کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در ارمنستان
کسی در این مورد اطلاعات داره ؟
اصلا می ارزه رفت اونجا واسه تحصیل ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: majid_229997 ، Lady.AsaL ، msar
حالا باز يه چيزي ميگيم 60تا انتقاد ميشه ميگن كه از ايران بهتره!!!
اخه عزيز دله برادر ميخواي بري ارمنستان درس بخوني؟بر فرض كه رفته.بعدش چي؟ نه ايران تورو قبول داره(البته وزارت علوم زده كه قبوله.ولي همه ميدونن كه دليلش چيه!!!!). امريكا و كلا كشورهاي خوب هم كه وقتي ايران رو زياد قبول ندارن به جز چندتا دانشگاه ارمنستان رو كه ديگه ادم حساب نمي كنن. اگه واقعا قصدت درسه كه اصلا هيچ جوره انتخاب خوب نيست.
اگه قصدت تفريحه كه تركيه 160%بهتره.دانشگاه هاي دولتي تركيه هم خيلي ارزونه.
شما يه لطفي ميكني ميزان پوليو كه ميتوني خرج كنيو بگب.شايد اينطوري بشه انتخاب بهتري داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man ، Donkey chance ، Metal Frantic ، msar
(2010-07-17 ساعت 00:38)hassanrouhi نوشته:  حالا باز يه چيزي ميگيم 60تا انتقاد ميشه ميگن كه از ايران بهتره!!!
اخه عزيز دله برادر ميخواي بري ارمنستان درس بخوني؟بر فرض كه رفته.بعدش چي؟ نه ايران تورو قبول داره(البته وزارت علوم زده كه قبوله.ولي همه ميدونن كه دليلش چيه!!!!). امريكا و كلا كشورهاي خوب هم كه وقتي ايران رو زياد قبول ندارن به جز چندتا دانشگاه ارمنستان رو كه ديگه ادم حساب نمي كنن. اگه واقعا قصدت درسه كه اصلا هيچ جوره انتخاب خوب نيست.
اگه قصدت تفريحه كه تركيه 160%بهتره.دانشگاه هاي دولتي تركيه هم خيلي ارزونه.
شما يه لطفي ميكني ميزان پوليو كه ميتوني خرج كنيو بگب.شايد اينطوري بشه انتخاب بهتري داشت

اتفاقا من هم با شما موافقم
ارمنستان به غیر از یک دانشگاه آمریکایی که نسبتا کیفیت خوبی داره جای خوبی برای تحصیل نداره
متاسفانه با رشد مافیا داخل ارمنستان و تغییر مدیر های موسسات آموزشی سطح کیفی مراکز تحصیلی این کشور به شدت افت کرده و تنها چیزی که اهمیت داره توی این سیستم پوله
برادر خود من که برای تحصیل موسیقی که زمانی ارمنستان از جمله بهترین کشورهای آموزش موسیقی بود به این کشور اومده زیر نظر رئیس مدرسین پیانو دانشگاه پیانو رو ادامه میده و زیر نظر یکی از بهترین استاد های موسیقی اینجا تئوری موسیقی میخونه اما بلا استثنا همه افرادی که باهاشون در ارتباط بوده از اساتید گرفته تا شاگردها بهش توصیه میکنند فقط استاد خصوصی بگیره و وارد دانشگاه موسیقی نشه
جالبه که رئیس دانشگاه موسیقی ارمنستان یه فردی هست به نام ساراجیان که جلسه ای 50 یورو از شاگردهای خصوصی خودش میگیره و ما حتی دیدیم افرادی رو که باید اخراج میشدند اما با خریدن یا دادن وسایلی به مدیر نه تنها اخراج نشدند بلکه مدرک فراغت از تحصیل رو هم گرفتند
اینجا کسی بود که برای تحصیل دندانپزشکی اومده بود و با دادن پول بجای کورس یک نشست کورس 2 بدون دادن امتحان
اما برای نرفتن سربازی و به عنوان یک پله برای پرش به مراحل بالاتر جای خوبی میتونه باشه که برادر من هم دقیقا برای همین مساله اومده اینجا و برنامه یک ساله داره تا از اینجا به جای دیگه بره
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، zara man ، Metal Frantic ، maradona1986 ، Shahabpk ، msar
خب من هیچ جا دیگه به جز ارمنستان نمیتونم برم (شرایط جوریه که فقط همین جا رو انتخاب میشه کرد)
منم دقیقا برنامه دارم که برم اونجا 1 یا حداکثر 2 سال بمونم و بعد برم یه جای بهتر.

