مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Persischer - 2017-03-24

هذا الپُست کُلٌهم کل کل...
خیلی عجیبه که به یک ایرانی بگن از ایرانیا دوری کن و بهش برنخوره تازه بگه با ترامپ هم مخالفم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - fb2016 - 2017-03-24

به نظرم خيلي رو ميخواد شمايي كه تا چند روز پيش همه استرسا و نگرانياتونو ميوردين اينجا و همين اعضا بودن كه بهتون دلگرمي ميدادن،امروز مياين ميگين بايد از همين جماعت با هزارتا توهين دوري كرد
لطفا توهيناتو با همسرتون تنها بشينين انجام بدين و نياين اينجا بيان كنين چون ايرانياي اينجا همونايين كه ٤روز ديگه امريكان و به زعم شما ... هستن

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Sasa-t - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 11:35)ekhveh نوشته:  
(2017-03-24 ساعت 11:25)minaz00 نوشته:  
(2017-03-24 ساعت 06:16)ekhveh نوشته:  سلام دوست عزيزم
اين جور كه من از فرمايشات شما متوجه شدم منظورتونه اينكه روند بررسي پرونده هايي كه در مرحله چك هستن متوقف شده ؟درسته ؟

نه اصلا..منظور من این بود به طور خلاصه قانون جدید ترامپ میگفت 90 روز همه چیز متوقف شه تا ما بررسی کنیم ببینیم چی کمه چی زیاد برای صدور ویزا .
اما حالا اون 90 روز توقف اتفاق نیوفتاد اما بررسی اینکه چی کمه چی زیاد در حال اجراست و ممکنه دستورالعمل های جدید در این بین ابلاغ شه.

با توجه به اينكه در هفته هاي اخير تا جايي كه البته بنده مطالعه كردم وضعيت دوستانو كه در هيچ يك از كيس ها كساني كه در مرحله چك بودن هيچ تغييري نداشتن و ضمن اينكه امروز صبح جناب سپهر اعلام كردن كه گوياا دستور االعمل جديدي صادر شده براي روند صدور ويزاو بررسي پرونده ها به نظر مياد حرف شما كاملا صحيح باشه و كساني كه در مرحله چك هستن بايد بيشتز از اينا منتظر بمونن ولي در هر صورت فقط فقط اميدوارم كه پروندهها از حالت ركود در بياد و زودتر هر اقدامي كه لازمي انجام بشه بلاتكليفي نميزاره ادم درست فكر كنه

از قرار واقعا همینجوره... روند کلیرنس کاملا متوقف شده.. هیچ کس کلیر نمیشه.

ابنم به خبر جدید: http://www.reuters.com/article/us-usa-immigration-visas-exclusive-idUSKBN16U12X

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Sasa-t - 2017-03-24

دستور سختگیری های شدید (Extreme vetting) که به تمام سفارت خانه ها اعلام شده . بچه ها انگار به ظاهر فرمان مهاجرتی متوقف شده، دولت در بحث مهاجرت و سخت گیری ها داره کار خودشو انجام می ده.

لیست سختگیری های شدید سفارت ها:

- مسافرت های ۱۵ ساله اخیر فرد متقاضی ویزا

- اسم خواهر و برادر \ فرزند\ همسرهای قبلی فرد متقاضی ویزا

- ادرس های فرد متقاضی ویزا در ۱۵ سال اخیر

- شماره پاسپورت های قبلی فرد متقاضی ویزا

- شغل ها و فعالیت های قبلی فرد متقاضی ویزا (به همراه توضیح مختصر) در ۱۵ سال اخیر

- تمام شماره تلفن های قبلی فرد متقاضی ویزا در ۵ سال اخیر

- تمام آدرس های ایمیل، شبکه های اجتماعی فرد متقاضی ویزا در ۵ سال اخیر

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - rainyday - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 14:13)Sasa-t نوشته:  دستور سختگیری های شدید (Extreme vetting) که به تمام سفارت خانه ها اعلام شده . بچه ها انگار به ظاهر فرمان مهاجرتی متوقف شده، دولت در بحث مهاجرت و سخت گیری ها داره کار خودشو انجام می ده.

- شغل ها و فعالیت های قبلی فرد متقاضی ویزا (به همراه توضیح مختصر) در ۱۵ سال اخیر

- تمام شماره تلفن های قبلی فرد متقاضی ویزا  در ۵ سال اخیر

والا ما که مشکلی نداریم
اگه بخواددکل اطلاعات قوم و خویشمون رو هم میدیم فقط بیخیال بشه

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-03-24

خوب بررسي اينا چقدر طول ميكشهه؟؟؟!!!
اين بررسي ها فقط براي ٦ كشوره؟؟
تا حالا كه فقط ميخواستن سوابق يه نفرو چك كنن كليرنسشون بالاي ٦ ماه بود حالا ميخوان هفت جد و آباد آدما رو هم در بيارن...
با توجه به سخت شدن اين پروسه ها و تعداد كم كارمنداي سفارت معلوم نيست سرنوشت بچه هاي لاتاري كه ٦ ماه از مهلتش بيشتر باقي نيست چي ميشه!!!

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - V_B - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 14:13)Sasa-t نوشته:  دستور سختگیری های شدید (Extreme vetting) که به تمام سفارت خانه ها اعلام شده . بچه ها انگار به ظاهر فرمان مهاجرتی متوقف شده، دولت در بحث مهاجرت و سخت گیری ها داره کار خودشو انجام می ده.

- تمام شماره تلفن های قبلی فرد متقاضی ویزا  در ۵ سال اخیر

با سلام
تقریبا نمیمی از اطلاعاتی که در بالا ذکر شد در گذشته هم گرفته میشد. مثل محل زندگی و همسرو فرزندو....
به هرحال اگر قرار به اخذ اطلاعات بیشتری باشه باید در فرم های مربوطه مثله DS260 اعمال بشه. یعنی به سفارت مربوط نمیشه و اطلاعات لازم قبل از مصاحبه باید برای نهاد مربوطه ارسال شود.
از این گذشته من فکر نمیکنم این سخت گیری هایی که در بالا گفته شد تاثیری بر روند AP داشته باشه چون کلا بررسی AP خارج از مسولیت و اختیارات سفارت است.
البته اگر قرار باشه کار رو سخت تر کنن میتونند روند کلیرنس رو از طریق سازمان بررسی کننده طولانی تر کنند.
از ته دلم از خدا می خوام که این روزهای سخت تموم شه و همه ما ویزا بگیریم.
یه خواهشی هم دارم . لطفا لطفا لطفا بحث غیر مرتبط نکنید.
هر بار میام تو این تاپیک کلی چیزهای غیر مرتبط میخونم.
دوستانی که خودشون امریکا هستند لطفا به زندگی خودشون برسن اگر کسی هم خواست چیزی بگه بره تاپیک مربوطه.
با تشکر

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - bhb32 - 2017-03-24

من فكر ميكنم يارو ضايع شده
حالا اومده ميگه آي مردم حالا كه نذاشتن كارم رو انجام بدم در رابطه مهاجرها اين اقدامات رو كه ميتونم انجام بدم
فيها خالدونشون رو در ميارم
بعدشم پروسه كليرنس رو يكم بيشتر ميكنه
البته اميدوارم همين باشه و بيشتر از اين نباشه
و البته خود خدا هم يه رحمي به بچه هاي لاتاري بكنه
اميدشون نا اميد نشه

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Arashslm - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 04:24)armehraboon نوشته:  [

مارکو جان، ایشون خانم جوانی هستند (همین بتنهایی ۸۶/۳۴% احساس خوشبختی در مهاجرین جدید رو شامل میشه!!) که نه خرج زندگی رو دوششونه و نه اجاره خانه میدن و نه دنبال شغل بخصوصی بودند که کفاف مخارجشون رو بده و از روی علاقه ازاد بودند که بدون توجه به درامد و مخارج زندگی یک چیزی رو انتخاب کنند.
شرایط ایشون رو نمیشه با یک مرد جوان که در لس انجلس روزی نزدیک چهارده ساعت خودشو میکشه تا بزور خرج رندگی و اجاره اش رو با حقوق ساعتی ده دلار در بیاره مقایسه کرد.
من هم تازه که امده بودم دقیقا شرایطم اینگونه بود (به استثنای اینکه مذکر هستم!!) و خداییش خیلی هم خوشحال بودم. اینگونه راحت زندگی کردن در آمریکا لذتی داره که خدا قسمت همه بکنه، امین.
اما در مورد قسمت اخر پیامشان من کمی نا امید شدم... من بعد شش سال هنوز از پیدا کردن یک دوست ایرانی خوب نا امید نشدم. برای همینم احتمالا کماکان مهاجرسرا هستم و از هر فرصتی برای آشنایی با ایرانیهایی که فکر میکنم مناسب هم هستیم استفاده میکنم. با این اپیدمی هموطن گریزی (بهر دلیل و توجیهی) (که سالهاست تا حد فامیل گریزی و همسرگریزی هم رسیده) ترامپ که سهله، ابدارچی ترامپ هم لزومی به محترم شمردن ایرانی ها نخواهد دید.
وقتی خود ما ایرانیها بعد از دو هفته زندگی در آمریکا به این نتیجه برسیم که ایرانی ارزش دوستی ندارد (باز بهر دلیل و توجیه منطقی و یا غیرمنطقی) باید منتظر باشیم که غیر ایرانی که سالهاست از نزدیک و دور با جامعه ایرانی در ارتباط است بصورت مادرزادی و by default  کوچکترین احترامی به ما نگذارد.
نکته عجیبتر اینکه من متوجه شدم عده زیادی از ایرانیها این مسئله رو که ما بشدت از ایرانیهای دیگر دوری میکنیم رو با افتخار به دوستان و همکاران آمریکایشون میگن... چندین بار شده که آمریکاییها مخصوصا آمریکاییهایی که کالیفرنیا مدت کوتاهی بودن تا میفهمن من ایرانی هستم در چند دقیقه اول صحبت میپرسن راستی درگیری داخلی ایرانیها چیه؟  مورد نژادیه یا مذهبی؟
یک مثلی هست که میگه (دقیق یادم نیست البته) احترام امامزاده به متولی اش هست یا همچین چیزی...

ضمنا عید همه مبارک!!
[/quote]

من هم کاملا در مورد اپیدمی ایرانی گریزی یا شما موافقم...
اصولا ارتباط با بقیه فرمول نداره که حالا ایرانی خوب یا بد و ....

ما تو ایران هم مگه با 100 نفر دوست هستیم..هرکس که با ما علایق مشترک و .. داره باهاش مراوده داریم...

مسلمه ادم خوب و بد و ایرانی خوب و بد همه جا هست...اصلا نمیشه گفت که همه ایرانیها رو باید گذاشت کنار یا بر عکس به همشون باید دوست بود...
همین که ما بگیم همه بد هستن داریم شروع کار با عینک بد بینی میریم جلو..
صد در صد هست که هر کسی میخواد زندگی ادم رو بهم بزنه باید کنازش گداشت..
ولی توی این همه ایرانی حتما چند نفر خوب پیدا میشن..اینکه خوب خیلیها فکر میکنن تنها یک ایرانی خول تو آمریکا هست و اونهم خودشون
دور از واقعیته...

به قول خیلی از ایرانیهای مقیم خارج درسته ایرانیها فضول میتونن باشن و حسود ... ولی اگه تو شرایط سخت
که احتیاج به کمک دارید کسی دست شما رو بگیره همین ایرانی جماعت هست..الیته مظلق نمیخوام صحبت کنم.

امیدوارم همه دوستانی که اونجا هستن و یا میخوان برن با افرادی خیلی خوب و مثبت ارتباط داشته باشن
[/quote]

من هم با شما هم عقیده بودم تا اینکه اتفاقی برام افتاد و نظرم ۱۸۰ درجه تغییر کرد من تو این مدت دو سال نیمی که اینجا هستم به خیلی ها کمک کردم که چندتایی شون هم از همین جا بودن از قبیل گرفتن خونه و کار و خیلی چیز های دیگه اغلب دوستان تا وقتی باهات کار دارن حالتو می پرسن وقتی هم کارشون تموم شد دیگه خداحافظ تا یک جایی هم می بیننت شروع به نالیدن از کار و گرفتاری زیاد بعد که میری سری به سوشال مدیا مثل اینستاگرام و فیس بوک میزنی عکس هاشون رو در حال خوشگذرانی می بینی البته من بخیل نیستم امیدوارم هر چه بیشتر ولی آخه ناله و گریه چرا؟ به نظر من آدم اگه به طرف مقابلش هیچی نگه که سراغی ازش نگرفته سنگین تره.
من به خیلی ها کمک کردم و هیچ توقعی هم ندارم برای دل خودم بوده تو این مدتم فقط با ایرانی معاشرت کردم ولی الان دو ماهه نظرم عوض شده من در اثر یک حادثه استخوان سر بازو و کتفم شکست و بعد از این حادثه تک و تنها از خودم مرافبت کردم هیچکدوم از دوستان و فامیل هموطنم حالم رو هم نپرسیدن حتی اونایی که باهام کار داشتن و هر روز برای کاراشون بهم زنگ می زدن تماساشون باهام قطع شد من از کسی توقعی ندارم کاری برام انجام بده ولی حداقل آدما می تونن حال آدمو بپرسن به فامیلم زنگ زدم تبریک عید بگم جوابم رو نداده و براش پیغام گذاشتم دریغ از یک مسیج سال نو مبارکی خشک خالی.
در عوض تو این مدت دو تا خانواده مکزیکی یک خانواده ویتنامی(که ما ایرانی ها آدم هم حسابشون نمی کنیم ) یک خانواده آمریکایی و یک همکار آمریکایی که از طرفدارهای پر و پا قرص ترامپ هم هستن من رو خجالت زده کردن از کارشون مرخصی گرفتن من رو بردن دکتر و هزارتا کار دیگه که من صد بار بهشون گفتم لازم نیست ولی اصلاً توجه نمی کنن اون وقت هموطن من که با من تو یک خونه زندگی میکنه یکبار به من نگفته کمک نمی خوای تازه ظرف های غذاش رو هم میذاره که بشورم براش اونجاس که الان دو ماهه که میگم هموطن کیلویی چند؟؟!! فرهنگ ایرانی کیلویی چند؟؟؟!!!

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Ali--usa - 2017-03-24

دوستان خواهشاً از مباحث خارج از عنوان تاپيك بپرهيزيد
حداقل يك جا قوانين رو رعايت كنيد
تاپيك آزاد يا تاپيك هاي زندگي در بلاد كفر پست بزنيد و رضايت و يا عدم رضايتتون رو اعلام بفرماييد
خيالتون رو راحت كنم :
تمام دنيا هم بگن آمريكا بده من و امثال من ميخواييم بريم
خلاص
شما كه ايراني هستي بهتر ميدوني كه ايراني رو از هرچيزي حذر كني بيشتر ميره سمتش
بيخيال بابا

برسيم به بحث خودمون
اگر امروز تو كانال آقاي سپهر اعلام كردن كه روند صدور ويزا سختتر شده مطلب جديدي نيست ، من هم براي ايشون ٢ تا لينك رو فرستادم كه به اين موضوع اشاره داشت و ايشون هم قبول كرد و اطلاع رساني كرد تو كانال
روزي كه من و همسرم رفته بوديم مصاحبه با يك زوجي ماشين گرفته بوديم براي رفتن به ابوظبي و اتفاقاً از همون زوج كه ٢ تا شماره بعد از ما مصاحبه شدن رزومه خواسته بودن و نام كاربري و پسوورد صفحات اجتماعي و گفته بودن چندتا سوال طي يك ايميل ازتون پرشيده ميشه ، ولي از ما هيچ كدوم از اين موارد رو نخواستن
پس كيس به كيس موضوعات متفاوته
سربازي مرد اون زوج سپاه بود و حوزه كاري ايشون پزشكي
پس بيخود ذهنتون رو مشوش نكنيد و از عيدتون لذت ببريد.
مطمئن باشيد اگه نخوان كلير كنن يا مثلاً بخوان سختگيري كنن طبق يك اعلاميه رو سايت usvisa اعلام ميكنن.
نگران نباشيد و اميد داشته باشيد.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-03-24

یعنی این سخت گیری های جدید ، روی گرفتن ویزای یکضرب هم تاثیر داره ؟؟؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 15:29)Ali--usa نوشته:  دوستان خواهشاً از مباحث خارج از عنوان تاپيك بپرهيزيد
حداقل يك جا قوانين رو رعايت كنيد
تاپيك آزاد يا تاپيك هاي زندگي در بلاد كفر پست بزنيد و رضايت و يا عدم رضايتتون رو اعلام بفرماييد
خيالتون رو راحت كنم :
تمام دنيا هم بگن آمريكا بده من و امثال من ميخواييم بريم
خلاص
شما كه ايراني هستي بهتر ميدوني كه ايراني رو از هرچيزي حذر كني بيشتر ميره سمتش
بيخيال بابا

برسيم به بحث خودمون
اگر امروز تو كانال آقاي سپهر اعلام كردن كه روند صدور ويزا سختتر شده مطلب جديدي نيست ، من هم براي ايشون ٢ تا لينك رو فرستادم كه به اين موضوع اشاره داشت و ايشون هم قبول كرد و اطلاع رساني كرد تو كانال
روزي كه من و همسرم رفته بوديم مصاحبه با يك زوجي ماشين گرفته بوديم براي رفتن به ابوظبي و اتفاقاً از همون زوج كه ٢ تا شماره بعد از ما مصاحبه شدن رزومه خواسته بودن و نام كاربري و پسوورد صفحات اجتماعي و گفته بودن چندتا سوال طي يك ايميل ازتون پرشيده ميشه ، ولي از ما هيچ كدوم از اين موارد رو نخواستن
پس كيس به كيس موضوعات متفاوته
سربازي مرد اون زوج سپاه بود و حوزه كاري ايشون پزشكي
پس بيخود ذهنتون رو مشوش نكنيد و از عيدتون لذت ببريد.
مطمئن باشيد اگه نخوان كلير كنن يا مثلاً بخوان سختگيري كنن طبق يك اعلاميه رو سايت usvisa اعلام ميكنن.
نگران نباشيد و اميد داشته باشيد.
کاملا با صحبتهای شما بزرگوار موافقم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - raman_np - 2017-03-24

دوستان نمی دونم این پیام خوب هست یا نه ؟ منظورم اینکه فکر می کنید کسی کلیر نشده ! دوست من پزشکه و ششم فوریه در کنسولگری امریکا در دبی مصاحبه داشت و بعد از گذشا 43 روز کلیر شده و براش ایمیل اومده که ویزا امادست . البته ویزای مهاجرتی نیست . اگر روز مصاحبه رو اشتباه نگم ولی تقریبا مطمئن هستم . در ضمن می گفت که مصاحبش حدود سه دقیقه طول کشیده بوده و افیسر یه خانم مسن بوده که پرونده رو با دقت می خونده و چند تا سوال هم ازش پرسیده و تمام .

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-03-24

فقط اگه دوستی میتونه به kcc در رابطه با ارسال نامه دعوت ایمیلی بزنه ممنون میشم ...

بپرسه که نامه ها حداکثر تا چه زمانی ارسال خواهد شد . علت تاخیر هم پرسیده بشه .

ممنون

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - HamidHu - 2017-03-24

(2017-03-24 ساعت 18:57)farzadmohajer نوشته:  فقط اگه دوستی میتونه به kcc در رابطه با ارسال نامه دعوت ایمیلی بزنه ممنون میشم ...

بپرسه که نامه ها حداکثر تا چه زمانی ارسال خواهد شد . علت تاخیر  هم پرسیده بشه .

ممنون

Man chand tooz pish dobare tamas gereftam. Goftan ke hafteye akhre in mah bayad montazer bashim ke biad.