کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال درمورد نحوه ارائه وارزش گذاری ملک و حساب بانکی
دوستان خواهشاً هر کسی در زیمنه ارزش گذاری ملک اطلاع دقیقی داره ما رو راهنمایی کنه آیا باید کارشناس رسمی دادگستری ملک رو ارزش گذاری کنه یا همون ترجمه سند مالکیت اعتبار داره ؟( فقط خواهشم اینه که اونایی که اطلاع دقیق دارن جواب بدن ! )
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
شما فقط سند ملکتون رو ترجمه کنید ببرید بیخود پول برای ارزشگذاری به کارشناس دادگستری ندید
چون همونطور که گفتم من تموم این کارها رو انجام دادم ولی فقط ازم فرم I-134 و پرینت بانکی رو قبول کرد
اگر شما اسپانسر ندارید افسر خیلی بهتون لطف کنه پرینت حساب بانکی رو ازتون قبول میکنه و (سند ملک در کنار پرینت حساب بانکی ) نه به تنهایی!!!
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، Donkey chance ، feryfrt ، shani89 ، taherifar
نیازی به تنظیم سند بنام خودتان نیست
سند +پایانکار +وکالت بلاعزل+گواهی کارشناس رسمی دادگستری+ترجمه رسمی تمام اینها کفایت میکند
مبلغ کارشناسی شده هرچه بالاتر باشد بهتر است
توجه :سند زمین خالی مورد قبول نیست مگر اینکه استعلام از شهرداری ضمیمه شود (جهت تعیین کاربری و عدم در مسیر بودن)
هزینه کارشناسی خیلی زیاد نمیشه بگونه ای که ما برای یک ملک 2000000000 تومانی 200000 تومان دادیم و گواهی گرفتیم
البته همون طور که الهام خانم گفتند پرینت بانکی بیشتر بدرد میخوره

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، امیر مهاجر ، parsush ، shani89 ، taherifar
دوست عزیز من فقط با ترجمه سند و نامه ارزش گذاری بدون پرینت بانکی اقدام کردم و بی هیچ مشکلی قبول کردن
پاسخ
تشکر کنندگان: shani89 ، taherifar
در صورتی که در سند موضوع انتقال قطعی به صورت ولایتا درج شده باشه و کارشناس در گزارش این موضوع رو درج کنه میشه ارزشیابی رو ارائه داد
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، eblam ، shani89 ، taherifar
(2009-04-13 ساعت 17:28)MAHAN-ES نوشته:  لطفا کسانیکه اطلاع دارند راهنمایی کنند.
1-سند ملکی را باید فقط ترجمه کرد و برد یا باید در اینجا کارشناسی و ارزیابی شود وقیمت آن مشخص شود و بعد کارشناسی بهمراه سند ترجمه شود یا هرراه دیگری؟
2-درخصوص حساب بانکی راه چیست آیا عدد مانده حساب کافیست یا میباید گردش مالی مدت دار ارائه کرد و آیا باید به دلار تبدیل کرد وچگونه ؟
ممنون