من سوم دبیرستان رو تموم کردم و معدل سالانه ام 18.42 و معدل دیپلمم هم شده 16.97
آیلتس هم ندارم ...
میخوام برم اونجا به زبان انگلیسی درس بخونم...
خب با این شرایط میتونم اونجا ثبت نام کنم ؟!!! 100% منو ثبت نام میکنن ؟؟
در ضمن , کدوم دانشگاه بهتره ؟؟ دانشگاه آمریکایی ها یا اروپایی ها یا Yerevan State University ؟؟؟؟
به دانشگاه آمریکایی ها ایمیل دادم , گفتن ما نمیتونیم شما رو ثبت نام کنیم :
we don't have under graduate program
البته منم میگم که ارمنستان حداقل از ایران بهتره
پاسخ
تشکر کنندگان: Lady.AsaL ، Excitilla ، msar
الان یه دوره های زبان انگلیسی از قرار معلوم توی دانشگاه آمریکایی ها گذاشتن
پاسخ
تشکر کنندگان: Metal Frantic ، Lady.AsaL ، msar
دوست عزیز باید اپلای کنی ببینی قبولت میکنند یا نه!
هیچکس نمیتنه بگه 100% قبولی یا نه!

اگر قصد داری بری امریکا، برو دانشگاه امریکاییش!
باید پیشدانشگاهی هم همونجا بگذرونی! بعدش میتونی بری دانشگاه امریکایی ارمنستان!
فقط عجله کن تا مشمول نشدی!
پاسخ
تشکر کنندگان: Metal Frantic ، msar
این وزارت علوم لعنتی تقریبا کل ارمنستان رو قبول نداره ..........!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: saeeddashti ، msar
دقت کنید زمان ممنوع الخروج شدن یک سال قبل از مشمولیت شماست یعنی 17 ساله که بشی ممنوع الخروجی
سعی کن قبل از اون از مرز خارج بشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، Metal Frantic ، msar
من 17 سالم هست الان.
متولد 72 هستم
امروز هم اداره گذرنامه بودم و گفت تا آخر امسال میتونی خارج شی

این آکادمی اروپایی ارمنستان کسی که سوم دبیرستان رو خونده باشه قبول میکنه ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-07-19 ساعت 22:32)Metal Frantic نوشته:  من 17 سالم هست الان.
متولد 72 هستم
امروز هم اداره گذرنامه بودم و گفت تا آخر امسال میتونی خارج شی

این آکادمی اروپایی ارمنستان کسی که سوم دبیرستان رو خونده باشه قبول میکنه ؟!
من الان گرجستانم هر زمان برگردم ارمنستان سعی میکنم برات سوال کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، Metal Frantic ، msar
آها مرسی.
گرجستان چطوره شرایطش ؟
کشور خوبی هست ؟؟ از ارمنستان بهتره یا نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Excitilla ، msar
از نظر سطح فرهنگی و اجتماعی به مراتب بهتر از ارمنستان هست اما خوب به دلیل دور بودن از ایران کمتر شناخته شده هست , اما بطور کلی اگر شما فعلا برای فرار از سربازی میخوای کاری کنی فرق چندانی بین این کشورها نیست , کما اینکه شما میتونی بیای ارمنستان و ویزای خودت رو 4 ماه به 4 ماه تمدید کنی در عین حال ویزا تا زیر 18 سال هم مجانی هست و میتونی حتی دانشگاه نری
از اینجا هم سر فرصت اگر خواستی بری دانشگاه آمریکایی ها و اگر نه که برای یه دانشگاه درست حسابی توی آلمان , سوئد , کانادا , آمریکا و بطور کلی یه جایی که سرش به تنش بیارزه اقدام کنی
بنابراین خیلی نگران دانشگاه رفتن نباش همونطور که برادر من اینجا دانشگاه نمیره و ویزا رو مجانی تمدید میکنه, از اینجا هم تا تفلیس 6 ساعت راهه و میتونی بری اونجا هم هرچی دلت خواست تحقیق کنی
دانشگاه امریکایی ها نزدیک خونه ماست توی ارمنستان و سعی میکنم اون رو هم برات بپرسم
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، usa.lover ، Metal Frantic ، mohammad.maleki ، maradona1986 ، mahyar_delsuz ، msar
خب پس حتما اگر زحمتی نبود سوال کن
اگر تونستی از دانشگاه اروپایی ها هم سوال کنی ممنونت میشم.
فقط بپرس ببین من با اون شرایط میتونم ثبت نام کنم یا نه ؟ :

سوم دبیرستان رو تموم کردم و آیلتس هم ندارم.

مرسی رفیق.
پاسخ
آقا شما کی میری ارمنستان ؟!
پاسخ
(2010-07-19 ساعت 22:05)arashmaziar نوشته:  دقت کنید زمان ممنوع الخروج شدن یک سال قبل از مشمولیت شماست یعنی 17 ساله که بشی ممنوع الخروجی
سعی کن قبل از اون از مرز خارج بشی
خیر
لطفا از ارائه اطلاعات غلط خودداری فرمائید
منبع:
http://btn-ict.org/office/page.php?12

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان