مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2015-05-27

(2015-05-26 ساعت 10:47)واهيك آقاجاني نوشته:  سلام به همگي ،اميدوارم كاراتون خوب خوب پيش ميره.
يه راهنمايي ميخواستم ازتون. اين supporting document همون مدارك درخواستي از ماست يا نه واينكه ميشه قبل ازواويز پولها مدارك رو ارسال كرد؟
ممنون از راهنمايي تون.
به اميد خبرهاي خوب.

سلام دوست عزیز

بله اون supporting document که تو نامتون اومده رو شما باید به همراهه مدارک اسپانسرتون یکجا برشون بفرستید

مدارکی که باید بفرستید مال خودتون میشه

1 ترجمه رسمی شناسنامه ی همگیتون

2 ترجمه قواله ازدواج

3 کپی برابر با اصل صفحه اول پاسپرت همگی

4 ترجمه برابر با اصل شناسنامه ایرانی بتیشنر

5 کپی صفحه ی اول پاسپورت امریکایی بتیشنر

6 کارت پایان خدمت ترجه برابر با اصلش

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - m_vaziran - 2015-05-28

دوستان عزيز يه سوالي داشتم من و خانواده انشاله بزودي با گرين كارت به امريكا ميريم پسر من ١٧ سالشه و طبعاً سربازي نرفته بنظر شما ايا ايشون ميتونن با گرين كارت به ايران سفر كنند ( البته بعد از ١٨ سالگي كه مشمول ميشه ) ؟؟؟ يا اينكه بايد حتماً سيتيزن بشن ؟؟؟. البته من شنيده بودم كه پسرايي كه در خارج زندگي ميكنند ميتوانند حداكثر سالي ٢ بار و هر با حداكثر بمدت ٢ ماه به ايران سفر كنند بدون اينكه بخاطر سربازي مشكلي براشون پيش بياد. ممنون از پاسختون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - واهيك آقاجاني - 2015-05-28

سلام دوست عزیز

بله اون supporting document که تو نامتون اومده رو شما باید به همراهه مدارک اسپانسرتون یکجا برشون بفرستید

مدارکی که باید بفرستید مال خودتون میشه

۱ ترجمه رسمی شناسنامه ی همگیتون

۲ ترجمه قواله ازدواج

۳ کپی برابر با اصل صفحه اول پاسپرت همگی

۴ ترجمه برابر با اصل شناسنامه ایرانی بتیشنر

۵ کپی صفحه ی اول پاسپورت آمریکایی بتیشنر

۶ کارت پایان خدمت ترجه برابر با اصلش
[/quote]
آقا امير يك دنيا ممنونم . خيلي كمكم كردي.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2015-05-28

(2015-05-28 ساعت 00:41)m_vaziran نوشته:  دوستان عزيز يه سوالي داشتم من و خانواده انشاله بزودي با گرين كارت به امريكا ميريم پسر من ١٧ سالشه و طبعاً سربازي نرفته بنظر شما ايا ايشون ميتونن با گرين كارت به ايران سفر كنند ( البته بعد از ١٨ سالگي كه مشمول ميشه ) ؟؟؟ يا اينكه بايد حتماً سيتيزن بشن ؟؟؟. البته من شنيده بودم كه پسرايي كه در خارج زندگي ميكنند ميتوانند حداكثر سالي ٢ بار و هر با حداكثر بمدت ٢ ماه به ايران سفر كنند بدون اينكه بخاطر سربازي مشكلي براشون پيش بياد. ممنون از پاسختون

ایشون که با داشتن گرین کارد تابعیتشون رو عوض نمیکنن که . ایشون بیاد بلافاصله مشمول هستن و نمیتون از کشور خارج شن به هر حال ایرانین .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - m_vaziran - 2015-05-28

(2015-05-28 ساعت 15:17)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2015-05-28 ساعت 00:41)m_vaziran نوشته:  دوستان عزيز يه سوالي داشتم من و خانواده انشاله بزودي با گرين كارت به امريكا ميريم پسر من ١٧ سالشه و طبعاً سربازي نرفته بنظر شما ايا ايشون ميتونن با گرين كارت به ايران سفر كنند ( البته بعد از ١٨ سالگي كه مشمول ميشه ) ؟؟؟ يا اينكه بايد حتماً سيتيزن بشن ؟؟؟. البته من شنيده بودم كه پسرايي كه در خارج زندگي ميكنند ميتوانند حداكثر سالي ٢ بار و هر با حداكثر بمدت ٢ ماه به ايران سفر كنند بدون اينكه بخاطر سربازي مشكلي براشون پيش بياد. ممنون از پاسختون

ایشون که با داشتن گرین کارد تابعیتشون رو عوض نمیکنن که . ایشون بیاد بلافاصله مشمول هستن و نمیتون از کشور خارج شن به هر حال ایرانین .

پس فقط با سيتيزن شدن ميتونند به ايران بيان و مشكلي در رابطه با سربازي نداشته باشند ؟؟؟؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2015-05-28

سیتیزن شدن رو مطمئن نیستم اما اون هم به احتمال 70 درصد باز هم مشکل هست. اما برای افراد خارج از کشور من تا اونجایی که خبر رو شنیدم میتونن بخرن شاید مشمول این افراد دو تابعیتی باشه . در آخر ستیزن شیپ بودن رو مطمئن نیستم .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2015-05-28

سلام

طبق قانون جدید حتی کسانی هم که سیتیزن میشن باید برن سربازی و معاف نمیشن

ولی اگر شخصی حداقل سه سال پیوسته خارج از کشور باشه میتونه حداکثر سالی دو مرتبه و حداکثر دوماه بدون مشکل بیاد و برگرده

البته این قانون تا سال 2016 اعتبار داره و بعد از اون ممکنه دچار هرگونه تغییری بشه ....

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2015-05-30

سلام

من يک ماه پيش که فرم choice of agent يا همون ds-261 رو پر کردم جلوي فرم با رنگ ابي نوشت completed ولي حالا که نگاه ميکنم ميبينم جلوش با قرمز نوشته INCOMPLETE ?!!

به نظرتون دليلش چي ميتونه باشه ؟ و اينکه اين بايد حتما completed بشه تا فرم ds-260 برام فعال بشه ؟

ممنون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Loosi - 2015-05-30

سلام دوستان يه سوْال دارم ولي هر جي نكاه كردم تابيك مخصوص سوالمو نديدم، من كرين كارت ٢ ساله دارم و الان وقتشه كه براي كرين كارت ١٠ ساله اقدام كنم ويزام ازدواج بوده، ولي هيج راهنماييي اينجا نديدم براي تمديدش، إز تو سايت ussis ديدم كه يه سري مدارك إثبات بر جا بودن ازدواج رو خواسته بودن و يه فرم ولي شنيدم كه عقد نامه و جيزاي ديكه هم ميخوان كه تو سايت نكفتن و روش وأريز مبلغ رو هم نكفتن اكه كسي تجربشو داره ممنون ميشم اطلاع رسا ني كنيد ....

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - m_vaziran - 2015-05-30

(2015-05-28 ساعت 19:30)amir2640 نوشته:  سلام

ولی اگر شخصی حداقل سه سال پیوسته خارج از کشور باشه میتونه حداکثر سالی دو مرتبه و حداکثر دوماه بدون مشکل بیاد و برگرده

البته این قانون تا سال ۲۰۱۶ اعتبار داره و بعد از اون ممکنه دچار هرگونه تغییری بشه ....

ممنون از محبتتون اين پاسخ اخير در مورد گرين كارتي ها هم صدق ميكنه يا براي سيتيزني است ( منظورم قانون سه سال اقامت پيوسته در خارج از كشور )

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2015-05-31

(2015-05-30 ساعت 23:09)m_vaziran نوشته:  
(2015-05-28 ساعت 19:30)amir2640 نوشته:  سلام

البته این قانون تا سال ۲۰۱۶ اعتبار داره و بعد از اون ممکنه دچار هرگونه تغییری بشه ....

ممنون از محبتتون اين پاسخ اخير در مورد گرين كارتي ها هم صدق ميكنه يا براي سيتيزني است ( منظورم قانون سه سال اقامت پيوسته در خارج از كشور )

سلام

بله برای هرکسی که سه سال مستمر خارج از ایران باشه صدق می‌کنه

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - araz2012 - 2015-05-31

ببخشید
این نوع مهاجرت چطوری هست؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - محسن رستمی - 2015-05-31

با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتون ؛
همسر بنده سیتی زن امریکاست و در ایران زندگی میکنه ؛ حدود 3 ماه پیش مدارک منو بهمراه درخواست با فرم i-130 برای شروع به nvc ارسال کرد , و پروسه اون کار ادامه داره ؛ میخواستم مرا راهنمایی کنید 1)که همسر بنده میتونه الان برای ویزای اقامت پدر و مادرش از ایران اقدام کنه ؟ 2)اقدام کردن برای پدر و مادرش لطمه ای به پروسه ی پرونده ی من (همسر) نمیزنه ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید . با تشکر از شما

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ali1393 - 2015-05-31

[که همسر بنده میتونه الان برای ویزای اقامت پدر و مادرش از ایران اقدام کنه ؟ ۲)اقدام کردن برای پدر و مادرش لطمه ای به پروسه ی پرونده ی من (همسر) نمیزنه ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید . با تشکر از شما
[/quote]
آقای محسن رستمی سلام
همسر شما میتونه برای ویزای اقامت پدر و مادرش از ایران اقدام کندولی بایدشرایط ساپورت کردن آنهاراهم داشته باشد و شرطاقامت داشتن در امریکا(domicile)هنگام امضای مدارک مربوط را ایشان باید داشته باشد.برای اطلاع بیشتر مراجعه کنید به:
http://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/parents/bringing-parents-live-united-states-permanent-residents و http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/family/family-preference.html

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - babak.n - 2015-06-07

دوستان من مدتیه نمیتونم برم توی ceac ! اما توی NVC میتونم برم .
آیا این مشکل منه فقط یا شما هم به این مشکل برخوردید؟!