کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2012-07-04 ساعت 15:51)برنا نوشته:  با سلام به دوست عزيز
حق با شماست ،خيلي گران است ،خيلي بد است ،خيلي بالاست . احتمالا قبلا ارزان بوده ، خوب بوده ،پايين بوده ،كه شما تشويق به رفتن به انجا شديد ،ولي چي و چقدر نسبت به كجا گران است ، و بد است و بالاست ؟
در اين چند ماه قدري كم حوصله شده ايد و قدري عجول و كمي لهجه تان تغيير پيدا كرده . بهتر نيست براي راهنمايي دوستان بطور مستند از اتفاق هاي كه انتظارش را نداشتيد توضيح دهد و مثالي بياوريد . شايد بعضي ها هواي باراني و مكان جنگلي و.......... دوست داشته باشند .............

دوست عزیز..شما خودتون فهمیدین چی گفتین؟؟منظورتون رو از اینکه لحجه ام عوض شده و کم حوصله شدم نفهمیدم.....من هیچوقت تشویق به رفتن به اونجا نشدم و به این خاطر به اونجا رفتم که خاله من اونجا زندگی میکنه و من را دعوت کرد و من هم از همه جا بی خبر به اونجا رفتم ..من هم نیویورک بودم هم تگزاس بودم هم واشنگتن هم کالیفرنیا و در هر کدام از اینها ماه ها زندگی کردم و تجربه ام خیلی بیشتر از شماست که هنوز ایران هستی و نقشه رفتن به امریکا را میکشی ...شما بهتره قبل از کل کل کردن بی مورد با من که تازه من هم قصدم کمک به شماست یک سرچی در اینترنت بکنی و قیمت خانه های اجاره ای و خرید خانه در کل اتلانتا را ببینی و در مورد تمام تکس ها هم میتونی سرچی داشته باشی....حرفهای شما خنده داره و معلومه که چقدر نگاهتون به امریکا سطحی است....بحث اب و هوا و باران و جنگل اونجا کمترین بحثی هست که میشه کرد ..شما بهتره اول ببینی معیارت از زندگی در امریکا جنگل و دارو درخته یا مصایل خیلی مهمتر از اون....در ضمن تمام ایالت های امریکا مثل شمال ایران و مثل جنگل است و هر جا که بری حتی تگزاس عین شمال ایران است.....پس اگر به قول شما کسی جنگل رو دوست نداشته باشه اصلا نباید بره امریکا....در ضمن الان نظرم عوض شد وقتی صحبت کردن شما با کسی که میخاد به شما کمک بکنه را دیدم ...شما به احتمال قوی از اتلانتا و اکلاهما و چند ایالت دیگه که نام نمیبرم خوشتان خواهد امد...چون این کاملا بستگی داره به اینکه شما اینجا در ایران چطور و در چه امکاناتی و در کجا زندگی میکنید...من به شخصه در ایران هم همیشه خوب زندگی کردم و امکانات زندگیو در حدی نبوده که به هیچ راضی باشم ...ولی احتمالا شما صد در صد در اتلانتا دوام میاری و کیف خواهی کرد در فضای اونجا(البته اگر بی پول نباشی)ایرانی هایی هم که در اونجا موندگار شدن دیگه....
پاسخ
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، برنا ، آزی ، opayamani ، New York ، Aries_son ، y.n ، kage.omid ، msar ، jamal2684
خواهش میکنم به تجربه بچه هایی که در امریکا زندگی میکنند احترام بذاریم و نه چیز دیگه هر چی باشه اونها از ما جلوترن
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid.0711 ، kamela ، j@vad ، opayamani ، frozen mind ، pr.kia ، mino2013 ، emad iran ، msar
سلام.دوستان عزیز می خوام برای 1 ماه برم امریکا و پاس سفید بگیرم و برگردم با خانواده هستم یک دوست صمیمی دالاس .پلانو دارم و یک اشنا و اقوام دور در جورجیا...با توجه به اب و هوا و مسایل دیگر ایا دالاس بهتره یا جورجیا...ممنون می شم از همکاری و کمک شما.
شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani ، msar
سلام دوستان عزیز من الان حدود ۸ ماه هست که جورجیا هستم اینجا جای خوب داره جای بد هم داره من از san jose به جورجیا آمدم اولش به يك شهری به نام Forest Park که واقعا بد بود ۲ ماه اونجا زندگی‌ کردیم . بعد که بیشتر اشنا شدیم فهمیدیم که ما در بدترین جای ممکن ساکن هستیم . متوجه شدیم که ایرانیها و باکلاس‌ها در شمال آتلانتا ساکن هستن..
من چند تا شهر رو مثال میزنم sandy springs , roswell , alpharetta واقعا از زمانی‌ که امدیم و در roswell خانه گرفتیم همه چی‌ عالی هست واقعا سطح فرهنگ بالا و جای آروم و امنیت خوب کار هم زیاد هست ..
هوا اینجا تا `۳۵ تا `۳۷ ...اما شرجی زیاد هست در هفته ۲ روز باران میاد و این باعث میشود دما پایین بیاید
اما از آتلانتا، دوستان ببینید آتلانتا مثل New York کوچیک هست منظورم این هست که بیشتر دفتر کار یا آفیس‌ها اونجا هست و بیشتره مردم از اطراف به آتلانتا برای کار میروند و در خود آتلانتا برای زندگی‌ اصلا خوب نیست ...
اینجا نمیشه گفت که این شهر با اون شهر جدا هست از اینجا که من هستم که roswell هست تا خود آتلانتا ۲۰ mm فاصله هست ... از قیمت اجاره‌ من يك خانه با ۲ اتاق خواب ۶۰۰ اجاره‌ میدم ..
امیدوار هستم کمکی شده باشه از این که غلط تایپ داره از بهنویس هست معذرت ......
تاریخ دریافت نامه قبولی اول : هیچوقت
تاریخ دریافت نامه دوم : 2 AUG
تاریخ مصاحبه : 8 AUG
تاریخ دریافت ویزا : 11 AUG
کیس : 2011AS00035XXX
کنسولگری: ابوظبی
جمع هزینه ها 4 نفر : تومان 7,570,000
پاسخ
سلام دوستان من از ایران هستم . از انستیتو زبان آتلانتا پذیرش گرفتم . به نظرتون با i-20 و ENROLLment latter این موسسه چقدر شانس گرفتن ویزا دارم ؟ خیلی ممنون میشم اگه کسی که اطلاعات داره کمکم کنه و یک عمر دعا گو خواهم بود Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani ، goldeng ، HAZARA ، msar
سلام

بببخشید که من بعد از ۱ سال به اینجا برگشتم، راستش تو یک ساله گذشته که به آتلانتا اومده بودیم خیلی‌ سرمون شلوغ بود و اصلا به یاد اینجا نبودم در حالی‌ که خیلی‌ به اینجا مدیون هستیم منو همسرم همیشه به نیکی‌ از مهاجرسرا یاد می‌کنیم که خیلی‌ کمکمون کرد تو مهاجرتمنوم .

ما یک سال هستش که به آتلانتا امدیم ، قبلش به ۸ ۹ تا ایالت رفتیم از کالیفرنیا تا نیویورک، از کالیفرنیا خیلی‌ خوشمون آمدن ولی‌ با مقایسه با آتلانتا که انتخاب دومومن بود آتلانتا رو انتخاب کردیم و الانم خیلی‌ راضی‌ هستیم از اینجا. اینجا یه مرکز شهر داره خوب که زیاد جای خوبی‌ واسه زندگی‌ نیست ولی‌ شهر به سمت شمال گسترش پیدا می‌کنه به ترتیب میدتون که قسمت اداری هستش باک هید که تقریبا گرون‌ترین جای آتلانتا هستش منطقه بعدی سندیسپرینگس هستش که آخرین منطقه آتلانتا هستش که با زیپ کد آتلانتا شناخته می‌شه و تقریبا منطقه خوبی‌ برای زندگی‌ هستش با اجارهای مناسب.تراکم ایرانیها تو شهرای بعدی که خیلی‌ بهم نزدیکن هستش که رزول، الفرتا، مرریتا، اینجا سیاه پوست زیاد هستش ولی‌ همینطور که به شمال میری(رزول و الفرتا ) خیلی‌ کمترن ولی‌ به نظر من این هیچ نکته مثبت یا منفی‌ من توش نمی‌بینم بخاطر اینه که خوب انسان به رنگ پستش ارزش پیدا نمی‌کنه بلکه به کردارش، ما تو یکساله گذشته هیچ مشگلیب هیچ کسی‌ نداشتیم البته این بستگی به محل زندگی‌ شما داره اینجا هم مثل تمام دنیا محل بد هم داره که خوب رفتارا یکم باید زننده تر باشه. یه شهرِ نسبتا مذهبی‌ هستش با کلیساهای بسیار، خیلی‌ سرسبزه ، زمستنش زیاد سرد نیست به ندرت میگن برف میدتبستنش تا امروز که تقریبا داره تموم می‌شه فقط ۲ یا ۳ هفته خیلی‌ گرم داشت بارون خیلی‌ میاد یعنی‌ همین الان که تابستون هفته ۲ یا ۳ روز بارون میاد. و اما موضوع مهم کار من فکر می‌کنم این یه موقعیت کاملا نسبی‌ هستش که بستگی به خیلی‌ چیزا داره تخصص و توانایی و مهمتر از همه انتظارت ولی‌ اینجا من خیلیهرو میبینم که کارای خوبی‌ تاپ کمتر از ۲ یا ۳ ماه پیدا کردن خیلی‌‌ها هم میشناسم که بد از ۲ یا ۳ سال هنوز پأئین‌ترین کارهارو میکنن.آدمهای بسیار مهربونی داره که اصلا به ایالتهای شمالی قابل مقایسه نیستن. دولت برای زبان خوندن خیلی‌ کمک می‌کنه کلاس زیادی واسه زبان هست که رایگان تو کلیساها و مدارس دلتیبرگزر می‌شه همینطور تو کالج‌های خوب میتونی‌ زبان بخونین با ماهی‌ ۸۰ دلار، تو دانشگاها هم خیلی‌ کمک می‌کنه. مترو فقط تا سندی سپرینگس اومده و بعد از اون با اتوبوس می‌شه رفت و آمد کرد که البته اصلا نمی‌شه روش حسابی‌ باز کرد چون بعضی‌ موقعها ۴۰ دقیقه طول میکش که اتوبوس بیاد. قیمت آپارتمان هم بستگی داره به محل ولی‌ جای نسبتا خوب می‌شه با ۸۰۰ تا ۹۰۰ تا می‌شه یه ۲ خواب تو یه محل نسبتا خوب گرفت. دیگه من چیزی به ذهنم نمیرسه ولی‌ اگه سوالی دارید من در خدماتتون هستم و خوشحال میشم که بتونم کمکتون کنم برای همهٔ شما آرزوی موفقیت می‌کنم.
پاسخ
سطح درآمد نسبت به ایالت هایی که قبلا بودید چه جوریه؟
چقدر طول کشید تا خود شما کار پیدا کنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani ، HAZARA ، msar ، copol
(2012-08-25 ساعت 22:50)masih sh نوشته:  سطح درآمد نسبت به ایالت هایی که قبلا بودید چه جوریه؟
چقدر طول کشید تا خود شما کار پیدا کنید؟

سوالتون خیلی‌ کلی هستش ولی‌ اگه منظورتون حداقل حقوق هست حداقل حقوق ۷.۵( ساعتی‌ ) ولی‌ خوب همونطور که گفتم بستگی به تواناهیهای فردی داره تخصص و زبان ،... من پیش یکی‌ از اقوام کار می‌کنم فعلا و خیلی‌ زود رفتم سر کار ولی‌ دوستام معمولا یه ۲ یا ۳ ماهی‌ بیکار بودن تا کار پیدا کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، frozen mind ، opayamani ، HAZARA ، parastoo mohajer ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، مرآت74 ، Rock ، y.n ، khder ، msar ، golia ، copol
من یکسری اطلاعات در مورد شهر آتلانتا مینویسم ،امیدوارم برای دوستهای که پیغام گذشته بودن و شاید بعدها میخوان اطلاعاتی‌ از از این شهر داشته باشند مفید باشه:

شهر آتلانتا ( مترو آتلانتا ) با داشتن بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت یکی‌ از شهرهای بزرگ آمریکا محسوب می‌شه، شامل ۱۴ کانتی می‌شه، مرکز شهر آتلانتا داخل کانتی فولتون قرار داره که بزرگترین و مهمترین کانتیه.۵۰ شهر منطقه مترو آتلانتا را تشکیل میدن بهترین و گرون منطقه باک هید نامیده می‌شه البته هر شهری منطقه خوب داره . معمولا منطقه‌های شمالی آتلانتا منطقه‌های بهتری برای زندگی‌ هستند. جمعیت سیاه پوست اینجا تقریبا زیاده ولی‌ هرچی‌ بطرف شمال میرید کمتر هستند البته این هیچ عیب یا امتیازی نمیتونه باشه.

ایرانیها بیشتر تو شهرهای رازول، الفرتا، سندی اسپرینگس و مرییتا ساکن هستند

زمستان‌های زیاد سردی نداره به ندرت برف میاد تابستون هم چند روز خیلی‌ گرم داره ولی‌ بیشتر روزها قابل تحمله هفته‌ای هم ۲ روز معمولا بارون میاد

مردمان بسیار خونگرمی داره که یکی‌ از مهمترین دلائل انتخاب اینجا برای زندگی‌ دائم ما بود.

هزینه مسکن خیلی‌ منطقیه اجاره‌ یه آپارتمان دو خوابه در جای نسبتا خوب با متراژ ۱۲۰۰ اسکرفیت ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار هست

هزینه آب برای ما که ۲ نفر هستیم ۴۰ تا ۶۰ ،

هزینه برق زمستان ۲۵ تا ۴۵ تابستون۴۰ تا ۷۰،

هزینه گاز زمستان ۳۰ تا ۷۰ تابستون ۳۰ تا ۴۰،

تلفن برای ۲ نفر ۹۰

بیمه برای ۲ تا ماشین که یکیش فول کاورج هستش ۱۳۰،

تقریبا شهر مذهبی‌ به حساب میاد ، تا اولین ساحل که ساحل سا وا نا هستش ۳ ساعت راه

مرکز دیدنیش: جورجیا آکواریوم ( بزرگترین آکواریوم دنیا)، موزه کوکا کولا ، استودیو سی‌ ان ان، استون مانتین، لک لنیر، هلن جورجیا،.....

کلا ۳ تا خط مترو داره که از جنوب( فرودگاه) به شمال و شمال شرق و از غرب به شرق کشیده شده، اتوبوس هم که هر ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بستگی به سا عات روز سرویس میدن، روی هم رفته رو وسایل نقلیه‌ عمومیش اصلا نمشیه حساب کرد

قیمتهای مواد خوراکی هم مثل همجا یکسانه ولی‌ سبزی جات و میوه رو معمولا از فارمزمارکت می‌خریم که قیمت و تنوع بهتری داره

جمعیت زیادی از ایرانیها اینجا ساکن هستند به روایتی۲۰.۰۰۰ و به روایتی دیگری ۵۰.۰۰۰ نفر

حدوداً ۶ تا ۷ تا فروشگاه ایرانی‌ داره و تا دلتون بخواد رستوران ایرانی‌

اینا چیزی بود که به ذهنم می‌رسید امیدوارم که بتونه مفید باشه
پاسخ
دیروز رفتیم به farmers market نزدیک فرودگاه, فکر میکنم تمام شهرها فارمرز مارکت داشته باشن, یه جایی مثل میدان میوه و تره بار خودمونه. تفاوت قیمت میوه ها توی فارمرز مارکتها با فروشگاههای سطح شهر خیلی زیاده و به صرفه ست که از این جور جاها خرید کنید. توی آتلانتا اکثرفروشنده های فعرمرزمارکتها مکزیکین و انگلیسی بلد نیستن و با اینکه میوه ها رو خیلی ارزون میگن ولی بازم اگر چونه بزنی ارزونتر هم میتونید بخرید (کسی نفهمید که من اصفهانیمBig Grin) مثلا توی فروشگاه نزدیک ما یه پوند گوجه 6دلار بود, ولی ما توی فارمرز مارکت یه صندوق بزرگ گوجه رو 13 دلار گرفتیم.
در مورد خریدای دیگه هم, در آتلانتا فروشگاه costco از همه جا ارزونتره, البته باید کارت عضویتشو داشته باشید که بتونید ازش خرید کنید, هزینه کارت عضویتش سالیانه 100دلاره اما تفاوت قیمتش با جاهای دیگه ارزششو داره که این 100 دلار رو بدید. پمپ بنزین costco هم از سایر پمپ بنزین ها چند سنتی ارزونتره.
پاسخ
(2012-09-20 ساعت 19:18)peyman2ped نوشته:  3ripعزیز هر موقع وقت کردی از اتلانتا بنویس متشکر میشم

پیمان جان مطمعن باش از انتخاب آتلانتا پشیمون نمیشی. خب من که توفیق اجباری بود که به خاطر حضور داییم مجبور شدم بیام آتلانتا, اما الان که میبینم اگر کسی هم در آتلانتا نداشتم بازم آتلانتا انتخاب ایده آلی بود از چند لحاظ. ایالت های شمالی امریکا از نظر اقتصادی درسته که بالا هستند ولی هم گرونند و هم از نظر شغلی اشباع شده اند. جاهایی مثل کالیفرنیا فقط برای کسانی که سرمایه زیادی دارن مناسبه, ایالت کالیفرنیا ایرانی زیاد داره و در مورد رفتار ایرانیای اونجا دیگه همه مون به اندازه کافی میدونیم. حالا در مورد ایالت های جنوبی بگم, اینجا مخارج زندگی پایین تره, شهرایی مثل دالاس و هیوستون خیلی ارزونند اما باید بدونید که ایالت تگزاس حتی در دوره اوج اقتصاد امریکا هم جزو ایالت های ورشکسته به حساب میومدن چه برسه به الان, در مورد ایرانی ها, ایرانی های ایالت های جنوبی زمین تا آسمون با ایرامیهای ایالت های دیگه فرق میکنند, مخصوصا ایرانیهای دالاس که میگن خیلی خوب و با معرفت هستن. اما خب گفتم دالاس کار نیست و شهر فوق العاده گرمیه. میرسیم به آتلانتا, آتلانتا نسبت به شهرای دیگه جنوبی گرونتره ولی خب به نسبت کار بیشتری گیر میاد, به آتلانتا نیویورک جنوب هم میگن چون بعد از نیویورک بالاترین اقتصاد رو در امریکا داره (منبع ویکی پدیا) و به قول معروف هاب اقتصادی جنوب به شمار میاد, اینو میتونید از فرودگاه آتلانتا هم متوجه بشید که شلوغترین فرودگاه دنیاست, بعضی مواقع در چند دقیقه صدها هواپیما در فرودگاه آتلانتا فرود میاد, به تازگی مجبور شدن یه فرودگاه دیگه بسازن و فرودگاه اینترنشنال رو از فرودگاه داخلی جدا کنند, وقتی هواپیمای شما در آتلانتا میشینه مسیری که از باند تا ساختمان فرودگاه طی میکنه ممکنه 15 دقیقه طول بکشه, چون مثل پرواز ما چندین بار هواپیما در تقاطع باندها می ایستاد تا هواپیماهای دیگه فرود بیان. آتلانتا بعد از لس آنجلس بیشترین ایرانی رو در خود داره, که همه ایرانیهای با سرمایه متوسط, زحمتکش و باسواد هستند و برخلاف لس آنجلسیها که ایرانی های پولداری بودن که فقط به واسطه سرمایه شون موفق هستند ایرانانیهای آتلانتا اکثرا به واسطه تحصیلات و شغلی که دارن موفق شدن. اینجا خبری از برجهای رنگارنگ نیست, اینجا هیچکس حق نداره در طبیعت جنگل خللی ایجاد کنه, اگر دمیخوای در زمینت خونه بسازی و در زمینت یک تپه یا گودی وجود داره حق نداری اون تپه رو صاف یا اون گودی را پر کنی, باید روی همون تپه یا داخل همون گودی خونتو بسازی, آتلانتا یکی از بهترین آب شربهای دنیا رو داره, و شما میتونی عز همون آب لوله کشی که آشامیدنی هست مصرف کنید. در مورد کار داییم چند انتخاب جلوی من گذاشت, یکیش دوره های تعمیر ماشین بنز که بعد از گرفتن مدرک حقوق خوبی داره که البته به شرایط اقتصادی مردم خیلی بستگی داره, دو انتخاب بعدی که عالی هستن دوره های لولوه کشی و air condition هستن که وقتی مدرک یکیشون رو بگیری و کار کنی درآمدت تا سالی 70 الی 80 هزار دلار است و ربطی هم به شرایط اقتصادی نداره و در همه حالتی کار هست, پسردایی خودم کار سنگ ساختمانی میکنه و درامد ماخیانش بین 9تا12هزاردلار ماهیانست و میگه یه لوله کش که میاد توی خونه فقط برای بررسی اولیه لوله های یه خونه حدود 200دلار میگیره بدون اینکه دست به چیزی بزنه و کوچکترین کار لوله کشی حداقل500دلاره.. بازم بگم?
پاسخ
یکی از نکات ضروری برای زندگی در آتلانتا خرید ماشین هست. شما برای خرید ماشین به پولی بین 3000 تا 4000 دلار نیاز دارید, ماشین گرونتر خب بهتره ولی برای شروع کار و یکسال اول نیازی نیست بیشتر عز این هزینه کنید, به خاطر داشته باشید که ماشینی که در بدو ورود میخرید رو فقط قراره یکسال سوار شید, بعد از یکسال میتونید ماشین مدل بالا و بصورت قسطی بخرید. بهترین انتخاب تویوتاست, سعی کنید سراغ ماشینای دیگه و مخصوصا امریکایی نرید. تویوتا و هوندا بهترین انتخابه, هیوندای هم انتخاب خوبی نیست. برای خرید بهتره که مستقیم از خود صاحب ماشین خرید کنید , برای این کار به قسمت cars در سایت زیر مراجعه کنید:

http://atlanta.craigslist.org/

بهترین زمان برای جستجوی ماشین در این سایت صبح زود روزهای شنبه و یکشنبه ست, چون ماشینهایی که در این سایت گذاشته میشوند در چند ساعت فروخته میشن شما باید صبح زود جستجوی خودتونو شروع کنید و با انتخاب ماشین مناسب سریع به فروشنده زنگ بزنید و ماشین رو ببینید. البته در خرید عجله نکنید, اگر ماشین خیلی خوب بود بخرید. یه ماشین خوب باید مدل بین 2000 تا 2003 باشه که نهایتا 150تا راه رفته باشه و میتونید همچین ماشینی رو با قیمت حدودی 3تا4 هزار دلار تهیه کنید.

موفق باشید
-----------------------------
3rip جان
تشکر بابت همکاریت.
اینجوری مطالب سازماندهی بهتری دارند.
موفق باشید
Omidooo
پاسخ

(2012-09-20 ساعت 20:06)3rip نوشته:  
(2012-09-20 ساعت 19:18)peyman2ped نوشته:  3ripعزیز هر موقع وقت کردی از اتلانتا بنویس متشکر میشم

پیمان جان مطمعن باش از انتخاب آتلانتا پشیمون نمیشی.
3rip عزیز به خاطر اطلاعات مفیدت واقعا سپاسگذارم
شما اطلاعی داری که این دوره های لوله کشی و air conditioning هزینه هاش چه جوریه و چه مدت طول میکشه؟
ورود به آمریکا : 31 اکتبر 2012 ساعت 4:10 به وقت محلی
فردوسی بزرگ :"به نیکی گرای و میازار کس - ره رستگاری همین است و بس"
پسرایرونی : "عجب دنیایی داریم!"
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، khder ، shan2662 ، msar
(2012-09-26 ساعت 19:19)پسرایرونی نوشته:  
(2012-09-20 ساعت 20:06)3rip نوشته:  

پیمان جان مطمعن باش از انتخاب آتلانتا پشیمون نمیشی.
3rip عزیز به خاطر اطلاعات مفیدت واقعا سپاسگذارم
شما اطلاعی داری که این دوره های لوله کشی و air conditioning هزینه هاش چه جوریه و چه مدت طول میکشه؟

پیمان عزیز من خودم هنوز بصورت جدید دنبال این قضیه نرفتم. زمانی که از همه جزییاتش آگاه شدم و سبک سنگین کردم و مطمعن شدم میام همه رو اینجا تمام و کمال مینویسم.
چیزی که هست مطمعنم که فعلا سمت دانشگاه نمیرم، من قبل از اومدن به نصیحتهای داییم گوش دادمو الان کاملا از این قضیه خوشحالم. اصلا در مورد اینجا و شغل آینده رویا بافی نکن، اگر دکتری ، مهندسی و هر شغل دیگه ای هستی ، با این تفکر نیا که اینجا میری توی مطب ، یا توی یه شرکت بزرگ استخدامت میکنن، واسشون هیچ اهمیتی نداره که یه دانشجوی ترم یک پزشکی باشی یا یه پروفسور ، باید بری دانشگاه خودشون درس بخونی یا تایید بشی. و به هیچ وجه من ندیدم کسی در یکسال و دوسال اول شغلی مثل شغل ایرانش پیدا کنه (مثل یه معجزه میمونه) . من آشنایی داشتم که بش میگفتن پاسکال، خدای برنامه نویسی بود . چند سال پیش به امریکا مهاجرت کرد و پیش برادرش زندگی کرد و به هیچ وجه به شغلی کمتر از شغل ایرانش راضی نمیشد. بعد از چند ماه برگشت ایران.
دوست دیگه ای رو میشناختم که در ایران دکتر بود و اتفاقا ایشون هم لاتاری برده بودن، ایشون هم در بدو ورود که تونست یه کار توی بیمارستان پیدا کنه دستیار پرستار بود، یعنی کسی که زیر پای مریض رو تمیز میکنه و حق هیچ اظهار نظر پزشکی نداره، البته ایشون خیلی آدم روشن فکری بودن و اینکارو زشت نمیدونستن و بعد از چندسال به جایگاهی که ایده آلشون بود رسیدن و یکی از پزشکان بیمارستان شدن.
خیلی کلی میگم وقتی میخوای بیای امریکا هرکی با هر مقام و هر سوادی هستی رو بزار کنار، خودت رو یه جوون تازه وارد تصور کن که اومده توی یه شهر جدید و میخواد یه زندگی بسازه. اینجا ایران نیست، اینجا چیزی به اسم کلاس وجود نداره که شغل پزشکی باکلاس باشه و لوله کشی بی کلاس باشه. اینجا یه دختر پزشک ممکنه دوست پسرش یه نقاش ساختمون باشه.
پس وقتی میای به فکر این باش که توی این وضعیت کدوم کار اقتصادی تره، باید ببینی مردم توی شرایط بد اقتصادی از کدوم یک از نیازهای زندگیشون نمیتونن چشم پوشی کنن؟ توی بدترین شرایط اقتصادی مردم امریکا به لوله کش و ایرکاندیشن من احتیاج دارن. وقتی ایران بودم تصورم از لوله کش همون شخصی بود که تو ایران یه دستگاه لوله بازکن رو انداخته پشت موتور یاماهاش و رو در خونه های تبلیغ"لوله بازکنی" رو طوری چسبونده که با هیچ کاردکی کنده نمیشه. اما اینجا قضیه فرق میکنه، اینجا یه لوله کش حقوقش با یه پزشک متخصص گاها برابری میکنه.
من تاکید خاصی روی لوله کشی ندارم، کلا کارهای خونه ، کابینت سازی، کار سنگ و .... همه درآمدای فوق العاده ای دارن. پسرداییم توی کار سنگای تزیینی خونست، اولین روز کاری 4 تا سنگ گذاشت دور یه شومینه و 900 دلار مشتری رو شارژ کرد. مغزم داشت سوت میکشید. این مبلغ واسه کاری که همش ماشینا و ابزارها انجامش میدن.

بازم مینویسم.

پ.ن: سوتفاهم نشه، یوقت نگین این هنوز مهر ورودش به امریکا خشک نشده علامه دهر شده، 90 درصد این حرفا نقل قولای داییمه که چندین ماهه طرح روشن سازی من رو برای زندگی در آتلانتا شروع کرده
پاسخ
(2012-09-27 ساعت 03:14)frozen mind نوشته:  ...... ریتم زندگی در شهرستان های جورجیا به نحو ملال انگیزی کنده. مردم این مناطق خیلی خونسرد تشریف دارن طوری که حرص آدمو در میارن از خونسردی! توی خیابان و محله نمی تونی پنج دقیقه راحت بایستی چون اگر 10 نفر رد بشن قطعا 9 نفر از اونا بهت سلام می کنن و حالتو می پرسن!
اغلب کارها باری به هر جهت و سر فرصت انجام میشه و هیچ عجله ای در انجامش ندارن..........

سلام...والا اینایی که گفتین در اکثر ایالت ها هست...من چندین ایالت بودم و در همه اش اونقدر بهت سلام میکنن و احوال پرسی که حالت بد میشه...اونقدر کند و محطات هستن که ادم خسته میشه..کارهای اداری رو خیلی طولش میدن....کار هم در هیچ ایالتی به راحتی گیر نمیاد...البته این رو هم قبول دارم که اتلانتا از تمام ایالاتی که من دیدم از این نظرها بدتره....من شخصا اصلا اتلانتا رو برای زندگی دوست ندارم و میگم که جای زندگی نیست...اونجا برای کسی خوبه که اول بسم اله وارد اتلانتا شده و ایالتی رو جز اونجا ندیده و فکر میکنه اونجا بهشته....ادم وقتی بره جایی اونجا موندگار میشه پس بهتره به اتلانتا نره که موندگار شه...مهم ترین چیز کاره که در اتلانتا کار نیست...در ایالات دیگه هم کار به سختی پیدا میشه ولی اقلا پیدا میشه و در اتلانتا......عقیده شخصی من اینه که زندگی در اتلانتا وقت تلف کردن و دلخوشی الکی!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، پسرایرونی ، pr.kia ، مرآت74 ، y.n ، shan2662 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان