آیا کلاسهایی هست ؟
8 - باز هم شغلم از همه مهمتر است برایم چرا که در آمد خوبی دارم و نیاز به ایجاد بیزنیس ندارم اما چگونه می توانم فعالیت کنم که بعد از یک سال دولت ویزای مرا تمدید نکند ؟ از مالیات دادن هم فراری نیستم با تمام وجود تقدیم می کنم .
البته پرسشهای دیگری هم هست که بعدا مطرح خواهم کرد .
بدرود
راستش فارکس را باید بپرسم چون هرمی ها ممنوعند و پلیس به شدت برخورد میکنئ ولی فارکس را نمیدانم .
برای اقامت راه زیاد هست باید شرلیز دقیق خودتان را برایم پیام خصوصی کنید تا ببینم چه راهی برای شما مناسب تر است .
سرعت اینترنت در گرجستان از 2 مگا بیت بر ثانیه تا 21 مگا بیت بر ثانیه متغیر است 6 مگ من دارم ماهی 35 لاری .
اگر مجرد باشید هزینه مسکنه از ماهی 300 دلار و تقریبا همین مقدار هم هزینه زندگی متوسط است .

پاسخ
تشکر کنندگان: forexme ، hesam1
(2012-01-11 ساعت 03:23)dvm_hrk نوشته:  با سلام

مدرک من دکتری دامپزشکی (دارای یکسال سابقه کار کلینیکی) و همسر بنده هم فوق لیسانس زبان انگلیسی (دارای سه سال و نیم سابقه تدریس دانشگاهی) میباشد.
آیا زمینه شغلی برای ما در تفلیس یا باتومی فراهم میباشد برای تأییدیه مدارکمان نیاز به انجام عملیاتی میباشد؟
و یا در غیر اینصورت آیا با سرمایه حدود 150،000،000 تومان میشه یک بیزینس کوچک مثلاً یک تریا،موسسه تدریس زبان،رستوران و ... در شهر تفلیس یا باتومی راه اندازی کرد؟
حدود هزینه ها در این شهرها چقدر است؟ خورد و خوراک، ترانزیت،انرژی و ... چقدر است؟

با تشکر

با شرایط شما کار های زیادی میشود کرد مدرکتان هم مشکلی ندارد فکر کنم بتوانبد در رشته تخصصی خودتان با توجه به سرمایه ای هم که دارید کار کنید . اجاره یک اپارتمان متوسط در محله خوب شهر در تفلیس حدود 500 دلار و برای یک زوج تقریبا همین حدود هزینه زندگی است . هر دوی این شهر ها هم خوبند ولی اگر فضای روشن فکری برایتان مهم است تفلیس را به شما توصیه میکنم . شخصا توی باتومی بیش از یک هفته نمیتوانم بند شوم چون بیشتر توریست عام پسند است ولی تفلیس پر است از مراکز فرهنگی .
دوستان به خاطر مشغله شدید کاری دیر به دیر سر میزنم اگر با مدتی تاخیر جواب دادم دلگیر نشوید
پاسخ
تشکر کنندگان: dvm_hrk ، hesam1
(2012-01-12 ساعت 00:04)andrewlachina نوشته:  

با تشکر

با شرایط شما کار های زیادی میشود کرد مدرکتان هم مشکلی ندارد فکر کنم بتوانبد در رشته تخصصی خودتان با توجه به سرمایه ای هم که دارید کار کنید . اجاره یک اپارتمان متوسط در محله خوب شهر در تفلیس حدود 500 دلار و برای یک زوج تقریبا همین حدود هزینه زندگی است . هر دوی این شهر ها هم خوبند ولی اگر فضای روشن فکری برایتان مهم است تفلیس را به شما توصیه میکنم . شخصا توی باتومی بیش از یک هفته نمیتوانم بند شوم چون بیشتر توریست عام پسند است ولی تفلیس پر است از مراکز فرهنگی .
دوستان به خاطر مشغله شدید کاری دیر به دیر سر میزنم اگر با مدتی تاخیر جواب دادم دلگیر نشوید

با سلام مجدد

من اطلاعات زیادی از زندگی و کار در گرجستان ندارم، به ویژه در خصوص رشته تحصیلی خودم و همسرم، چند سوال دیگر هم داشتم که اگر لطف کنید جواب بدید ممنون میشم:
1- برای یک مترجم زبان انگلیسی (تدریس و ترجمه) چه جور کارهایی پیدا میشه؟ آیا اصلاً کار پیدا میشه؟
2- به نظر شما من توی کدوم زمینه سرمایه گذاری کنم بهتره؟(یکی از دوستام میگفت که میخواد بره اونجا و یک باغ فندق بخره، میگفت سودش خیلی زیاد است و به تازگی هم یک شرکت ایتالیایی در رابطه با پوست کنی و بسته بندی فندق اونجا تأسیس شده، به طور کلی شما کدامیک از سرمایه گذاری ها مثل سرمایه گذاری در در زمینه های توریستی، دامپروری، کشاورزی، فرهنگی مثل تأسیس یک آموزشگاه زبان را پیشنهاد میکنید؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-12 ساعت 01:52)dvm_hrk نوشته:  
(2012-01-12 ساعت 00:04)andrewlachina نوشته:  

با تشکر

با سلام مجدد

من اطلاعات زیادی از زندگی و کار در گرجستان ندارم، به ویژه در خصوص رشته تحصیلی خودم و همسرم، چند سوال دیگر هم داشتم که اگر لطف کنید جواب بدید ممنون میشم:
1- برای یک مترجم زبان انگلیسی (تدریس و ترجمه) چه جور کارهایی پیدا میشه؟ آیا اصلاً کار پیدا میشه؟
2- به نظر شما من توی کدوم زمینه سرمایه گذاری کنم بهتره؟(یکی از دوستام میگفت که میخواد بره اونجا و یک باغ فندق بخره، میگفت سودش خیلی زیاد است و به تازگی هم یک شرکت ایتالیایی در رابطه با پوست کنی و بسته بندی فندق اونجا تأسیس شده، به طور کلی شما کدامیک از سرمایه گذاری ها مثل سرمایه گذاری در در زمینه های توریستی، دامپروری، کشاورزی، فرهنگی مثل تأسیس یک آموزشگاه زبان را پیشنهاد میکنید؟

با تشکر
خواهش میکنم .
در مورد سوال اول ببینید همسر شما مترجم انگلیسی به فارسی هستند نه انگلیسی به گرجی مسلما برای ایشان کار پیدا کردن کمی سخت خواهد بود البته باز هم ممکن است فرصت های شغلی وجود داشته باشد در تفلیس مدارس انگلیسی زبان زیادند و ممکن است پستی هم برای ایشان داشته باشند .
در مورد سوال دوم طیف کارهایی که شما پیشنهاد میکنید خیلی گسترده است . کشاورزی با قوانین جدید نمیتوانید بکنید چون فروش زمین های کشاورزی به اتباع خارجی به طور کامل ممنوع شده و افرادی هم که قبلا خریداری کرده اند باید املاک را به گرجی ها انتقال بدهند .من دو روز پیش برگشتم ایران اگر تمایل دارید به من پیام خصوصی بدهید تا تلفنی صحبت کنیم .
پاسخ
تشکر کنندگان: dvm_hrk ، forexme ، man-ari-ram
اگر ممکن هست شماره شخصی خود را برایم پیام خصوصی کنید تا تماس بگیرم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان