مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2015-07-15

(2015-07-15 ساعت 02:12)KingNothing نوشته:  [quote='مهسا20132013' pid='636839' dateline='1436870878']
دوستان سلام
یه سئوال داشتم .بعد از اخذ گرین کارت آیا امکانش هست که مدرک تحصیلی که از ایران داریم رو ارزیابی کنن. یا حتما باید بریم دانشگاه از اول بخونیم . من فوق لیسانس مدیریت بازرگانیم حقیقتش نه پول دانشگاه دارم نه توان خوندن . می خوام بدونم اونجا مدارک را ارزیابی می شه کرد ؟؟

بستگی به دانشگاه و پروف******* داره که مدارکتون رو بررسی می کنه فقط و فقط (یا مسئول کارگزینی) ... خودشون زیاد براشون رنکینگ و اینا مهم نیست. مهم اینه که بدونند به قول معروف چیکاره اید!!

۱- چی تو سی وی دارید؟؟
۲- چه کاری میگید می تونید بکنید؟
۳- چقدر در عمل اون کار رو انجام میدید!!

من یک استادی داشتم که فاند داشت. از من می پرسید آیا دانشگاه امیرکبیر بهتر از دانشگاه آزاده؟ یا نه؟! بنابراین، به نظر من ... رنکینگ و اینا دل خوش کنک هست... چی مقاله دادید؟ ژورنال بوده یا کنفرانس؟ اگه کنفرانس بوده چقدر معتبر بوده؟ چند تا مقاله به شما رفرنس دادند... راستش رو بخوای بدونی اینها براشون مهمه.

مدرک گرا نیستند مثل ما که هزار نفر زیر یک کاغذ رو امضا کنند که باورشون بشه... همون ثانیه اول باورشون میشه... میگن بفرما این مساله رو حل کن یا این کار رو ازمایشی انجام بده... هستی؟؟ اگه نه، شاید گرفتن یه فوق لیسانس آمریکا خیلی فکر بدی نباشه؟! (از نظر اینترنشیپ و ... در آینده)

در ضمن خارج از موضوع تاپیک بود. با عرض معذرت اگه صلاح میدونید میتونید به فروم مربوطه ارجاعش بدید...
[/qدوست عزیز ممنونم از پاسختون .
یعنی اگر فرضا دانشگاهی مدرک بنده رو تایید کنه می تونم با اون مدرک کار پیدا کنم درسته؟؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2015-07-15

کینگ به بهترین شکل پاسخ شما رو داد بستگی داره چه مقدار در اون کار مهارت داشته باشین اما در کل مدارک ایران رو قبول ندارن نظر شخصی هست دوستان دیگر هم میتونن نظر دیگری داشته باشن . چون کسانی که از دانشگاه اونجا مدرک میگیرن کار پیدا کردن سخته چه برسه به اینکه مدرک اینجا رو قبول کنن طرف بره سر کار مگر همون شرایطی که بالا گفته شد مگه در کار فوق بهترین باشین .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2015-07-18

[quote='مهسا20132013' pid='636839' dateline='1436870878']
دوستان سلام

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - asrainman - 2015-07-19

(2015-07-18 ساعت 14:44)amir2640 نوشته:  [quote='مهسا20132013' pid='636839' dateline='1436870878']
دوستان سلام

درود امیر جان

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - nahal_64 - 2015-07-22

پرونده من با حروف ABD2008 شروع شده اين به چه معناست؟

و من از چه طريق ميتونم پرونده ام و چك كنم.ممنون.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - asrainman - 2015-07-22

(2015-07-22 ساعت 19:18)nahal_64 نوشته:  پرونده من با حروف ABD2008 شروع شده اين به چه معناست؟

و من از چه طريق ميتونم پرونده ام و چك كنم.ممنون.

این شماره nvc number شماست و نشون میده که سفارتی که در آینده باید تشریف ببرید ابوظبی هست.

و از این آدرس میتونید چک کنید:
https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مررداد - 2015-07-23

سلام دوستان
کسی اطلاع داره که برای تازه اقدام کردن از طریق f 4 غیر عز فرم 130. چه مدارک دیگه ای رو باید بفرستیم؟
میشه راهنمایی کنید!
ما تازه می خواییم اقدام کنیم ولی نمی خواهیم وکیل بگیریم

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - nahal_64 - 2015-07-24

كتگوري من F2b هستش و ٤/٥ ماه پيش كارهاي پرونده ام و تا انتخاب ايجنت انجام دادم.
ادامه روندش چطوري هست؟ كي وقت مصاحبه ميدن؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - asrainman - 2015-07-24

(2015-07-24 ساعت 19:33)nahal_64 نوشته:  كتگوري من F2b هستش و ٤/٥ ماه پيش كارهاي پرونده ام و تا انتخاب ايجنت انجام دادم.

باید priority date رو با ویزا بولتن چک کنید تا ببینید کی کارنت میشید

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مررداد - 2015-07-24

(2015-07-23 ساعت 08:34)مررداد نوشته:  سلام دوستان
کسی اطلاع داره که برای تازه اقدام کردن از طریق f ۴ غیر عز فرم 130. چه مدارک دیگه ای رو باید بفرستیم؟
میشه راهنمایی کنید!

سلام مجدد
دوستانی که اینجا سر می زنند ممنون میشمذدر رابطه با شروع درخواست دررگروه f4 راهنمایی کنند

(2015-07-23 ساعت 08:34)مررداد نوشته:  سلام دوستان
کسی اطلاع داره که برای تازه اقدام کردن از طریق f ۴ غیر عز فرم 130. چه مدارک دیگه ای رو باید بفرستیم؟
میشه راهنمایی کنید!

سلام مجدد
دوستانی که اینجا سر می زنند ممنون میشمذدر رابطه با شروع درخواست دررگروه f4 راهنمایی کنند

ارسال عکس - makhayat - 2015-07-25

سلام
من دارم مرحله 6 رو انجام میدم:
Step 6: Submit Documents to the NVC
اما متوجه نشدم که همراه با کپی مدارکی که باید ارسال کنم، عکس خودم رو هم باید بفرستم برای NVC یانه. فکر کردم عکس در زمان مصاحبه لازم هست. لطفا راهنمایی کنین.
ممنون
ویزای مهاجرت خانوادگی F1

پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2015-07-25

(2015-07-25 ساعت 12:46)makhayat نوشته:  سلام
من دارم مرحله ۶ رو انجام میدم:
Step ۶: Submit Documents to the NVC
اما متوجه نشدم که همراه با کپی مدارکی که باید ارسال کنم، عکس خودم رو هم باید بفرستم برای NVC یانه. فکر کردم عکس در زمان مصاحبه لازم هست. لطفا راهنمایی کنین.
ممنون
ویزای مهاجرت خانوادگی F1

دو قطعه عكس پنج در پنج هم بايد همراه مدارك ارسال بشه

پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ZAN - 2015-07-25

سئوالی در مورد گواهی Police Check
با سلام بر شما و همه دوستان
دوستان من از مصاحبه برگشتم همانطور که انتظار می رفت FBI چک خوردم و فعلآ ایران هستم. از انجا که من قبلا حدود 5 سال در آمریکا زندگی کرده ام برای تکمیل مدارک مهاجرت به آمریکا نیاز به تهیه نامه Police Check و یا همون «عدم سوء پیشینه» از آمریکا دارم.
آیا کسی در این مورد تجربه‌ای داره؟
اگر کسی جواب بدهد ممنون میشم.
ضیاء

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-07-25

(2015-07-25 ساعت 16:55)ZAN نوشته:  سئوالی در مورد گواهی Police Check
با سلام بر شما و همه دوستان
دوستان من از مصاحبه برگشتم همانطور که انتظار می رفت FBI چک خوردم و فعلآ ایران هستم. از انجا که من قبلا حدود ۵ سال در آمریکا زندگی کرده ام برای تکمیل مدارک مهاجرت به آمریکا نیاز به تهیه نامه Police Check و یا همون «عدم سوء پیشینه» از آمریکا دارم.
آیا کسی در این مورد تجربه‌ای داره؟
اگر کسی جواب بدهد ممنون میشم.
ضیاء

معمولا در صورت اقامت در آمریکا در گذشته، نیازی به تهیه Police Report از پلیس آن کشور نیست. آیا سفارت از شما این گواهی رو خواسته؟ ازشون می تونید بیشتر جزییات بگیرید...

Note: Present and former residents of the United States do NOT need to submit any U.S. police certificates.

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/immigrant-process/documents/Supporting_documents.html

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2015-07-25

(2015-07-24 ساعت 19:33)nahal_64 نوشته:  كتگوري من F2b هستش و ٤/٥ ماه پيش كارهاي پرونده ام و تا انتخاب ايجنت انجام دادم.

pd شما کی هست؟ هر چی هست رو در بولتن چک کن ... البته به نظر من چمدونا رو ببند.(البته پستت تو یکی از تایپیک ها رو دیدم گویا ازدواج کردی واییییییییییییی)