مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Alisalimi - 2015-03-28

شما بايد اين لينكورا زحمت بكشيد بديد به كسي كه در خارج از كشور هستند كه هم بخونند و از همه چيز مطلع باشند و هم فرم ها را پر كنند، در مرحله اول كپي همه پاسپورت ها را به همراه لينك اگر بفرستيد بايد كافي باشه براي پر كردن فرمها، پرداخت هم فعلا نداريد ولي نفري حدودا ٢٠٠/٣٠٠ دلار خرج داشت كه بنده دقيق يادم نيست و در يازدهمين سال انتظارمون پرداخت كرديم كه فعلا شما براي اون وقت كافي خواهي داشت. مدارك هم سالها بعد از شما خواهند گرفت.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - mezize.kh - 2015-03-30

سلام دوستان،
من برای هفته آینده وقت سفارت دارم و الان درحال آماده سازی نهایی مدارکم هستم،
میخواستم ببینم مدارک رو باید فقط طبق مواردی که در نامه نهایی NVC گفته شده و با حروف مختلف چک خورده باید همراهم داشته باشم یا همه فرم ها و مواردی که تا الان فرستادم هم باید داشته باشم؟؟؟
در این لینک سفارت http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/immigrant-process/interview/prepare/interview-preparation-required-documents.html
گفته شده که باید مدارکی داشته باشم که رابطه خانوادگی بین من و applicantم رو مشخص کنه، در این مورد چون اپلیکنت من مادرم هستن شناسنامه کافیه دیگه؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ssprotest - 2015-03-30

(2015-03-30 ساعت 00:14)mezize.kh نوشته:  سلام دوستان،
میخواستم ببینم مدارک رو باید فقط طبق مواردی که در نامه نهایی NVC گفته شده و با حروف مختلف چک خورده باید همراهم داشته باشم یا همه فرم ها و مواردی که تا الان فرستادم هم باید داشته باشم؟؟؟
در این لینک سفارت http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/immigrant-process/interview/prepare/interview-preparation-required-documents.html
گفته شده که باید مدارکی داشته باشم که رابطه خانوادگی بین من و applicantم رو مشخص کنه، در این مورد چون اپلیکنت من مادرم هستن شناسنامه کافیه دیگه؟

بله دوست عزیز اصل شناسنامه مادرتون رو برای مصاحبه همراهتون داشته باشید. در ضمن مدارک financial support رو فراموش نکنید چون خیلی مهمه.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ssprotest - 2015-03-30

(2015-03-27 ساعت 11:56)Alisalimi نوشته:  سامان جان شما همون نامه مصاحبه رو باید کامل بخونید و هر مدرکی که نوشته را همراه داشته باشید. برای هرایوایکسری هاش فرق می کنه. مال ما هم دیروز اومده و 45 روز دیگه زمان مصاحبه هست تقریبا.
آیا می دانید چند روز باید اونجا باشیم؟ معاینه پزشکی + دریافت آن + مصاحبه و دریافت جواب !
فکر می کنم 12 روزی باشه نه؟!

سلام دوست عزیز شما باید دست کم 3-4 روز قبل از تاریخ مصاحبه وقت مدیکال بگیرید پس دست کم 5 روز قبل از مصاحبه باید وارد کشوری که توش مصاحبه دارید؛ بشین. واگر فرزند بین 2-14 سال دارید (از روز جشن تولد ۲ سالگی تا فرا رسیدن جشن ۱۵ سالگی) هم باید حداقل ۴ روز " کاری " وقت مدیکال بگیرید. بعد از مصاحبه هم ۵-۷"روز کاری" بعد بهتون ویزا میدن. ولی اگه به admin process خوردین همون موقع بهتون میگن.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - mezize.kh - 2015-03-30

(2015-03-30 ساعت 05:12)ssprotest نوشته:  

بله دوست عزیز اصل شناسنامه مادرتون رو برای مصاحبه همراهتون داشته باشید. در ضمن مدارک financial support رو فراموش نکنید چون خیلی مهمه.

ممنون از پاسخ تون من مدارک ساپورت مالی رو کامل دارم، ولی ترجمه شناسنامه مادرم رو ندارم :|
تا حالا تو نامه هایی که برام زدن هیچ جا این مورد رو نگفته بودن! فقط گفته بودن مدرک شناسایی خودتون که نام پدر و مادر هردو توش خورده باشه...
حالا چی کار کنم؟؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ssprotest - 2015-03-31

(2015-03-30 ساعت 13:32)mezize.kh نوشته:  
(2015-03-30 ساعت 05:12)ssprotest نوشته:  

ممنون از پاسخ تون من مدارک ساپورت مالی رو کامل دارم، ولی ترجمه شناسنامه مادرم رو ندارم :|
تا حالا تو نامه هایی که برام زدن هیچ جا این مورد رو نگفته بودن! فقط گفته بودن مدرک شناسایی خودتون که نام پدر و مادر هردو توش خورده باشه...
حالا چی کار کنم؟؟
دوست عزیز مشکلی نداره اگر خودشون گفتن؛ همون شناسنامه خودتون هم کفایت می کنه در ضمن اصل تمام مدارک هم همراهتون باید باشه به همراه ترجمه.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - nahid.t - 2015-04-01

كسي راجبه فرم I -485 ميدونه برادرم من براي پدر و مادرم أقدام كرده Adjustment of Status (Form I-485)

Beneficiaries residing within the U.S. will need to file an I-485, and they can begin filling out that application immediately. (Although you cannot file the I-485 until both the I-130 petition is approved and a visa number becomes available.)حالا يه ايميل با متن بالا اومده كسي ميتونه منو راهنمايي كنه ؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ssprotest - 2015-04-01

(2015-04-01 ساعت 02:39)nahid.t نوشته:  كسي راجبه فرم I -485 ميدونه برادرم من براي پدر و مادرم أقدام كرده Adjustment of Status (Form I-485)

Beneficiaries residing within the U.S. will need to file an I-485, and they can begin filling out that application immediately. (Although you cannot file the I-485 until both the I-130 petition is approved and a visa number becomes available.)حالا يه ايميل با متن بالا اومده كسي ميتونه منو راهنمايي كنه ؟

دوست عزیز متنی که گذاشتید منظورش اینه: اگرچه برای پر کردن فرم i-485 باید منتظر تایید شدن فرم i-130 و موجود شدن ویزا باشید ولی در عین حال متقاضیانی که در داخل خاک آمریکا اقامت دارند لازم است که حتما فرم مذکور(i-485) رو تکمیل کنند و دیگر نیازی به صبر کردن برای تایید شدن i-130 و موجود شدن ویزا نیست پس می تونید فرم رو بلافاصله پر کنید.
از این نوشته این طور استنباط می شه که پدر یا مادر شما در حال حاضر در آمریکا اقامت دارند. اگر این طور هست که نوشته فوق شامل حالتون می شه. اگر نه که هیچ.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - nahid.t - 2015-04-01

دوست عزيز ممنون از پاسخ تون ، پدر و مادر من ايران هستند و برادرم حدود ٦ ماه پيش براشون أقدام كرده و تازه پرنده اشون اپرو شده منهم از اين تعجب كردم چون ظاهرا اين فرم براي إفرادي هست كه ميخواهند سيتيزن بشن در هر صورت از راهنمايي شما سپاسگزارم

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - shahram es - 2015-04-03

با سلام

دوستان عزیز آیا مدرک عدم سو پیشینه برای ارسال به NVC لازم است ؟

با سپاس

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ssprotest - 2015-04-04

(2015-04-03 ساعت 08:18)shahram es نوشته:  با سلام

دوستان عزیز آیا مدرک عدم سو پیشینه برای ارسال به NVC لازم است ؟

با سپاس

سلام. دوست عزیز NVC از شما عدم سو پیشینه نمی خواد. سفارت برای مصاحبه عدم سو پیشینه می خواد که اونا هم عدم سو پیشینه ایران رو قبول ندارن. پس لازم نیست.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - saman98 - 2015-04-04

دوستان این سو پیشینه رو فکر کنم تو برگه ما هم نوشته ما که به غیر از ایران جایی نبودیم البته دو بار سفر تفریحی به مدت 15 روز چند سال پیش ترکیه رفتیم الان باید چه کار کنیم ؟
و این که ما حواسمون نبود برای ترجمه مدارک به جای 2 تا یکی گرفتیم الان فقط یک کپی از همشون داریم یعنی اصلش دست nvc و سفارت هست یه کپی هم ما داریم قبول میکنن ؟
البته مدارک دیگه همه اصلش حاضره فقط مشکل همینه

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - montazerf4 - 2015-04-04

(2015-04-04 ساعت 11:51)saman98 نوشته:  دوستان این سو پیشینه رو فکر کنم تو برگه ما هم نوشته ما که به غیر از ایران جایی نبودیم البته دو بار سفر تفریحی به مدت 15 روز چند سال پیش ترکیه رفتیم الان باید چه کار کنیم ؟
و این که ما حواسمون نبود برای ترجمه مدارک به جای 2 تا یکی گرفتیم الان فقط یک کپی از همشون داریم یعنی اصلش دست nvc و سفارت هست یه کپی هم ما داریم قبول میکنن ؟
البته مدارک دیگه همه اصلش حاضره فقط مشکل همینه

اين سوال منم هست ٣سال پيش كه مدارك رو از ما خواستن ما همه رو داديم ترجمه رسمي كردن و كپي برابر اصلش رو الان يه نسخه دست خودمون داريم حالا لازمه دوباره بديم ترجمه يا همون كپي برابر اصلها رو ببريم كافيه؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - saman98 - 2015-04-04

دوست عزيز كپي برابر اصل ها رو هم من دادم براي ان وي سي فقط يه كپي دارم از همشون فكر كنم قبول كنن چون ترجمه و برابر اصل رو كه دارن !! و همين طور تمام اصل مدارك رو كه با خودم ميبرم و بهشون توضيح ميدم كه اين طور شده فكر نكنم مشكلي پيش يياد

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - babak.n - 2015-04-06

دوستان عزیز
در پرکردن فرم DS-260 یک سوال بود با این مضمون ( تغریبی ) که : آیا شما واکسیناسیونی که برای آمر یکا مورد قبول هست انجام دادید یا نه .
اگر بله رو انتخاب کنم که هیچ - اگر خیر، کادری باز میشه که میگه توضیح بدبد.
من بله رو انتخاب کردم که امیدوارم درست باشه
و منظور از permanent address چیه ؟!