کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اورنج کانتی، ایالت کالیفرنیا
سلام به دوستان عزيز؛
من ساكن ارواين هستم، اگر براي رفت و آمد سالمندان و فرزندان خود، نياز به راننده با هزينه كم داريد، لطفاً در قسمت پيام خصوصي إعلام فرماييد.
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-29 ساعت 01:29)fallah نوشته:  سلام و وقت بخير ، دوستان ما براي ٨ اكتبر مياييم امريكا و يك  سوييت كوچيك مناسب براي سه نفر  و قيمت مناسب براي مدت يك ماه احتياج داريم اگر كسي موردي سراغ داشت كه بشه هماهنگ كنيم و پرداخت رو اونجا انجام بديم  لطفا اطلاع بديد

سلام دوست من
متوجه شدم هفته دیگه عازم هستید , خانه و اقامت رو چی کار کردید؟ اگه نیاز به کمک دارید با من تماس بگیرید.
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: miladmalekpour
(2017-08-17 ساعت 01:08)mfarazz نوشته:  سلام
دوستان عزیز ساکن ارواین امکان داره در مورد مناطق مختلف ارواین جهت زندگی توضیحاتی بدن و اینکه کدوم مناطق ارواین جهت زندگی مناسبتر هستش ؟
با سپاس

ایرواین شهر بزرگی هست که فرودگاه و بیزینس وکامپانی زیاد داره , خانه های رزیدنشیال هم زیاد هست , زمین کشاورزی و خالی هم زیاده. یه کالج بزرگ ایرواین ولی کالج هم داره برا کسانی که می خوان زبان رو شروع کنن و اگه درسی رو می خوان شروع کنن.
برا زندگی خب مناطق زیادی هست ,شما اگه یه مقدار وقت بزاری و یه تحقیقی بکنی همه اینا تو اینترنت هست چون از بحث اینجا خارجه و من تا صبح باید تایپ کنم Big Grin

اگه اسم محلی مد نظرت هست بگو تا یه اطلاعاتی شاید از دید خودم که اینجا بودم چند وقت بتونم در اختیارتون بزارم, همینجوری کلی برای زندگی یه سری آپارتمان و کامیونیتی های مثلا کامپانی " ایرواین کامپانی " خوب و امن هست توی اتوبان فایو هست دور و بر اسپکتروم که یه بازار شاپینگ مال هست ( توی گوگل مپ پیدا کنید ) . هر کدوم این محل ها ( مثل شهرک ) همه امکانان و امنیت دارند ولی یه مقدار قیمتشون هم خب بالاتر هست . مثل the park, los olivos, the vilage ,... و غیره همشون هم سایت دارند قیمت هم دارند اگر می خواید اطلاعات بگیرید. https://www.irvinecompany.com/
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-29 ساعت 12:37)rezadaryadar نوشته:  
(2014-04-21 ساعت 10:29)Persischer نوشته:  ویزا یه ضرب،
خانواده همراه،
ساکن بهترین جا،
ماشین از روز دوم زیرپا
بزنم به تخته...

افسردگی از روز پنجم...؟؟؟
---------
برای خالی نبودن عریضه بگم، بلیط اتوبوس برای ۴ نفرگرونتر از بنزین ماشین درمیاد.
(2014-04-21 ساعت 06:50)navid1054 نوشته:  سلام دوستان،من و همسر و دو پسر كوچكم ٥روزه كه به ايرواين كاليفرنيا اومديم،چند تا سوال داشتم ممنون ميشم جواب بديد،اول
یه کنجکاوی داشتم اول اینکه بالاخره بعد از چند سال اقامت ایا ارزش رفتن داشت
دوم اینکه بالاخره اونجا از لحاظ امنیت - درآمد - اجتماعی چقدر نظر شما رو جلب کرده
سوم حداقل درآمد که بتونیم بدون نیاز به خرج کردن از جیب نمیریم چقدره
چهارم علاوه بر خودم برای خانمم که لیسانس پرستاری و فوق لیسانس تربیت بدنیه چه نوع مشاغلی برای اول کار میشه پیدا کرد؟

سلام دوست عزیز رضا دریادار, شما این سوال رو در پیام خصوصی هم طرح کرده بودید ولی خب من اینجا مختصری جواب میدم.
سوال شما درباره رفتن یا نرفتن خیلی کلی هست , در مورد من در همین حد بگم که آرزو می کردم که زودتر میا مدم و این تغییر در زندگی من خیلی ارزشمند هست.

از لحاظ امنیت شما با یه تحقیق ساده می تونی ببینی که یکی از امن ترین شهر های دنیا همین ایرواین هست که می بینید , پلیس آمریکا خیلی قدرت داره و معمولا با کسی شوخی نداره , خیلی هم سریع و زود اگه مشکلی باشه میان. ولی ..... ولی همیشه ممکنه یه اتفاقاتی باشه که بیافته مثل داستان کنسرت لاس وگاس می تونه تو هر نقطه ای پیش بیاد. در مجموع امن هست.
درآمد هم که دیگه بستگی به هر کس و هر کاری داره , اگر واقعا شخص کاری باشه و تلاش کنه با کمی زبان انگلیسی و هوش ایرانی می تونه درآمد خوبی داشته باشه. حداقل ( تاکید می کنم حداقل ) در آمد هم بستگی به فرد داره خب برا هر کس متفاوت هست هزینه ها, من فکر می کنم 2000 دلار برا یک نفر و 2500 تا 3000 برا دونفر اینطورا باشه ولی خب گفتم عدد ها برا هر کس متفاوت هست.
رشته های پرستاری اینجا خوب هست وخیلی ها می خونن , و بازار کاره خوبی داره . ولی با لیسانس ایران بشه سر کار رفت رو من دقیقا نمی دونم . معمولا برای accredited کردن مدارک اینجا خیلی باید تلاش کرد و دوباره درس خوند . شما درباره school teacher و colleague professor و kinesiology یه سرچی بزنید.
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، rezadaryadar
(2017-10-03 ساعت 08:41)maka2 نوشته:  
(2017-08-17 ساعت 01:08)mfarazz نوشته:  سلام
دوستان عزیز ساکن ارواین امکان داره در مورد مناطق مختلف ارواین جهت زندگی توضیحاتی بدن و اینکه کدوم مناطق ارواین جهت زندگی مناسبتر هستش ؟
با سپاس

ایرواین شهر بزرگی هست که فرودگاه و بیزینس وکامپانی زیاد داره , خانه های رزیدنشیال هم زیاد هست , زمین کشاورزی و خالی هم زیاده. یه کالج بزرگ ایرواین ولی کالج هم داره برا کسانی که می خوان زبان رو شروع کنن و اگه درسی رو می خوان شروع کنن.
برا زندگی خب مناطق زیادی هست ,شما اگه یه مقدار وقت بزاری و یه تحقیقی بکنی همه اینا تو اینترنت هست چون از بحث اینجا خارجه و من تا صبح باید تایپ کنم Big Grin

اگه اسم محلی مد نظرت هست بگو تا یه اطلاعاتی شاید از دید خودم که اینجا بودم چند وقت بتونم در اختیارتون بزارم, همینجوری کلی برای زندگی یه سری آپارتمان و کامیونیتی های مثلا کامپانی " ایرواین کامپانی " خوب و امن هست توی اتوبان فایو هست دور و بر اسپکتروم که یه بازار شاپینگ مال هست ( توی گوگل مپ پیدا کنید ) . هر کدوم این محل ها ( مثل شهرک ) همه امکانان و امنیت دارند ولی یه مقدار قیمتشون هم خب بالاتر هست . مثل the park, los olivos, the vilage ,... و غیره همشون هم سایت دارند قیمت هم دارند اگر می خواید اطلاعات بگیرید. https://www.irvinecompany.com/
سلام
دوست عزیز تشکر از توضیحاتتون. در مورد آب و هوای ارواین هم میشه لطفا توضیح بدید. آیا تابستون هوای رطوبتی و شرجی هم داره؟

با تشکر
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-03 ساعت 09:26)maka2 نوشته:  
(2017-04-29 ساعت 12:37)rezadaryadar نوشته:  
(2014-04-21 ساعت 10:29)Persischer نوشته:  ویزا یه ضرب،
خانواده همراه،
ساکن بهترین جا،
ماشین از روز دوم زیرپا
بزنم به تخته...

افسردگی از روز پنجم...؟؟؟
---------
برای خالی نبودن عریضه بگم، بلیط اتوبوس برای ۴ نفرگرونتر از بنزین ماشین درمیاد.
یه کنجکاوی داشتم اول اینکه بالاخره بعد از چند سال اقامت ایا ارزش رفتن داشت

سلام دوست عزیز رضا دریادار, شما این سوال رو در پیام خصوصی هم طرح کرده بودید ولی خب من اینجا مختصری جواب میدم.
سوال شما درباره رفتن یا نرفتن

ببخشید یه سوال داشتم: وضعیت مسکن را چطوری حل کردی؟ یعنی باچه رنج قیمت منزل تهیه کردی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خانم هستم ودر اورنج کانتی کالیفرنیا در یک اپارتمان یکخوابه در نزدیکی ایرواین و لیک فارست هستم .اگر خانمی برای موقت نیاز به اسکان و اقامت داشته باشه خوشحال میشم با من تماس بگیرید و پیام بدید .
اگر پیام خصوصی بدید ممنون میشم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان ما یه خانواده سه نفره هستیم که حدود هفت ساله که اینجاییم و در منطقه اورنج کانتی و شهر ارواین زندگی میکنیم. شامل خودم ، خانمم و یک دختر 14 ساله. دوست داریم که با دوستانی که تمایلی در این خصوص دارند دوست بشیم و یک گروه تشکیل بدیم که چشم اونایی که دوست ندارن با ما دوست بشن رو درآریم !!! نه بابا این تیکه ش دیگه شوخی بود !!
ولی جدی میگم و از شوخی گذشته، از زمانی که ما از میشیگان نقل مکان کردیم به کالیفرنیا ، هیچ دوستی نتونستیم پیدا کنیم که با ما یا همخوان باشن و یا ما با اونها همخوانی داشته باشیم و دوستانمون در میشیگان رو در این نقل و مکان از دست دادیم و حالا به دنبال کسانی میگردیم که مثل خودمون باشن ، چون ایرانیان قدیمی هرگز تمایلی رو برای ارتباط دوستی با مهاجرین جدید رو ندارن!! بخصوص در کالیفرنیا. به همین لحاظ ما دوستانی را داریم ، اما اونها همه گروههای خودشون رو دارن و فقط در حد سلام و احوالپرسی با ما برخورد دارن. ما بیشتر تمایل داریم نزدیکتر باشیم و حداقل اینکه زمانهایی رو در کنار هم سپری کنیم. اگر تمایل داشتید که با هم بیشتر آشنا بشیم و شرایط مشابه ما نیز دارید ، مثلا با لاتاری وارد آمریکا شده باشید و یا کیس های دیگه !! فرقی نداره چون تازه واردین بیشتر قابل ارتباط هستند تا کسانی که اینجا سالهاست که زندگی میکنن. پس در صورت تمایل لطفا پیام خصوصی بگذارید و ما رو مطلع کنید. خوشحال میشیم که ارتباط دوستانه و سالمی رو در کنار هم داشته باشیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-03 ساعت 08:24)maka2 نوشته:  
(2017-08-29 ساعت 01:29)fallah نوشته:  سلام و وقت بخير ، دوستان ما براي ٨ اكتبر مياييم امريكا و يك  سوييت كوچيك مناسب براي سه نفر  و قيمت مناسب براي مدت يك ماه احتياج داريم اگر كسي موردي سراغ داشت كه بشه هماهنگ كنيم و پرداخت رو اونجا انجام بديم  لطفا اطلاع بديد

سلام دوست من
متوجه شدم هفته دیگه عازم هستید , خانه و اقامت رو چی کار کردید؟ اگه نیاز به کمک دارید با من تماس بگیرید.

سلام،وقت بخير
من و همسر و پسر ٦ماهه ام قصد امدن به ايرواين داريم.براي مدت ٢هفته.ميتونين برا يه استوديو راهنمايي كنين.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من تازع از اوهايو اومديم به شهر فولرتون نزديك ايرواين😁راستش ما شعر قبلي خيلي دوست داشتيم و از راه تحصيلي اومديم چجوري ميشه جذب گروه ايرانيا شد😬گيج هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،

من دارم بهمن ماه برای همیشه میام آرنج کونتی... قبلا دو بار اومده بودم آمریکا و هر دفعه سه ماه مونده بودم و تا حالا دو بار re-entry permit گرفتم، همه مدارکم از جمله سوشیال سیکیوریتی و گرین کارت و driver's license هم گرفتم... دفعه آخر هم دو ماه تو یه رستوران کار کردم و tax هم دادم.

حالا میخوام یه جا بتونم با ماهی 700 دلار یا حداکثر 800 دلار single room بتونم بگیرم، چه محله هایی تو آرنج کونتی محله های خوب و امن هستن؟
زبان انگلیسیم هم خوب هست هرجا برم کارم راه میوفته فقط محله خوب و safe باشه و بتونم تا همون مبلغ حداکثر یه جا بگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-17 ساعت 15:23)Modekai نوشته:  سلام،

من دارم بهمن ماه برای همیشه میام آرنج کونتی... قبلا دو بار اومده بودم آمریکا و هر دفعه سه ماه مونده بودم و تا حالا دو بار re-entry permit گرفتم، همه مدارکم از جمله سوشیال سیکیوریتی و گرین کارت و driver's license هم گرفتم... دفعه آخر هم دو ماه تو یه رستوران کار کردم و tax هم دادم.

حالا میخوام یه جا بتونم با ماهی 700 دلار یا حداکثر 800 دلار single room بتونم بگیرم، چه محله هایی تو آرنج کونتی محله های خوب و امن هستن؟
زبان انگلیسیم هم خوب هست هرجا برم کارم راه میوفته فقط محله خوب و safe باشه و بتونم تا همون مبلغ حداکثر یه جا بگیرم

دوست عزیز ،
مناطقی مثل Irvine, Costa Mesa, Lake Forest,Newport beach, Laguna Hills,Laguna Beach, Mission Viejo و خیلی شهرهای مرکزی اورنج کانتی جاهای امن و خوبی هستن که شما میتونید در اونجا ساکن بشید !! اما برای پیدا کردن یک اتاق به این قسمت خب دیگه اوضاع فرق داره چون به قول معروف هرچقدر پول بدین ، همونقدر آش میخورید !! یعنی اگر بخواید یه همچین مبلغی رو برای یک استودیو یا اتاق در این مناطق پرداخت کنید ، خب کمی سخت بنظر میرسه. غیر ممکن نیست ، اما امکانش هم به این سرعت نیست مگر اینکه یکی بخواد که برای مدتی کوتاه یک اتاق رو به همین مبلغ به کسی اجاره بده که طبعا باید شناخت هم داشته باشه روی فردی که در نظر گرفته ! مدت کوتاه مثلا دو یا سه ماه !! توصیه میکنم به تلگرام ایرانیان اورنج کانتی بپیوندید و در اونجا خواسته ی خودتون رو بیان کنید ، قول میدم ظرف مدت کوتاهی مشکلتون حل بشه ! اونم در یه منطقه ی خوبی مثل ارواین. با پیوستن به این گروه تلگرامی ، قطعا مسائل بیشتری برای شما روشن خواهد شد. Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-17 ساعت 22:40)Follwer نوشته:  

دوست عزیز ،
مناطقی مثل Irvine, Costa Mesa, Lake Forest,Newport beach, Laguna Hills,Laguna Beach, Mission Viejo و خیلی شهرهای مرکزی اورنج کانتی جاهای امن و خوبی هستن که شما میتونید در اونجا ساکن بشید !! اما برای پیدا کردن یک اتاق به این قسمت خب دیگه اوضاع فرق داره چون به قول معروف هرچقدر پول بدین ، همونقدر آش میخورید !! یعنی اگر بخواید یه همچین مبلغی رو برای یک استودیو یا اتاق در این مناطق پرداخت کنید ، خب کمی سخت بنظر میرسه. غیر ممکن نیست ، اما امکانش هم به این سرعت نیست مگر اینکه یکی بخواد که برای مدتی کوتاه یک اتاق رو به همین مبلغ به کسی اجاره بده که طبعا باید شناخت هم داشته باشه روی فردی که در نظر گرفته ! مدت کوتاه مثلا دو یا سه ماه !! توصیه میکنم به تلگرام ایرانیان اورنج کانتی بپیوندید و در اونجا خواسته ی خودتون رو بیان کنید ، قول میدم ظرف مدت کوتاهی مشکلتون حل بشه ! اونم در یه منطقه ی خوبی مثل ارواین. با پیوستن به این گروه تلگرامی ، قطعا مسائل بیشتری برای شما روشن خواهد شد. Cool

ممنون از راهنمایی
اگر لینک گروه آرنج کانتی رو دارید لطفا میدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-18 ساعت 10:30)Modekai نوشته:  
(2018-09-17 ساعت 22:40)Follwer نوشته:  

دوست عزیز ،

ممنون از راهنمایی
اگر لینک گروه آرنج کانتی رو دارید لطفا میدید

متاسفانه ندارم ، اما شما از طریق فیسبوک و جستجوی نام ایرانیان اورنج کانتی میتونید اونا رو پیدا کنید و لینک تلگرامشون را بدست بیارید Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من سيتي زن امريكا هستم ايران زندگي ميكنم ولي دوباره تصميم گرفتم بيام امريكا اورنج كانتري
ولي كسي ندارم اونجا دنبال هم خونه ميگردم كه بيام اونجا اگر كسي ميدونه لطفا بگه ممنون ميشم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان