کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه برندگان ۲۰۰۹ در ابوظبی
سلام
هدی عزیز هر فرمی رو که می خواهی می تونی بری تو سایت خود سازمان امریکا و اون فرم رو search کنی . فرم و هر مطلبی راجع به اون بخواهی در اختیارت قرار خواهد گرفت.
تشکر کنندگان:
hoda نوشته: ضمن سپاس، ممنون میشم لطف کنی و برام لینک فرمهای 1040 و W2 را بذاری

همه ی فرمهای مالیاتی را از سایت اداره ی مالیات میتونید بگیرید . آدرسش هست:
www.irs.gov
فرمهایی که خواستید:
http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f1040.pdf?portlet=3

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw2.pdf
تشکر کنندگان: sousangerd
هدی جون بهترین حالتش این بود که واقعیت رو مینوشتی ولی همونطور که دوستمون هم گفت سعی کن زودی مدرکت رو بگیری و به کی سی سی ایمیل بزنی و اعلام تغییر وضعیت کنی. اگر زودتر بفرستی بهتره تا با خودت ببری. وقتی رفتی اصل و ترجمه رو با خودت ببر.
موفق باشی
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان:
shadow_1352 عزيز
mahan مهربان
miladdangeer گرامي
و leila جان

ممنون از راهنماييهاتون و ارسال فرمها. اميدوارم هميشه موفق باشيد.
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
تشکر کنندگان:
راستي من در سازمان ميراث فرهنگي به مدت 5 سال و 5 ماه سابقه كار دارم . براي گواهي كار بايد چه چيزهايي تو نامه ذكر بشه از طرف اداره براي اداره مهاجرت؟ اول نامه بايد به اسم كجا بخوره (به عنوان مثال هيچ اداره دولتي در نامه ذكر نمي كنه به اداره مهاجرت امريكا ) ؟
تشکر کنندگان:
نامه به صورت گواهی باشد و می تواند خطاب به هیچ کسی نباشد. مثلاً:

بدین وسیله گواهی می شود خانم هدی... از تاریخ... تا تاریخ ... به سمت ... در ... مشغول به کار بوده اند.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
hoda نوشته: راستي من در سازمان ميراث فرهنگي به مدت 5 سال و 5 ماه سابقه كار دارم . براي گواهي كار بايد چه چيزهايي تو نامه ذكر بشه از طرف اداره براي اداره مهاجرت؟ اول نامه بايد به اسم كجا بخوره (به عنوان مثال هيچ اداره دولتي در نامه ذكر نمي كنه به اداره مهاجرت امريكا ) ؟

ضمن تایید چیزی که صمد عزیز گفته ،در نظر داشته باشید که اگر بالای نامه هاتون نوشته باشه خطاب به سفارت آمرکا یا یک سازمان آمریکایی ، اونوقت وزارت خارجه این را براتون تایید نخواهد کرد چون ایران با آمریکا روابط دیپلماتیک نداره. بنابراین بهتره که نامه خطاب به جایی نباشه. بعضی از سازمانها و دانشگاهها در ایران سخت گیری می کنن و میگن حتما باید نامه را خطاب به جایی بنویسیم! اگر با این مورد برخورد کردید میتونید بگید خطاب به وزارت امور خارجه برای تایید بنویسن. یا حتی بعضی از مدارک خطاب به دارالترجمه برای ترجمه نوشته می شن.
ارادت
تشکر کنندگان:
samad
mahan
ممنون از اينكه اينقدر دلسوزانه راهنمايي مي كنيد . اميدوارم منم بتونم جبران كنم .
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز
ميشه به من بگين:
1- كه چرا بعضيها در ليست اعضاء (بالاي صفحه لينكش هست) داراي Email هستن ولي اكثراً ندارن؟ من كه در كنترل پانل كاربر ايميلم رو وارد كردم؟!
2- چطوري ميتونيم اندازه فونتمون رو تغيير بديم؟

بدرود
شماره کیس همسرم: **2009AS 26,9
دریافت نامه اول: May/2008
دریافت نامه دوم: May/2009
مصاحبه: 2009 ,June 28 - ابوظبى
کلیرنس: بدون چک - روز مصاحبه
گرفتن ویزا: 2009 ,June 29
ورود به آمریکا: 2009 ,Sep. 7
تشکر کنندگان:
1- هرکسی که دوست داشته ایمیلش رو نوشته و هر کسی هم که نخواسته ننوشته !!!
2- مثلا اگر می خواهید به مطلبی پاسخ بدید با فونت بزرگ ، اول متنی رو که می خواهی بنویس و بعد انتخابش کن و مثل عکس زیر عمل کن :
[عکس: javab.JPG]
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: ferown
من سفرنامه ام را نوشتم چرا در سایت نیست لطفاً برای اینکه دوستانم اطلاعات بیشتری داشته باشند جواب بدهید.
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزیز
من، همسرم، و پسرم از برندگان لاتاری 2009 هستیم ما 18/Des /2009 وقت مصاحبه در ابوظبی را داشتیم. روز یکشنبه تاریخ 24/9/87 با هواپیمایی ماهان (ایرباس 300) ساعت 6:15 فرودگاه امام پرواز داشتیم که به ما گفته شده بود سه ساعت زودتر در فرودگاه باشیم که اصلاً احتیاج به سه ساعت زودتر رفتن نبود. اگر یک ساعت قبل از پرواز آنجا باشید کافی است. در ضمن هزینه تاکسی تلفنی تا فرودگاه 15هزار تومان می شود. ما ساعت 6:15 دقیقه پرواز کردیم که یکربع از پرواز ما نگذشته بود که خلبان اعلام کرد که بعلت نقص فنی باید به فرودگاه امام برگردیم. (البته هواپیما هم تکانهای شدید می خورد که ما خودمان متوجه شده بودیم و خلبان مجبور شد کل باک بنزینش را خالی کند تا بتواند بنشیند) بعد از نشستن روی باند هواپیما 30 الی 40 نفر کنسل کردن چون ماهان قبول نکرد هواپیما را عوض کند فقط نقص فنی آنرا بطرف کرد و قبول هم نداشت که حتماً در چند روز آینده پرواز داشته باشیم بعضی ها که مثل ما مجبور بودن با همین هواپیما سفر را در ساعت یکربع به یازده ادامه دادند و ما ساعت 12:15 به فرودگاه امارت رسیدیم آنجا بعد از اسکن چشم و چک کردن پاسپورت ها و رد کردن چمدانها از گیت از فرودگاه خارج شدیم چون خیلی تاخیر داشتیم تاکسی هتل هم نبود مجبور شدیم تاکسی گرفتیم (کرایه 30 درهم) و به هتل رسیدم دوشنبه همسرم با کلینک ها تماس گرفت. قرار شد به پلی کلینک که نزدیک سیتی سنتر است رفتیم آنجا یک منشی خوش اخلاق و تپلی داشت که اصلاً فارسی بلد نیست صبحت کند. بعد از اینکه در سیتی سنتر دلارها را چنج کردیم به مطب دکتر برگشتیم و منشی کلیه مدارک که داشتیم از جمله کارت زرد رنگی که از انیستوپاستور گرفته بودیم پاسپورتهایمان و معرفی نامه سفارت و کارت واکسن پسرم که ترجمه شده بود بعد من را به اتاقی برد فشار خون ، قد ، وزن، تعداد ضربان قلب و یک سرنگ خون (برای HIV) گرفت و همه را در برگه سفیدی می نوشت و بعد به اتاقی رفتم و توسط یک فرد سیاهپوست که اون هم فارسی بلد نبود عکس از قفسه سینه ام گرفت و همین موارد در مورد همسر و پسرم تکرار شد فقط از پسرم خون و عکس گرفته نشد. بعد خانم منشی گفت من بروم پیش دکتری خوش برخورد لبنانی که از ناحیه پا مشکل داشت و فارسی را می توانست صحبت کند. اول من تنها رفتم در بین صبحتها همسرم هم داخل شد.
دکتر سوالهای زیر را کرد: 1) عمل جراحی کرده ای؟ (سزارین جزو عمل جراحی است) 2) بیماریهای دیابت، فشار خون، ناراحتی کلیه، ناراحتی قلبی، آسم، تیروئید و غیره را داشتید؟ 3) آیا فکر قتل کرده اید؟ 4) آیا همسرت را دوست داری 5) آیا دوست داری همسرت را بکشی 5) بعد کتابی را نشان داد که روی آن چند حروف زیر بودن که در بین آن یک عدد نوشته بود باید شماره را می گفتی 6) در صفحه بعد کتاب به حروف انگلیسی خیلی ریز (HNMOCZ) را نشان داد که باید می خوانیدم و روی تخت دراز کشیدیم و ضربان قلب و چیزهای عمومی را چک کرد. بعد گفت نوبت همسرم شد که تمام سئوالات بالا را هم از همسر کرد بعد اضافه یک سوال اضافه که *) آیا زن صیغه ای داشتید؟ و همه موارد را در مورد پسرم را هم اجرا کرد دکتر شوخی بود از من سوال کرد که پسرم عمل جراحی داشته گفتم نه گفت مگر ختنه نشده؟ ما به خنده گفتیم بله . گفت پس یک عمل جراحی داشته. و یک شکلات به پسرم داد. و در آخر به من و همسرم یک واکسن آبله مرغان زد و به پسرم واکسن HIB زد (و سوال کردیم که آیا تب به همراه دارد گفت نه و همین طور هم بود.) و بعد از سه ساعت در مطب بودن کلیه جوابها و عکس فقسه سینه درون یک پاکت بزرگ کرد و دربش را هم بسته اسم هر سه نفر ما را (انگلیسی) رویش نوشت تحویل همسرم داد و مبلغ 1900 درهم گرفت (نفری 550 درهم من و همسر و 800 درهم برای پسرم) البته ناگفته نماند که من و همسرم واکسنهای MMR و کزاز را در تهران زده بودیم و تایید آنرا از انیستو پاستور گرفته بودیم کارت واکسن پسرم را ترجمه کرده بودیم. همه اینها هزینه را کمتر خواهد کرد. و اصلاً فکرش نمی کردیم که چهار ساعته کار ما انجام شود خلاصه پلی کلینک هم ارزانتر بود و هم افرادش همکی خوش اخلاق بودند و عکس برای پسرم همان 2 تا را می خواست دیگر کلینک ها 3 تا عکس از همه می خواستند. بعد به سیتی سنتر رفتیم آنجا همه چیز است اما خیلی گران در ضمن ما 80 درهم دادیم سه تا پیتزا و چیزها دیگر خریدم هیچ کدام را نتوانستیم بخوریم اصلاً پیتزاهای خوشمزه ای ندارد. اگر خواستید غذای ایرانی بخورید به تاون تاور طبقه سوم آنجا کلیه غذاهای ایرانی از جمله اکبر جوجه، پیتزا سیب، طباخی سنتی و غیره بود. با قیمت تقریباً مناسب و روبه دریا و می توانید در بالکن کشتی ها را هم ببینید. که منتظر زیبایی است. و برای خرید هم به بازار چینی ها و day to day که در خیابان ناصر واقع شده است بروید در day to day همه فروشنده ها فارسی زبان هستند و اگر هم $ دارید می توانید بعد از خرید صندقدار آنرا به نرخ روز چنج می کند و مشکلی درهمی ندارید. یک چیز جالب اینکه اسباب بازی الفبای عمو فرودس هم در day to day بود. روز چهارشنبه با لیدرمون هماهنگ کردیم قرار شده روز پنجشنبه ساعت 8:30 و نفری 200 درهم ما را به ابوظبی ببرد. روز پنجشنبه ساعت 8:15 بطرف ابوظبی حرکت کردیم حدوداً 2 ساعت راه است و ساعت 9:20 به سفارت رسیدیم ساعت 9:30 درب سفارت را باز کردن و پاسپورت و کاغذی که برایمان ارسال کردن را چک کردن بازرسی بدنی شدیم وارد بعد داخل اتاقی شدیم و خانمی مهربان کپل دوباره ما را گشت کیف همسرم و موبایلش را گرفت ویک شماره به من داد کیف من را باز گردانند. (کلاً کیف خانم ها را نمی گیرند نه مُردیم، دیدیم در یک جا دنیا به خانمها احترام می گذارند.) بعد که داخل سفارت شدیم داخل سفارت مثل بانکهای ایران است خانمها پشت پیشخوان هستند و مراجعین از این طرف شروع به صبحت می کند مدرک می دهند. ما را راهنمایی کردن به صندوق یک خانم انگلیسی خوش اخلاق و خوش برخورد با لبخند زیبای که داشت یک شماره به ما داد و گفت منتظر بمانیم تا شماره ما اعلام شود. شماره ما اعلام شد (هم به زبان انگلیسی و هم عربی) و پشت کیشه ای رفتیم که خانم فارسی زبان بود و کلیه مدارک که خواسته بودن را گرفتند و اصل تمام مدارک ها (اصل شناسنامه ، پاسپورت، عقدنامه، مدرک تحصیلی، برگه ارسالی اسپانسر) عکسها و کپی مدارکها و کپی صفحه اول پاسپورت من را هم خواست. وبعد گفت مبلغ 8607 درهم برای سه نفرمان به صندوق پرداخت کنیم.( فقط درهم قبول می کنند حتماً درهم ببرید) بعد از مدتی دوباره شماره ما اعلام شد یک خانم انگلیسی با موهای مجعد کوتاه و بٌرنزه و خیلی هم خوش اخلاق و خوش برخورد خنده رو که کنسول هم بود شروع به مصاحبه کرد کلیه مدارکی که اصل بود به ما بازگرداند و برگهای سفیدی را داد جایش را مشخص کرد که امضاء کنیم و من و همسرم این کار را کردیم و همسرم بجای پسرم امضاء کرد و اسکن از اثر انگشت انجام دادیم و سئوال کرد که کجا می خواهید زندگی کنید؟ و در آمریکا می خواهید چه کاری بکنید؟ همسرم چون انگلیسی بلد بود جواب می داد. خلاصه رسید به شغل همسرم که هی سئوال چه کار می کنی؟ کارت دولتی است؟ و هر چه گفت همسرم جواب داد ولی بعد از دیدن شغل همسرم که دولتی بود خنده اش جمع شد و یک خانم فارسی زبان آمد و سئوال کرد که دقیق شغل همسرم چیست و از چه کسی حقوق می گیرد. که همسرم جواب داد ولی کنسول متقاعد نشد و برگه آبی را امضاء کرد و به ما گفت که تمام مدارک کامل است فقط باید کمی بیشتر در مورد کیس شما تحقیق شود و وقتی دید که من و همسرم ناراحت هستیم دوباره گفت هیچ مشکلی نیست چندماه دیگر oK ای خواهد شد(کنسول خیلی ناراحت شد از اینکه دید ما ناراحت شدیم و دائماً می گفت درست می شود.) و خانم فارسی زبان هم همه را به فارسی ترجمه کرد. ما برگه آبی را گرفتیم همراه پسرم از سفارت خارج شدیم. (یک چیزی که فراموش کردم بگویم اینکه در سفارت اصلاً بوفه نیست حتماً چیزی برای خوردن مخصوصاً اگر بچه دارید ببرید فقط نوشیدنی است که 3 درهم می باشد. و اثر انگشت پسرم که شش ساله بود را نگرفتن) و ما به دفتر هواپیمایی ماهان در رقه رفتیم و بلیط (چاتربود) هواپیما را برای شنبه okی کردیم.
چند نکته : 1) هوای امارات سرد است لباس گرم ببرید. 2)اگر کارمند هستید مطمئن باشید که FBI چک می خورید و برگه آبی میگیرید. 3) کرایه اتوبوس خیلی کمتر می شود 2 درهم و کرایه تاکسی بیشتر چون ورودی 3 درهم است 4) اگر خواستید تاکسی تلفنی بگیرید شماره ای روی تاکسی های دوبی است با آن شماره تماس بگیرید برایتان تاکسی ارسال می کنند. 5) درهم ببرید چون دلار هیچ جای آنجا قبل نمی کند و ضرر می کنید. و دائماً باید در صرافی ها باشید. 6) در رقه میدان ناصر کشتی های است که 100 درهم می گیرند و یک ساعت روی آب می چرخاند در شب می توانید روی کشتی شام بخوری که خیلی زیبا است . 7) اگر بچه دارید حتماً به پارک ساحل جمیرا بروید خیلی برای بچه جالب است. و حتی بزرگترها
امیدوارم موفق باشید استرس نداشته باشید اگر خواستید می توانید با جیمیلم تماس بگیرید. (bestnews2050@gmail.com) به امید دیدار شما در آمریکا . bay
تشکر کنندگان: samad ، sousangerd ، sousangerd ، amin ، farshadz ، omidparsa ، WIKIMAN ، ferown ، ali1339 ، nedak ، mohammad_usa ، sami123 ، ramfar
با سلام
براتون آرزوی موفقیت میکنم
به امید برآورده شدن تمام آرزوها
تشکر کنندگان:
سلام کتایون
با تشکر از سفرنامه ای که نوشتید.
1-اسپانسر شما فرم I-864 پر کرد یا I-134 ؟
2-شما پس از اینکه برگشتید ایران از چه سایتی و چگونه متوجه میشوید ویزای شما صادر شده است.؟
با تشکر فراوان.
تشکر کنندگان:
تبریکککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان