مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mostafa2017 - 2017-03-23

من این خبر رو نصفه شب دیشب دوباره تو خواب و بیداری خوندم. گذاشتم امشب براتون با تفسیرات مربوطه پست کنم. همچنین، بر طبق چیزی که من مطالعه کردم تاکنون، به نوعی این دستور "از بین رفته" دیگه حساب میشه. به نوعی، جنگ اکنون دولت هم سر "شوآف" و نوعی آبروداری هست. حالا اگه تو این مسیر پیروز شدند، که حالشو میبرند. اگه هم شکست خوردند که حداقل به طرفداراش میگن سعی خودشونو کردند و دادگاه رو محکوم میکنند. در هر صورت از ته قلبم امیدوارم این ماجرا ختم به خیر بشه و آنچه صلاح و تقدیر هست انجام بشه (حقیقت رو بخواید، دل من روشنه).

حقیقت امر اینه که،بچه های لاتاری (به خاطر محدودیت ارائه ویزا تا سپتامبر) در خط اول ضربه این حکم هستند. بعد اون دوستانی که برای تحصیل اقدام کردند (شروع ترم تحصیلی). البته که دوستانی که خانوادگی هم اقدام کردند (چه نامزدی، ازدواج و یا فامیل درجه یک) ضربه هم خواهند خورد. اما حداقل، آنها محدودیت زمان ندارند (هرچند یک روز دور بودن از عزیزان هم دردآور هست و قابل درک). پس حالا که همه در یک کشتی هستیم، فقط صندلی محل نشستنمون فرق میکنه، بیایید باهم دعا (انرژی مثبت، یا هرچیزی که شما دوست دارین اسمشو بذارین) کنیم. مثبت، مثبت، مثبت فکر کنیم و سال دیگه خودمونو در کشور آرزوها تصور کنیم.

این قضیه دستور اجرایی 2 و دادگاه استیناف اون هم کمی پیچیده شد. تا جایی که تونستم سعی کردم بر اساس منابع موجود این قضیه رو ترجمه و ساده بیان کنم. اگه کم و کاستی بود به بزرگواری خودتون ببخشید:

داستان اول، درخواست دولت از دادگاه برای تسریع در بازنگری حکم:

1- دولت از دادگاه خواستار برگزاری جلسه "بازنگری اضطراری (مدت زمان کوتاه)" و "بررسی کامل دستور (مدت زمان طولانی)" همزمان شده. امری که عجیبه ، چون همزمان انجام هر دو امکان پذیر نیست.
2- در 17 مارچ دولت دادخواست استیناف رو به دادگاه ناحیه 4 ارائه کرد. بر طبق رای دادگاه 26 آپریل تاریخی بود که دادگاه استیناف شرع میشد. بر این اساس، رسیدگی کامل به این دستور تا اوایل ماه جون ممکن بود طول بکشه. دیروز، دولت از دادگاه خواست که این پروسه رو سریعتر انجام بده و تا 5 آپریل جلسه دادگاه برگزار بشه. بعد دریافت درخواست دولت، دادگاه از وکلای شاکی خواست که تا پایان روز چهارشنبه به این درخواست دولت پاسخ بدهند (پاسخ کامل وکلا در پایان همین نوشته).
3-  وکلا پاسخ دادند و گفتند که با تغییر جزئی در تاریخ دادگاه موافق هستند، اما نه با تاریخ و روشی که دولت تعیین کرده.
4- مشخصه که استراتژی دولت اینه که دستور 2 رو به حوزه 4 ببره تا حوزه 9 که در اونجا قضات دستور اجرایی 1 به ضرر دولت رای صادر کردند. ولی از اونجایی که رای قاضی هاوایی هم شامل پناهجویان میشه و هم مهاجران (تا جایی که این دستور باقی هست)، بعیده حتا دستور قاضی ناحیه 4 بتونه این حکم رو بشکنه.
5- یعنی، حتا اگه قاضی ناحیه 4 به نفع دولت هم رای صادر کنه، باز دولت نمیتونه دستور اجرایی 2 رو ادامه بده (به خاطر دستور قاضی هاوایی). اما اگه موفق هم بشه، اون وقته که شرایط فرق میکنه و ممکنه باعث درگیری حقوقی ناحیه 4 و ناحیه 9 بشه که در اینصورت دادگاه عالی در نهایت تصمیم خواهد گرفت.

منبع - درخواست دولت از دادگاه برای تسریع دادرسی

داستان دوم، پاسخ وکلای شکات به دادگاه در پاسخ به درخواست دولت برای تسریع در بازنگری حکم:

1-  وکلا گفتند چون 8 روز طول کشید تا دولت دادخواست خودشو به دادگاه ارائه داد، آنها هم همین زمان رو برای پاسخ گویی به دولت نیاز دارند. پس، به خاطر تداخل آخر هفته وکلا پاسخ خودشونو در دوشنبه 3 آپریل به دادگاه ارائه خواهند کرد.
2-  با برخی تغییرات در پیشنهاد دولت، وکلا تاریخ های ذیل رو به دادگاه پیشنهاد دادند:
• شروع دستور - جمعه 24 مارچ (شبیه تاریخ درخواست شده توسط دولت)
• پاسخ وکلا به دادگاه - دوشنبه 3 آپریل (تاریخ پیشنهادی دولت جمعه 31 مارچ بود)
• پاسخ دولت به دادگاه - چهارشنبه 5 آپریل ( شبیه تاریخ درخواست شده توسط دولت)

3-  وکلا گفتند که درخواست دولت غیر منطقی و غیر ضروری هستش. اگه دولت ادله ای داره که میتونه ثابت کنه پروسه دادرسی به دولت ضربه میزنه باید اون شواهد رو به دادگاه ارائه بده. (پروسه ای که به طور معمول 84 روز طول میکشه ، دولت خواهان برگزاری اون در 19 روز است). وکلا گفتند، کل این زمان برای این داده شده تا دو طرف درگیر در این مدت با آرامش به ادله خودشون برسند و سپس اون رو به دادگاه ارائه بدهند.
4-  وکلا ادعا کردند که درخواست تسریع در اعاده دادرسی غیر از اینکه غیر ضروری و غیر منطقی هست، باعث شده آنها مدت زمان لازم رو نداشته باشند تا بتوانند به ادعاهای دولت پاسخ بدهند.
5-  دولت دلیلی ارائه نکرده است که چرا باید این پروسه سریعتر برگزار شود، حتا اگر به گفته آنها به خاطر امنیت ملی باشد، تاکنون دلیلی برای برگزاری سریع دادگاه در 5 آپریل و یا پروسه معمول دادگاه در 9 جون ارائه نکرده است.
6-  در واقع بعد از برگزاری دادگاه در بخش 9 (دستور اجرایی 1) تاکنون همچنین دلیلی از طرف دولت به دادگاه ارائه نشده است.
7- همانطور که دولت هم گفته است، دستور دادگاه واشنگتن سریع و خلاصه بوده است. این درحالی است که بعد از رد شدن دستور اجرایی 1، حدود یک ماه طول کشید تا دولت دستور اجرایی 2 رو ارائه بده (حتا ارائه اون رو به تاخیر انداختند تا اثر بدی روی سخنرانی رئیس جمهور در کنگره نداشته باشه). علاوه بر این، بعد رای دادگاه در 16 مارچ، حدود یک هفته طول کشید تا دولت درخواست کامل تجدید نظرشو به دادگاه ارائه بده. این شواهد دال بر این امر هستند که دلایل دولت برای دادرسی سریع به این دستور، غیر منطقی و غیر حقوقی است.
8- حتا اقامه دلیل دولت در دادگاه هاوایی هم به خاطر همین دلایل رد شد. وقتی دستور اجرایی 1 در دادگاه واشنگتن (فوریه) رد شد، دولت سریع درخواست استیناف کرد (هرچند آن هم رد شد)، درحالی که هنوز، دولت برای دادگاه هاوایی (دستور اجرایی 2) درخواست دادگاه استیناف نکرده است. در مقابل، آنها قبول کردند که رای دادگاه هاوایی ادامه پیدا کنه و در تاریخ 29 مارچ دادگاه آماده شنیدن دفاعیات دو طرف بشه. بر خلاف ادعای مطرح شده توسط دولت، این موارد نشون میده دولت همچین عجله ای هم ندارد.
9-  بر اساس این شواهد، وکلا مخالف برگزاری سریع دادگاه استیناف هستند. ولی با این حال، وکلا مخالف تسریع در برگزاری دادگاه به شرطی که بتوانند ادله خودشونو در زمان مود نیاز جمع آوری کنند نیستند.
10- وکلا تاریخ ذیل رو به دولت در 21 مارچ ارائه دادند و هم اکنون هم دادگاه رو از اون مطلع میکنند:
• دفاعیات دولت – 12 آپریل
• دفاعیات وکلا – 10 می
• دادگاه – 17 می

11- وکلا اعتقاد دارند این مدت زمان کافی است تا هم دولت و هم وکلا به جمع آوری ادله خودشون بپردازند و همچنین دادگاه بتواند به طور کامل دستور اجرایی 2 را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

منبع - پاسخ وکلا به دادگاه

پ.ن-1: به نظر من باید منتظر پاسخ دولت و دادگاه بود تا نتیجه این پاسکاری تاریخها معلوم بشه.
پ.ن-2: این خلاصه ای از 12 و اندی صفحه متن شکات و دادگاه و خبر مربوطه بود. برخی لغات واقعن تفسیر متن حقوقیشون سخت بود. کلی گوگل کردم تا معنی حقوقی برخی کلمات رو متوجه بشم. اگه دوستان جایی رو پیدا کردند اشتباه ترجمه شده، به حساب ضعف بنده در ترجمه و تفسیر متن قانونی بگذارند (خوشحال هم میشم اشتباه منو تصحیح کنند).

انرژی مثبت یادتون نره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - ملیس - 2017-03-23

(2017-03-23 ساعت 16:44)vanima نوشته:  
(2017-03-23 ساعت 05:44)ملیس نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 19:56)vanima نوشته:  دوستاي عزيز سفارت ارمنستان براي ماه اپريل وقتاش و باز كرد گفتم اگه كسي ميخواد وقت بگيره

خیلی ممنون از این خبر. اگر بدونید چقدر منتظر بودم.
اگر ممکنه لطفا لینک صفحه وقت های سفارت را بگذارید...نتونستم پیدا کنم

وقت من برای فوریه بود که کنسل شد. هرکاری میکنم نمی تونم از سایت USVISA تاریخ مصاحبه را تغییر بدم. لطفا در این مورد کمکک کنید.

بی نهایت ممنون

عزيزم من  رفتم تو سايت usvisa بعدش اونجا كه نوشته ورود به سيستم اسم كاربري و اينارو دادم رفتم تو بعد اونجا كه زده وقت سفارت زدم تقويمش باز شد ديدم چند روز تو اپريل باز شده .... اخه لينك مستقيم نداره عزيزم ... شايد اشتباه ميزني اطلاعاتتون و Sad

تشکر فراوان از راهنمایی تون

من هم دقیقا همون میسر را که اشاره کردید میرم.در سایت usvisa مشخصات اسم کاربری و غیره را وارد میکنم. قمستی که نوشتهappointment و تاریخ مصاحبه کنسل شده را نشان میدهد ، هر چقدر روی ان کلیک میکنم به هیچ صفحه دیگری منتقل نمی شه.

یک ماه هست که این مشگل را دارم . دارم دیونه میشم.
پیام شما و راهنمایی تون یک دنیا ارزش داشت.
فکر میکنید با سفارت تماس بگیرم و این مشگل را بگم؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - vanima - 2017-03-23

(2017-03-23 ساعت 17:27)ملیس نوشته:  
(2017-03-23 ساعت 16:44)vanima نوشته:  
(2017-03-23 ساعت 05:44)ملیس نوشته:  خیلی ممنون از این خبر. اگر بدونید چقدر منتظر بودم.
اگر ممکنه لطفا لینک صفحه وقت های سفارت را بگذارید...نتونستم پیدا کنم

وقت من برای فوریه بود که کنسل شد. هرکاری میکنم نمی تونم از سایت USVISA تاریخ مصاحبه را تغییر بدم. لطفا در این مورد کمکک کنید.

بی نهایت ممنون

عزيزم من  رفتم تو سايت usvisa بعدش اونجا كه نوشته ورود به سيستم اسم كاربري و اينارو دادم رفتم تو بعد اونجا كه زده وقت سفارت زدم تقويمش باز شد ديدم چند روز تو اپريل باز شده .... اخه لينك مستقيم نداره عزيزم ... شايد اشتباه ميزني اطلاعاتتون و Sad

من هم دقیقا همون میسر را که اشاره کردید میرم.در سایت  usvisa مشخصات اسم کاربری و غیره را وارد میکنم.  قمستی که نوشتهappointment و تاریخ مصاحبه کنسل شده را نشان میدهد ، هر چقدر روی ان کلیک میکنم به هیچ صفحه دیگری منتقل نمی شه.

قطعا بي تأثير نيست شايد أصلا خودشون وقت دادن به نظرم مشكلتون و بگين و بخواين كه بهتون وقت بدن .... خوبي سايت ارمنستان اينه كه زود جواب ميده... الان إيميل بزنيد كه تا فردا جواب بده و اگه به اميد خدا واسه هفته بعد وقت دادن از شنبه و يكشنبه استفاده كنيد خودتون و برسونيد..... يه خورده تو دست و بالشون هي بايد بچرخين( ببخشيد ولي خود منم سمج بازي دراردن تا خودشون وقت دادن) اگه إيميل و نداشتين بكين بفرستم

این مقاله رویترز شاید دلیل تاخیر کارنت شدن ماه قبل و تاخیر این ماه و همچنین کمتر صادر شدن پروسه ویزا رو توجیه کنه (شاید و نه حتمن، چون دستور الان معلق شده). طبق این مقاله، پیروی دستور اجرایی 2، وزارت امور خارجه یک سری دستور العمل به وزارت خونه ها در 15 و 17 مارچ فرستاده درباره سختگیری بیشتر. طبق گفته مقاله، چند بار این دستور صادر و بعد متوقف شد (به خاطر حکم دادگاه). در حال حاضر هم دستور تا قضیه دستور اجرایی 2 مشخص بشه معلق شده. اما، اگه دستور اجرایی 2 محقق بشه قراره مصاحبه شوندگان فرمهای جدیدی رو پر کنند و به سوالات جدیدی پاسخ بدهند شبیه:

1- کجا زندگی، کار و مسافرت کرده در 15 سال گذشته؟
2- تمام شماره پاسپورت (پاسپورت) ها، شماره تلفن ها، آدرس ایمیل و شبکه های اجتماعی خودشو در 5 سال گذشته به سفارت ارائه بده.

در 17 مارچ وزارت امور خارجه این پروسه روبه خاطر حکم دادگاه کنسل کرد. هرچند هر دو حزب موافق چک کردن شبکه های اجتماعی افرادی هستند که متمایل به دریافت ویزا هستند اما برخی کارشناسان هشدار دادند که این روش تاخیر طولانی در پروسه چک و صدور ویزا ایجاد میکنه. چرا که هزاران شبکه اجتماعی وجود داره و چک کردن همه آنها هم بسیار زمان بر هستش.

از سفارت خونه ها خواسته شده (بود) که تعداد صدور ویزای روزانه رو کاهش بدهند (فکر میکنم منظور در همان دستور 15 و 17 مارچ هستش). امری که باعث زیاد شدن مصاحبه های انجام نشده خواهد شد.

منبع

انرژی مثبت یادتون نره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - ملیس - 2017-03-23

(2017-03-23 ساعت 17:51)vanima نوشته:  
(2017-03-23 ساعت 17:27)ملیس نوشته:  
(2017-03-23 ساعت 16:44)vanima نوشته:  عزيزم من  رفتم تو سايت usvisa بعدش اونجا كه نوشته ورود به سيستم اسم كاربري و اينارو دادم رفتم تو بعد اونجا كه زده وقت سفارت زدم تقويمش باز شد ديدم چند روز تو اپريل باز شده .... اخه لينك مستقيم نداره عزيزم ... شايد اشتباه ميزني اطلاعاتتون و Sad

من هم دقیقا همون میسر را که اشاره کردید میرم.در سایت  usvisa مشخصات اسم کاربری و غیره را وارد میکنم.  قمستی که نوشتهappointment و تاریخ مصاحبه کنسل شده را نشان میدهد ، هر چقدر روی ان کلیک میکنم به هیچ صفحه دیگری منتقل نمی شه.

قطعا بي تأثير نيست شايد أصلا خودشون وقت دادن به نظرم مشكلتون و بگين و بخواين كه بهتون وقت بدن .... خوبي سايت ارمنستان اينه كه زود جواب ميده... الان إيميل بزنيد كه تا فردا جواب بده و اگه به اميد خدا واسه هفته بعد وقت دادن از شنبه و يكشنبه استفاده كنيد خودتون و برسونيد..... يه خورده تو دست و بالشون هي بايد بچرخين( ببخشيد ولي خود منم سمج بازي دراردن تا خودشون وقت دادن) اگه إيميل و نداشتين بكين بفرستم

ایمیل سفارت را دارم. حتما مکاتبه میکنم.
برای شما ارزوی بهترین ها را در مسیر مهاجرت تون دارم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-03-23

با تشكر فراوان از تعهد آقاي مصطفي به اطلاع رساني دوستان مهاجرسرايي
دقت شما در منابع واقعا قابل تحسينه
ظاهرا با تعليق حكم، هنوز سفارتها و كي سي سي خودشونو جمع و جور نكردن و حتا اگر دستور اجرايي رضايت بده اونها به اين زودي ها قصد رضايت دادن ندارن!!!
متاسفانه اين ماجرا براي دوستان لاتاري به خاطر end point داره گرون تموم ميشه...به نظر ميرسه سفارتها بدشون نمياد سوژه اي براي كمتر كار كردن داشته باشن و حالا چه بهتر كه خود دولت اين بهانه رو دستشون داده...
فقط يه سوال تا الان طبق متن مفصلي كه به اشتراك گذاشتيد دادگاه استيناف چهارم قراره ١٧ مي باشه يا ٩ جون؟

(2017-03-23 ساعت 19:28)arezoo dream نوشته:  با تشكر فراوان از تعهد آقاي مصطفي به اطلاع رساني دوستان مهاجرسرايي
دقت شما در منابع واقعا قابل تحسينه
ظاهرا با تعليق حكم، هنوز سفارتها و كي سي سي خودشونو جمع و جور نكردن و حتا اگر دستور اجرايي رضايت بده اونها به اين زودي ها قصد رضايت دادن ندارن!!!
متاسفانه اين ماجرا براي دوستان لاتاري به خاطر end point داره گرون تموم ميشه...به نظر ميرسه سفارتها بدشون نمياد سوژه اي براي كمتر كار كردن داشته باشن و حالا چه بهتر كه خود دولت اين بهانه رو دستشون داده...
فقط يه سوال تا الان طبق متن مفصلي كه به اشتراك گذاشتيد دادگاه استيناف چهارم قراره ١٧ مي باشه يا ٩ جون؟

خواهش میکنم. در مورد سوالتون به نظرم باید منتظر نظر دادگاه بود. راستش خودمم در حال حاضر نمیدونم. احتمال زیاد تا فردا این موقع مشخص میشه. چون یکی از جلسات مختصر گفته شده بود 24 مارچ قراره انجام بشه. امیدوارم تا فردا خبر خوبی رو بشنویم. وکلا هم دو سری تاریخ مشخص کردند. احتمال زیاد اینجا دیگه باید دادگاه تصمیم بگیره (فکر میکنم).

در مورد سفارت و تاخیر، خودم فکر میکنم این تاخیرها مقداری اعمال شد و بعد تعلیق حکم جلوی اون گرفته شد. سفارتها هم تا الان طبق روایات دوستان، همکاری مناسبی رو با مراجعه کنندگان داشتند و فکر نمیکنم سر خود کاری رو انجام بدهند. امیدوارم زودتر هم نامه های دوم بیاد تا این نگرانی هم کمتر بشه. نمیدونم چرا ولی بر خلاف روزهای اول، خود من بیشتر دلم روشنه که این قضیه ختم به خیر خواهد شد. فقط دوستان برای بچه های لاتاری هم دعا کنند (به خاطر محدودیت صدور ویزا) تا ترکش این جریان از کنار ما عبور کنه (سو استفاده از فرصت برای دعا برای بچه های لاتاری).

انرژی مثبت یادتون نره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - bhb32 - 2017-03-23

آقا مصطفي درخصوص متن خبري كه گذاشته بودن راحع به استعفا رئيس جمهور نظري نداريد؟؟

(2017-03-23 ساعت 20:05)bhb32 نوشته:  آقا مصطفي درخصوص متن خبري كه گذاشته بودن راحع به استعفا رئيس جمهور نظري نداريد؟؟

راستش خبری که فقط محدود بهش پرداخته بشه نمیشه زیاد روش مانور داد. منظور اینکه اگه جدی الان خبری بود باقی خبرگزاریها از همچین خبری به راحتی گذر نمیکردند. در هر صورت مدارک بر ضد ترامپ در مورد ارتباطش با روسیه مثل اینکه روز به روز بیشتر داره میشه. باید منتظر ماند و دید.

انرژی مثبت یادتون نره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-03-23

البته نامه دعوت ارتباطی به حکم دوم نداره ...

چون در حکم دوم ، جریان مصاحبه برقرار بود و فقط از لغو صدور ویزا صحبت شده ...

اگر میخواستن نامه ندن ، قطعا در ویزا بولتن کارنت نمیکردن .

مثل اینکه در حال تنظیم یه زمانبندی مناسب برای کیس ها هستند .

تا هفته بعد ، ارسال نامه ها شروع میشه ...

از اجرا شدن مجدد حکم دوم هم ، هنوز جایی به طور جدی صحبت نکردن ...

قضیه این حکم ها کلا تموم شد رفت پی کارش ... فقط الان برید یکم زبان بخونید . همین

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-03-23

ظاهرا طبق واشنگتن پست قرار بوده دادگاه توي ماه جون برگزار بشه كه دولت درخواست داده زودتر باشه، اكثر تحليل گرها معتقدن ماجرا به دادگاه عالي كشيده ميشه و گفتن رييس جمهور اين اتوريتي رو داره كه قوانين مهاجرت رو وضع كنه و احتمال بردنش توي دادگاه عالي هست( البته دقت كنيد چه پرزيدنتي و چه سوابقي در كمپين هاي تبليغاتي و رسوليي هاي ارتباط اطرافيانش با روسيه).
چيزي كه به نظر من عجيب و ناراحت كننده س اينه كه اكثر مقالات خبرگزاريهاي معتبر الان راي دادگاهو چهار به چهار ميدونن و با اومدن گورساچ ٥ به ٤!!!
حتا تاحالا يه مقاله خلاف اين نديدم!!!
يعني توي يه كشور جهان اول بايد از نظر بهترين مفسرها راي دادگاه سياسي، حزبي و پيشاپيش خونده بشه؟؟؟!!!
يعني قاضي نهم ميتونه بياد و بالانس حال حاضر ديدكاه به قانون اساسي و constitution امريكا رو به هم بزنه!!!
يعني تا به حال چنين پيشينه ي قضاوتي در تاريخشون از قضاتشون داشتن؟؟!!

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - marco250 - 2017-03-23

(2017-03-23 ساعت 01:08)Mrs.sara نوشته:  
(2017-03-21 ساعت 04:13)rahbar نوشته:  خداییش قدر عید که شاید آخرینش تو ایران باشه را بدونید و از زندگی کم دغدغه ایران لذت ببرید. آمریکا یا از بیکاری و تنهایی و بی برنامگی خل چل میشید یا زمانیکه کردنهای این زردک دلم براتون میسوزه... ماها که بی دردسر امدیم اینطور تخلیه انرژی شدیم به شماها از الان چه استرس الکی وارد کردن. ... سال نوتونم مبارک.
نمیدونم شما چه مدلی زندگی میکنید ، اما خداوند برکت بده به آمریکا ، به محض ورودم برخوردی عالی و خوب دیدم در فرودگاه و پنج دقیقه ای کارهام انجام شد و دو روز بعد ورودم به آمریکا مشغول به کار آشپزی خودم شدم .  خوبم ازم استقبال کردند آمریکایی ها .
مردم خیلی صادقتر و مهربونتر از ایرانن . من واقعن راضی هستم . برای کسی که تن پرور و مفت خور باشه ایران عالیه ، اما برای ماهایی که یاد گرفتیم چهار روز کار کنیم و سه روز استراحت ، آمریکا عالیه .
قیمت خوراکی و لوازم مسکن عالیه . همسرم خونه ساخته برای همین کرایه خونه نمیدیم . اونقده هم جاهای دیدنی داره که کسی حوصله اش سر نره . اینجا هر کسی سرش به زندگی خودش گرمه . امنیت و رفاه و امکانات عالیه . سیستم بانکی عالیه . عمرن قابل مقایسه با ایران نیست .
در محیط کار ، درست رفتار کنی و درست کار کنید عمرن به مشکل برنمیخورید .
پیشنهاد من اینه مثل من از ایرانی ها واقعا دوری کنید .
ما اینجا با هیچ خانواده ایرانیی در ارتباط نیستیم برای همین زندگی آرامی داریم ، زیرا ایرانی ها عادت دارن دماغشون در زندگی دیگران فرو کنن یا آیه یاس بخونن و ته دلتون خالی کنن .
از چک حقوقتون مثل ایران ، بیمه و ... کسر میشه و بس ، مگر اینکه با کارت اعتباری خرید کرده باشید و بدهی بانکی داشته باشید که مثل ایران از حقوقتون کسر میشه و طبیعیه .
فقط به حرفهای ایرانهای اینور گوش ندید زیرا چشم دیدن موفقیت دیگران رو ندارن و عادت به نالیدن دارن .
امیدوارم هرجای دنیا هستید دلتون آرام باشه .

امیدوارم دیدگاه ۲ هفته ای شما نسبت به این کشور تا آخر همینجور مثبت بمونه.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mosa10dei - 2017-03-23

(2017-03-23 ساعت 20:44)arezoo dream نوشته:  ظاهرا طبق واشنگتن پست قرار بوده دادگاه توي ماه جون برگزار بشه كه دولت درخواست داده زودتر باشه، اكثر تحليل گرها معتقدن ماجرا به دادگاه عالي كشيده ميشه و گفتن رييس جمهور اين اتوريتي رو داره كه قوانين مهاجرت رو وضع كنه و احتمال بردنش توي دادگاه عالي هست( البته دقت كنيد چه پرزيدنتي و چه سوابقي در كمپين هاي تبليغاتي و رسوليي هاي ارتباط اطرافيانش با روسيه).
چيزي كه به نظر من عجيب و ناراحت كننده س اينه كه اكثر مقالات خبرگزاريهاي معتبر الان راي دادگاهو چهار به چهار ميدونن و با اومدن گورساچ ٥ به ٤!!!
حتا تاحالا يه مقاله خلاف اين نديدم!!!
يعني توي يه كشور جهان اول بايد از نظر بهترين مفسرها راي دادگاه سياسي، حزبي و پيشاپيش خونده بشه؟؟؟!!!
يعني قاضي نهم ميتونه بياد و بالانس حال حاضر ديدكاه به قانون اساسي و constitution امريكا رو به هم بزنه!!!
يعني تا به حال چنين پيشينه ي قضاوتي در تاريخشون از قضاتشون داشتن؟؟!!

حرف آخر رو دیوان عالی می زنه. روی کاغذ هم فعلا چهار به چهارن و کافیه صرفا یک نفر رای متفاوت بده تا نتیجه تغییر کنه.
ضمنا رییس جمهور نمی تونه قانونی در مورد مهاجرت وضع کنه و کنگره به عنوان قوه ی مقننه توان تغییر قانون رو داره. دولت می تونه لایحه بده و از کنگره بخاد تصویبش کنه.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - yami - 2017-03-24

(2017-03-23 ساعت 20:49)marco250 نوشته:  
(2017-03-23 ساعت 01:08)Mrs.sara نوشته:  
(2017-03-21 ساعت 04:13)rahbar نوشته:  خداییش قدر عید که شاید آخرینش تو ایران باشه را بدونید و از زندگی کم دغدغه ایران لذت ببرید. آمریکا یا از بیکاری و تنهایی و بی برنامگی خل چل میشید یا زمانیکه کردنهای این زردک دلم براتون میسوزه... ماها که بی دردسر امدیم اینطور تخلیه انرژی شدیم به شماها از الان چه استرس الکی وارد کردن. ... سال نوتونم مبارک.
نمیدونم شما چه مدلی زندگی میکنید ، اما خداوند برکت بده به آمریکا ، به محض ورودم برخوردی عالی و خوب دیدم در فرودگاه و پنج دقیقه ای کارهام انجام شد و دو روز بعد ورودم به آمریکا مشغول به کار آشپزی خودم شدم .  خوبم ازم استقبال کردند آمریکایی ها .
مردم خیلی صادقتر و مهربونتر از ایرانن . من واقعن راضی هستم . برای کسی که تن پرور و مفت خور باشه ایران عالیه ، اما برای ماهایی که یاد گرفتیم چهار روز کار کنیم و سه روز استراحت ، آمریکا عالیه .
قیمت خوراکی و لوازم مسکن عالیه . همسرم خونه ساخته برای همین کرایه خونه نمیدیم . اونقده هم جاهای دیدنی داره که کسی حوصله اش سر نره . اینجا هر کسی سرش به زندگی خودش گرمه . امنیت و رفاه و امکانات عالیه . سیستم بانکی عالیه . عمرن قابل مقایسه با ایران نیست .
در محیط کار ، درست رفتار کنی و درست کار کنید عمرن به مشکل برنمیخورید .
پیشنهاد من اینه مثل من از ایرانی ها واقعا دوری کنید .
ما اینجا با هیچ خانواده ایرانیی در ارتباط نیستیم برای همین زندگی آرامی داریم ، زیرا ایرانی ها عادت دارن دماغشون در زندگی دیگران فرو کنن یا آیه یاس بخونن و ته دلتون خالی کنن .
از چک حقوقتون مثل ایران ، بیمه و ... کسر میشه و بس ، مگر اینکه با کارت اعتباری خرید کرده باشید و بدهی بانکی داشته باشید که مثل ایران از حقوقتون کسر میشه و طبیعیه .
فقط به حرفهای ایرانهای اینور گوش ندید زیرا چشم دیدن موفقیت دیگران رو ندارن و عادت به نالیدن دارن .
امیدوارم هرجای دنیا هستید دلتون آرام باشه .

امیدوارم دیدگاه ۲ هفته ای شما نسبت به این کشور تا آخر همینجور مثبت بمونه.

مارکو جان، ایشون خانم جوانی هستند (همین بتنهایی ۸۶/۳۴% احساس خوشبختی در مهاجرین جدید رو شامل میشه!!) که نه خرج زندگی رو دوششونه و نه اجاره خانه میدن و نه دنبال شغل بخصوصی بودند که کفاف مخارجشون رو بده و از روی علاقه ازاد بودند که بدون توجه به درامد و مخارج زندگی یک چیزی رو انتخاب کنند.
شرایط ایشون رو نمیشه با یک مرد جوان که در لس انجلس روزی نزدیک چهارده ساعت خودشو میکشه تا بزور خرج رندگی و اجاره اش رو با حقوق ساعتی ده دلار در بیاره مقایسه کرد.
من هم تازه که امده بودم دقیقا شرایطم اینگونه بود (به استثنای اینکه مذکر هستم!!) و خداییش خیلی هم خوشحال بودم. اینگونه راحت زندگی کردن در امریکا لذتی داره که خدا قسمت همه بکنه، امین.
اما در مورد قسمت اخر پیامشان من کمی نا امید شدم... من بعد شش سال هنوز از پیدا کردن یک دوست ایرانی خوب نا امید نشدم. برای همینم احتمالا کماکان مهاجرسرا هستم و از هر فرصتی برای آشنایی با ایرانیهایی که فکر میکنم مناسب هم هستیم استفاده میکنم. با این اپیدمی هموطن گریزی (بهر دلیل و توجیهی) (که سالهاست تا حد فامیل گریزی و همسرگریزی هم رسیده) ترامپ که سهله، ابدارچی ترامپ هم لزومی به محترم شمردن ایرانی ها نخواهد دید.
وقتی خود ما ایرانیها بعد از دو هفته زندگی در آمریکا به این نتیجه برسیم که ایرانی ارزش دوستی ندارد (باز بهر دلیل و توجیه منطقی و یا غیرمنطقی) باید منتظر باشیم که غیر ایرانی که سالهاست از نزدیک و دور با جامعه ایرانی در ارتباط است بصورت مادرزادی و by default کوچکترین احترامی به ما نگذارد.
نکته عجیبتر اینکه من متوجه شدم عده زیادی از ایرانیها این مسئله رو که ما بشدت از ایرانیهای دیگر دوری میکنیم رو با افتخار به دوستان و همکاران آمریکایشون میگن... چندین بار شده که آمریکاییها مخصوصا آمریکاییهایی که کالیفرنیا مدت کوتاهی بودن تا میفهمن من ایرانی هستم در چند دقیقه اول صحبت میپرسن راستی درگیری داخلی ایرانیها چیه؟ مورد نژادیه یا مذهبی؟
یک مثلی هست که میگه (دقیق یادم نیست البته) احترام امامزاده به متولی اش هست یا همچین چیزی...

ضمنا عید همه مبارک!!

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Pooya - 2017-03-24

به نظر میاد تاریخ 8 می یعنی اواسط اردیبهشت تاریخ دادگاه تجدید نظر حکم مریلند هست. به نظر من این حکم دیگه به اون صورت قابلیت اجرا نداره چون بر خلاف حکم قبلی که قاضی واشنگتن کامل لغو کرد تو این حکم فقط دوتا بند که قابلیت ضرر رساندن مستقیم داشتن لغو شد و در واقع الان اون بندهای مرتبط به دستور رییس جمهور که مربوط میشه به بررسی روند چک کردن پیشینه و اعمال دستورات جدید در حال اجراست و اگر خدایی نکرده حکم برگرده دوباره نمیشه دستور داد از اول 90 روز همه چیز تعلیق تا ما بررسی کنیم ببینیم چی به چیه چون الان طبق قانون دارن بررسی میکنن و این بند لغو نشده و کنتور 90 روز داره براش انداخته میشه . اتفاقی که ممکنه این وسط بیوفته اینه که یکدفعه دستور العمل های جدید به سفارت ها ابلاغ شه و مثلا فرم های مربوط به شبکه های اجتماعی و این چیزا اضافه شه اما تعلیق موقت و این حرفا دیگه معنی نداره.این نظر منه البته
لینک زمان دادگاه تجدید نظر هم اینجاست
https://www.buzzfeed.com/chrisgeidner/appeals-court-sets-may-8-arguments-in-travel-ban-case-out