مهاجرسرا
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-159.html)
+--- انجمن: گام دوم - بررسی نتیجه لاتاری ویزای گوناگونی (DVLottery) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-162.html)
+--- موضوع: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری (/thread-7400.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Ramintn - 2017-05-08

(2017-05-08 ساعت 16:22)Sevin نوشته:  از دوستاني كه امسال انتخاب شدن اگر از تبريز هست بيان تا باهم اشنا بشيم

سلام از تبربز هستین؟
کیس نامبرتون در چه حدودیه؟

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Sevin - 2017-05-09

(2017-05-08 ساعت 23:46)Ramintn نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 16:22)Sevin نوشته:  از دوستاني كه امسال انتخاب شدن اگر از تبريز هست بيان تا باهم اشنا بشيم

سلام از تبربز هستین؟
کیس نامبرتون در چه حدودیه؟

تو رده ٥٠٠٠ شما چطور ؟ اگر خواستيد تو خصوصي ايدي تلگرامتون رو لطف كنيد تا صحبت كنيم

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - امیر 62 - 2017-05-09

(2017-05-08 ساعت 13:11)Kaveh نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 02:35)امیر 62 نوشته:  ممنون از مدیران محترم که وقت میزارن جواب سوالهای بچه ها رو میدن.
دوتا سوال برام پیش اومده یکی اینکه ایا معافیت از نوع پزشکی یه امتیاز منفی محسوب میشه؟
دو اینکه من قصدم از رفتن تحصیل هست ولی در پاسخ به سوالی که میپرسه اونجا می خواید چیکار کنید تحصیل بزنم بهتره یا یه شغل؟

1. خیر. اگه بیماری مسری و خطرناکی ندارید، نه تنها تأثیری در پروسه ویزا نداره بلکه از نظر کلیرنس بهتر هم هست و شانس دریافت ویزای یکضرب بیشتره
2. اگه ادامه تحصیل بزنید "ممکنه" تمکن مالی بیشتری درخواست بشه و برعکس، انتخاب شغل بصورت غیر مستقیم نشون میده احتمال اینکه سربار جامعه بشید کمه
حتی میتونید Other بزنید و در توضیح بنویسید هنوز مشخص نیست.

جناب کاوه ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون. فقط به نظرتون چون نوع بیماری الان توی فرم مطرح نمیشه بهتر نیست تو قسمت توضیحات سربازی به جای اینکه بنویسم
معافیت پزشکی فقط معافیت خالی بنویسم ؟

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - MOSTAFANETY - 2017-05-09

جناب کاوه عزیز
سلام
میشه ی مقداری توضیحات درمورد قسمت شغل بدید؟
من مدیر تولید و فروش یک شرکت تولیدی خصوصی هستم ولی توی لیست بیمه عنوان شغلیم کارمند زده شده.
کارت بازرگانی هم دارم که برا خودم شخصا واردات میکنم گاهی.البته انقضاش پارسال تموم شده و تمدید نکردم. ولی سال های قبلش کار کردم و مالیات دادم.
الان occupation و job title رو چه بزنم؟مثلا اولی رو بزنم کارمند و دومی رو مدیر تولید؟
کارت بازرگانی رو هم بعنوان شغل قبلی بزنم و کارفرماش خودم باشم؟
همچنین اونجا که میپرسه میخوای در امریکا چه شغلی داشته باشی باید چی بگم؟

سوال دیگه هم درمورد ادرس سکونت در امریکا: من ادرس برا ارسال گرین کارت دارم ولی آدرس سکونت رو حتما باید بزنم؟ نمیشه بزنم الان نمیدونم یا این نکته منفیه؟

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - payam67 - 2017-05-09

سلام.
اقا لطفا جواب بدین.
میگن اگه خدمت سربازی تو ارتش باشه گیر میدن و نمیدن ویزا رو.
چی میشه یعنی ؟
من تو ارتش بوده سربازیم.
تو مصاحبه گیر میدن دوستان ؟؟؟

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - MOSTAFANETY - 2017-05-09

دوستان کسی در همایش روز جمعه پاریز تراول(تبلیغ بالای همین سایت) شرکت میکنه؟

(2017-05-09 ساعت 11:59)payam67 نوشته:  سلام.
اقا لطفا جواب بدین.
میگن اگه خدمت سربازی تو  ارتش باشه گیر میدن و نمیدن ویزا رو.
چی میشه یعنی ؟
من تو ارتش بوده سربازیم.
تو مصاحبه گیر میدن دوستان ؟؟؟

بعید میدونم
بالاخره کلی آدم ارتش خدمت میکنند
فکر میکنم بیشتر سابقه خود فرد مهمه

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Kaveh - 2017-05-09

(2017-05-08 ساعت 23:39)payam67 نوشته:  سلام خدمت دوستای عزیزم.
1 سوالی خیلی درگیر کرده ذهن من رو.
میگن کسی که تو ارتش خرمت سربازی رفته و تموم شده . به پروندش گیر میدن و کلیرنس میخوره.
درسته ؟
احتمالش خیلی زیاده که گیر بدن ؟؟
من خدمتم نیرو زمینی ارتش بوده . کارمم دفتری .
ممنون میشم کمک کنید.

برای افرادی که خدمت سربازی رو انجام دادن، احتمال کلیرنس هست ولی مدت کلیرنس به محل و جزییات خدمت بستگی داره
با توجه به اینکه خدمت سربازی اجباری شما در ارتش بوده (نه در 3پاه)، احتمالا کلیرنس کوتاه میخورید (البته احتمال ویزای یکضرب هم هست که در دوران گذشته همچین مواردی بود)

در کل خود کلیرنس نگران کننده نیست چون صرفاً ایرانی بودن بهانه‌ای برای کلیرنس خوردن هست! مهم اینه که کلیرنس چقدر طول بکشه

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Kaveh - 2017-05-09

(2017-05-09 ساعت 02:43)امیر 62 نوشته:  جناب کاوه ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون. فقط به نظرتون چون نوع بیماری الان توی فرم مطرح نمیشه بهتر نیست تو قسمت توضیحات سربازی به جای اینکه بنویسم
معافیت پزشکی فقط معافیت خالی بنویسم ؟

نیاز نیست در فرم DS-260 علت معافیت رو توضیح بدید. به سوال Have you ever served in the military? جواب No بدید کافیه و توضیح نمیخواد
(البته در برای اتباع بعضی کشورها، در شرایط خاصی در حالت No هم توضیح خواسته شده)

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - payam67 - 2017-05-09

(2017-05-09 ساعت 14:05)Kaveh نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 23:39)payam67 نوشته:  سلام خدمت دوستای عزیزم.
1 سوالی خیلی درگیر کرده ذهن من رو.
میگن کسی که تو ارتش خرمت سربازی رفته و تموم شده . به پروندش گیر میدن و کلیرنس میخوره.
درسته ؟
احتمالش خیلی زیاده که گیر بدن ؟؟
من خدمتم نیرو زمینی ارتش بوده . کارمم دفتری .
ممنون میشم کمک کنید.

برای افرادی که خدمت سربازی رو انجام دادن، احتمال کلیرنس هست ولی مدت کلیرنس به محل و جزییات خدمت بستگی داره
با توجه به اینکه خدمت سربازی اجباری شما در ارتش بوده (نه در 3پاه)، احتمالا کلیرنس کوتاه میخورید (البته احتمال ویزای یکضرب هم هست که در دوران گذشته همچین مواردی بود)

در کل خود کلیرنس نگران کننده نیست چون صرفاً ایرانی بودن بهانه‌ای برای کلیرنس خوردن هست! مهم اینه که کلیرنس چقدر طول بکشه

احتمالش هست اقا کاوه که خیلی طول بکشه ؟
گرفتن ویزا چند درصد الان قطعی میشه واسه من که فقط خدمتم ارتش بوده . دیگه مشکلی نداره پروندم

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - miladdolatyar - 2017-05-09

سلام خدمت شما ، جناب كاوه يه سوال ، فرم ٢٦٠ يه قسمت هست نوشته :
Do you have documentation to establish that you have received vaccination in accordance with i.s law ?
اينو چي بايد بزنم ؟ بله يا خير؟

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Sepideh.m.s - 2017-05-09

سلام . امسال لاتاری برنده شدم. منتها زمان ثبت نام مجرد بودم. الان اگه بخوام اسم همسرم رو بیارم. قبول میکنن یا نه؟ ممنون میشم بگید گه چه کاری باید انجام بدم

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - miladdolatyar - 2017-05-09

وًيه سوالي ديگه كه شديداً رو مخمه اينه ، در اخر فرم وقتي sign and submit application رو مي زنم ، خطا ميده ميگه كيس نامبري كه براي ورود زيدي با اين كيس نامبري كه در اخر زدي تطابق نداره !!!!!!!!!!

(2017-05-09 ساعت 10:46)MOSTAFANETY نوشته:  جناب کاوه عزیز
سلام
میشه ی مقداری توضیحات درمورد قسمت شغل بدید؟
من مدیر تولید و فروش یک شرکت تولیدی خصوصی هستم ولی توی لیست بیمه عنوان شغلیم کارمند زده شده.
کارت بازرگانی هم دارم که برا خودم شخصا واردات میکنم گاهی.البته انقضاش پارسال تموم شده و تمدید نکردم. ولی سال های قبلش کار کردم و مالیات دادم.
الان occupation  و job title  رو چه بزنم؟مثلا اولی رو بزنم کارمند و دومی رو مدیر تولید؟
کارت بازرگانی رو هم بعنوان شغل قبلی بزنم و کارفرماش خودم باشم؟
همچنین اونجا که میپرسه میخوای در آمریکا چه شغلی داشته باشی باید چی بگم؟

occupation رو بیزینس و job title رو مدیر تولید بنویسید. (اگه کارمند بنویسید مشخص نمیشه دقیقاً چه کاری انجام میدید)

کارت بازرگانی اگه کاربرد شخصی داشته، نیاز نیست بعنوان شغل قبلی بنویسید. ذاتاً داشتن و استفاده از کارت بازرگانی شغل محسوب نمیشه اگه یکی مثلاً شغلش ترخیص‌کار باشه همون ترخیص‌کار رو مینویسه نه کارت بازرگانی

شغل آمریکا رو باز میتونید بیزینس بزنید یا اینکه Other بزنید و در توضیح بنویسید هنوز مشخص نیست. (و بعد از مهاجرت نسبت به شرایط محیط تحقیق میکنید و ...)

(2017-05-09 ساعت 10:46)MOSTAFANETY نوشته:  سوال دیگه هم درمورد ادرس سکونت در آمریکا: من ادرس برا ارسال گرین کارت دارم ولی آدرس سکونت رو حتما باید بزنم؟ نمیشه بزنم الان نمیدونم یا این نکته منفیه؟

اگه منظورتون Permanent Address هست بله میتونید بنویسید هنوز مشخص نیست و حداقل شهر و ایالت رو مشخص کنید یا اینکه آدرس هتل بدید
این آدرس رو در مراحل مختلف میتونید تغییر بدید (در فرم 260، در مصاحبه، در فرودگاه [امور مهاجرت]، در آمریکا)

RE: نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری - Matterhorn - 2017-05-09

اینطور که از پست های قبلی متوجه شدم، شما باید صفرهای قبل از کیس نامبرتون رو نزنید
(2017-05-09 ساعت 18:03)miladdolatyar نوشته:  وًيه سوالي ديگه كه شديداً رو مخمه اينه ، در اخر فرم وقتي sign and submit application رو مي زنم ، خطا ميده ميگه كيس نامبري كه براي ورود زيدي با اين كيس نامبري كه در اخر زدي تطابق نداره !!!!!!!!!!