مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: مهاجرت از طريق خانواده - maymary1220 - 2012-04-30

(2012-04-24 ساعت 15:53)بيتا١٣٦٣ نوشته:  سلام
من مي خواستم بدونم أيا كسي كه هنوز سيتيزن نشده و گرين كارت داره مي تونه براي فرزند بالاي ٢١ سال و متاهل خودش تفاضاي گرين كارت كنه؟

بیتا جان با گرین کارت فقط میشه برای فرزند مجرد اقدام کرد .. اگر فرند متاهل باشه باید صبر کنن نا سیتیزن بشن

RE: گرفتن ویزا از طریق زوج امریکایی - yami - 2012-05-02

(2012-05-01 ساعت 23:56)volkan19831122 نوشته:  سلام

من در تاریخ 21-11-2011 در استانبول ترکیه با نامزد امریکایم که 28 ساله و هم سن من است ازدواج کردم.

پس از 3 ماه زندگی مشترک همسرم به امریکا برگشت.

او بیکار است و نمی تونه اسپانسر من بشه و در نیوپورت نیوهمپشیر با خانواده اش زندگی می کنه.

با این شرایط من میتونم ویزای امریکا رو بگیرم ؟

حساب پس انداز بلند مدت بانک یا موسسه مالی ایران در روند گرفتن ویزا تاثیر گذار است یا نه ؟

و حد اقل موجودی حساب بانکیم چقدر باید باشه ؟

با تشکر.

خیر, وضعیت مالی شما هیچ تاثیری در قبول کردن ایشون به عنوان اسپانسر شما و امکان خود اسپانسر شدن نداره. مگر اینکه چنان ریسکی کنید که همه اموالتون رو بفرستین اونجا تا ایشون بذار تو حسابش و اسپانسر شما بشه که بعید میدونم کسی همچین کاری بکنه.
تنها راهش اینه که ایشون کار خوبی پیدا کنه و اسپانسر شما بشه یا خانواده اش یا هر کس دیگری که وضعیت مالی خوب داره کو-اسپانسر بشه براش که اونم امروزه روز با این وضعیت اقتصادی کمی سخت متقاعد کردن هر کسی بجز پدر مادر خودش یا اگه شما فامیلی اونجا داشته باشین که اون کو-اسپانسر همسرتون بشه.
با توجه به اینکه ایشون بیکار هستن و وضعیت کار در اینجا هم بسیار خراب هست (توجه شما رو به پستهای بخش کار و اشتغال در آمریکا جلب میکنم) حتما بجز ویزا به فکر اینکه اومدین میخواهین چطور زندگی کنین هم باشین.

ظاهربین جان, اگه ایشون بگه که ازدواج کردم که عمرا بهش ویزای توریستی بدن چون قانونه که حتما باید برای گرین کارت اقدام کنه و اگه نگه هم رو چه حسابی اصلا به یک جوون ایرونی تنها ویزای توریستی بدن؟
کلا من نظرم اینه که اگه فکر میکنه تا 5 یا 6 ماه آینده میتونه اسپانسری و کو-اسپانسری پیدا کنه از الان اقدام کنه که تا اون زمان اپرووالش هم میاد و کارش جلو میوفته وگرنه همسرش باید سعی کنه که به هر نحو ممکن کار پیدا کنه.

درضمن دوست عزیزم! من که نمیدونم شما وضع مالی و تخصصی ت چی هست ولی با این اوصاف فکر اینجاشم باش که اصلا شما یک ماه بعد آمریکایی.

1- کجا میخواهی زندگی کنی؟
2- چه کاری میخوای انجام بدی و شغلی انتخاب کنی (در صورت امکان استخدام) که خرج و مخارج زندگی متاهلی تو بده؟

RE: گرفتن ویزا از طریق زوج امریکایی - Vakil - 2012-05-02

دوستان نامزد من در مارچ 2013 سیتزن میشود ما تابستان میخواهیم ازدواج کنیم اگر ان زمان اقدام کند در زمان سیتزن شدن چقدر پرونده ما جلو می افتد ؟ یا اینکه بهتر است نامزد بمانیم و من از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنم ؟

(2012-05-02 ساعت 12:47)volkan19831122 نوشته:  یامی عزیز
سوال من این بود که اگه همسرم الان اقدام کنه ولی نتونه تا 6-7 ماه اینده کار پیدا کنه چه مشکلی پیش میاد ؟ ایا به ضرر منه ؟ و تا کی مهلت دارم تا کو اسپانسر یا اسپانسر ردیف کنم ؟
و یا اگه همسرم 3 ماه دیگه کار پیدا کرد چی ؟ یعنی نمیگن که 3 ماهه داری کار میکنی و باید یه مدت مسلا 1 سال سابقه کار داشته باشی !
-----------------------------------------------------------------------------------------------
خیلی متشکر
(2012-05-02 ساعت 08:57)Vakil نوشته:  دوستان نامزد من در مارچ 2013 سیتزن میشود ما تابستان میخواهیم ازدواج کنیم اگر ان زمان اقدام کند در زمان سیتزن شدن چقدر پرونده ما جلو می افتد ؟ یا اینکه بهتر است نامزد بمانیم و من از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنم ؟

اگه مشکل اسپانسر و یا کو اسپانسر نداری از طریق نامزدت اقدام کن

پرونده ات معلق میمونه تاااا مدارک کامل بشه. تا کی مهلت میدن رو نمیدونم

RE: گرفتن ویزا از طریق زوج امریکایی - yami - 2012-05-03

(2012-05-02 ساعت 23:53)volkan19831122 نوشته:  پس به نفع منه . چون حد اقل یک مرحله می افتم جلو.
اقای یامی من تو تهران به چند تا وکیل پول دادم اول گفتن کارم شدنیه یعنی میتونم بجای اسپانسر موجودی بانکی نشون بدم ولی بعد حق مشاوره رو کم کردن و پولمو پس دادن .
می تونی یه جستجو بکنی و با استفاده از تجربیاتت ته توه غزیه رو دراری ؟
یعنی میشه بجای اسپانسر موجودی بانکی تو ایران رو نشون داد ؟ اگه میشه ! حد اقل چند دلار باید باشه ؟
یک عالمه تشکر بخاطر توجهت

بلانسبت اونا وکیل نبودن, گدا بودن! دردشونم همون چند هزار تومن پول حق مشاوره بود چون ادعای وکالت مهاجرتیش بشه و ندونی که این کار اساسا شدنی نیست و اسپانسر و کو اسپانسر باید موجودی بانکی باشه, یعنی انوقت برای کدام مشاوره پول گرفتن؟ همچین مسئله ساده ای رو نمیدونه چه مشاوره ای؟؟
من بودم تابلو دفترشو میاوردم پایین و حق مشاوره (حق تلکه!!) رو بهمراه پول تاکسی هایی که هزینه کردم و وقتی رو که در دفترش تلف کردم با احتساب قانون کار ازش میگرفتم!
البته کلک همیشگیشون هم اینه که قانون جدیده و همین الان اینجوری شده! خیر همچین چیزی نبوده و نیست.

RE: گرفتن ویزا از طریق زوج امریکایی - negi - 2012-05-03

(2012-05-03 ساعت 01:04)volkan19831122 نوشته:  فکر میکنی این همه ایرانی که به خارج مهاجرت میکنن ممل آمریکایی و حسن پپه هستش ؟ درسته ما ممل و حسن پپه هم داریم ولی اکثریت به خاطر همین چیزا داره فرار میکنه . شکستن تابلو و حتی گردن اون وکیلا کار سختی نیست ولی کار من اجرای قانون نیست . من بهت قول میدم که تو کار خودم خبره هستم نه در سطح ایران بلکه سطح دنیا .
بگذریم ...
یعنی بدون اسپانسور و یا کو اسپانسر از امریکا , گرفتن ویزا امکان پذیر نیست .
و موجودی حساب از بانک های ایران بی فایده هست .
با این شرایط بهتر است همسرم فرم I-130 رو پر کنه و دنبال کار بگرده .
و مدت کار کردنش مهم نیست ؟ چون اخرین تاک ریترنش 2010 بوده .
مرسی یامی گرامی .
ای کاش کسای دیگه هم تجربیاتشو شیر بکنه . (اشتراک گذاشتن اطلاعات باعث ترویج دانش میشود)

دوست عزیز دوست داشتم در مورد سوالتون می تونستم کمک کنم ولی متاسفانه هیچ اطلاعی ندارم. ولی اگر زبان انگلیسی تون خوبه یه سری به سایت زیر بزنید میلیونها نفر آنلاین هستند و می تونید تجربیاتشون رو بخونید و ازشون سوال کنید، در مورد کارتون بنویسید و کامنت بگیرید و یا سوالتون رو در سرچ این سایت بنویسید و هزاران لینک دریافت کنید. (شاید هم خودتون این سایت رو باهاش آشنایی داشته باشید) به من که خیلی کمک کرده تا حالا و کلی از سوالاتم رو برام جواب داده امیدوارم که برای شما هم مفید باشه.

www.visajourney.com

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2012-05-03

خیلی جالبه که من پست frozen عزیز رو همین امشب دیدم . در رابطه با پرونده خیلی دقت کردم . ژانویه 2001 pd frozen بوده پس در واقع میشه 4 ماه از من عقبتر بوده .... frozen حتی مصاحبه هم رفته !!!!!! اکتبر 2010 رفته به مصاحبه ... پس پرونده 4 ماه قبل نباید میرفته مصاحبه ؟؟؟ اصلا همچین چیزی امکان داره ؟
من تازه فهمیدم ویزا عقب گرد داشته یعنی چی !! پس نتیجه میگیریم اگر عقب گرد نداشت ما الان باید اونجا میبودیم ... ولی متاسفانه ..... پس صد در صد برای پرونده ما هم ریکارنت شده اما تعجب میکنم pd sep 2000 نرفته مصاحبه اما pd ژانویه 2001 در 2010 رفته مصاحبه ...........

RE: گرفتن ویزا از طریق زوج امریکایی - yami - 2012-05-03

(2012-05-03 ساعت 01:04)volkan19831122 نوشته:  فکر میکنی این همه ایرانی که به خارج مهاجرت میکنن ممل آمریکایی و حسن پپه هستش ؟ درسته ما ممل و حسن پپه هم داریم ولی اکثریت به خاطر همین چیزا داره فرار میکنه . شکستن تابلو و حتی گردن اون وکیلا کار سختی نیست ولی کار من اجرای قانون نیست . من بهت قول میدم که تو کار خودم خبره هستم نه در سطح ایران بلکه سطح دنیا .
بگذریم ...
یعنی بدون اسپانسور و یا کو اسپانسر از امریکا , گرفتن ویزا امکان پذیر نیست .
و موجودی حساب از بانک های ایران بی فایده هست .
با این شرایط بهتر است همسرم فرم I-130 رو پر کنه و دنبال کار بگرده .
و مدت کار کردنش مهم نیست ؟ چون اخرین تاک ریترنش 2010 بوده .
مرسی یامی گرامی .
ای کاش کسای دیگه هم تجربیاتشو شیر بکنه . (اشتراک گذاشتن اطلاعات باعث ترویج دانش میشود)

ولکان این چیزها رو که میشنوم خونم به جوش میاد. یعنی اصلا قابل هضم نیست که یک کسی که اسم وکیل یدک میکشه و ماهی فلان قدر اجاره دفتر و حقوق دو تا خانم منشی و ... میده بخاطر چند هزار تومن (یک مشت دولار هم نیست آخه! آدم میسوزه) پول مشاوره گرفتن و احیانا گرفتن چند میلیون تومن پول و چندین ماه تا چندین سال باهاش بیزنس کردن و آخرش قسطی به طرف برگردوندن با خون دل, اینجوری مردم رو بازی میدن.
حالا تابلوهه رو راس میگی نیاریم پایین اما خداییش اون پول مشاوره یعنی تا قرون آخرش رو ایکاش ازش میگرفتی تا حساب کار دستش بیاد.
بعدم آخه میان تو تلویزیون ماهواره مظلومانه میگن: هموطنان سر خود اقدام میکنین و کارتون رو مشکل میکنین! به ما مراجعه و اعتماد کنین!! اینم نمونه مراجعه...
نترس خودت پی کارت رو بگیر با مطالعه و پیگیری کامل مطمئن باش با کمترین هزینه در کمترین مدت به نتیجه میرسی.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - frozen mind - 2012-05-03

(2012-05-03 ساعت 03:34)alisarvareharchiabi نوشته:  خیلی جالبه که من پست frozen عزیز رو همین امشب دیدم . در رابطه با پرونده خیلی دقت کردم . ژانویه 2001 pd frozen بوده پس در واقع میشه 4 ماه از من عقبتر بوده .... frozen حتی مصاحبه هم رفته !!!!!! اکتبر 2010 رفته به مصاحبه ... پس پرونده 4 ماه قبل نباید میرفته مصاحبه ؟؟؟ اصلا همچین چیزی امکان داره ؟
من تازه فهمیدم ویزا عقب گرد داشته یعنی چی !! پس نتیجه میگیریم اگر عقب گرد نداشت ما الان باید اونجا میبودیم ... ولی متاسفانه ..... پس صد در صد برای پرونده ما هم ریکارنت شده اما تعجب میکنم pd sep 2000 نرفته مصاحبه اما pd ژانویه 2001 در 2010 رفته مصاحبه ............

علی جان، دو چیز باعث شد من بتونم برم مصاحبه: یکی سرعت عمل خودم در تهیه و ارسال فرمها و مدارک، دوم قوی بودن اسپانسرم. ایشون هم درآمد خوبی دارن و هم به سرعت مدارک را آماده کردن و فرستادن.

اما وقتی NVC ترجمه رسمی سند ازدواج منو قبول نکرد و گفت اصلشو بفرتین، باعث شد کارم حدود یک ماه و نیم عقب بیفته و به تیر غیب عقبگرد دچار بشم!!

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - mom - 2012-05-03

نقل قول:علی جان، دو چیز باعث شد من بتونم برم مصاحبه: یکی سرعت عمل خودم در تهیه و ارسال فرمها و مدارک، دوم قوی بودن اسپانسرم. ایشون هم درآمد خوبی دارن و هم به سرعت مدارک را آماده کردن و فرستادن.

اما وقتی NVC ترجمه رسمی سند ازدواج منو قبول نکرد و گفت اصلشو بفرتین، باعث شد کارم حدود یک ماه و نیم عقب بیفته و به تیر غیب عقبگرد دچار بشم!!

frozen جان!
ببخشید اما به خاطر مقایسه می شه یک حدودی از درامد اسپانسرتون را بگید؟
ایا وافعا در روند کار تاثیر داره؟ باز هم ار این سوالم عذر خواهی میکنمShy

(2012-05-03 ساعت 12:03)mom نوشته:  frozen جان!
ببخشید اما به خاطر مقایسه می شه یک حدودی از درامد اسپانسرتون را بگید؟
ایا وافعا در روند کار تاثیر داره؟ باز هم ار این سوالم عذر خواهی میکنمShy

من حقیقتا از رقم درآمد اسپانسرم خبر ندارم، اما مطمئنم که خیلی خیلی بالاتر از چیزیه که برای ضمانت من و خانواده ام لازم هست. ایشون تا به حال در عمرشون ضامن هیچکس نشدن! اما در عوض کسانی را از فامیل می شناسم که اسپانسر چند نفر در کیسهای مختلف شده بودن و همین باعث شده بود درآمدشون برای آخرین نفر کم بیاد و اون بنده خدا مجبور شده دنبال ضامن دوم یا کواسپانسر بگرده و کلی وقتش هدر بشه.

اما در کل چه اسپانسر بیلیونر باشه و چه نباشه فرقی در روند کار نداره، فقط مهم اینه که درآمدش طبق جدول برای ضمانت کافی باشه و مهمتر این که تنبل نباشه و با رغبت پی تکمیل و ارائه مدارک باشه و وقتو هدر نده. من به این میگم یه اسپانسر قوی!

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - mom - 2012-05-03

با تشکر از جوابتون !!!!!
کدوم جدول؟می شه بگزارید تا استفاده کنیم؟ممنونSmile

(2012-05-03 ساعت 12:50)mom نوشته:  با تشکر از جوابتون !!!!!
کدوم جدول؟می شه بگزارید تا استفاده کنیم؟ممنونSmile

درباره اسپانسر و سرایط اون لطفا اینجا رو بخونین.

(2012-05-03 ساعت 14:07)volkan19831122 نوشته:  ممنون از لینک که دادی
ولی مشکل من اینه که همسرم تو امریکا نه ملک دار نه سهام داره و ... و از سال 2010 به بعد بیکاره .
کو اسپانسر هم ندارم
از برندگان لاتاری شنیدم که به جای اسپانسر 20 ملیون تومان موجودی بانک رو نشون دادن.
همین روش رو من میتونم بکنم یا روش مشابه ؟

مطمئن نیستم اما تا جایی که می دونم از ما مهاجران خانوادگی به جای اسپانسر موجودی بانک و دارایی و املاک قبول نمی کنن.