سلام
مراحل انجام کارشناسی و ارزیابی ملک
اصل سند رو به یه کارشناس رسمی دادگستری تحویل میدین و اون پس از تطبیق با کپی اون سند رو به شما پس میده
قرار بازدید از ملک رو تنظیم میکنین
گزارش رو کارشناس به زبان انگلیسی به شما تحویل میده
در گزارش ها باید 5 مورد تایید درج شده باشه:
1- تایید کارشناس
2- تایید دارالترجمه
3- تایید کانون کارشناسان رسمی دادگستری
4- تایید قوه قضائیه
5- تایید وزارت خارجه
در مورد مهاجرت به آمریکا دو مورد آخر زیاد براشون مهم نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، eblam ، shani89 ، taherifar
سند ملکی و ارزش‌گذاری برای چه نوع ویزایی لازم است؟ آیا برای ویزای E2 یا B1/2 هم لازم است؟
پاسخ
دوستانی که تجربه دارن اگر ممکنه به این سوالها هم پاسخ بدن که:
1- املاکی که هنوز سند ندارن (مثلا تعاونی ساز هستن) تکلیفشون چیه؟ برای ترجمه و ارزش گذاری بدرد میخورن؟ در واقع سندی وجود نداره و فقط مدارکی دال بر اینکه از طرف تعاونی به مالک فعلی واگذار شدن دارن. البته ملک ارزش نسبتا خوبی داره.
2- درمورد زمین، اگر کاربری زمین، مسکونی نباشد ارزش ارائه کردن دارد؟ مثلا زمینی در اطراف تهران که کاربری باغ دارد یا اصلا فعلا فاقد کاربری است (البته برای توضیح عرض کنم که زمینهای فاقد کاربری ارزش بیشتری دارند چون امکان گرفتن کاربری مسکونی برای آنها وجود دارد اما زمینهایی که مثلا کاربری آموزشی یا باغ یا .. دارند چون کاربریشان قابل تغییر به مسکونی نیست ارزش کمتری دارد. آیا این تفاوت ارزش را میتوان در ترجمه ارائه کرد؟)
با تشکر
پاسخ
(2010-10-17 ساعت 14:52)mehrdad.javadi@gmail.com نوشته:  
1-سند ملکی را باید فقط ترجمه کرد و برد یا باید در اینجا کارشناسی و ارزیابی شود وقیمت آن مشخص شود و بعد کارشناسی بهمراه سند ترجمه شود یا هرراه دیگری؟
2-درخصوص حساب بانکی راه چیست آیا عدد مانده حساب کافیست یا میباید گردش مالی مدت دار ارائه کرد و آیا باید به دلار تبدیل کرد وچگونه ؟
ممنون

سلام
مراحل انجام کارشناسی و ارزیابی ملک
اصل سند رو به یه کارشناس رسمی دادگستری تحویل میدین و اون پس از تطبیق با کپی اون سند رو به شما پس میده
قرار بازدید از ملک رو تنظیم میکنین
گزارش رو کارشناس به زبان انگلیسی به شما تحویل میده
در گزارش ها باید 5 مورد تایید درج شده باشه:
1- تایید کارشناس
2- تایید دارالترجمه
3- تایید کانون کارشناسان رسمی دادگستری
4- تایید قوه قضائیه
5- تایید وزارت خارجه
در مورد مهاجرت به آمریکا دو مورد آخر زیاد براشون مهم نیست

----------------------------------------------------------------------------
سلام
در این مدتی که عضو سایت مهاجرسرا شدم تا اونجایی که مطالعه کردم تمامی موضوعات مرتبط با سیر مراحل کار رو همه خوب توضیح دادن ولی مسئله ارزیابی املاک و ارائه گزارش انگلیسی کارشناس رسمی دادگستری جهت اسپانسر نمودن خود شخص دارنده ملک ( در مواقعی که امکان معرفی اسپانسر ندارید یا میخواهید محکم کاری کنید) همچنان برای برندگان لاتاری کمی مبهم مونده .برای همین چون من کارشناس رسمی دادگستری هستم میتونم چیزایی که در مدت 6-7 سال اخیر (در مورد تهیه گزارش ارزیابی مهاجرت به آمریکا ، کانادا ، استرالیا) یاد گرفتم رو با پاسخ به سئوالاتتون در اختیار شما بذارم.
خاطرتون باشه فقط در مورد ارزیابی ملک ، هزینه ها ، برآورد تقریبی، انواع اسناد مورد ارزیابی قابل ارائه و موضوعات مرتبط با کاربریها ( تجاری - اداری - مسکونی ...) و اینکه اصلا شما نیاز به ارزیابی دارین یا نه میتونم پاسخ بدم .
به عنوان مثال باید عرض کنم در صورتیکه شما بخواهید مراحل بالا رو طی کنید بعضا تا یک هفته وقت شما رو میگیره ولی اگر کارشناس صلاحیت داشته باشه و بتونه گزارش شما رو به انگلیسی تهیه کنه و مهر انگلیسی هم بزنه لازم نیست مراحل بالا رو طی کنید و 4 مرحله اعلام شده توسط دوستمون لازم نیست و گزارش رو در عرض کسری از ساعت با هزینه ای کمتر تحویلتون میده.
مهم : در هر مورد ارزیابی در هر رشته ای ، کارشناس حتما باید لایسنس ( ترجمه مدرک کارشناسی رسمی دادگستری که در اون رشته، صلاحیت هاش و مدت اعتبار پروانه کارشناسی اش درج شده ) رو به شما تحویل بده.
پاسخ
(2012-08-20 ساعت 12:42)mehrdad.javadi@gmail.com نوشته:  سلام
در این مدتی که عضو سایت مهاجرسرا شدم تا اونجایی که مطالعه کردم تمامی موضوعات مرتبط با سیر مراحل کار رو همه خوب توضیح دادن ولی مسئله ارزیابی املاک و ارائه گزارش انگلیسی کارشناس رسمی دادگستری جهت اسپانسر نمودن خود شخص دارنده ملک ( در مواقعی که امکان معرفی اسپانسر ندارید یا میخواهید محکم کاری کنید) همچنان برای برندگان لاتاری کمی مبهم مونده .برای همین چون من کارشناس رسمی دادگستری هستم میتونم چیزایی که در مدت 6-7 سال اخیر (در مورد تهیه گزارش ارزیابی مهاجرت به آمریکا ، کانادا ، استرالیا) یاد گرفتم رو با پاسخ به سئوالاتتون در اختیار شما بذارم.
خاطرتون باشه فقط در مورد ارزیابی ملک ، هزینه ها ، برآورد تقریبی و موضوعات مرتبط با کاربریها ( تجاری - اداری - مسکونی ...) و اینکه اصلا شما نیاز به ارزیابی دارین یا نه میتونم پاسخ بدم .

سلام مهرداد جان،

خیلی‌ خوش حال شدم وقتی‌ پست شما رو دیدم. من یکی‌ از برندگان DV ۲۰۱۳ هستم و تاریخ مصاحبم تو Oct همین ساله.

من تو ایران با ۲ تا از شرکام یه ساختمونِ کلنگی رو به صورت مشارکتی با چند تن‌ از ساکنین همون ساختمان خریدیم و ساختیم. تمام سندهای قدیمی‌ به صورت مساوی بین من و شرکام (هر کدام ۲ دانگ) به نامه زده شده.

حالا برای پایان کار اقدام کردیم که بشه سند هارو تفکیک کرد، منتها اینکار زمان میبره و ممکن که تفکیکی برای روز مصاحبه من آماده نباشه.

از ۱۰ واحد ساخته شده ۲ واحد سهم من می‌شه، حالا می‌خوام بدونم که من چیکار باید بکنم برای ارزشیابی ملکم.
پاسخ
(2012-08-20 ساعت 13:12)saljoogh نوشته:  
(2012-08-20 ساعت 12:42)mehrdad.javadi@gmail.com نوشته:  سلام
خاطرتون باشه فقط در مورد ارزیابی ملک ، هزینه ها ، برآورد تقریبی و موضوعات مرتبط با کاربریها ( تجاری - اداری - مسکونی ...) و اینکه اصلا شما نیاز به ارزیابی دارین یا نه میتونم پاسخ بدم .

سلام مهرداد جان،

خیلی‌ خوش حال شدم وقتی‌ پست شما رو دیدم. من یکی‌ از برندگان DV ۲۰۱۳ هستم و تاریخ مصاحبم تو Oct همین ساله.

من تو ایران با ۲ تا از شرکام یه ساختمونِ کلنگی رو به صورت مشارکتی با چند تن‌ از ساکنین همون ساختمان خریدیم و ساختیم. تمام سندهای قدیمی‌ به صورت مساوی بین من و شرکام (هر کدام ۲ دانگ) به نامه زده شده.

حالا برای پایان کار اقدام کردیم که بشه سند هارو تفکیک کرد، منتها اینکار زمان میبره و ممکن که تفکیکی برای روز مصاحبه من آماده نباشه.

از ۱۰ واحد ساخته شده ۲ واحد سهم من می‌شه، حالا می‌خوام بدونم که من چیکار باید بکنم برای ارزشیابی ملکم.
-------------------------------------------------------------------------------
سلام
ممنون از لطف شما
در صورتیکه به ارزیابی نیاز داشته باشید (چون بعضا هزینه مازاد است):
--------------------------------------------
میزان ارزش روز مالکیت شما بر اساس سند مادر تفکیک نشده قابل ارزیابی و تقویم ( به روز نمودن قیمت) است و نیاز به پایان کار یا سند و صورتمجلس تفکیکی ندارید.
مهرداد
پاسخ
تشکر کنندگان: saljoogh ، taherifar
(2012-08-20 ساعت 13:50)mehrdad.javadi@gmail.com نوشته:  سلام
ممنون از لطف شما
در صورتیکه به ارزیابی نیاز داشته باشید (چون بعضا هزینه مازاد است):
--------------------------------------------
میزان ارزش روز مالکیت شما بر اساس سند مادر تفکیک نشده قابل ارزیابی و تقویم ( به روز نمودن قیمت) است و نیاز به پایان کار یا سند و صورتمجلس تفکیکی ندارید.
مهرداد

ممنونم از پاسخ سریع شما دوست عزیز،

تقریبا فکر می‌کنید که هزینهٔ ارزیابی یک ملک با این شرایط چقدر بشه؟ و اینکه چه مدت زمانی‌ کلا نیاز هست برای اینکار؟
پاسخ
ممنونم از پاسخ سریع شما دوست عزیز،

تقریبا فکر می‌کنید که هزینهٔ ارزیابی یک ملک با این شرایط چقدر بشه؟ و اینکه چه مدت زمانی‌ کلا نیاز هست برای اینکار؟
[/quote]
---------------------------------------------------------------------------------
سلام
تعرفه کارشناس رسمی دادگستری تابعی از ارزش مورد ارزیابیه و باید حدود ارزش رو اعلام بفرمایید تا بتونم دقیق هزینه کارشناسیو اعلام کنم

مهرداد
پاسخ
ممنون
-----------------------------------------------------------------------------
سلام
برای موضوع ارزیابی املاک توسط کارشناس رسمی دادگستری جهت مهاجرت یک تاپیک ویژه اختصاص داده شده که اگه دوستان سئوالات رو اونجا مطرح کنن امکان پاسخگویی سریع وجود داره
http://mohajersara.com/thread-5503.html
مهرداد

(2011-02-07 ساعت 20:46)ali_kuchulu نوشته:  دوستانی که تجربه دارن اگر ممکنه به این سوالها هم پاسخ بدن که:
1- املاکی که هنوز سند ندارن (مثلا تعاونی ساز هستن) تکلیفشون چیه؟ برای ترجمه و ارزش گذاری بدرد میخورن؟ در واقع سندی وجود نداره و فقط مدارکی دال بر اینکه از طرف تعاونی به مالک فعلی واگذار شدن دارن. البته ملک ارزش نسبتا خوبی داره.
2- درمورد زمین، اگر کاربری زمین، مسکونی نباشد ارزش ارائه کردن دارد؟ مثلا زمینی در اطراف تهران که کاربری باغ دارد یا اصلا فعلا فاقد کاربری است (البته برای توضیح عرض کنم که زمینهای فاقد کاربری ارزش بیشتری دارند چون امکان گرفتن کاربری مسکونی برای آنها وجود دارد اما زمینهایی که مثلا کاربری آموزشی یا باغ یا .. دارند چون کاربریشان قابل تغییر به مسکونی نیست ارزش کمتری دارد. آیا این تفاوت ارزش را میتوان در ترجمه ارائه کرد؟)
با تشکر
-------------------------------------------------------
سلام
در صورتیکه قرارداد شما با تعاونی حاوی اطلاعات مورد نیاز برای ارائه گزارش کارشناسی باشه امکان ارزیابی و ارائه وجود داره
در مورد سئوال دوم هم باید بگم هر سندی با هر کاربری چون ارزش ریالی داره فارغ از موضوع کاربری قابل ارزیابیه و چون شما مالک ارزش معادل ریالی هستید مورد قبوله..
مهرداد
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، frozen mind ، taherifar
(2009-04-14 ساعت 10:05)shadow_1352 نوشته:  در مورد سند من اصلا ارزشگذاری نکردم.
فقط سند رو دادم ترجمه و ترجمه و اصل رو همراه بردم.
حتی اصلا هم نپرسیدن که ارزشش چقدره.
موفق باشید

دوست عزیز شاید شما حساب بانکی خیلی خوبی داشتید.برای کسی که حساب خوبی ندارد بهتر نیست ارزشگذاری کند؟
خدایا آخر نفهمیدم اینجایی که هستم تقدیر من است یا تقصیر من...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان