شرایط ویزای شینگن
سلام
کسی راع به گرفتن ویزای شینگن اطلاعاتی ذاره؟؟؟ مثلا با دعوت نامه بهتره یا توریستی با تورها؟؟؟؟؟ که مطمئن باشن برمیگردی...
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: nimar123 ، Tomas ، msar
آنچه باید در مورد ویزای شنگن بدانیم
یکی از مواردی که پرداختن به آن همواره مورد درخواست خوانندگان استکهلمیان بوده است قوانین در رابطه با ویزای سوئد / شنگن و نیز مقررات مربوط به آن است. با نزدیک شدن فصل تابستان, ایرانیان زیادی بعنوان توریست و نیز جهت بازدید از عزیزانشان از سوئد و دیگر کشورهای محدوده شنگن تقاضای ویزا میکنند. به درخواست مکرر خوانندگان استکهلمیان از سوئد, دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایران, به توضیح پیرامون آخرین قوانین و مقررات در رابطه با ویزای شنگن میپردازیم. اطلاعات زیر تنها و کاملترین اطلاعات منتشر شده در رابطه با ویزای شنگن به زبان فارسی است که تاکنون منتشر شده است.

ویزای سوئد / شنگن و قوانین مربوط به آن

به نوع ویزای خود توجه کنید
در یک ویزای سوئد / شنگن تاریخ و ارقام مختلفی وجود دارد که عدم توجه به آن ممکن است در مواردی منجر به مشکلات جدی گردد. به این تاریخ و ارقام بدقت توجه کنید. این موارد در مورد ویزای صادر شده توسط همه کشورهای عضو محدوده مشترک است.

[عکس: 001.jpg]

تاریخ اعتبار ویزا (شماره 1 در تصویر): یکی از بزرگترین اشتباهات ایرانیان که در مواردی منجر به بروز مشکلات جدی برای آنان در مرزها ی سوئد یا شنگن میگردد این است که تصور میکنند تاریخ اعتبار یک ویزا به معنی تاریخی است که میتوانند در طی مدت آن در سوئد / شنگن بسر ببرند. در حالیکه تاریخ اعتبار یک ویزا فقط به معنی آن است که دارنده ویزا در طی آن حق استفاده از ویزای خود را دارد و ویزا در خارج از چهارچوب آن اعتبار ندارد. اینکه فرد مجاز است چه مدت در سوئد / شنگن بسر ببرد بصورت رقم روزانه (از یک تا 90 روز ) جداگانه در ویزا درج شده است (شماره 2 در تصویر).

تعداد روزهای مجاز در سوئد/شنگن: مدت زمانی که اجازه دارید در شنگن بسر ببرید بصورت یک رقم از یک تا 90 روزه در ویزای شما مشخص شده است (شماره 2 در تصویر).

مثال. تصویر بالا: یک ویزای سوئد / شنگن میتواند بصورت زیر نوشته شده باشد
تاریخ اعتبار ویزا:
2006-01-01----2006-03-31
مدت روزهای مجاز در سوئد / شنگن:
30 روز

همانطور که مشاهده میکنید ویزای بالا دارای 3 ماه اعتبار است. اما این به آن معنی نیست که اجازه 3 ماه بسر بردن در سوئد یا شنگن را دارید! بلکه به این معنی است که در طی این مدت 3 ماهه میتوانید بدلخواه خود از 30 روز مجازخود جهت بسر بردن در محدوده شنگن استفاده کنید. یعنی شما میتوانید در هر موقع در طی مدت 3 ماهه اعتبار ویزا به سوئد / شنگن وارد شده و از مدت 30 روز مجاز خود استفاده کنید.

مهم: شما در هیچ صورتی پس از اتمام تاریخ اعتبار ویزا حق باقی ماندن در سوئد را ندارید حتی اگر از تعداد روزهای مجاز ویزای شما نیز باقی مانده باشد. در مثال بالا اگر مثلا در تاریخ 30 مارس وارد سوئد شوید با وجود اینکه 30 روز مجاز هم دارید حق باقی ماندن بیش از یک روز در سوئد/ شنگن را ندارید چرا که مدت اعتبار ویزای شما روز 31 مارس به پایان میرسد و این ویزا پس از گذشت مدت اعتبار آن باطل خواهد شد. یا برای مثال اگر در روز 10 مارس وارد سوئد / شنگن شوید با وجود اینکه 30 روز مجاز هم دارید حق باقی ماندن بیش از 21 روز در سوئد / شنگن را ندارید چرا که مدت اعتبار ویزای شما 31 مارس به پایان میرسد و این ویزا پس از گذشت مدت اعتبار آن باطل خواهد شد.

با توجه به توضیحات بالا متوجه فرق مابین "تاریخ اعتبار ویزا" و "تعداد روزهای مجاز ویزا" باشید و مسافرت خود را طوری برنامه ریزی کنید که روزهای مجاز آن در چهارچوب مدت اعتبار ویزا باشد و از آن "بیرون نزند". یک ویزای شنگن همیشه پس از به پایان رسیدن مدت اعتبار آن باطل خواهد بود, حتی اگر از طول مدت روزهای مجاز آن هم باقی مانده باشد. همچنین یک ویزای شنگن همیشه پس از به پایان رسیدن تعداد روزهای مجاز آن باطل خواهد شد حتی اگر از مدت اعتبار آن باقی مانده باشد.

تعداد دفعات ورود مندرج در ویزا (شماره 3 در تصویر): تعداد دفعاتی که میتوانید در مدت اعتبار ویزای خود به سوئد / شنگن وارد شوید به سه صورت زیر در ویزای سوئد / شنگن درج و مشخص شده است:

یک بار ورود (سینگل): با رقم 1 در ویزا مشخص شده و به این معنی است که پس از یک بار ورود و خروجتان از سوئد / شنگن, ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. حتی اگر از طول مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز آن هم باقی مانده باشد, ویزایی که برای یک بار ورود معتبر باشد پس از یک بار استفاده از آن همیشه باطل است.

تعداد ورود مشخص: با رقم از 2 به بالا در ویزا مشخص شده و به این معنی است که در مدت اعتبار ویزای خود میتوانید به دفعاتی که در ویزا مشخص شده به سوئد / شنگن وارد شوید. پس از استفاده از تعداد دفعات مجاز ورود, ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد.

تعداد ورود نامحدود(مالتیپل): با کلمه "مولتی" در ویزا مشخص شده و به این معنی است که در مدت اعتبار ویزای خود و روزهای مجاز درون ویزا میتوانید بصورت نامحدود به سوئد / شنگن وارد شوید.

مهم: تعداد روزهای مجازتان با هر بار ورود و خروج از شنگن محاسبه و کسر میگردد. برای مثال اگر 30 روز مجاز ویزا دارید و پس از 10 روز اقامت در شنگن از آن خارج شده و با استفاده از نوع ویزای "مالتیپل" خود بیشتر از یک بار مجددا وارد شنگن شوید,10 روز اقامت قبلی از تعداد روزهای مجازتان کسر و 20 روز مجاز دیگر جهت استفاده باقی دارید. اگر پس از آن نیز با استفاده از نوع ویزای "مالتیپل" خود وارد شنگن شده و مثلا 2 روز در شنگن باقی مانده و از آن خارج شوید, هنگام برگشت مجددا 12 روز از تعداد 30 روز مجازتان کسر و در نتیجه 18 روز دیگر باقی دارید و الی آخر. به عبارتی: وجود تعداد مثلا 30 روز مجاز در ویزای "مالتیپل" شنگن به این معنی نیست که در هر بار ورود به شنگن حق 30 روز بسر بردن را دارید بلکه هر بار که از شنگن وارد و سپس از آن خارج میشوید از تعداد روزهای مجازتان کسر میگردد.

بسیار مهم است که اگر مثلا به سوئد / شنگن مسافرت کرده و در طول مدت ویزای خود مایلید به کشورهای خارج از شنگن (مثلا آمریکا) مسافرت کرده و دوباره به سوئد / شنگن برگردید هنگام تقاضای ویزای شنگن, تقاضای اجازه ورود و خروج بیش از یک بار و یا چند باره (مالتیپل) نمایید تا دچار مشکل نشوید.

مثال (این مثال واقعی است و برای یک خانواده ایرانی بهنگام ترک سوئد اتفاق افتاده است):
یک خانواده چند نفره ایرانی از ایران با ویزای توریستی شنگن جهت دیدار بستگان خود وارد سوئد شدند. ویزای شنگن آنها جهت یک بار ورود و خروج به شنگن معتبر بود (ویزای سینگل). این خانواده بهمراه دوستان خود در سوئد با یک تور مسافرتی بمدت یک هفته به یکی از نقاط توریستی ترکیه مسافرت نمودند بدون اینکه توجه نمایند با ترک سوئد ویزای آنان اگرچه دارای 90 روز مجاز است, اما بواسطه اینکه جهت یک بار ورود و خروج به شنگن اعتبار داشته هنگام ترک سوئد / شنگن (پرواز به سوی ترکیه) باطل گردید. این خانواده قادر به بازگشت به سوئد / شنگن نشده و مجبور گردیدند که از ترکیه به ایران برگردند.

انواع ویزا
ویزای شنگن دارای چهار نوع مختلف است که در خود ویزا (شماره 4 در تصویر) از طریق چهار حرف الفبای انگلیسی (A B C D) مشخص شده است.

ویزای (A). ویزای ترانزیت. مسافر حق خارج شدن از فرودگاه را ندارد و فقط میتواند در یکی از فرودگاههای شنگن هواپیمای خود را عوض کرده و رهسپار کشوری در خارج از شنگن گردد.
مثال: فردی ایرانی دارای اقامت یا ویزای آمریکا که در فرودگاه یکی از کشورهای شنگن بتواند هواپیمای خود را به مقصد آمریکا عوض کند.
ویزای (B). ویزای عبور. مسافر فقط حق دارد از فرودگاه خارج شده و از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده کرده تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگر غیر شنگن برساند. مسافر حق توقف غیر ضروری در شنگن را ندارد. مثال: یک ایرانی مقیم روسیه که عازم ترکیه است از طریق مرز زمینی وارد شنگن شده و بصورت عبوری از طریق زمینی خود را به ترکیه برساند.
ویزای ©. ویزای بازدید: معمولی ترین نوع ویزا که اکثر ایرانیان نیز با آن وارد شنگن میشوند. میتواند حداکثر دارای 90 روز "اعتبار" و حداکثر 90 روز "روزهای مجاز" باشد.
ویزای (D). ویزای بلند مدت. معولا برای اشخاصی مانند تجار و مانند آن صادرمیشود که به دلایل ویژه مثلا بازرگانی مجبورند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند. "مدت اعتبار" ویزای از نوع "D" میتواند تا یک سال باشد اما حداکثر "روزهای مجاز" آن همان 90 روز است.

تقاضای بسر بردن بیشتر از 90 روز در شنگن دیگر "ویزا" حساب نشده بلکه "تقاضای اقامت" محسوب میگردد.

امکان تمدید ویزای شنگن در داخل سوئد وجود ندارد
ایرانیانی که از ایران جهت مسافرتهای توریستی و نیز بازدید از عزیزانشان به سوئد مسافرت میکنند, چنانچه مایل باشند مدت بیشتری از اعتبار ویزای و روزهای مجاز مندرج در ویرا در سوئد بمانند و مدت ویزایشان در سوئد نیز تمام شده باشد میتوانند (و باید) به اداره مهاجرت مراجعت کرده و تقاضای اقامت برای دیدار کنند. اما هزینه بسیار گران این تقاضا در سوئد مورد شکایت بسیاری از ایرانیان و خانواده های آنان قرار دارد. هزینه آن برای هر شخص بزرگسال مبلغ 1000 کرون سوئد و برای افراد زیر 18 سال 500 کرون سوئد است که جمع آن برای یک خانواده سه نفری تقریبا معادل قیمت یک بلیط رفت و برگشت مابین استکهلم و تهران خواهد بود.

راه چاره: از ابتدا تقاضای ویزای بلند مدت کنید
چنانچه احتمال میدهید که مدت اقامتتان در سوئد و شنگن طولانی است بسیار به نفعتان خواهد بود که همزمان با تسلیم تقاضای ویزا در سفارت سوئد در تهران برای مدت طولانی تر تقاضای ویزا کنید. یک ویزای توریستی شنگن میتواند تا 90 روز اعتبار داشته باشد. به همین جهت بهتر است در صورتی که احتمال میدهید مدت طولانی در سوئد / شنگن بسر خواهید برد برای همان مدت 90 روز (نه بیشتر) تقاضای ویزا کنید. برخلاف تصور بسیاری, مدت زمان ویزایی که تقاضا میکنید هیچ تاثیری در بالا یا پایین بردن شانس دریافت ویزا ندارد اما اگر مثلا تقاضای 30 روز ویزا کنید و بعدا بخواهید مدت بیشتری (تا حداکثر 90 روز) در سوئد بمانید مجبور به درخواست تقاضای اقامت برای دیدار کره و هزینه آن را نیز پرداخت کنید.

هشدار: بدون ویزای معتبر در سوئد / شنگن بسر نبرید
هرگز پس از اتمام مدت ویزای خود در سوئد / شنگن باقی نمانید. یا سوئد / شنگن را ترک کرده و یا نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کنید. عدم تمدید ویزا از جمله مشکلات زیر را بدنبال خواهد داشت:

1- بهنگام مسافرت و تقاضای ویزا در آینده به سوئد / شنگن دچار مشکل جدی خواهید شد. توجه کنید که امروزه دیگر تعویض گذرنامه نیز کمکی در این زمینه نخواهد کرد و ورود و خروج افراد دارای ویزا ی سوئد (و در نتیجه بسر بردن بصورت غیر قانونی در سوئد) در سیستم ورود و خروج اداره مهاجرت سوئد ثبت و ضبط میگردد و به هنگام تقاضای مجدد ویزا مشکل ساز خواهد بود. طبیعتا شانس فردی که قبلا از ویزای خود سوء استفاده نموده و بصورت غیر قانونی در سوئد / شنگن بسر برده است بهنگام تقاضای مجدد ویزا بسیار پایین تر خواهد بود.

2- در صورت بروز حادثه ای برایتان بهنگامی که بصورت غیر قانونی و با ویزای بی اعتبار در سوئد / شنگن بسر میبرید امکان دریافت هیچگونه کمک از بیمه مسافرتی خود را نخواهید داشت و مجبور به پرداخت مخارجی بسیارسنگین خواهید گردید.

3- چنانچه بدون دارا بودن ویزای معتبر در داخل شهر به هر دلیلی مورد کنترل پلیس قرار بگیرید بعنوان خارجی غیر قانونی بازداشت و زندانی شده و ضمن اخراج از سوئد تا مدتی طولانی قادر به بازگشت به سوئد / شنگن نخواهید بود.

سه ماه داخل و سه ماه خارج از شنگن
مدت ویزا محدود است و طی یک دوره شش ماهه حداکثر سه ماه اعتبار دارد. مفهوم این امر آنست که اگر شما سه ماه در منطقه شنگن بسر ببرید بایستی سه ماه خارج از این منطقه بسر ببرید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای مدت طولانی تری – حداکثر یک سال – ویزا دریافت کنید ولی در آنصورت ویزا فقط برای ورود و بسر بردن در سوئد معتبر خواهد بود. دلایل ویژه می تواند بطور مثال این باشد که شما طی یک سال لازم باشد چندین مرتبه بمنظور انجام امور بازرگانی یا دیدار فرزندان خود به سوئد سفر کنید.

کشورهای محدوده شنگن را نباید با کشورهای عضو اتحادیه اروپا اشتباه نمود
کشورهای اتحادیه اروپا را نباید با کشورهای محدوده شنگن اشتباه نمود. برای مثال نروژ و ایسلند بخشی از شنگن هستند اما جزو اتحادیه اروپا نیستند. یا مثلا انگلستان و ایرلند عضو اتحادیه اروپا هستند اما جزو محدوده شنگن نیستند.

به همین دلیل ویزا (روادید) انگلستان و ایرلند جهت ورود به شنگن بی اعتبار است و ساکنین و اتباع انگلستان و ایرلند باید به هنگام ورود و خروج از کشورهای عضو شنگن مورد کنترل مرزی قرار بگیرند.

