مهاجرسرا
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-159.html)
+--- انجمن: گام دوم - بررسی نتیجه لاتاری ویزای گوناگونی (DVLottery) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-162.html)
+--- موضوع: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری (/thread-7400.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Kaveh - 2017-05-08

(2017-05-08 ساعت 09:03)mustafaabedi نوشته:  با عرض سلام
من تو سایت چک کردم خودم که برنده نشدم متاسفانه اما واسه یکی از دوستام که ثبت نام کردم اون برنده شده. موقع ثبت نام ایمیل خودم رو وارد کردم. حالا میخوام بدونم اول باید منتظر ایمیل باشم یا میتونم فرم 260 رو پر کنم

ایمیل ثبت نام مهم نیست و برای ورود به فرم فقط به کیس نامبر و تاریخ تولد نیاز دارید.

راهنمای جدید فرم DS-260:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7424.html

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Kaveh - 2017-05-08

(2017-05-08 ساعت 10:10)نیمانیما نوشته:  سلام کسی از دوستان میدونه که چرا برای برندگان لاتاری۲۰۱۸ وقتی توی سایت به قسمت  ds 260 هدایت میشیم نوشته فرم برای لاتاری ۲۰۱۷؟ ! !

متوجه نشدم، لطفاً لینک یا عکس بفرستید.

(2017-05-08 ساعت 11:26)زهرا آرام نوشته:  سلام،منظور از my invoice Id number چيه؟همينطور civil document؟

این موارد مربوط به کیسهای NVC هست و برای کیسهای لاتاری (KCC) کاربرد نداره

راهنمای جدید فرم DS-260:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7424.html

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - MOSTAFANETY - 2017-05-08

(2017-05-08 ساعت 11:40)satanv نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 10:18)Sevin نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 09:21)MOSTAFANETY نوشته:  سلام
درمورد کیس های زن و شوهر که زن انتخاب شده، تمکن مالی رو کدوم باید نشون بدند؟

سوال منم هست

براي هر كيس، نفري كه برنده هست ملاك هست و تمامي مدارك بايد براي نفر برنده باشد مثل ميزان تحصيلات، تمكن مالي، سند و ......

کل مدارک؟
یعنی نفر دوم(وابسته) نیاز به مدارک کار و تحصیلات و سکونت های قبلی و تمکن مالی نداره؟

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - satanv - 2017-05-08

(2017-05-08 ساعت 16:31)MOSTAFANETY نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 11:40)satanv نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 10:18)Sevin نوشته:  سوال منم هست

براي هر كيس، نفري كه برنده هست ملاك هست و تمامي مدارك بايد براي نفر برنده باشد مثل ميزان تحصيلات، تمكن مالي، سند و ......

کل مدارک؟
یعنی نفر دوم(وابسته) نیاز به مدارک کار و تحصیلات و سکونت های قبلی و تمکن مالی نداره؟

دوست عزير نفر برنده مداركش ملاك هست!!!! همه اراد بايد مداركشون كامل باشه ولي نفر هاي بعدي براشون زياد مهم نيست اول مدارك نفر برنده را برسي ميكنن بعد تو سفارت اگر لازم داشتن از نفرهاي وابسته مدارك تكميلي ميخواهند

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Matterhorn - 2017-05-08

جناب کاوه خسته نباشید.
یک سوال داشتم در مورد Have you ever used other names
نام خانوادگی پدر من در سالهای قبل از تولد من، عوض شده ولی پدرم و بالطبع من هم از طریق ایشون، در بین بعضی از اقوام و دوستان هنوز به همون نام خانوادگی قبلی شناخته میشیم. ولی من از اول در همه مدارک رسمی و حتی محیط های کاری همین نام خانوادگی فعلی رو داشتم. آیا لازمه که این مورد تو این قسمت ذکر بشه یا نه؟
با تشکر دوباره از راهنمایی و وقتی که می گذارید.

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Escape.hatch - 2017-05-08

سلام
كيس نامبر من ***5 است و تا دو ماه ديگه ازدواج مي كنم. تا كي فرصت دارم فرم هارو پر كنم؟ آيا صبر كردن تا زمان ازدواج و پر كردن فرم ها به همراه اطلاعات همسرم در ابتداي مرداد ماه دير نيست؟

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - nasa2018 - 2017-05-08

(2017-05-07 ساعت 23:20)Kaveh نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 13:11)nasa2018 نوشته:  سلام وقت به خیر... کیس نامبر من حدود 3600_3700 تا کی مهلت دارم تا برای فرم 260اقدام کنم؟

بهتره تا آخر ماه May (نهایتاً تا اواسط June) فرم رو تکمیل و ثبت کنید.

ممنونم از راهنماییتون

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - MOSTAFANETY - 2017-05-08

جناب کاوه خیلی ممنون از وقتی که میزاری برای راهنمایی
محل سکونت و تحصیل تا چقدر جزییات لازم داره؟ مثلا من ترم اخر دانشگاه دیگه شهرستان دانشگاه نبودم ولی توی مدرکم نوشته 30ام شهریور فارغ التحصیل شدم. سکونتم رو تا اخر شهریور بزنم شهر دانشگاهم یا تا خرداد ماهش؟
سوال بعدیم اینه که حین گرفتن فوق لیسانس در تهران (پیام نور-کلاس ها 5شنبه و جمعه) توی شهر دیگه ای (شهر سکونت خودم)برام بیمه رد می شده و واقعا تهران سکونت دائمی نداشتم.و الان توی همون شرکت مشغولم.2سال فوق لیسانس رو کجا سکونت بزنم و اینکه جز سابقه کارم نشون بدم؟

کیس نامبر من زیر 3000 هستش. تا کی فرم رو بفرستم و احتمالا کی مصاحبه میرم؟

(2017-05-08 ساعت 17:08)Matterhorn نوشته:  جناب کاوه خسته نباشید.
یک سوال داشتم در مورد Have you ever used other names
نام خانوادگی پدر من در سالهای قبل از تولد من، عوض شده ولی پدرم و بالطبع من هم از طریق ایشون، در بین بعضی از اقوام و دوستان هنوز به همون نام خانوادگی قبلی شناخته میشیم. ولی من از اول در همه مدارک رسمی و حتی محیط های کاری همین نام خانوادگی فعلی رو داشتم. آیا لازمه که این مورد تو این قسمت ذکر بشه یا نه؟
با تشکر دوباره از راهنمایی و وقتی که می گذارید.

فقط اگه اسم خود متقاضی (شما) بصورت رسمی عوض شده (و طبیعتاً مدارک قبلی با اسم قبلی هست) در این قسمت باید این اسامی رو وارد کنید.
برای موارد غیر رسمی در صورتی که خیلی مشهور نباشید (در سطح کشور)، نیاز نیست.

(2017-05-08 ساعت 18:59)Escape.hatch نوشته:  سلام
كيس نامبر من ***5 است و تا دو ماه ديگه ازدواج مي كنم. تا كي فرصت دارم فرم هارو پر كنم؟ آيا صبر كردن تا زمان ازدواج و پر كردن فرم ها به همراه اطلاعات همسرم در ابتداي مرداد ماه دير نيست؟

با توجه به آمار دوران گذشته، مصاحبه شما احتمالاٌ ماه APRIL 2018 هست و اگه حدودا تا آخر آذر ماه هم فرمها رو تکمیل کنید، باز به موقع مصاحبه میشید.
در هر حالت ممکنه مدارک بیشتری برای اثبات واقعی بودن ازدواج درخواست بشه (مثل ریزمکالمات، عکس، فیلم عروسی و ...) که نسبت به نوع کیس و شرایط اعلام میشه تا روز مصاحبه همراه داشته باشید

(2017-05-08 ساعت 19:21)MOSTAFANETY نوشته:  جناب کاوه خیلی ممنون از وقتی که میزاری برای راهنمایی
محل سکونت و تحصیل تا چقدر جزییات لازم داره؟ مثلا من ترم اخر دانشگاه دیگه شهرستان دانشگاه نبودم ولی توی مدرکم نوشته 30ام شهریور فارغ التحصیل شدم. سکونتم رو تا اخر شهریور بزنم شهر دانشگاهم یا تا خرداد ماهش؟
سوال بعدیم اینه که حین گرفتن فوق لیسانس در تهران (پیام نور-کلاس ها 5شنبه و جمعه) توی شهر دیگه ای (شهر سکونت خودم)برام بیمه رد می شده  و واقعا تهران سکونت دائمی نداشتم.و الان توی همون شرکت مشغولم.2سال فوق لیسانس رو کجا سکونت بزنم و اینکه جز سابقه کارم نشون بدم؟

1. زیاد حساس نیست و تداخل ایجاد نمیکنه. هر دو مورد رو میتونید بنویسید مشکلی نیست.
2. محل سکونتهایی که دائمی نیست، مثلا فقط 1-2 روز هفته یا مدت کوتاهی (مثلا کمتر از 5-6 ماه) اونجا بودید، نیاز نیست نوشته بشه
یعنی در بخش تحصیلات، محل تحصیل رو تهران میزنید و در بخش محل سکونت، این دوره زمانی رو شهر سکونت خودتون رو مینویسید (نه تهران)
یعنی محل سکونتتون در این بازه زمانی شهر خودتون بوده و برای تحصیل چند روز هفته رو به تهران سفر کردید.

(2017-05-08 ساعت 19:22)MOSTAFANETY نوشته:  کیس نامبر من زیر 3000 هستش. تا کی فرم رو بفرستم و احتمالا کی مصاحبه میرم؟

تا اواسط May بفرستید، احتمالا October مصاحبه میشید
تا اواخر May، احتمالا November مصاحبه میشید

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - payam67 - 2017-05-08

سلام خدمت دوستای عزیزم.
1 سوالی خیلی درگیر کرده ذهن من رو.
میگن کسی که تو ارتش خرمت سربازی رفته و تموم شده . به پروندش گیر میدن و کلیرنس میخوره.
درسته ؟
احتمالش خیلی زیاده که گیر بدن ؟؟
من خدمتم نیرو زمینی ارتش بوده . کارمم دفتری .
ممنون میشم کمک کنید.