مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ZAN - 2015-06-12

در مورد آزمایشهای پزشکی
با سلام
می بخشید اگر پیغام من تکراری است - بخاطر عجله در کار است.
من و همسرم 15 جولای نوبت مصاحبه داریم در ابوظبی - دوستانی که تجربه مراجعه به دکتری در دبی و يا ابوظبی با کارت واکسن بین المللی پاستور دارند لطفا ما رو از تجربیاتشون آگاه کنند!
اصلآ نمی دونیم چطوری باید کار را پیش برد. با کدام دکتر وقت بگیریم. آیا واکسن های با مدرک انسیتیتو پاستور مورد قبول است یا نه؟
ممنون میشو اگه راهنمائی کنید
ضیاء

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - usatgb - 2015-06-12

سلام دوست عزیز
طبق قانون cspa سن فرزند شما همون روزی که پرونده تون کارنت می شه ( که معلوم هم نیست ۱ آگوست باشه!) به اصطلاح خودشون freeze می شه. یعنی اگر cspa age پسرتون توی تاریخی که کارنت می شید به قول خودتون 20 سال و ۱۱ ماه و 22 روز هست توی همین سن باقی می مونه و پیرتر نمی شه!!! ؛) . پس مهم نیست که زمان مصاحبه کی هست. مهم تاریخ کارنت شدن پرونده تون هست. در ضمن زمان مصاحبه رو حداقل ۴-۵ ماه بعد از تاریخ کارنت شدن پرونده تون در نظر بگیرید. یک توصیه مهم هم اینکه یادتون باشه بعد از کارنت شدن پرونده و دریافت نامه مصاحبه تون بلافاصله فرم ds260 رو برای ایشان و خانواده محترمتون پر کنید.
با آرزوی موفقیت شما و فرزندتان
[/quote]
با سلام و احترام.از پاسخ شما سپاسگزارم.در حال حاضر علیرغم باز نشدن فرم ِDS-260مشغول تهیه مدارک مالی و حمایتی هستیم.گویا امکان ارسال این مدارک به NVC بصورت موازی وجود دارد تا بتوان از فرصت چند روزه ارسال مدارک استفاده کرد و متعاقب باز شدن سایت وتکمیل آن (طبق فرمایش شما برای تمامی افراد خانواده)پرینت confirmation page را به سفارت ایالات متحده در آنکارا ببریم.بار دیگر از راهنمایی شما متشکرم

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2015-06-12

(2015-06-12 ساعت 03:58)ssprotest نوشته:  
(2015-06-11 ساعت 21:11)usatgb نوشته:  [i]دوستان گرامی سلام.من قبلا" در این سایت عضو شدم اما به تازگی مطالب تالارهای مختلف را مطالعه کردم.به نظرم رسید این تالار از تالار"فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال" برای طرح سوالم مناسب تر می باشد.
Category:F4 -Case Number:2005-Priority Date:۵ Nov 2002
سن پسر مجرد من بالای 21 سال و با احتساب قانون CSPA در تاریخ اول اگوست ۲۰۱۵ (روز کارنت شدن کیس ما}20سال و11ماه و 22روز خواهد بود.با توجه به اینکه به احتمال قریب به یقین مصاحبه بعد از ۱۰ اگوست است آیا صرف شمول قانون در زمان کارنت شدن جهت اقدام ما در طول سال آینده و احتمالا" در زمان مصاحبه کفایت می کند(تصمیم داریم او را با خود به سفارت آمریکا در آنکارا ببریم).لطفا" در صورت اطلاع راهنمایی فرمایید.متشکرم
[/i]
سلام دوست عزیز
طبق قانون cspa سن فرزند شما همون روزی که پرونده تون کارنت می شه ( که معلوم هم نیست ۱ آگوست باشه!) به اصطلاح خودشون freeze می شه. یعنی اگر cspa age پسرتون توی تاریخی که کارنت می شید به قول خودتون 20 سال و ۱۱ ماه و 22 روز هست توی همین سن باقی می مونه و پیرتر نمی شه!!! ؛) . پس مهم نیست که زمان مصاحبه کی هست. مهم تاریخ کارنت شدن پرونده تون هست. در ضمن زمان مصاحبه رو حداقل ۴-۵ ماه بعد از تاریخ کارنت شدن پرونده تون در نظر بگیرید. یک توصیه مهم هم اینکه یادتون باشه بعد از کارنت شدن پرونده و دریافت نامه مصاحبه تون بلافاصله فرم ds260 رو برای ایشان و خانواده محترمتون پر کنید.

خب شما که همه مسائل رو میدونی بگو چرا اسمشون تو لیست افراد مصاحبه کننده نیست ؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ssprotest - 2015-06-12

(2015-06-12 ساعت 15:00)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2015-06-11 ساعت 21:11)usatgb نوشته:  [i]دوستان گرامی سلام.من قبلا" در این سایت عضو شدم اما به تازگی مطالب تالارهای مختلف را مطالعه کردم.به نظرم رسید این تالار از تالار"فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال" برای طرح سوالم مناسب تر می باشد.
سن پسر مجرد من بالای 21 سال و با احتساب قانون CSPA در تاریخ اول اگوست ۲۰۱۵ (روز کارنت شدن کیس ما}20سال و11ماه و 22روز خواهد بود.با توجه به اینکه به احتمال قریب به یقین مصاحبه بعد از ۱۰ اگوست است آیا صرف شمول قانون در زمان کارنت شدن جهت اقدام ما در طول سال آینده و احتمالا" در زمان مصاحبه کفایت می کند(تصمیم داریم او را با خود به سفارت آمریکا در آنکارا ببریم).لطفا" در صورت اطلاع راهنمایی فرمایید.متشکرم
[/i]
سلام دوست عزیز

خب شما که همه مسائل رو میدونی بگو چرا اسمشون تو لیست افراد مصاحبه کننده نیست ؟
بنده عذر می خوام اگه نوشته من باعث شده که شما فکر کنید من ادعایی دارم Smile
با احترام

(2015-06-12 ساعت 11:49)usatgb نوشته:  سلام دوست عزیز
با سلام و احترام.از پاسخ شما سپاسگزارم.در حال حاضر علیرغم باز نشدن فرم ِDS-260مشغول تهیه مدارک مالی و حمایتی هستیم.گویا امکان ارسال این مدارک به NVC بصورت موازی وجود دارد تا بتوان از فرصت چند روزه ارسال مدارک استفاده کرد و متعاقب باز شدن سایت وتکمیل آن (طبق فرمایش شما برای تمامی افراد خانواده)پرینت confirmation page را به سفارت ایالات متحده در آنکارا ببریم.بار دیگر از راهنمایی شما متشکرم
[/quote]
فرم ds260 رو همون طور که گفتم باید بعد از دریافت نامه مصاحبه پر کنید. چون توی نامه مصاحبه یه کد هست به نام invoice ID که اون نیاز هست برای لاگ این توی سایت ceac.

(2015-06-12 ساعت 11:28)ZAN نوشته:  در مورد آزمایشهای پزشکی
با سلام
می بخشید اگر پیغام من تکراری است - بخاطر عجله در کار است.
من و همسرم 15 جولای نوبت مصاحبه داریم در ابوظبی - دوستانی که تجربه مراجعه به دکتری در دبی و يا ابوظبی با کارت واکسن بین المللی پاستور دارند لطفا ما رو از تجربیاتشون آگاه کنند!
اصلآ نمی دونیم چطوری باید کار را پیش برد. با کدام دکتر وقت بگیریم. آیا واکسن های با مدرک انسیتیتو پاستور مورد قبول است یا نه؟
ممنون میشو اگه راهنمائی کنید
ضیاء
سلام دوست عزیز
ما مصاحبه مون توی انکارا بود و کارت واکسن رو هم توی خود شهر خودمون شیراز از مرکز بهداشت والفجر گرفتیم و بردیم برای مدیکال. خوشبختانه مشکلی به وجود نیومد و همه رو قبول کردن. فقط به پدرم یه واکسن آبله زدن و کارت واکسن برادرم رو که مال دوران دبیرستانش بود قبول نکردن.
انستیتو پاستور که معتبر تر هم هست پس نگران نباشید.

(2015-06-12 ساعت 10:26)shahram es نوشته:  
[/i]
سلام دوست عزیز
سلام دوست عزیز

چرا ۴یا ۵ ماه بعد از کارنت شدن نامه مصاحبه می آید ؟؟!!
چون در همین سایت خیلی از دوستان حتی یکماه قبل از کارنت شدن نامه مصاحبه را دریافت کرده اند .
مثال خود من که الان بیش از یکماه هست که مدارکم تکمیل شده و NVC اعلام کرده که مدارک تکمیل است و منتظر نامه مصاحبه باشید با این روند پیشرفت ماه به ماه ویزا بولتن حداقل ۶ یا ۷ ماه دیگه برای کیس من که F3 هست زمان میبره تا کارنت شوم حال بخواهد ۴ یا ۵ ماه تازه بعد از کارنت شدن نامه مصاحبه برای من ارسال شود !!!!! یکمی دور از ذهن است ؟!

با سپاس
سلام خدمت شما
من نگفتم که 5 ماه طول می کشه تا نامه مصاحبه رو دریافت کنید. گفتم زمان مصاحبه رو 5 ماه بعد از کارنت شدن در نظر بگیرید D:
فقط و فقط به دلیل شلوغی سفارت آنکارا هست. خود ما بعد از کارنت شدن پرونده مون توی دسامبر 2014 , 3 ماه طول کشید تا نامه به دستمون رسید. و وقتی هم که نامه توی مارچ 2015 به دستمون رسید فهمیدیم تاریخ مصاحبه 2 ماه دیگه ست یعنی may 2015. این می شه 5 ماهSmile
در صورتی که پرونده خاله م که دقیقا همراه با ما اقدام کرده بود و حتی شماره کیس ها مون هم دقیقا پشت سر هم بود بسیار سریع پیش رفت. ایشون چند سال پیش با ویزای کاری به استرالیا مهاجرت کردن. از همونجا از طریق کنسولگری آمریکا توی سیدنی مکان مصاحبه شون رو به سیدنی تغییر دادن. شماره کیس جدید بهش دادن. SYD2014...
یک ماه قبل از کارنت شدن کیس های f4 با priority دیتی که ما داشتیم نامه مصاحبه رو دریافت کرد!!!
16 دسامبر 2014 مصاحبه شدند و 3 هفته بعدش کلیر شدن. الان هم یک ماهی هست که گرین کارتشون رو دریافت کردن به همراه خانواده. ولی ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم Smile
ببخشید اگه سرتون درد اومد.
با احترام

ادعا چیه؟؟؟ حالا مثلن چه مسئله ای هست که ادم رو همچین قضیه ای بخواد ادعایی داشته باشه . شما میگی میشه خب توضیح بدین چه جوری برای اطلاعات خودم میپرسم .!!

(2015-06-12 ساعت 16:01)alisarvareharchiabi نوشته:  ادعا چیه؟؟؟ حالا مثلن چه مسئله ای هست که ادم رو همچین قضیه ای بخواد ادعایی داشته باشه . شما میگی میشه خب توضیح بدین چه جوری برای اطلاعات خودم میپرسم .!!
با سلام خدمت شما
ایشان هنوز پرونده شون کارنت نشده. نامه مصاحبه هم هنوز دریافت نکردن. موقعی که نامه مصاحبه رو دریافت می کنن اگه اسم پسرشون توی نامه بود که فبها المراد. اگه نبود که ....
در ضمن من نگفتم می شه یا نمی شه. فقط اطلاعات خودم رو با ایشان به اشتراک گذاشتم.
با احترام.

(2015-06-12 ساعت 16:12)ssprotest نوشته:  
(2015-06-12 ساعت 16:01)alisarvareharchiabi نوشته:  ادعا چیه؟؟؟ حالا مثلن چه مسئله ای هست که ادم رو همچین قضیه ای بخواد ادعایی داشته باشه . شما میگی میشه خب توضیح بدین چه جوری برای اطلاعات خودم میپرسم .!!
با سلام خدمت شما
ایشان هنوز پرونده شون کارنت نشده. نامه مصاحبه هم هنوز دریافت نکردن. موقعی که نامه مصاحبه رو دریافت می کنن اگه اسم پسرشون توی نامه بود که فبها المراد. اگه نبود که ....
با احترام.

با سلام.تا اونجایی که من خوندم ایشون کارنت شدن من پرسیدم از ایشون میگن نام ایشون در لیست افراد مصاحبه شونده نیست پس هم کارنت شدن هم خودشون دارن میرن .

(2015-06-12 ساعت 16:34)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2015-06-12 ساعت 16:12)ssprotest نوشته:  
با سلام خدمت شما
با احترام.

با سلام.تا اونجایی که من خوندم ایشون کارنت شدن من پرسیدم از ایشون میگن نام ایشون در لیست افراد مصاحبه شونده نیست پس هم کارنت شدن هم خودشون دارن میرن .
با دقت بخونید نوشتن 5 نوامبر 2002. الان بولتین برای کتگوری اف ۴، 22 اکتبر هست دوست پیشکسوت

دیدم کور شدم انگار پس نامه مصاحبه هنوز نیومده پس چرا میگه نه اسمشون تو پرونده نباشه به هیچ عنوان نمیتونه بره مگه اینکه اون موقع که فایل کرده باشن اسمش باشه اگه اسمش باشه اوکی هست نیازی به نگرانی نیست

خدمت دوست عزیز usatgb
اگه شما دعوتنامه مصاحبه رو دریافت کردید و تاریخ مصاحبه مشخص شده و اسم پسرتون توی دعوتنامه نیست ؛ پس گفته های دوست پیشکسوتمون درسته. ولی اگه cspa age پسرتون رو با فرض کارنت شدن پرونده تون توی ۱ اگوست نوشتید که من فکر می کنم منظور شما همین است پسر شما هنوز child محسوب می شه و مجاز برای دریافت ویزا.
برای اطمینان بیشتر مراجعه کنید به سایت cspasolution.com. اونجا به ترتیب تاریخ تولد فرزندتون، تاریخ priority date، تاریخ Approval، و بالاخره تاریخ کارنت شدنتون که همون 1 آگوست بزنید. بعد submit کنید. اون پایین نتیجه رو بهتون می گه و خیالتون راحت می شه.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - hamid87 - 2015-06-12

سلام دوستان
یه سوال داشتم ممنون می شم کمکم کنید
در مورد کیس های خانوادگی باید مدارک tax return سه سال آخر co-sponser برای سفارت فرستاده بشه. سوال من اینه که آیا درآمد ذکر شده در فرم های tax return هر سه سال باید 125% خط فقر باشه یا فقط کافیه درآمد سال آخر 125% خط فقر باشه؟
با تشکر

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ali1393 - 2015-06-12

دوست عزیز usatgb سلام
با مراجعه به لینک:
http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/immigrant-process/interview/prepare/appointment.html میخوانیدهمه چیز بستگی به افسر دارد
At the time of the parent's visa interview, the consular officer will determine whether or not CSPA is applicable in your particular situation.
در لینک زیر تاریخ فریز شدن مشخص شده است:
http://www.uscis.gov/green-card/green-card-processes-and-procedures/child-status-protection-act/child-status-protection-act-cspa
مطالعه فایل زیر هم مفید خواهد بود:
http://travel.state.gov/content/dam/visas/[/align]VO%20Attends%20IIUSA%20EB5%20Conference%20June%202015.pdf
به نقل از یک دوست مهاجرسرا ،تاریخ فایل شدن ملاک است و نه تاریخ مصاحبه:
Thread-راهنمای-جامع-اخذ-گرین-کارت-خانوادگی page=4