اما کشورهایی نیز وجود دارند که از اعضای اتحادیه اروپا نبوده اما از طریق بستن قرادادهای مخصوص بخشی از محدوده شنگن بشمار میروند. برای مثال نروژ و ایسلند عضوی از اعضای اتحادیه اروپا نیستند اما عضو قرارداد شنگن هستند. به همین دلیل ویزاهای صادر شده از سوی نروژ و ایسلند جهت ورود به همه کشورهای عضو شنگن معتبر است و اتباع و ساکنین این دو کشور نیز بدون عبور از هر گونه کنترل مرزی به همه کشورهای عضو محدوده شنگن داخل و خارج میشوند.

24 کشور عضو محدوده شنگن عبارتند از:
بلژیک, دانمارک, استونی, فنلاند, فرانسه, یونان, ایتالیا, ایسلند, لتونی, لوکزامبورگ, لیتوانی, مالت, هلند, نروژ, لهستان, پرتغال, اسلواکی, اسلوانی, اسپانیا, سوئد, چک, آلمان, مجارستان, اتریش.

27 کشور عضو اتحادیه اروپا عبارتند از: بلژیک, بلغارستان, قبرس, دانمارک, استونی, فنلاند, فرانسه, یونان, ایرلند, ایتالیا, لتونی, لوکزامبورگ, لیتوانی, مالت, هلند, لهستان, پرتغال, رومانی, اسلواکی, اسلوانی, اسپانیا, بریتانیا, سوئد, چک, آلمان, مجارستان, اتریش.

15 کشور عضو اتحادیه اروپا که از پول واحد "یورو" استفاده می کنند نیز عبارتند از: بلژیک, قبرس, فنلاند, فرانسه, یونان, ایرلند, ایتالیا, لوکزامبورگ, مالت, هلند, پرتقال, اسلوانی, اسپانیا, آلمان و اتریش.

مهم: ویزا به معنی گارانتی ورود نیست
بسیاری از افراد تصور میکنند که یک ویزا به معنی تضمین ورود به محدوده شنگن است. اما یک ویزای شنگن فقط به معنی تضمین رسیدن به یکی از مرزهای شنگن است, نه بیشتر. پس از آن مقامات مرزی شنگن تصمیم میگیرند که به شما اجازه ورود داده و یا به دلایلی از ورودتان به محدوده شنگن جلوگیری بعمل آورده و شما را به کشوری در خارج از شنگن که از آن آمده اید اخراج کنند. مقامات مرزی شنگن قانونا میتوانند حتی در صورت دارا بودن ویزای معتبر, از ورود شما به شنگن جلوگیری بعمل آورده و شما را به کشوری که از آن آمده اید اخراج کنند. برای مثال ممکن است فرد با ارائه مدارک جعلی و یا تقلب دیگری در سفارتخانه موفق به گرفتن ویزا شده باشد. از جمله به همین دلیل مرزها ورودی شنگن این حق را دارند که همه مسافرین ورودی دارای ویزا را مورد کنترل مجدد قرار دهند و در صورتی که دارای شرایط ورود نباشند از ورود آنان به محدوده شنگن جلوگیری بعمل آورند.

مسافر ورودی به شنگن باید آماده باشد که در صورتی که در هر زمانی و به هر دلیلی مورد شک مقامات مرزهای ورودی شنگن قرار گیرد موارد زیر را توضیح دهد:

1- هدف از مسافرت وی چیست و صحت آن را از طریق ارائه مدارک ثابت کند.
2- آدرس محل اقامتش وی در شنگن (هتل یا نزد آشنایان) کجاست.
3- از پس هزینه مدت اقامت خود در شنگن بر خواهد آمد یا خیر (پول به همراه دارد و یا اینکه شخص دیگری پرداخت مخارج وی را تقبل کرده است و در اینصورت نام, آدرس و شماره تلفن این شخص).
4- بلیط ترک شنگن دارا باشد و یا اینکه پول کافی جهت خرید بلیط جهت ترک شنگن را دارا باشد.

موارد بالا بویژه هنگامی که با ویزای یک کشور شنگن که ویزا را صادر کرده است به کشور دیگر شنگن که ویزا را صادر نکرده است وارد میشوید اهمیت بیشتری دارد. ویزای شنگن جهت تردد به همه کشورهای عضو اعتبار دارد اما برای مثال چنانچه با استفاده از ویزای صادر شده توسط مثلا یونان از مرز سوئد وارد شنگن شوید, باید بتوانید در صورت درخواست به همه پرسشهای افسران مرزی از جمله چهار مورد بالا پاسخ دهید.

تذکر: ویزای شنگن جهت تردد به همه کشورهای عضو اعتبار دارد اما در بعضی موارد بسیار استثنائی (که توضیح آن از حوصله این بحث خارج است) ویزای شنگن میتواند تنها جهت ورود به کشور صادر کننده آن اعتبار داشته باشد و دارنده ویزا در این صورت حق مسافرت به کشور دیگر شنگن را نخواهد داشت. در چنین صورتی مورد این محدودیت مشخصا در ویزای صادر شده درج خواهد شد. همانطور که گفته شد چنین مواردی بسیار استثنائی است.

مقامات مرزی پلیس شنگن در سوئد حق دارند حتی بدون نیاز به حکم دادستان, هر مسافر ورودی در مرزهای سوئد را تا 6 ساعت جهت بازجویی در بازداشت نگاه دارند. جهت بازداشت بیشتر از 6 ساعت دادستان تصمیم گیری خواهد نمود. این قوانین در دیگر مرزهای شنگن نیز تقریبا مشابه است. در ضمن اطلاعاتی که شما بهنگام درخواست ویزای شنگن به هر سفارتخانه شنگن ارائه داده اید قابل کنترل توسط مقامات مرزی همه کشورهای عضو است و در صورتی که با دلایلی که در مرز ورودی ارائه میدهید همخوانی نداشته باشد میتواند اساس و پایه جلوگیری از ورود فرد دارای ویزا به محدوده شنگن باشد.

دارا بودن مدارک کافی بهنگام ورود به مرزهای شنگن تضمینی برای هر مسافر است تا مورد اقدامات ناخوشایندی از قبیل مصاحبه در مرز و یا بازداشت موقت تا بررسی صحت و سقم ویزایش و حق ورود به شنگن قرار نگیرد.

منبع: http://www.stockholmian.com
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
من ویزا کاری گرفتم رفتم. البته سال ۸۷ از تعرفه شرکت والی الان خیلی جاها برات این خدماتو انجام میدان
دوست عزیز طبق قوانین تالار مجبور به ویرایش بخشی از مطالب شما که حاوی لینک و تبلیغات بود شدم
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: msar
ویزای شنگن رو از سفارتخانه هایِ عضو ِ شنگن ِ موجود در هر کشوری میشه گرفت؟ متوسط زمان مورد نیاز چقدره؟
مثلا میخوام برم ترکیه، از سفارت هلند در آنکارا، ویزای شنگن بگیرم.
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: msar
(2010-01-09 ساعت 01:22)meweadl نوشته:  ویزای شنگن رو از سفارتخانه هایِ عضو ِ شنگن ِ موجود در هر کشوری میشه گرفت؟ متوسط زمان مورد نیاز چقدره؟
مثلا میخوام برم ترکیه، از سفارت هلند در آنکارا، ویزای شنگن بگیرم.

با سلام به این دوست عزیز

اگر سفارت کشوری که می خواهید از ان ویزا دریافت کنید در کشور محل اقامت شما دایر باشد امکان اینکه شما از کشور دیگری اقدام کنید منتفی است و شما باید فقط از کشور محل اقامت خودتون اقدام کنید

زمان مورد نیاز دریافت ویزا از یک هفته تا 45 روز متغیر است
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: meweadl ، msar
سلام
من برای شرکت در یک کنگره در آلمان در سفارت آلمان درخواست ویزا دادم و توی فرمم هم درخواست یک بار ورود رو دادم(single).
ضمنا در فرم ویزای شنگن در قسمت "مرز اولین ورود" نوشتم: برلین
می خواستم بدونم با این شرایط آیا من میتونم از تهران اول به پاریس برم و بعد از اونجا برم آلمان؟
با تشکر
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: msar
(2010-09-28 ساعت 00:37)alireza_mui نوشته:  سلام
من برای شرکت در یک کنگره در آلمان در سفارت آلمان درخواست ویزا دادم و توی فرمم هم درخواست یک بار ورود رو دادم(single).
ضمنا در فرم ویزای شنگن در قسمت "مرز اولین ورود" نوشتم: برلین
می خواستم بدونم با این شرایط آیا من میتونم از تهران اول به پاریس برم و بعد از اونجا برم آلمان؟
با تشکر

How can I use a single entry visa?

A single entry visa is for one trip to the Schengen States, for example United Kingdom to Germany and back to the United Kingdom. Alternatively, one trip can include United Kingdom to Germany to France to Italy and back to the United Kingdom.


طبق قوانین منطقه شینگن هر کس با داشتن ویزای شینگن میتونه از هر مرزی وارد این منطقه بشه اما گاها پیش اومده که از ورود افراد در مرز متفاوت از ویزا جلوگیری شده بنابراین شما با ویزای یکبار ورود اجازه وارد شدن به این مطقه رو دارین و فرقی نمیکنه مرز ورودتون کجا باشه ولی از طرفی چون اجازه یه بار ورود به آلمان رو دارین اگه از آلمان خارج شین و قبل از پایان مهلت سفر دوباره بخواین به آلمان برگردین امکانش نیست یعنی فقط یه بار میتونین وارد مرز آلمان بشین
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: alireza_mui ، OverLord ، msar
با تشکر از پاسخ شما ،اما با توجه به توضیحاتی که در مورد ویزای شنگن نوشته شده مگر منظور از یک بار ورود ،یک بار ورود به محدوده شنگن نیست؟ ‎
پس قائدتا رفتن از یک کشور شنگن به یه کشوره دیگه شنگن باید همون یه بار باشه دیگه ، اینطور نیست؟
وبا توجه به اینکه من برلین رو به عنوان "مرز اولین ورود " انتخاب کردم آیا میتونم برم برلین و از انجا بلیط رفت و برگشت به پاریس بگیرم ؟
ممنون
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: msar
(2010-09-28 ساعت 17:47)alireza_mui نوشته:  با تشکر از پاسخ شما ،اما با توجه به توضیحاتی که در مورد ویزای شنگن نوشته شده مگر منظور از یک بار ورود ،یک بار ورود به محدوده شنگن نیست؟ ‎
پس قائدتا رفتن از یک کشور شنگن به یه کشوره دیگه شنگن باید همون یه بار باشه دیگه ، اینطور نیست؟
وبا توجه به اینکه من برلین رو به عنوان "مرز اولین ورود " انتخاب کردم آیا میتونم برم برلین و از انجا بلیط رفت و برگشت به پاریس بگیرم ؟
ممنون

بله

پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: alireza_mui ، msar
سلام دوستان من ويزاي شينگن يك بار سفر رو از سفارت سوئد گرفتم آيا:
1-ميتونم در ابتدا وارد هر كشور عضو شينگن بشم و بعدا وارد سوئد بشم؟ يا حتما براي ورود اول وارد سوئد بشم؟
2- ميتونم ابتدا وارد سوئد بشم ولي از كشور ديگر عضو شينگن خارج بشم؟
3- براي خارج كردن پول اضافي از كشور هاي عضو شينگن محدوديتهايي هست.
ممنون ميشم راهنمايي بشم .
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: msar
(2010-09-28 ساعت 17:47)alireza_mui نوشته:  با تشکر از پاسخ شما ،اما با توجه به توضیحاتی که در مورد ویزای شنگن نوشته شده مگر منظور از یک بار ورود ،یک بار ورود به محدوده شنگن نیست؟ ‎
پس قائدتا رفتن از یک کشور شنگن به یه کشوره دیگه شنگن باید همون یه بار باشه دیگه ، اینطور نیست؟
وبا توجه به اینکه من برلین رو به عنوان "مرز اولین ورود " انتخاب کردم آیا میتونم برم برلین و از انجا بلیط رفت و برگشت به پاریس بگیرم ؟
ممنون

یه بار ورود یعنی اجازه یه بار ورود به اون کشوری که ازش ویزا اخذ کردین رو دارین و تا پایان مهلت ویزا آزاد هستین در کل این منطقه سفر کنین ولی اجازه بازگشت مجدد به کشوری که ازش ویزا گرفتین رو ندارین چون یه بار وارد مرزش شدین

پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: msar
سلام بر مدیران دپارتمان اروپا - مهاجرسرا
آیا دارنده گرین کارت آمریکا مزیتی برای ورود به خاک اتحادیه اروپا بر سایرین دارد یا نه! مراحل و مراتب اخذ ویزای شنگن باید رعایت شود؟

سپاس بیکران
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
خوب شد این تایپیک باز شد
یه سوال داشتم ایا لهستان جز کشورهای عضو پیمان شینگن است؟
یه سوال دیگه هم داشتم : ایا شینگن درجه بندی داره یعنی درجه 1 و 2و 3 داره و شرایط خاصی برای دارندش ایجاد میکنه
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، msar
بله... لهستان جزو Schengen هست.

درجه بندي كشورهاي Schengen وجود نداره و كسي هم جايي ازش صحبت نمي كنه (به جز كلاهبردارهاي ايراني كه تو كار كلاهبرداري به اسم كمك به ويزا گرفتن شما هستند).

اما مسأله اينه كه داشتن ويزاي معتبر هر كشوري تضمين ورود به اون كشور نيست و در اخرين نقطه (در مرز يا فرودگاه) افسر مهاجرتي مي تونه از ورود شا جلوگيري كنه. از طرف ديگر، دريافت ويزاي Schengen از كشور x به منزله اين هست كه نيت اصلي سفر شما به اروپا ورود به كشور x هست.

حالا اگر شما ويزاتون رو از كشوري مثل فرانسه، آلمان، هلند، و ... گرفته باشيد، هنگام ورود به كشورهايي مثل مجارستان و لهستان، كمتر ممكنه بهتون شك كنند.

اما اگر به طور فرض با ويزاي استوني سر از فرانسه در بياريد، در گام نخست مداركي رو از شما مي خوان كه مطمئن شن شما طبق شرايط ويزاتون فرانسه رو ترك مي كنيد يا اين كه مي خوايد با عبور از فرانسه به استوني بريد. اگر مدارك شما مورد قبول افسر مهاجرتي در اولين فرودگاه يا پاسگاه مرزي براي ورود به قلمرو Schengen، قرار نگيره، خيلي محترمانه شما رو به كشور خودتون بر مي گردونند.

اين مطالب تجربه شخصي خودم بود كه با ويزاي Schengen سوئد چند بار به اروپا سفر كردم، اما هرگز سوئد (كشوري كه ويزاي من رو صادر كرده) نديدم. علاوه بر اين، از تجربيات چند تا از همكارام هم در ارائه مثال ها استفاده كردم.

(2010-12-19 ساعت 20:57)mohammad.maleki نوشته:  خوب شد این تایپیک باز شد
یه سوال داشتم ایا لهستان جز کشورهای عضو پیمان شینگن است؟
یه سوال دیگه هم داشتم : ایا شینگن درجه بندی داره یعنی درجه 1 و 2و 3 داره و شرایط خاصی برای دارندش ایجاد میکنه

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar

از نظر قانوني خير، اما عملا به دارندگان اقامت دائم آمريكا راحت تر ويزاي Schengen مي دهند. چون احتمالش خيلي كم است كه كسي كه اقامت دائمي و قانوني كشوري مثل آمريكا را دارد، بخواهد غيرقانوني يا به صورت پـنـاهــنده در اروپا بماند.

(2010-12-18 ساعت 01:00)maxsupermax نوشته:  سلام بر مدیران دپارتمان اروپا - مهاجرسرا
آیا دارنده گرین کارت آمریکا مزیتی برای ورود به خاک اتحادیه اروپا بر سایرین دارد یا نه! مراحل و مراتب اخذ ویزای شنگن باید رعایت شود؟

سپاس بیکران

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، maxsupermax ، msar
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان